Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

lienka7
11. jún 2009

ale myslim si ze by sa mal automaticky robit odber do toho verejneho registra pri kazdom porode a hotovo 😉

myskahryzka99
11. jún 2009

Tak obnovujem temu! Je tu niekto zo Senca?

brinzulka
11. jún 2009

ja sa na to budem pytat v TT nemocke...ale vazne pochybujem, ze sa aj k niecomu dopracujem...
Ked sa to plati..ochota sama..a ked to moze niekomu pomoct..tak zaujem skoro nijaky...
baby...co cakate babatka...ak zozenieme zoznam porodnic..kde sa da verejne darovat..hodim ho sem..Dufam, ze nevadi...

myskahryzka99- a Ty si?

arrett
11. jún 2009

Myskahryzka99 - ano je!! Som zo Senca.. Sice ako pristahovalec, ale uz tu mam trv. pobyt🙂

myskahryzka99
11. jún 2009

ahoj Arett, ja som tiez pristahovalec uz rok a mamickujem sa 5 mesiacov. Ako si na tom ty? Tehulka ci mamicka?

misellkaaa
11. jún 2009

ahojte maminy ja som tiez zo Senca 🙂

arrett
11. jún 2009

Som Tehulka 17 tyzdnov🙂) a som tu 2. rok.

misellkaaa
11. jún 2009

no ja tu uz zijem z vas asi najdlhsie 21 rokov a nemenila by som Senec

sirinka
11. jún 2009

misellkaaa 🙂 tak my sme tu teraz treti rok a paci sa nam...akurat by mohlo menej fukat 😎 😠

misellkaaa
11. jún 2009

no to stym fukanim mas pravdu sirinka, ale to asi vsade.ja som uz taka zvyknuta ze by som si nevedela predstavit zit niekde inde.

lienka7
11. jún 2009

....mne tu chyba PARK...taky velky...vela stromov, chodnicky, lavicky a velke detske ihrisko v nom...u nas su 2 parky...jeden sme mali rovno pred domom a tu mi taky park chyba 😢

nicolkarin
12. jún 2009

este ze tu mame tie jazera, a vlacik pre deticky samozrejme. namestie co spravoli, je sice pekne ale pri ceste.

arrett
12. jún 2009

Baby, viete o nejakom predporodnom kurze? Chystate sa??

sirinka
12. jún 2009

ja som prisla do ba z doliny...som nechapala, co moze tolko fukat...uz si zvykam pomaly 😎

brinzulka
12. jún 2009

arrett-ja chodim do kulturaku...
zozadu..na 2.poschodi...kazdy stvrtok od 17.30hod-do 18.30hod...ale tak do 19stej 😉 ...palti sa okolo 2.50eur...cvici sa, dycha sa...a pytame sa pord.ses. ..na porod a veci, co nas trapia..
v lete sa to posunie asi o hodinku neskor...
dolu na nastenke je oznam aj s tel.cislom na tu "porod.sestru" ale niekedy nevezme tel..bo pracuje v zahranici

mne je trosku luto za TT ☹ ...ale mm chce ostat tu...za 4roky nie som stale "sencanka"

arrett
12. jún 2009

Brinzulka - jej, to som nevedela. Urcite pridem pozriet. Buduci tyzden vo stvrtok mam poradnu, ale na dalsi sa zastavim... Chodia tam aj muzickovia?
Ani ja sa necitim ako sencanka, no mesto je pekne, kulturne vyzitie, blizko Bratislava, jazera.. Nepoznam tu vela ludi, iba z prace... Ale dufam sa to po 20 rokoch zmeni 🙂

jamulienka
12. jún 2009

tiez som pristahovalec. byvame tu 3 roky a celkom sme spokojni - az na ten vietor, ako pise sirinka. mesto sa mi paci, no chybaju v blizkosti centra detske ihriska. na jazera sa mi niekedy nechce slapat a tak niekedy skoncime v MS na Kollarovej. No tam sa mozem ist hrat s malou az po 16.30 hod, pretoze dovtedy su tam deti z MS.

V sucasnosti tiez riesim otazku odberu pupocnikovej krvi. pri prvom dietati sme nedali odobrat, no teraz by som chcela, ale stale vaham. ked som chodievala cvicit pri prvom dietati do BA, tak nam odporucali dat do verejneho registra. Pri dnesnom vyuzivani by sme mali najst svoju pupocnikovu krv aj o 10 rokov, a je to zadarmo.

Brinzulka, kolko tehuliek vas chodi cvicit do kulturaku? Kto sa ti stara o Davidka? Je mozne tam prist aj s dietatom a cvicit s nim?

alex21
12. jún 2009

ahojky
Kocky neviem ako to stihate o deti sa starat aj sem chodit.
Ja len k tej pupocnikovej krvy.
Ja som ju darovala. Tiez som sa o to velmi zaujimala a rozhodovala sa co urobim. Bola som aj na jednej prednaske co sa toho tykala a aj materialy som si nechala domov poslat a studovala som ich. Nakoniec som sa rozhodla pre darovanie. Co sa nakoniec s nou stalo neviem a nikdy sa nedozviem. Na tej prednaske nam vraveli ze sa daruje dost vela tej krvy a dost caka na spracovanie pretoze aj na to spracovanie darovanych potrebuju niekde zohnat peniaze. Co sa tyka toho dotaznika tak uz si ho velmi nepamatam ale boli tam otazky ohladne nejakych chorob a alergii v rodine matky aj otca. Vyplnovali sme ho pocas mojej prvej doby porodnej a nevadilo mi to ze ho vyplname lebo som aspon nemyslela na kontrakcie a rychlejsie mi presiel cas.
Co sa tyka podmienok tak su tam prisnejsie a je to dost logicke. Niektore choroby mame uz v genoch tak potrebuju vediet co maju vysetrit. Aj ked je pravda ze ked sa uvedie choroba tak sa s tym asi nebudu vobec zaoberat. 😖 Vtedy som nad tym nerozmyslala. A vobec si nepamatam ci som davala negativne alebo pozitivne odpovede. Akurat viem ze sme odpovedali pravdivo.
Este co nam hovorili na tej prednaske tak bolo to ze pri darovani musi byt tej pupocnikovej krvy omnoho viac ako ked si to nechate pre seba. Odoberaju sa 2 sacky a ak si davate pre seba tak len jeden. Pre vas vam ju uskladnia aj ked je pouzitelna len do 10 kg vahy dietata. Samozrejme ak chcete. Ale pri darovani musela byt ta hranica do vahy dospeleho cloveka akurat tu vahu si uz nepamatam.
Dotaznik v pol roku dietata bolo len potvrdenie detskeho lekara ze sa neobjavili ziadne alergie a choroby.
Akurat to co je na tom najhorsie tak je to ze vam nikto nikdy nepovie ci sa krv vasho detata dostala do verejneho registra alebo nie. Tuto informaciu uz nepodavaju.
A pre informaciu rodila som v BA v Ruzinove.
Jani super ze to bude chlapec. Aspon budete mat parik. Aj ja by som chcela.
A tie stromy a park chybaju aj mne. Ja mam strasne rada les a prirodu ako taku. Inak mi je v Senci dobre.

sirinka
13. jún 2009

idete niekto na senecke leto?

nicolkarin
15. jún 2009

sirinka, my sme sa s mm aj povodne chystali, ze vybehneme vecer asi na 2h. jenu babulu sme dali jednej babke uz v piatok a druhu by postrazila druha babka tie dve hodinky, ale ked som pocula to vstupne, ze 5eur, a ten biedny program, tak sme sa otocili, isli sme na sever a tam sme si v zlatom kaprovi s mm fajnovo posedeli pri veceri a oddychli. zdalo sa mi 5eur na jedneho privela, na to ze no name vobec nemusim a komajotu som uz nestihla, do rana koli krpcovi by sme aj tak nezostali. chcela som mat len dve hodiny klud. ohnostroj som si potom pozrela uz doma zo spalnoveho okna, ten bol uzasny.

brinzulka
15. jún 2009

my sme boli na senec. lete...ale vystartovali sme az okolo 17stej z namestia...stihli sme Tomasa Bezdedu, Cmora, Komajotu a No Name trosinku..volal nam dedo...ktory si maleho zorbal okolo 19stej z jazier, ze nevedia, co s nim...Kym sme prisli domov...tvrdlo bruch.... maly spal a zacal ohnostroj...Trosku mi bolo luto...nevideli sme ho ....ale aj za to, co sme tam mohli stravit dakujem.

Na cviku nas mohlo byt okolo 10cakateliek..Muzickovia nechodia...Ak by ste chceli..niekedy Bc.Jana Hrabcakova robievala v Slniecku MC prednasky a mala tam aj pripravu s tatinovcami...Cvicilo sa aj na fit loptach..teraz to funguje v PN...mame odtial julovky mamulky, co tam chodia..Myslim, ze cviko mavaju v pondelok..Ak by ste chceli info..napiste IP...a popytam sa a poslem info dalej...
Maleho mi strazi mm...pride domov z prace a sa len vystriedame medzi dverami...snazi sa stihat...Ale ja tiez nie som v tomto dosledna...Bola som tam len tri krat..bud nemal kto strazit, mm sa musel ucit..alebo poradna..alebo sme boli pre umoznenie studijneho pokoja mm u rodicov v TT...

brinzulka
15. jún 2009

napadla ma este jedna vec...uz sa vybera vstupne? Kolko je tento rok permanentka na jazera, neviete?

brinzulka
15. jún 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

este tutaj sa bavia o odbere

a deticky na tehu cviko nechodia...asi by sa nudili...Ked som cakala Davida..chodila som do MC Slniecko, chodil s mamulou jeden chlapec..ale tam boli hracky..tak sa ako tak zabavil...a tuto len miestnost so zrkadlami

sirinka
15. jún 2009

no my sme povodne chceli ist cela rodina...ale nejako sme nestihli...sa polovicke mojej rodiny pretiahol poobednajsi spanok a ohnostroj sme tiez pozreli s terasy... 😀

ivka2007
15. jún 2009

ahojte-my sme boli na senec.lete,isli sme okolo 16tej,boli sme s kamoskou co ma dieta ako je Simi,deti sa hrali na piesku a behali pomedzi ten dav,bolo to o drzku tak sme to o 18.30 vzdali,o tom case sa tam valilo vela ludi a bola som rada ze ideme prec.Ohnostroj sme super videli z balkona 😉

sirinka
16. jún 2009

dnes sme boli na yvsetreni klbikov s magdalenkou, tak som si zase pozrela sexosneho doktora v pezinku 😀 a o sest tyzdnov mame prist zase 😝

andy75
16. jún 2009

ano,ano toho dr. si pamatame 😀

sirinka
16. jún 2009

andy 😎

jamulienka
16. jún 2009

no my sme neboli na seneckom lete, pretoze sme mali oslavu na zeleznej studnicke. povodne bol plan taky, ze prideme z ba a pojdeme este na jazera, ale manzel to uz zjavne nezvladol ☹ zaspal v aute aj so sofiou. esteze som ich nemusela oboch vynasat hore na 3. poschodie na rukach 😝 a ja som bola po celom dni taka unavena, ze som ohnostroj ani nepocula. musela som spat tvrdo ako medved. nastastie aj sofia prespala celu noc.

ten doktor si vas celkom skoro objendal na kontrolu?! 😉

K Janke Hrabcakovej som chodievala cvicit do ba, ked som cakala sofiu. je fakt dobra. dokonca u jej manzela som rodila - dohodila mi ho a nelutujem. bol super. nuz mne by vyhovovali neskorsie hodiny na cvicenie. v pezinku je to o kolkej?

na jezara sa uz predavaju permanentky a stoji, ak si dobre pamatam - 5,50 Eur. zvysili ceny 😠 vstupne na jazera zvyknu vyberat az od 1.6.

andy75
16. jún 2009

jamulienka- nie od 1.7.? vsak to by uz vyberali....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre