Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

veronika33
autor
24. nov 2010

nefertitiavi
ja som tým nechcela povedať, že na kostol, faru ..... má ísť viac peňazí ako na deti, škôlky ihriská ..... chcela som tým povedať, že už sa investovalo, je to hotové, tak že to v budúcnosti nebude treba urobiť a míňať ďalšie peniaze, nech už bude primátorom ktokoľvek

Čo sa týka ihrísk, tak pokiaľ viem doteraz vždy mesto prispelo na ihrisko cca polovicou sumy komukoľvek kto požiadal, bola potrebná len žiadosť, mať urobené výberové konanie, niekde druhú polovicu ihriska zaplatili rodičia, ktorí sa vyzbierali ( ak sa nemýlim takto bolo zrealizované ihrisko na sídlisku bývala Tehelňa, Zemplínska 1 - 7) alebo sa na druhu polovicu sumy našiel sponzor, takto bolo určite zrealizované ihrisko na Zemplínskej 17 - 19, ktoré tu spomína lienka 7, tým že polovicou prispelo mesto, tie ihriska majú slúžiť nielen tým deťom, ktoré v uvedenej lokalite bývajú, ale všetkým, ktoré tam prídu zo Senca, samozrejme nie aby ich ničili.
Naše ihrisko na Zempl. 1 - 7 bolo vybudované ako prvé v širokom okolí, je na veľmi malej ploche a chodili tu deti odvšadiaľ, tak, že sa nedalo prejsť po chodníku kvôli zaparkovaným kočíkom, večer sa tam zgrupovali pubertiaci a hulákali, nepomáha nič iné, len ich napomínať a upozorňovať, čo mi bolo smiešne, že tam chodili aj mamičky a ich detí, ktoré boli vyslovene proti postaveniu ihriska z bytovky oproti, neprispeli ani halierom a takmer spisovali petíciu na mesto proti jeho postaveniu ......
Neviem či niekto prispieval aj iný na ihrisko pred Jednotou (plecháčom) ale to je tiež nové ihrisko za posledné roky, ktoré tu bolo vybudované i keď myslím skôr pre väčšie deti.

Týmto som len chcela dať návod mamičkám, kde ihrisko nemajú, že aj toto je cesta ako sa k nemu dostať, mesto myslím aj v budúcnosti prispeje polovicou na jeho výstavbu, nech už bude primátorom hocikto, takto s prispením mesta sa plánuje postaviť ihrisko na Pezinskej ...

Čo sa týka škôlok, je to celoslovenský problém, keď sme sa sem pred cca 9 rokmi prisťahovali, boli škôlky voľné, zobrali všetky deti kedykoľvek sa prihlásili, len žiaľ situácia sa zmenila, my máme najbližšie škôlku na Kysuckej a ako to posledné roky sledujem, tak tá dosť napreduje, vybudovaná nová trieda z bývalého skladu (alebo čo to tam bolo) vymenili okná, vynovilo sa ihrisko, vnútri sa tuším tiež viac vecí obnovilo ...... ale samozrejme na ten nárast detí, ktoré v posledných rokoch v Senci pribúdajú je to žiaľ málo (myslím tým rozšírenie kapacity)

tiež ešte neviem presne, koho budem voliť za primátora rozhodujem sa medzi Poizlom a Kválom, viac sa prikláňam asi k Poizlovi, myslím, že títo dvaja majú najväčšiu šancu sa dostať do druhého kola volieb ....

veronika33
autor
24. nov 2010

a ešte som zabudla napísať, že ďakujem cruele za typ na pani Ostatníkovú, k Cíbikovi a Lukošíkovi zakružkujem aj ju 🙂

slavkav
24. nov 2010

@veronika33 len ked nebyvam v panelaku, kde je vela malych deti - tak tazko si zozenieme 1/2 penazi na ihrisko .. a ked prideme na niektore, ktore si ciastocne financovali rodiny - necitim sa tam velmi vitana pravdupovediac ...

lienka7
24. nov 2010

@veronika33 ..mas pravdu....tak to bolo aj s nasim ihriskom.
Nie je problem si dat spravit male ihrisko pred domom....mesto prispeje, zvysok sa ludia z okolia poskladaju. To je ok, to beriem.
Lenze: takto bude v SC cca 20-30 ihrisk ale vsade budu 3-4 preliezacky a koniec.....
Nebolo by lepsie spravit aj jedno velke pre rozne vekove kategorie? (Ako napr pri Strkovci v BA? )
na tom nasom malom bolo v lete aj 20 deti, hojdacky su 2 ..permanentne obsedene a bola o ne bitka,
spravili sme pieskovisko zacali chodit aj deti ktore sme tam dovtedy nevideli...ale ok, je to pre vsetkych nech pridu ,ale ked potom vidim ako sa tam deti tlacia hlava na hlave lebo su tam deti z celeho okolia tak ma zaroven mrzi ze niekto ma problem spravit niekde nieco velke. Ked deti odisli prisli pubertiaci..pre nich to bolo skor o niceni, nadavani, hojdani sa na hojdackach pre deti ....ale zase kde maju ist oni?
Teraz robime MIkulasa....z 2 vchodov je ucast asi 30 deti...a to su len 2 vchody a deti vo veku 1-2-2,5 roka....

A volit budem asi Poizla

lienka7
24. nov 2010

@slavkav.....pridi na to nase .....kopec mamin tam chodi z okolia a uz sme kamaratky aj s nimi 😀
Staci prist...postupne sa "otrkat" pridat sa do reci a uz si nasa 😀 (a nebudes urcite prva ani posledna)

slavkav
24. nov 2010

@lienka7 dakujem 😉 a inak suhlasim o tych ihriskach

veronika33
autor
24. nov 2010

lienka7
samozrejme je potrebné aj nejaké veľké ihrisko, ako spomínaš Štrkovec pri BA, by bolo super, hádam sa teraz dostane do parlamentu viac ľudí naklonených aj pre takú investíciu a podarí sa ju pretlačiť...

my v lete chodíme na Juh na jazerá, je tam dosť atrakcii pre deti a zdá sa mi to bezpečnejšie aj z hľadiska aut, tu na našom malom ihrisku sa hráme s deťmi minimálne, len ak sa niekam chystáme alebo prichádzame domov, lebo po chodníku behajú väčšie deti na bicykloch a kolobežkách a niektoré majú problém sa udržať na bicykli nieto ešte dávať pozor na malé deti + sú tu terasy a to sa bojím, že odtiaľ deti pri bláznení spadnú, väčšiu plochu máme pred bytovým domom, ale tam zase pozdĺž ide už dosť frekventovaná cesta, vy to máte celkom super medzi bytovými domami a dosť veľká plocha aspoň na behanie, troška horšie to bude keď tam v apríli začne výstavba tých radových domov .....

rebecca2006
24. nov 2010

TRochu mimo témy... práčka opravená 🙂 ďakujem ešte raz maminám za tipy na opravárpv, nakoniec somvyskúšala "uja" od Andy, môžem doporučiť, ochotný, opravil čo bolo treba, prišiel na druhý deň, podľa mňa lacno....

slavkav
24. nov 2010

@rebecca2006 a kto to bol?

rebecca2006
24. nov 2010

slavkav, neviem, odkiaľ bol, jedna maminka mi na neho poslala kontakt, opravuje len práčky, inú elektroniku vraj nie, to je všetko, čo viem....

nefertitiavi
24. nov 2010

@cruela
tie udaje som sa dozvedela od pani ucitelky Martonovej z Kollarovej skolky. no na sidliskove ihrisko nepustam deti ani ja, to ani za svet.🙂
a martišovičova - to je moja švagrina🙂))))))

nefertitiavi
24. nov 2010

@cruela podla mna by to islo, kazda matka vyuziva taketo akcie pre deti🙂

nefertitiavi
24. nov 2010

na Kollarovej tu triedu pristavili, dokonca mam pocit ze pristavili dve, lenze tym padom skoncili s kruzkami, tzn doteraz mohli mat deti od 4 r. kruzky, teraz len predskolaci☹

mafinka2202
24. nov 2010

@veronika33
Ahojte,

som tu nová. 🙂 Zaujala ma vaša téma k ihriskám v Senci. Ja len z vlastnej skúsenosti, nakoľko som výstavbu ihriska spolu s kamarátkou organizovala viem, že naozaj sa s mestom dá vyborne spolupracovať. My sme si robili zbierku na sídlisku a takú sumu akú sme si vyzbierali, takou nám prispeli z mesta. 🙂 🙂 🙂 Ak vydia ochotu z vašej strany, radi prispejú na dobrú vec. 🙂

rebecca2006
25. nov 2010

VItaj Maťka, tak ty si mafinka 😉 ? A to si aká šikovná, že poplri dvojičkách stíhaš intrenetovať? 😀 Hej hej musím dať za pravdu, kráááásne ihrisko nám baby vybavili 😉 - len strašná škoda, že stromy sú malé, keby nasadili nejaký rýchlo rastúci druh hneď o postavení sídliska, už by sme v lete mali tienik takto možno na dôchodku budeme štrikovať pod stromami 😀
Janka / mamina "od Martinka"/

arrett
25. nov 2010

Baby, je v Senci urologia?? Straaasne Ma boli oblicka, potrebovala by som ju dať skontrolovať, kedže ju mám operovanu. Neviem či mi tam tlači bábätko, alebo čo. Potrebujem tam aj vymnny lístok, či už netreba?

rebecca2006
25. nov 2010

Arrett, hoď si do googlu urológ SC a vyhodí Ti ambulanciu MUDr. Valkov, na Nám 1. mája, poliklinika, sú tam aj ordinačné hodiny a myslím že aj telefonický kontakt- len neviem, do akej miery je to aktuálne Výmenný lístok oficiálne potrebuješ- ale zavolaj si na ambulanciu a dohodni sa možno ťa vezmú v Tvojom stave aj bez lístka. Dúfam, že to nie je nič vážne a len sa rozťahuje mimi 🙂

sirinka
26. nov 2010

ahojte...tak ja budem volit zarecku, valachovu a asi farkasovskeho...na primatora netusim...ostaneme pri kvalovi...hm?

mafinka2202
26. nov 2010

@rebecca2006
Ahoj Janka,
stíham ako stíham, ved vidíš, že som tu nová, tak sa tu viac menej strácam. Hihihihi.
Potrebujem predať kočík, tak som sem zablúdila a veľmi sa mi páčia mnohé fora, tak tu občas sedím a čítam. hihihihi

arrett
26. nov 2010

@rebecca2006 Dakujem 😀

veronika33
autor
27. nov 2010

tak to vyhral Kvál podľa neofic. výsledkov

cruela
27. nov 2010

@veronika33 este ma zaujimaju pomery hlasov, ze ci vyhral LTT, alebo s jasnou prevahou... a samozrejme zvoleni poslanci ma zaujimaju... ale sak to sa uz asi dnes okolo obeda aj dozvieme...

veronika33
autor
28. nov 2010

cruela
ja som to vyčítala na volbysr.sk, ale je to už aj na oficialnej stránke Senca, je tam len počet hlasov ktoré dosiahol, + sú tam uverejnení zvolení poslanci za jednotlivé okrsky tiež s dosiahnutým počtom hlasov, za 1 okrsok nikoho nepoznám

maxinax
28. nov 2010

Ahojte,
ja zacnem uplne z ineho sudka... 🙂 Neviete kde sa da cvicit v Senci? Okrem MsKS a aerobicku. Mam na mysli napriklad pilates, alebo jogu, alebo nejake ine zaujimave cvicenie.
Dakujem za tipy..

adulik23
28. nov 2010

@maxinas skus sa pozriet se http://www.margit.sk/ ci ta nieco neoslovi

bebel
29. nov 2010

fyi dievčatá v PK ďalšia praktická aktivitka 😉
Kurzy pre mamy s deťmi v Pezinku
Termín: január 2010
Ukážkové hodiny zadarmo: 14.12 a 15.12.2010. o 9,00 a o 10,00 v Detskom kútiku Domino, ulica M.R. Štefánika 11, Pezinok

Tešíme sa na všetky mamičky s deťmi od 3 mesiacov do 3 rokov. Podrobnosti o spôsobe učenia nájdete v kolonke “Kurzy”

janulienka89
30. nov 2010

ahojte, prepacte ze sa vam sem miesam ale chcela by som sa spytat ci mi viete poradit kde v Senci je dracik, lebo som sa dopocula ze uz je aj tam 😅
Ďakujem.

maznacik007
30. nov 2010

v senci dracik myslim nie je ... najblizsie BA na zlatych pieskoch alebo v trnave potom... v senci mas take vacsie hrackarstvo nad sporitelnou oproti policajtom

bebel
30. nov 2010

@janulienka89 najbližšie je v Pezinku v Móle...

janulienka89
30. nov 2010

@bebel
@maznacik007 dakujem vam baby, no to muz sa pomylil potom ho napadlo ze v senci je len sklad 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre