Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

ivka2007
25. máj 2009

jamulienka-som rada ze ste v poriadku 🙂 andy tesim sa s tebou 🙂 siri-krasne babiky 🙂

mayka
26. máj 2009

ahojte kocky, tak vidim ze reakcie na Simka su rozne. Prvy krat bol super. Komunikativny a mily. Vobec nemal naponahlo. A teraz som bola 2x a za 5 min som bola vonku aj s oblecenim. Nio nechapala som. Som po IVF a cakala som vacsi zaujem. Ani sa neopytal ci nemam nejaky problem . Celu dobu bol ticho. najprv pocuval srdiecko a povedal ze nic nepocuje ze radsej sa pozreieme na utz. No bala som sa strasne. Ale krpcek bol v pohode .
Celu dobu bol ticho az som nevydrzala a som sa spytala ci je vsertko ok. A on tak chladne ze zatial vyzera ze hej. Podal mi tehu knizku a isla som prec. No proste sila. Bola som sklamana lebo cely mesiac som trpla a aj sa tesila na dalsiu poradnu a on ma odpinkal.
😠
Dufam ze nbuduce bude v pohode a prejavi aj zaujem o moj zdrav. stav.

sirinka
26. máj 2009

jamulienka hej, stehy su uz fuc, trosku to bolo zacervenane, ale uz ok, ale este ma trochu ta rana pobolieva...

janula203
26. máj 2009

Sirinka, gratulujeme k dcerke, je rozkosna...

A tiez Andy, k ocakavanemu drobcekovi :o))

sirinka
26. máj 2009

janula dakujeme... 🙂

andy75
29. máj 2009

ahojte.......kym som nas nasla 😝

program na MDD nakoniec nebude na namesti,ale na amfiteatri spolu s programom kulturneho strediska....

dakujeme za blahozelania 😉

jamulienka
1. jún 2009

Program bol nakoniec na namesti. Ja som jednu kamosku z Kysuckej poslala na amficko, tak dufam, ze neboli ani vonku, pretoze netelefonovala, ze kde sme my a ostatne deti 😝. Inak program bol skor pre starsie deti. Sofiu divadielko vobec nezaujalo.

Sirinka, vy ste asi neboli v meste, vsak? Nevsimla som si vas.

Inak, myslela som si, ze sa budu rozdavat aspon nejake male sladkosti. A nic. 🙄 (na nieco male sladke cakalo to moje dieta v brusku)

sirinka
1. jún 2009

jamulienka no az teraz som sa dozvedela, ze to bolo v meste, ale aj tak by sme nesli, nestihacky 😝
ale vcera sme zobrali klarku do trnavy do maxu, tam bol tiez program,a le tiez skor pre vacsie deti a katastrofalne ozvucene...
tie mensie chudatka ako keby este ani nemali sviatok... 😠

jamulienka
1. jún 2009

Sasa vravela, ze vcera boli na jazerach. boli tam poziarnici, policajti, no malu Elisku najviac zaujal vlacik, ktory prave tade prechadzal. Ono ten program bol uzasne napisany aj na www.senec.sk - raz bolo, ze bude 1.6. na amficku a raz, ze 31.5. No tak si vyber. My sme dosli na jazera, ked uz bolo po vsetkom. Ale bola kruta zima. normalne som zmrzla.

sirinka
1. jún 2009

jamulienka no celkovo na to, kolko vela deti v senci je, sa tu maloco organizuje pre nich...to je skoda...

katarina_k11
8. jún 2009

Ahojte mamicky-Sencanky, prosim vas, neviete mi niektora poradit, ci su v Senci funkcne detske jasle? Dakujem.

nicolkarin
8. jún 2009

Ahojte sencanky, konecne som sa zaregistrovala a som medzi vami. uz sa nebudeme stretavat len vonku ale aj tu.

adulik23
8. jún 2009

katka - v senci su 2 detske opatrovatelske centra. je to podobne ako jasle. jedno je kusok od lidlu a vola sa to tusim lienka a druhe je na kratkej a vola sa drobcek

arrett
9. jún 2009

MAYKA ahoj, ja chodim tiez k simkovi. Som v 17 tyzdni tak ako ty. Je pravda ze je casto ticho, no kludne sa vsetko pytaj. Mne zatial odpovedal na vsetko. Inak, naozaj Ma toho vela, niekedy nema naladu.. Kedy ides do poradne??

sirinka
9. jún 2009

nicolkarin vitaj... 🙂

jamulienka
9. jún 2009

ahoj nicolkarin.
ja som vcera bola na USG v Gin-fiv v BA a bola som uplne unesena pristupom. tak krasne podrobne mi vsetko lekarka vysvetlila, ze som len zasla. cakam 2. babatko, ale o mnohych veciach som doteraz ani netusila. krasne vysvetlila, co kde preco a ako ma byt a kedy je to OK.

no a ta dobra sprava - cakame chlapceka 🙂 myslela som si povodne, ze druhe babatko bude zlatucke, dobrucke, narozdiel od terajsej sofie, ktora si vyzaduje vkuse pozornost. teraz, ked viem, ze cakame chlapca, tak troska pochybujem. ale jaska, ze sa tesime. hlavne manzel od vcera chodi ako pav.

co sa tyka jasli, tak viem, ze jedna pani (chvalia ju velmi) pri striebornom jazere opatruje deti. berie zato 40,-skk/hod. ale netusim, ci este berie deti.

arrett
9. jún 2009

Jamulienka - na to usg si sa objednavala sama, ci cez doktora?? Ako dlho si cakala? Ja tam mam kartu, lebo sme riesili umele oplodnenie, no nakoniec sa stal zazrak🙂

jamulienka
9. jún 2009

arrett, na usg ma poslala moja gynekologicka otapkova, ale mozno sa da objednat aj bez odporucania, ale si zato zaplatis. usg je perfektne, uz nejdem ani na 3D.

ozaj, gratulujem k babatku 🙂 aj my sme sofiu mali len zazrakom. uz som mala ist na inseminaciu - chceli sme to najprv vyskusat tymto sposobom, no na prichod menstruacie sme cakali zbytocne. malicka sofia uz rastla v brusku.

druhe babo sme tiez pocali ani neviem ako. je pravda, ze sme sa snazili hned po narodeni sofie, ale skutocne sme zacali na tom pracovat az v januari a podarilo sa to hned. (no aj pri tomto babatku som musela robit stojky a drzat aspon 1 hod. nohy hore a oplatilo sa).

sirinka
9. jún 2009

jamulienka 😀 ste proste sikovnici...

arrett
9. jún 2009

Jamulienka - dakujem a tiez gratulujem. Ja chodim k doktorovi simkovi. K otapkovej chcem ist rodit, lebo mam na mu dobre referencie. Takze asi posledny mesiac sa s nou budem stretavat. Tak dufam aj mna simko posle na nejaky ten lepsi ultrazvuk. Kde bude vidiet tu nosovu kosticku a tie ostatne veci a najma ci to bude chlapcek, alebo dievcatko🙂)Naposledy Mi usg nerobil, vraj to nie je potrebne, ze az v 20 tyzdni. Bola som z toho smutna ze neuvidim krpca. Tehulky, uz viete kde chcete rodit?? V ktorej nemocnici? Lebo ja uz stresujem co a kde🙂

bubula64
9. jún 2009

jamulienka my sme tam tiez vcera boli a tiez nam vsetko pekne ukazala a vysvetlila.len ma mrzi ze nam neurobila foto aj ked sme chceli. ☹ ale inak to bolo krasne.

nicolkarin
10. jún 2009

ahoj sirinka, gratulujem k magdalenke. nebola si v mama a ja za modelku?

sirinka
10. jún 2009

nicolkarin dakujeme...hej, bola som v majovom cisle 🙂

nicolkarin
10. jún 2009

sirinka, bola si super. keby sa tak mal op nas kto starat stale vsak?

brinzulka
10. jún 2009

bambulky..idete na senecke leto?

brinzulka
10. jún 2009

Mila pani, nadejna mamicka,
v prvom rade Vas chcem ubezpecit, ze nic nezanedbate, ak nedate pupocnik Vasho dietatka zamrazit pre jeho vlastnu potrebu. V sucasnosti nie je, a ani v buducnosti nebude vlastny pupocnik jedinym zdrojom krvotvornych kmenovych buniek pre liecebne pouzitie.
A prečo je to tak aj vo svete? Je na slobodnom rozhodnuti rodicov, co urobia s pupocnikom a pupocnikovou krvou svojho dietata. Ich rozhodnutie zavisi od informovanosti, ktora je casto velmi kontroverzna, resp. protichodna. Vela krat ani lekari nevedia zaujat jednoznacne stanovisko. Pritom nehovorim o tych, ktori su plateni komercnymi bankami. V susednom Rakusku najdete len velmi tazko rodicov, ktori si dali zamrazit pupocnikovu krv svojho dietata. Drviva vacsina korektne a uplne informovanych rodicov daruje pupocnikovu krv do verejnej banky. Darovanie pupocnikovej krvi do verejne banky rodicov nic nestoji, a pupocnik je k dispozicii choremu.
Nerozumiem potom na čo sa tie odbery robia? Mozno na to, co nie je tak jasne na prvy poohlad a moze byt sikovne zakryte. Matematika hovori, ze 25 000 az 30 000 Sk krat 10 000 (tolko jednotiek sa udajne zamrazilo na Slovensku) je viac ako stvrt miliardy Sk! Lekari v zahranici, ktori jasne oznacili aktivity okolo vlastneho pupocnika za podvod a neludsky pocin, mali velke neprijemnosti a natahovacky s dobre platenymi pravnikmi. Nastastie, v sucasnosti sa uz cely rad odbornych spolocnosti vo svete distancoval, resp. odmietol odbery pupocnikovej krvi pre vlasntu potrebu. Pracuje sa na stanovisku odbornikov na Slovensku, ktore s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou nebude odlisne od stanovisk v zahranici.
a ešte jedna otázka: Ceptra je súkromná banka na pup. krv? Nie som ekonom, ale myslim si, ze akonahle ma firma za nazvom s.r.o. ide o ziskovu, a tym o komercnu resp. sukromnu aktivitu.
Dufam, ze aj Vas e-mail s otazkami urychli prace na stanovisku odbornikov k tejto otazke na Slovensku! Pomozte aj zaslanim informacneho materialu a Vasich skusenosti s informovanim o potrebe vlastnej pupocnikovej krvi na adresu: doc.MUDr. Tomas Lipsic, PhD; OUSA, Heydukova 10, 812 50 Bratislava.
Vela zdravia a stastia Vam zela
dr. Mistrik
PS: mam 11 mesacnu vnucku, nema odlozeny vlastny puocnik!

brinzulka
10. jún 2009

Verejná banka garantuje odborné uskladnenie a vyšetrenie transplantačných vlastností pupočníka, aby bol pohotovo použiteľný na záchranu života druhého jedinca. Jej cieľom nie je zisk, ale rozšírenie transplantačných možností pre tých chorých, ktorí nemajú dostupného súrodeneckého alebo nepríbuzného dobrovoľného darcu.

Za verejnú banku sa vydáva Eurocord Slovakia, skúste sa obrátiť tam (viď web). Ale Eurocord Slovakia protirečivo propaguje aj uskladnenie pre vlastnú potrebu novorodenca, čo nesvedčí o jeho odborných kvalitách. Navyše, používa nesprávne a zavádzajúce informovanie zákazníkov.
Môžem Vás ubezpečiť, že odborníci uskladnenie pre vlastnú potrebu novorodenca neodporúčajú.
Želám pekné prežitie sviatočných dní
Dr.Mistrík

brinzulka
10. jún 2009

ak by to nejaku tehulku zaujimalo...dala nam to do fora nasa spolutehulka doktorka...

sirinka
10. jún 2009

brinzulka diky...my sme nedavali odlozit pupocnikovu krv...a ani pri dalsom tak neurobime...

lienka7
11. jún 2009

ahojte....ja som chcela dat pupocnikovu krv do toho verejneho registra...ale eurocord to propagoval asi tak, ze mozeme dat ale pravdepodobnost ze sa to tam dostane je minimalna lebo su na to take prisne podmienky ze to len malokto splni ...takze by s tym bola len zbytocna robota....a treba k tomu vyplnit dotaznik...a akonahle v nom zasktrneme co i len jedno ano tak uz nie je sanca to dat do toho verejneho registra....ale ake otazky v nom su sme sa nedozvedeli, k dotazniku som sa nedostala....vraj je v porodnici mam si ho potom pytat...no a ked som zacala rodit tak som mala na mysli nieco uplne ine ako zhanat dotaznik a este ho aj vypisovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre