Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

arrett
7. jan 2010

kika7
ja chodim k Šimkovi - Otapkovej, ale ako som uz pisala oni uz maju plno a neberu nove. takze neporadim. My nemame v panelaku vytah, takze kociarik musim nechavat dole v kocikarni☹ ked sa maly narodil tak som ho mala v byte, ale teraz uz ked chodime von, tak ho do bytu neberiem. No a ani sa mi ho velmi nehce vlacit hore schodmi. Aj ked by to mozno pomohlo mojmu velkemu zadku🙂 Ked stratnes na jazerach cierny kocik zo zlato-zltou konstrukciou, trojkolku tak som to ja🙂 Ked pojdem tak ti dam vediet a mozme sa stretnut🙂

Maminky
Tatino kupil plienocky Pampers 2-6 kg Dual barrier system, 73 ks, ak niektora take pouziva tak rada predam za 10 eciek. Chybaju tam asi 3 plienocky. ak by ste mali zaujem tak mi piste IP.

gretkab
7. jan 2010

Kika, ja chodim k Vancovi (ma ambulanciu na Kratkej), ale zatial som tam nebola 😉, len tam mam kartu (ale sestricka bola mila), ale chystam sa na preventivku priebezne (zatial ostava pri chystani). A dalsi gyndos podla mna v SC nie je, aspon ja som nenasla, ked som sa presuvala z BA (tiez som chcela ist k Simkovi-Otapkovej, ale sa mi to nepodarilo, kedze aj ten presun mi trval zhruba rok, kym som sa rozhybala 😉 a to uz mali plno a nebrali).

gretkab
7. jan 2010

Oprava k mojmu prispevku, tusim sa vola Vanko (nie Vanco) 😉.

kika7
8. jan 2010

Ďakujem baby, síce to nie je moc potešujúca správa. Ja musím mať všetko komplikované. Skúsim toho Vanka.
Inak, dnes som sa po dvoch dňoch vybrala s malou von, že idem aspoň na 20 minút, pred obedom prestalo snežiť, výjdem von, zas sa rozsnežilo, som nadávala jak... 🙄 ešte si hovorím, že mám do snehu dobré kolečká na kočíku, no prd, skoro som zapadla, ešte aj čižmy sa mi šmýkali... dojdem domov a zase prestalo snežiť, zákon schválnosti funguje... 😝

arrett
8. jan 2010

Dnes Manzel doniesol domov monitor dychu z buena-note. No poviem vám že keď to začne pipat tak dostanem infarkt. Take to je hladne. Myslela som, že tá podlozka bude väčšia. Keď ho dám na brucho tak sa z toho určite odplazi.

Kika- ja som bola včera trochu von so Simonkom, no po tom snehu som nedokázala kocikovat. Tak som prešla Luchnerku a sup domov. Keď som dnes videla znova zasnezene, prešla Ma chuť. Musím kúpiť nejaký baby nosič🙂

gretkab
8. jan 2010

Arret, ta podlozka chyta relativne velky priestor, mne pipala jedine v pripade, ze sa deti odplazili a ulozili uplne v hornom rozku tak do klbka (a mala som ju v spodnej tretine). Cize dieta nemusi lezat rovno na nej, len nesmie byt od nej prilis daleko.

A sneh a kocik, uf, ja som sa po vcerajsom nakupe citila ako keby som dosla z posilovne, ale ja mam PP Centro, co ozaj nie je kocik do snehu, ale kto uz v Senci pocita so snehom, ze 😉.

rebecca2006
8. jan 2010

Ahojte! 😉
No to je zákon schválnosti, ako čítam, v SC je sneh, a asi nie málo. MY sme totiž momenálne na prádzninách u rodičov v Košiciach, tu je vždy v januári kopec snehu, tak som sa tešila, že si užijem zimnej romantiky, ale miesto toho len prší, aj tá trocha snehu, čo bola, sa dávno roztopila....
Inak, my máme Jane Powertrack, trojkolku z druhej ruky, ešte s fixným predným koliekom, a je do snehu ako ľadoborec 🙂
Arrett, ja som mala z baby mobitora presne ten dojem, ale falošný poplach sme mali len vtedy, keď som v noci rozospatá zabudla, že nejaký monitor mám, a zabudla som ho vypnúť predtým, ako som Maťkazdvihla z postieľky. Potom sme boli v mihu hore celá rodina 🙂 , a asi aj susedia!
Gretkab, ďakujem, ešte raz za knihu o spaní, vyskúšala som tipy, nedodržiavam všetky " pokyny", lebo v niečom sa neviem s autormi stotožniť, ale pomohla nám, Maťko už zaspí viac. menej sám v postieľke, a aj spanie sa zlepšilo.
A ešte- dievčatá- máte nejaké skúsenosti s nosičmi? Ja mám baby šatku- ale elastickú, do pol roka, a baby vak-
so šatkou som spokojnám, aj keď mi dlhšie trvalo, kým som sa naučila Maťka správne uviazať, baby vak používam len niekedym napr, keď idem do pivnice alebo vysypať smeti a nechce sa mi prplať s úvazom, traz riešim nosič pre dieťatko od pol roka. Šatka nám totiž každú chvíľu nebude stačiť. Premýšľala so aj o kúpe novej šatky, tentoraz neeelastickej, ale manžel si na šatku nezvykol- tak asi by som uprednostnila nejaký nosič, ktorý by mohol aj on používať. Maťko sa totiž strašne rád nosí., Chceli by sme taký, ktorý by sme aj na nejaké výlety ponosili. Na www. nosime. sk sú zaujímave, ale drahé- zaujala ma manduca, ale aj Liliputi. ten je podstatne lacnejší. Máte nejaké skúsenosti? Predsa len, je to dosť drahé, tak nech nekúpim sprostosť....Vďaka a krásny dník
🙂

arrett
8. jan 2010

Rebeca
ja som tiež rozmyslala nad manducou, no Manzel uvažuje o Red castle sport. Daj do vyhľadávač a pozri. Je o polovicu lacnejší. Tak neviem. Zatiaľ sme sa nerozhodli. Každy na svoje vyhody. Manduca je na obe plecia, do 20 kg a dá sa nosiť na chrbte. Red Sport je na jedno rameno, do 12 kg, a dá sa nosiť tvárou dopredu.

lienka7
8. jan 2010

rebecca.....ja mam klasicku baby satku a ked sme boli v Tatrach na dovolenke tak sme tiez zvazovali ci nosic alebo satku...rozhodli sme sa pre satku, tak som nastudovala uvezy a nosila som Miska v satke. Mal vtedy 13 mesiacov a vazil 8.5 kg a v pohode som s nim zvladala take 3 hodinove tury. Misko bol chvilu hore, potom zaspal, potom sa zobudil tak sme sa niekde zastavili, prebalili najedli, pobehali a sli sme domov ......pacilo sa mu, vykrikoval, rozpraval a ked bol moc zly tak sme spievali 😀
Manzel chcel nosic ale kedze boli drahe tak sme radsej volili variant satka. Manzel nenosil, stale som nosila ja.
Ale ak ti to pomoze tak niekde tusim na mimibazare som nasla linku na predajnu kdesi v BA kde aj poziciavaju nosice ...len neviem kolko to stalo na den

bubula64
8. jan 2010

ahojte.my sme si dnes zaobstarali nosic african baby carrier je to podobne ako ergo len lacnejsie. 🙂

gretkab
8. jan 2010

Baby, ja som mala Red castle a pri marekovi sme sa do pol roka len nosili (on kocik uplne ignroval), pri Ele som ho pouzivala sice menej, ale pouzivala, ALE je to znacna zataz na jedno plece a dopredu sa moze podla pokynov nosit len dieta do tusim 7 kg (myslim, ze je riziko, ze vacsie dieta by sa mohlo preklopit). Vyhoda Red Castle pri mensom dietati je, ze sa v nej da pekne kojit. Pri Ele som skusala aj satku, ale pri oboch pokusoch okamzite grcala (ona bola hrozna grcosa), takze som to vzdala, ale co sa tyka chrbta, bolo to neporovnatelne lepsie ako Red Castle. Ja by som sa teraz rozhodovala medzi manducou (na ktoru mam od kamosiek vyborne referencie) a satkou, ale pri vacsom dietati by som sa vzhladom na cenu asi rozhodla pre satku.
Takto vyzera Red Castle pri noseni vpredu http://ela.balat.sk/images/gallery/ela/025-05-r... .

arrett
9. jan 2010

Ach Gretkab, presne toto som potrebovala🙂 Normalny názor mamičky. Takze je rozhodnuté. Manduca u mna vyhráva. Ďakujem 🙂)

lienka7
9. jan 2010

Ahojte.
Chcela by som sa opytat ci ste si uz niektora boli ziadat a zvysenie rodicovskeho prispevku a ak ano tak ci chceli od vas potvrdenie od zamestnavatela alebo nie.
V TV totiz vraveli za ziadne potvrdenie netreba ak poberame RP teraz, ze staci len poziadat a hotovo.
Na koniku som zase citala o tom temu a tam to vyzera tak ze v kazdom meste je to inak.
Ako je to v Senci?

gretkab
9. jan 2010

lienka, tak na toto som aj ja zvedava 🙂 ja som si povedala, ze pockam do februara/marca, kym sa to utrasie potom tam zajdem 😉. ja som zas citala, ze treba nejake potvrdenie zo soc. poistovne, ale tiez som zatial nevypatrala ake

lienka7
9. jan 2010

gretka ....no vidis ...zase novinka 😀 , ale hlavne ze v TV sa vsetci tvaria ze je to vsetkym uplne jasne....stavim sa ze este aj na tom istom urade ti kazda teta povie inak.....tiez asi pockam az do konca mesiaca 😀

rebecca2006
9. jan 2010

dakujem za tipy 🙂 o red castle som ani netusila, ale nezda sa mi, ze je len na jedno rameno, a tiez by som chcela nieco s nosnostou pre vacsie deticky, takze asi zvolim manducu. Mozno sa mi podari kupit aj nejaku second- handovu 🙂

blanocka
9. jan 2010

ahojte,
pozerali ste aj inzeraty tu na konikovi? Lebo som tam nasla par zaujimavych a pouzite len 2 krat alebo minimalne. Ja tiez uvazujem o niecom takom pri druhom, zatial len zbieram info, ale tiez sa mi pozdava Manduca.

sirinka
9. jan 2010

ahojte...ja mam manducu a patapum a v pohode v nich nosim aj 15 kg Klarku 😉 aj na liliputi som pocula dobre ohlasy.
tvarou dopredu nie je dobre nosit kvoli chrbtici dietatka.

alex21
9. jan 2010

ahojte ja mam tiez manducu a nedam na nu dopustit. Ked bola Eli mensia tak som ju v nej v pohode aj kojila. Je do 20 kg a pre vacsie deti ma zips ktory ked sa rozopne tak sa este tusim o 7 cm predlizi, teraz neviem presne o kolko. My ho nosime uz rozopnuty a pouzivam ju denne hlavne cez obed ked uspavam Eli. Ona v nicom inom cez den nezaspi len v manduci.

sirinka
9. jan 2010

alex manduca je na uspavanie najlepsia, to mozem potvrdit... 😉

gretkab
10. jan 2010

Tak uspava sa vyborne aj v Red Castlei, ono je tym detom asi jedno, v com su strcene, hlavne, ze su nalepene na mamine 😉

rebecca2006
10. jan 2010

Sirinka, prosim ťa, aký je rozdiel medzi manducou a patapum?

sirinka
10. jan 2010

rebeca patapum existuje v dvoch velkostiach, pre miminka a pre vacsie deti, manduca je od 2 mesiacov do 20 kil...
inac je to podla mna presne to iste 😉
ja som kupila patapum z druhej ruky za super cenu, aby sme mohli nosit obidve.

rebecca2006
11. jan 2010

dakujem, Sirinka. Fakt, čítala som , že existuje patapum baby a toddler, ale nejako mi to vyfrčalo z hlavy....

bebel
12. jan 2010

Ahojte Senčanky,
ja mám podobné nosičské skúsenosti ako Grétka...Bruno bol do pol roka zarytý nepriateľ kočíkov.
Máme klasickú 4,5 m šatku a mali sme ja Red castle nosič.
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
Uvidíme aká bude Biba
Pevne dúfam, že tento kočík bol správna voľba, aj keby mala rovnako masívny reflux ako náš prvorodený, môžem nastaviť sklon vaničky do šikmej plochy. 😎

lienka7
12. jan 2010

Ahojte.

Bola som si dnes poziadat o zvyseny RP. Tu a v TV a neviem kde pisu ze staci len poziadat 1 vetou a hotovo. Alebo ze na urade maju tlacivo ked su len zakladne udaje o mne, dietati a podpis, nic viac a vybavi sa to cele za 1-2 minuty a ze tak by to malo byt vsade.
Ale nie u nas. Ja som dostala 7stranove tlacivo (presne to iste co som vypisovala ked som sla na RD) akurat sa to nevolalo "ziadost o PR" ale "ziadost o zvyseny RP" ....takze som musela vypisat vsetky casti (A-H ci kolko ich bolo)...data o mne, zamestnavatelovi, bydlisko, data o manzelovi, jeho bydlisko, jeho zamestnavatela, data o dietati, ktoremu pediatrovi chodime, na aky ucet to maju poslat...no vsetko...stravila som tam skoro 30 minut lebo okrem vypisovania som este nahanala maleho a pisala som vlastne presne to iste co uz maju zalozene
....joj taka som nastvana

ale hlavne ze:
"Matka dieťaťa do 2 rokov veku, ktorej bol rodičovský príspevok vyplácaný pred 31.12.2009 a vypláca sa jej aj po 31.12.2009, žiada o zvýšenie rodičovského príspevku dopísaním do pôvodnej žiadosti, čo potvrdzuje podpisom alebo ide o krátku žiadosť listom," informovala Mária Molnárová z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR,

http://www.ta3.com/sk/reportaze/141933_ziadatel...

rebecca2006
12. jan 2010

Bebel, máte krásne fotky v albume, vidím, že ste akčná rodinka a malý Vás v ničom nebrzdí🙂)))
Na Bole ste boli, keď mal malý koľko rôčkov?
Lienka- hm, to je presne UPSVaR, ja keď som podávala žiadosť o RP, keďže mám trvalé bydlisko v NR a dostanem sa tam raz za uhorský rok, som si vopred zavolala čo si mám so sebou prinisť- aj tak nás ešte 2x!!! otočili, raz po originál rodného listu( aj keď mi do telefónu trvdili, že stačí kópia- a raz sme už origoš ukazovali presne na tom istom pracovisku a tej istej pani pri žiadosť o príspevok o narodení) a druhý raz po nejaké nezmyselné potvrdenie, že si MM neuplatňuje nárok na RP...nadávala som ako pohan....

lienka7
12. jan 2010

rebecca..verim ti
ja som tak nadavala este ked som chodila na VS.:
Skoncili sme bakalara a kedze sme neboli este prijati na VS lebo ako absolventi sme dnom statnic prestali byt studentim VS a zapis na ING studium bol az v septembri tak sme podla vtedy platnych zakonov boli akoze nezamestnani a mali sme narok na podporu alebo davku v hmotnej nudzi ci ako sa to volalo. Tak sme po statniciach vsetci asi 25 co sme boli spolu v kruzku sli na urady prace a cuduj sa svete kazdy mal narok na tieto peniaze ale ja nie!
Teta ma vypoklonkovala ze ma sice zaeviduje ako nezamestnanu ale na ziadne peniaze narok nemam ale mojich 24 spoluziakov malo (samozrejme kazdy vo svojom bydlisku). Tak som sa zase vybrala na urad prace, zasla som si tam za ich pravnikom, jeho som sa na to opytala a on mi potrvdil ze narok na peniaze mam. Tak som sla zase za tetou pod ktoru som patrila .....reku opytam sa este raz a ked mi zase povie ze narok nemam tak idem po ich pravnika nech jej to vysvetli...lenze ta teta pod ktoru som patrila tam nebola a ta teta co ju zastupovala sa cudovala preco tie peniaze este nemam vybavene.......no comment.

brinzulka
13. jan 2010

ahojte baby...som tu nebola a vy ste sa rozpisali 😵

prveho sme nenosili...druheho od malinka -mame manducu...a pouzivame ju stale...manzel najprv nechcel-ale!! mam dokumentaciu 😀 ako malinky na nom buva a nosia sa po byte...
ked ideme na nakup ...do manduce a kojime sa v pochode didusik von a papa..je skladna...pre mna vyborna vec.

a urad prace, soc veci a rodiny: materska mi skoncila 30.12., od 31.12. poberam rod.prispevok...takze musim ist tiez ziadat o vyssi....Pani na urade mi ale povedala perlu:

bud poziadam a dostanem 2roky vyssi a treti rok absolutne nic, alebo budem poberat 3roky povodny. Ze je to pre mamicky, co sa rozhodnu ist skor do prace-tak si vyberu skor peniaze...Ze je to proste rozratane...Tak mi je podla jej slov lepsie...ak mi to bude chodit postupne tie 3roky- Co je HLUPOST.
A je mi lluto, ak takto niekoho oberie o moznost, ze si poda ziadost na "novy" prispevok. Davam tomu cas do februara...Potom dieta do nosica, druhe za ruku a pojdeme tam znova.

rebecca2006
13. jan 2010

Brinzulka, no to je teda fakt sila, nerozumiem, ako môže mať pani zamestnankyňa také nevedomosti- určite si dámy nedali tú námahu, aby si nový zákon prečítali, a mali len nejaké školenie, na ktorom im to buď blbo vysvetlili, alebo to blbo pochopili.. Smutné. Som zvedavá, kedy konečne aj v štátnej správe budú pracovať ľudia, čo sa vyznajú....
Inak, pozerám, že máme zhruba rovnako starých chlapčekov. Už sedíte? A začali ste príkrmíky, či Vás to ešte len čaká? My sme začali tento týždeň s mkrvou.. Hm, moc mu teda nechutí🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre