Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

luppita
18. aug 2010

@arrett hej hej aj my, ja mlieko vobec nepijem (vlastne ani neviem ako chuti,ale hlavne ze viem ze mi nechuti) . drahy minule dosiel domov , chitil tu flasu a vyexoval liter (kukala som jak puk) 😲 a ked si odgrgol 🙂 vyslala som ho pre dalsie, lebo Simonko musi mat rano ( naozaj mu chuti) vela krat vecer ochutna sunar, kukne na mna, ze co to ? chvilku este obzera flasku, ale nakoniec vzdy vyexuje 😀 Super je ten automat, hlavne preto, ze je nonstop a je to fakt super mlieko 🙂

arrett
18. aug 2010

@luppita U nás je to naopak🙂 Ja som na mlieku odchovana a pijem ho dodnes od smadu🙂 Bezne sa u nás kupoval kartón mlieka (tých 12 ks) a za týždeň ho nebolo. No a môj manžel keď cíti mlieko tak grca🙂 sem-tam zje puding, aké musí tam mat veľa piskot, aby necítil mlieko🙂)))) Hehe, raz som ho presvecila, aby potiahol z cicky, že to je iné mlieko🙂)) v živote som ho tak nevidela letiet na zachod🙂) Odvtedy ide radšej preč keď kojim🙂 hahaHa Doteraz sa na tom bavíme🙂)) že mi uveril🙂

sirinka
19. aug 2010

@arrett ty kojis, davas kravske mlieko aj sunar?

arrett
19. aug 2010

@sirinka Ono by som to kojenim už nenazyvala. Simon iba sídle cicinku, potiahne tak 5x. Vôbec neprehlta. Preto som zaradila mlieko na ráno a kasu na večer. Nie UM. Len tie take krupicove, psenicne čo sa robia do mlieka.UM som nikdy nedavala, veď je to vlastne kravske, takze som rovno prešla na automatove. Ráno po chlebiku si dá čisté a večer mu z neho kasicky robím.

sirinka
19. aug 2010

@arrett jaj, lebo vcera si pisala, ze na veceru ma sunar...a UM je upravene pre lahsie travenie babatka, ja by som ho uprednostnila pred KM do dvoch rokov dietata a v kazdom pripade u babatiek pod jeden rok...klasicke kravske mlieko velmi zatazuje oblicky, zaludok babatka...

maznacik007
19. aug 2010

ja nedavam KM myslim na pitie pre mojho 2 rocka... skor davam mliecnokysle produkty alebo Nutrilon,

mala to pije /mliecko z automatu/ v pohode samozrejme ho prevaram... lebo je to nepasterizovane mlieko... ale napr. ja som ju dlho kojila a potom uz mlieko vobec nechcela len jogurty a pod. istu dobu KM uplne odmietala ale teraz ho ma rada...

gretkab
19. aug 2010

Kedysi bol clanok o tych mliecnych automatoch v Trende a tam to zas tak uplne idealne neznelo (to len tak pre info):
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/...

sirinka
19. aug 2010

@gretkab tak ten clanok mal asi za ucel vyvolat paniku xixi... mimochodom na automatoch je napisane, ze nie je vhodne na priamu konzumaciu a je potrebne ho prevarit...

arrett
19. aug 2010

@sirinka @gretkab mne sa najviac páčia diskusie na tie články🙂 Hroza🙂

lienka7
20. aug 2010

ahojte.
Ja som Miska kojila 14 mesiacov a ked som zacinala odstavovat tak som mu chcela dat dake umele mlieko ...lenze on mi to odmietal pit. Skusala som asi 4 znacky, rozne teploty, rozne formy (pohar, flaska, a neviem co este) a vzdy si dal hlt a skoncil......a dala som mu KM a vypil mi 250 len tak fuklo.
Tak som sa na to pytala Harsanyho a odpoved bola asi taka, ze tie umele mlieka su v podstate z kravskeho a ze pokial mu chuti tak mu mam davat kravske (podmienka bola aby bolo plnotucne a 5 dnove). Jeho deti vraj boli na KM od 6 mesiacov .......takze kupujem to 10 dnove v obchode a pije to. lebo 5 dnove plnotucne malokto vyraba. Cerstve z automatu som este neskusala.

rebecca2006
20. aug 2010

dne som prvy krat kupila to automatove mlieko, u nas nie sme mliekovi, ani ja ani manzel- asi tak ako u vas Arrett- len sme na tom tak obaja, takze mlieko len do varenia, pecenia a do kavy. Ale chcem dat Macovi do jedla- povedala som si , ze skusim palacinkym tie lubim, a nejedlikovi dam ochutnat. Aspon m neporazi, ed nebude chciet, ostane viac pre mna. Pit u este nedam- radsej skusim tie umelace, vcera vecer dal asi 60ml Sunaru, dnes rano silen potiahol, tak uvidime, este tomu dam sancu.
A co este? Jaj, baby, robite z toho automatoveho aj kysle mlieko? A ked, tak ako? Myslim pre seba, malemu by som nedala, lebo tam sa asi neprevara, ale urobila by som aj domaci tvaroh a tak.Aj jogut keby sa podaril. Nemate s tym niektora skusenost? Inak pekny slnecny vikend 🙂

arrett
21. aug 2010

@rebecca2006 Musis sa opýtať nejakej babicky🙂))

luppita
21. aug 2010

@rebecca2006 ja nemam taketo skusenosti, ale v tv ukazovali ze sa da z takehoto mlieka urobit tvaroh.
tu je link, cellkom pekne to tam teta pise a aj ako kysle mlieko, uz som od niekoho pocula, ze toto z automatu nechal niake dva dni na tmavom mieste a mal acidko.... ja acidko nemusim, ale ten tvaroh urcite skusim jak bude mat maly rok (mozno do narodeninovej torty ) dik za napad.
http://stellahanzelova.blog.sme.sk/c/104902/Duc...

sirinka
21. aug 2010

hlada sa byvanie pre 10 mesacneho stafordika...

luppita
28. aug 2010

@sirinka jeeeej, keby som nemala yorksira hned by som ho brala, milujem stafordov. je to fenka ci pes? mozno by som ukecala draheho 😀

sirinka
28. aug 2010

@luppita tusim fena...ale uz to zrejme nie je aktualne...

luppita
28. aug 2010

@sirinka no fenku by sme asi ani nemohli, skor psa k tej nasej potvore malej 😀

flowerska
30. aug 2010

ahojte maminy pridavam sa do fora pisem sem prvykrat, aj ja som sencanka a mame doma 8mes.vajcaka)))

flowerska
30. aug 2010

😀 ahojte maminy pridavam sa do fora pisem sem prvykrat, aj ja som sencanka a mame doma 8mes.vajcaka))) 😀

vera1132
30. aug 2010

ahojte, ja nie som konkretne zo Senca, ale 14km od SC, miminko este nemam, ak by ste sa mohli podelit somnou o vaše súsenosti,.... pa

cruela
30. aug 2010

caffte, aj ja ako Sencanka sa do tejto skupinky pridavam 🙂

flowerska
30. aug 2010

@vera1132 cauko v DS som sice osobne nebola, ale pocula som velmi vela od kamaratok co tam chodia, ze v maxe je super obchode na prizemi ceny oproti sencu uplna lahoda, a v senci na pesej zone su 2 obchody pre deti co stoja za to jeden ma primerane ceny vola sa miri mini, a potom je tam este jeden kde je fakt pekny tovar, ale dost vysoke ceny oproti napriklad bratislave kde je fakt siroky vyber za prijatelne cene 😉 dufam ze som trochu pomohla

vera1132
31. aug 2010

@flowerska dakujem velmi pekne, ty si asi už druhá čo mi hovorí o DS Maxe, asi sa tam vyberieme. V SC miri mini som bola a je to tam celkom fajn, ale videla som tam skôr vecičky pre väčšie detičky, ale ved si pobeham, ešte mam čas 🙂

flowerska
31. aug 2010

jasne treba pochodit viac a vyberies si sama kde je ti najlepsie 🙂

luppita
31. aug 2010

@rebecca2006 dnes som vyskusala tvaroh z toho automatoveho mlieka 🙂 z litra za to fakt neoplati, uplne malinko je toho, no ale este musime ochutnat 🙂

bebel
31. aug 2010

@vera1132 nakúp veci radšej v Brendone v Rači, Babymarkete na Vajnorskej alebo na nete....najlepší zdroj je mimibazar. SC je v tomto dosť úbohý.

flowerska
1. sep 2010

suhlasim s brendonom sama som tam nakupovala a este je celkom dobry obchod bambini v trnave

rebecca2006
1. sep 2010

luneta, a ako si nechala prosím ťa skysnúť to mlieko? Presný postup ako pre blbých prosím 🙂
Vera, úplne súhlasím s Bebel, mimibazar alebo aj in internetové portále sú super, keď sa b tom naučíš chodiť- aj nov vecičky sa dajú dobre nakúpiť...Spočiatku sa mi podarilo nekedy nekúpiť až tak najlepšie, ale teraz som už macherka, hľadám si presne, čo potrebujem, a väčšinou máme takmer nov veci za super ceny. Mám už vytypované maminy, od ktorých vezmem viac. Brendon je tiež fajn, majú tam veľmi kvalitné veci, len sú dosť drahé. E3te HM- mávajú sezónne výpredaje, tak nakúpim aj do zásoby, a ja mám rada aj TEsco na niektoré obyčkové veci, spinkacie overaly a body z 3packu sú na doma super za dobrú cenu, aj tak ich zaprpleme ovocím a viac nevyperiem. A majú tiež super výpredaja- len SC Tesco je otras, treba ísť inam.....Miri MIni je celkom fajn, ke´d potreujem niečo hneď a nemám kedy ísť do BA... Asoň sú zlaté predavačky a poradia, teda aspoŇ ja mámdobrú skúsenosť....

vera1132
1. sep 2010

dakuuujeem 🙂) pozriem ich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre