Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
23. mar 2011

@arrett Netusim vobec, mozno Jitka by vedela. Ale my sme v pondelok tusim prisli dost neskoro a bolo tam straaasne vela ludi.
No a MC a priestory - podla mna je skratka neskutocne, ze jedno mesto ako Senec (s prebytkovym rozpoctom, s ktorym sa primator pred volbami naramne chvalil) nie je schopne najst jednu miestnost, kde by MC mohlo fungovat. No ale je ako je, v Senci sa pre deti podla mna robi prd (hlavne na to, kolko ich tu je).

sirinka
23. mar 2011

@gretkab suhlas...senec ma tolko deticiek a nicove nic.... 😠

cruela
23. mar 2011

kurnik sopa, jak vas tu tak citam, tak uz by som sa asi konecne mala rozhybat s tym svojim projektom denneho centra pre deticky....

gretkab
23. mar 2011

@cruela Ake centrum? Pre ake velke deti? To znie zaujimavo!

cruela
23. mar 2011

@gretkab zameranie hlavne na deti, ktore nechodia do skoly... prvotna myslienka bolo "ulozisko" pre deti... sama viem, ze niekedy ist s detmi po nakupoch ci nieco vybavovat po uradoch je nocna mora, radsej by som tie deti niekam "odlozila"... cize take kratkodobe opatrovanie, plus planujeme robit kruzky a nejake aktivity... pomaly sa rozbiehame, ale stale mame na to nejak malo casu ☹

gretkab
23. mar 2011

@cruela Jaaaaj, tesim sa, to znie super!

sirinka
23. mar 2011

@cruela fiiiha...otvor to cim skor, asi budem prva klientka hehe...

arrett
23. mar 2011

@cruela jezisi, to by bolo uplne super...ja potrebujem lietat po lekaroch a deti nechcem bravat😀 😀 😀 😀 😀 😀

petra89
23. mar 2011

Baby, a čo Vám najviac v Senci chýba pre Vaše detičky? Čo by ste tu najviac privítali/potrebovali ? 🙂

gretkab
23. mar 2011

@petra89 Oplotene detske ihrisko, centrum volneho casu pre vacsie deti a miestnost/i na fungovanie materskeho centra pouzitelnu cely den a kazdy den pre mladsie deti.

katy1979
23. mar 2011

@petra89 no nam hlavne ihrisko ihrisko a ihrisko. a nieco pre deti v skolkarskom veku.

petra89
23. mar 2011

@katy1979 čo je to "niečo" ? 🙂

petra89
23. mar 2011

@gretkab čiže ti chýbajú voľnočasovené aktivity pre väčšie deti (predpokladám, že tým myslíš deti mladšieho školského veku)... zdá sa Ti , že ZUŠ, SZUŠ a krúžky v škole sú nedostatočné ?

petra89
23. mar 2011

neberte to tak, že rýpem 🙂 iba ma to zaujíma, tiež nad všeličím premýšľam, a potrebujem na to vedieť aj to, čo mamičkám v Senci najviac chýba

cruela
23. mar 2011

@petra89 nuz, hlavne ked ZUS, SZUS a kruzky v skole nie su pre deti v predskolskom veku 😉 a o tych hlavne sa tu hovori, pre tieto deticky nie je v senci priestor....

petra89
23. mar 2011

@cruela ZUŠ a najmä SZUŠ sú aj pre deti predškolského veku

petra89
23. mar 2011

SZUŠ príjíma na tanečná odbor deti od 4 rokov
na výtvarný odbor tak isto
na hudobný odbor od 5 rokov

lienka7
23. mar 2011

petra89 .....mne chyba ako bolo pisane: jedno velke riadne ihrisko bez psov a ich exkrementov, a potom nieco ako MC ale aby to fungovalo takmer kazdy den s programom pre deti vo veku 2-3-4-5 rokov.
S krpcami co maju 2 -3 roky nie je kde ist. Takto by sa dalo kedykolvek niekde prist, tam sa zabavit s malym a zaroven aj pokecat......chodit stale k susedom nic moc, a zase doma daco robit len sama s malym? ...aj ja chcem vypadnut medzi ludi ...takto by sa niekde mohlo dat spolu nieco robit

deti co maju 3-4 roky su uz v skolke a tam uz dake cinnosti maju ale deti do 3 rokov? tie sa tu dako ignoruju

cruela
23. mar 2011

@petra89 nuz, vzhladom na to, ze moja dcera chodila do SZUS na vsetky tri spominane odbory, tak viem... ale napriklad na hudobnu beru az skolakov
ale co s takymi 3-4 rocnymi detmi, ktore nechodia ani do skolky a nechcu chodit na tanecnu? tie musia byt len s maminkami doma...

katy1979
23. mar 2011

SZUS mne pride prilis zavazne a a uz take vazne. mne chyba system bratislavskych MC. Kruzky pre deti na zaklade hry zabavy nenasilna forma a tyka sa to aj malych deti. je tu akurat yamaha a anglictina. mne osobne chyba cvicenie pre mamicky s detmi. radi by sme chodili ale nemame kam. autobusom do ba je pre nas dvakrat do tyzdna nie prilis vhodne a realne.

sirinka
24. mar 2011

@petra89 mne chybaju pohybove aktivity pre take deticky, tanecna je pramalo, na plavanie beru od 5 rokov...
gymnastika, judo, karate pre chlapcov...nie vsetci totiz chcu tancovat, alebo nieco ako chodime do pezinka, rozvoj pohybovych zdatnosti a tak...

gretkab
24. mar 2011

@petra89 ZUS - vlani bola suseda s malou na zapise, KATASTROFA!!! Aby som s 5-rocnym dietatom cakala 2 hodiny na zapis na tanecnu mi skratka pride chore! Boze, sak take male deti by tam mali vziat vsetky, sak sa casom vytriedia, koho to bavi a koho nie, kto na to ma a kto nie - sak nemusia vsetci vystupovat v narodnom divadle, malo by to byt v tomto veku predovsetkym pre radost. Netusim teda, ci zapisy aj na ostatne odbory priebiehaju takto. Ale ja by som skratka chcela dieta niekde normalne prihlasit a nie absolvovat takyto proces. Sak kym na nas pride rad, tak moje dieta si to isto rozmysli.
O sukromnej ZUS som pocula dobre aj zle, to si asi casom vyskusam osobne, uvidime.
A kruzky za ZS su mozno fajn, ale ak by napr. moje dieta chodilo do skoly do BA, tak v SC skratka nema sancu chodit niekde na kruzok (kedze vacsina je na ZS a je urcena pre ziakov danej ZS). Okrem toho, ze do CVC zvacsa mozu chodit uz 5-rocne deti = starsi skolkari.
Mne pride uplne normalne, ze v kazdom meste je Centrum volneho casu (kedysi Pioniersky dom) - ja teda pochadzam z mini-mestecka ("in the middle of nowwhere"), ale centrum volneho casu s kruzkami od vymyslu sveta, pri nom oplotene detske ihrisko. Ja skratka nechapem, ako je mozne, ze v meste ako Senec nie je nic.
Akoze ja si program s detmi vytvorim a zapajame sa do vsetkeho, co tu je, cize sme kazdy den v MC, chodime na Yamahu (hudobnu skolu), Anglictinu, do MCckovej skolky, na plavanie do Pezinka teraz - ale to stoji ozaj dost a ozaj nie kazdy si to moze dovolit. Ja by som ocakavala take bezne kruzky, kde sa moze zapojit viac-menej kazde dieta, ked ma zaujem.

arrett
24. mar 2011

@gretkab Kde je angličtina???

petra89
24. mar 2011

@gretkab Mrzí ma skúsenosť tvojej známej na zápise. Bohužiaľ, jedná sa o školy, a tie majú obmedzené finančné aj priestorové možnosti, preto musia zobrať len tých najlepších.

Čo sa týka SZUŠ - sama som ju navštevovala 5 rokov, skončila som v roku 2006, takže neviem ako to tam teraz funguje, je pravda, že malo to svoje klady aj zápory, ale čo nemá...

vieš, tie bežné krúžky...to je fajn predstava, ale aj to treba zaplatiť. Priestory, školený personál, atď.

CVČ v Senci fungovalo niekoľko rokov a nebol o ňho absolútne záujem... Chodila som tam ešte niekedy na prvom stupni ZŠ a skutočne sme v jednom krúžku boli dve - ja a moja sestra. Nakoniec ho museli zrušiť, lebo sa im decká nehlásili...

:(

sirinka
24. mar 2011

@petra89 uf a to je zle...ze len najlepsich.... 😠 preco aj priemerne dieta nemoze chodit na kruzok, ktory ho bavi....

petra89
24. mar 2011

do ZUŠ sa zvyčajne nehlásia nejaké extra talenty, netreba to brať tak tragicky, berú aj podpriemerné deti 🙂)) viem z vlastnej skúsenosti ... ale nejaký výber musia spraviť, ZUŠka sa nedá nafúknuť

gretkab
24. mar 2011

@arrett My chodime na Helen Doron, to je na pesej zone, vedla sporitelne. A este je Antantino a to by malo byt niekde ku koncu pesej zony.
@petra89 Kruzky - jasne, ze treba peniaze - dokelu, ale ved mesto malo tusim milion prebytkovy rozpocet, tak nemozu odfinancovat cosi pre deti - zas miliony to nestoji? (mimochodom, MC podla mojich info tento rok nedostane ani tu minimalnu dotaciu, co dostalo minule roky - ale sak vlani bolo pred volbami a teraz je po volbach, ze) a CVC - tak mozno nejaka propagacia by nebola odveci a mozno ked si tam chodila ty, tak nebolo v Senci tolko deti. Nehovoriac teda o tom, ze je vyslovene divne, ze vo vsetkych ostatnych mestach deti zaujem o kruzky maju, len v Senci nie (hlavne ze sa idu pobyt o ZUS). Jaaaaj, mna taketo veci vedia tak vytocit.
A ZUSka - tak ked uz sa rozhodnu robit takyto sialeny zapis, tak by mohli na to vyclenit viac casu a mohlo by sa tam dat normalne "objednat" na presny cas, nech tam s 5,6-rocnym dietatom necakas v uzkej chodbe 2 hodiny. Ja toto fakt nechapem, to je fakt tak tazke cosi normalne zorganizovat - sak na to netreba peniaze, len trosku chciet.

lienka7
24. mar 2011

ja fakt neviem preco su s tym take problemy .....ved to iste co robia deti v skolkach by sa mohlo dat robit aj v nejakom centre kde by to bolo volne a kto chce pride a kto nechce nepride.....napr aj cvicenie ...v skolke pustia pesnicky a cvicia, lozia, behaju hraju sa ....to je taky problem to urobit aj niekde mimo skolky?

petra89
24. mar 2011

a keby tu nejaké také centrum bolo, boli by ste ochotné si zaplatiť krúžky pre deti ?

inak, áno, je tu ešte jazyková škola Andantino - na Lichnerovej ulici oproti gymnáziu (zelená pasáž) - učím tam angličtinu 🙂

@gretkab - keď som bola ja na ZŠ bolo tu minimálne toľko deciek ako je teraz (viem to podľa počtu otváraných tried na ZŠ)... osveta bola - bola kopa možností, na základkach propagácie CVČ a pod. a nepomohlo....

ja osobne som vždy so seneckej mládeže mala zvláštny pocit... ponuka bola ale nebol dopyt... možno teraz je to už inak, zrejme je tu viac uvedomelých prisťahovalcov, ktorý tu zvyšujú záujem o takéto činnosti...

gretkab
24. mar 2011

@petra89 Ano, keby tu bolo take centrum, bola by som ochotna si zaplatit kruzky pre deti 🙂. Ale tu podla mna hlavne chybaju kruzky, ktore si bude moct dovolit vacsina deti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre