Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

svmonika
25. jan 2012

@katy1979 Štúdio Visage je na Kysuckej 14/F (pri restauracii Troya) ja som tam tiez chodila a bola som spokojna 🙂

katy1979
25. jan 2012

@svmonika aha dakujem tak uz viem

sirinka
25. jan 2012

@katy1979 hej, farbenie a strihanie...ked som odfarbovala a nasledne farbila, tak vtedy to vyslo nieco cez 70...

soso
25. jan 2012

@rebecca2006 gratulujem k malickej🙂

bubina76
30. jan 2012

Koceny,
davnejsie som tu zaregistrovala debatu o noseni deticiek,neviem sa k tomu spatne preklikat ☹ Nasla by sa tu nejaka ochotna dusa,ktora by mi ukazala,ako nosit dieta v baby vaku? Dcerka ma 2,5 mesiaca, zda sa mi v tom stale taka utopena,hmm. Asi ju tam neviem spravne "naskladat",lebo mi stale place a jeduje sa. Skusala som aj podla navodov na nete,ale bezuspesne, poradite?

sirinka
30. jan 2012

@bubina76 hm, no s babyvakom som sa ani ja neskamaratila...presla som na manducu, to bolo v pohode

rebecca2006
30. jan 2012

baby, netusite, ako je to toho roku so zápisom do MŠ? Zasa platí, že sa podáva prihláška len do 1 ako vlani? Na nete som našla len termíny zápisu, Kysucká a KOllárova 15.2 a Košická niekedy v marci- keĎ som tam ale volala, tak mi riaditeĽka povedala, že prijme len 12 detí, súrodencov detičiek, čo už MŠ navštevujú... Takže to je zabité.... Máte nejaké tipy? A ak máte škúlkárov, ako ste v MŠ spokojné? Ja neviem, či mi Maťka vezmú, som na materskej s malou.... Tak uvidíme...

kika7
30. jan 2012

@rebecca2006 ja odpadnem - že LEN 12 detí !!! to čo už je za systém! to bude len jedna trieda otvorená???

sirinka
30. jan 2012

@rebecca2006 a kde si nasla, ze na kysuckej bude 15.2.? vtedy tam maju mat aj karneval, tak to sa mi zda cudne, zeby mali v ten den aj zapis...

lienka7
30. jan 2012

@rebecca2006 ...sleduj toto: http://www.mskysuckasenec.sk/zapis.html ....data pre tento rok tam este nemaju 😉

Prihlasku daj len do jednej skolky, lebo vraj po zapisoch (vlani bol zapis do vsetkych skolok v jednom tyzdni) sa riaditelky stretavaju a vyraduju duplicitne prishlasky. Tak aby ti ju nevyhodili z tej skolky o ktoru ti ide najviac

A to ci si na materskej alebo nie sa na prihlaske nijako nezistuje. Na Kysucku zobrali susedam deti bez problemov aj ked boli na materskej.
Myslim ze prijimali podla datumu narodenia. Vlani brali vsetko az po maj, na odvolanie mi zobrtali maleho z ten je julovy, neskor brali aj tie deti ktore este nemali 3 roky (oktober, november)

rebecca2006
30. jan 2012

@sirinka nenasla. Ale dne ssom volala s riaditeľkou, tak mi ovedala ten dátum- že tento týždeň to dajú na net. A aj riaditeľka z Košickej hovorila, že obe škôlky okrem nich majú zápis °15.2, tak asi to je fakt...

rebecca2006
30. jan 2012

@lienka7 a ty mas miska na košickej alebo kysuckej? Nepamatám presne? HM, netuším, či mám dať prihlášku na Kollárku alebo Kysuckú- baby, nemáte tam skúsenosti? Košickú som už vlastne zrušila, tam šancu nemáme- aj keď tá sa mi asi páči najviac....

lienka7
30. jan 2012

@rebecca2006 ...misko chodi na Kysucku a vlani brali 3 rocne deti celkom v pohode si myslim.
Teda dost ich zobrali normalne, celkom dost na odvolanie a potom dokonca brali aj take co este nemali 3 roky...ako to ale bude tento rok neviem

gretkab
31. jan 2012

@rebecca2006 Moj favorit bola Fandlyho 🙂, takze este mozes vziat do rozhodovacej uvahy aj tu. Podla mna vlani vzali (min. na odvolanie) vsetky deti, co splnali kriteria (trvaly pobyt v SC a nad 3 roky), takze podla mna mas sancu, ak ked tu matersku s druhym by som zo strategickych dovodov velmi nespominala a prihlasku nech radsej odnesie tatino 😉. Drzim palce.
Inak ja mam buduci rok (akoze nie na tento najblizsi, ale az ten dalsi) v plane prehodit Elu na Kosicku - ale to uz bude predskolacka, takze by mi ju zobrat mali, tak dufam, ze nebudem nemilo prekvapena.

lady511
31. jan 2012

ahojte kočky poradte prosím dobre Dr..v senci alebo pri senci kde sa neplatí...akutne dakujem

sirinka
31. jan 2012

@gretkab a preco na kosicku, ked tvoj favorit je fandlyho? ja myslim, ze predskolakov beru vzdy ako prvych...

brinzulka
31. jan 2012

@rebecca2006 ja idem tiez prihlasovat maleho do skolky. Nastupujem v lete do prace... koncom jula ma 3roky.
+riesime ci dat druhemu odklad, ci ho dat do skoly...(kedze vdaka chorobnosti je doma...v auguste ma 6 )

starsieho sme prihlasovali az ked mal mat 4roky a babo malo vtedy rok...na Kollarovu, Kysucku... Kosicka mala priamo napisane podmienky, kt.sme nesplnali- ze nemal 5rokov, ze som bola doma na MD. Fandl. som neriesila- ked som vedela, ze tam holky prihlasili deti- jeho rovesnikov, ked mali 3mesiace :( ...

inak take plan som mala...ako 4-5rocny zacal v zime chorlaviet...v skolke bol tam max 2mesiace utrzkovite a tento sk.rok2011/2012 az 6dni ... a kym nenastupil-zdravy ako repa... Ale drzim palce, nech ste ok..

brinzulka
31. jan 2012

@rebecca2006 na zapis som sla myslim dokonca s detmi a priamo povedla... ze som doma...zamestnavatela som pisala...

rebecca2006
31. jan 2012

@brinzulka a ako ste na kysuckej spokojní? Čo som pozerala, už je na webe aj termín zápisu tam- je to toho 15.2, a v žiadosti sa priamo nepíše, či je mamina na materskej, uvdza sa iba počet súrodencov- ale nie očet súrodencov pod 3 roky... Na Kollárke chcú čestné prehlsenie o tom, že rodičia sú zamestnaní...Mne osobne sa viac pozdáva Kysucká, tak ešte uvidím...

sirinka
31. jan 2012

@rebecca2006 kde presne si to nasla, nech mozem poslat link susede, dik!

brinzulka
31. jan 2012

@rebecca2006 fu.... ja som bola rada, ze nas zobrali na Kysucku... i ked je to problem, ked sme mali babo...rano ho obliect- po tom, co som k nemu v noci 7x vstavala..alebo ked prsalo... ist s nimi do skolky- pol hodina tam a pol hodina spat (akoze super na chudnutie )...poobede to iste...a ak zaspal...ako ho prebrat a nenechavat pred dverami a ist po starsieho...ale nemala som moznost poslat mm- odchadza dost skoro rano do prace...a vracia sa neskoro
prihlasku som teraz vypisovala a mam pocit, ze je inak konstruovana.. predtym som tam uvadzala zamestnanie moje i mm, teraz nie je potrebne.
My sme na Kollarovu ist nechceli- mame ju 5min.od bytu...
rozmyslali sme dokonca nad moznostou dat ho do TT- mm by ho zobral, tam i spat...ak by nieco...niekto z rodiny v TT by ponho skocil...ale kedze nemame trvaly pobyt...nezoberu ho.. a pritom obaja v TT pracujeme 😖

ci sme spokojni: mam malo toho odsledovaneho...ale ano... Lienka- tam mam maleho, sirinka- malu... tak BABY...STE spokojne?

brinzulka
31. jan 2012

@lady511 ani u Harsanyiho nemusis platit..ale nasledne Ti neda termin na pockanie, doplacas za potvrdenie papierov...a inu administrat.cinnost- snad hovorim pravdu

my sme chodili niekedy na polikl.-ale pani Dr.uz nepracuje...takze ineho-inu nepoznam

sirinka
31. jan 2012

@rebecca2006 mne tam naskakuje iba ze nas budu vcas informovat...ale uz som si to odfotila v skolke, diky...

soso
31. jan 2012

@bubina76 mam tiez doma babyvak, ale mala v nom bola az raz, tiez mi to moc neslo. Ta manduca je aj podla mna lepsia volba (alebo satka)
@rebecca2006 nasa Emmka chodi na Kysucku a celkom fajn, uz sme si zvykli🙂 Skus - uvidis, ci Matka zoberu, minuly rok otvarli az 2 triedy, preto brali tolko deticiek. Neviem ako tento rok, skor to zalezi, kolko deti pojde do skoly od septembra.

gretkab
31. jan 2012

@sirinka Lebo na Kosickej mame rovnako staru susedu (s ktorou dufam pojde spolocne aj do skoly), takze je realne velka sanca, ze bude v triede s nou 🙂.

sirinka
31. jan 2012

@gretkab chapem, to je super, ked maju deti uz kamosov v skolke alebo skole...

bubina76
31. jan 2012

@sirinka @soso No dik za nazory, tiez mam pocit,ze babyvak neni to prave orechove. Aj co citam na nete,vacsinou letia satky alebo manduca,liliputi.. Dnes som si od kamosky pozicala satku,ale skusim aj manducu - ta sa mi zda byt pre mna praktickejsia,a hlavne asi rychlejsia na manipulaciu 🙂

horajda
31. jan 2012

@bubina76 manduca je superska,odporucam obe deti som v nej nosila, velmi prakticka,maleho nosim aj teraz ked nieco rychlo potrebujem vybavit

katy1979
31. jan 2012

@bubina76 my sme presli trojkombinaciou babyvak satka manduca. v babyvaku som nevedela nosit ani ja. vzdy v nom sice zaspal ale tiez sa mi zdal byt utopeny a ze tam je nejako zle poskladany. nevedela som ho tam ulozit. a manducu sme kupovali ked mal rok. pri mladsom sme zacali elastickou satkou a po par mesiacoch do manducy. satky sa bat nemusis ano trva to dlhsie asi o dve minutky ale nic strasne to nie je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre