Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

alure
11. okt 2013

@adulik23 zatial sme v jaslickach Vcielka na Safarikovej ..nebol problem na jeden den v tyzdni ..ale su to jasle,takze maju aj malinke deti ...mam v zalohe este detsky sen a zazracny svet kde nie je problem na jeden den v tyzdni ...a este je tu stonozka v svatom Martine ...uvidim uz sme sa bavili s mm ze by bolo fajn na viac dni (aj ked to bude financne narocnejsie) aby nabehol na nejaky normalny rezim

rebecca2006
11. okt 2013

@sjuz no tak to by ešte ušlo, ale asi to yávisí viac od dieťaťa ako od zariadenia...

lienka7
11. okt 2013

@rebecca2006 ....jasne ze to najviac zavisi od imunity dietata ale v Mravcekove na to davali pozor. Neviem ako je to teraz, ale ked tam chodil Misko a bol doma lebo bol chory tak mi ho zase zobrali az ked som doniesla potvrdenie od lekara ze je ok. Ked tam maly dostal teplotu, zavolali mi, ze ma 39,0 a ci mozu dat Nurofen, ja som odsuhlasila, oni mu dali Nurofen a ja som svihala po neho a ked som ho brala domov, rovno mi riaditelka povedala ze rano mi ho vezme ale len s potvrdenim od lekara ....mozno ta ochrana zdravych deti pred chorymi nebola dokonala alebo 100% ale bola vyssia ako v skolke (ked bolo vela deti chorych tak prichadzali o peniaze takze aj v ich zaujme bolo aby mali zdrave deti a zaroven zase nechceli prist o "klientov" tym, ze by tam mali chore deti v triede). Stalo sa aj to, ze rano niekto doviedol dieta do Mravcekova a ked videla ucitelka ze ma dieta zelene sople tak rovno povedala rodicovi ze ho prevezme ale len s potvrdenim od lekara.

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sjuz
11. okt 2013

@lienka7 v ktorom roku ti tam chodil maly? Lebo aj ked nasa chodila, tak nebrali chore deti, dokonca ked rodic odovzdal a zatajil, ze je chore, tak o hodinu volala rodicov, ze nech si pre dieta pridu, ze je chore.... A aj za nas pytali potvrdenia od lekara. A povazujem to za spravne....
@rebecca2006 Presne ako pises, zavisi hlavne na dietatku, ale urcite to ovplyvni aj pristup skolky k chorym detom. A celkovo hygiena v skolke...

lienka7
12. okt 2013

@sjuz maly tam chodil od 09/2010 do 08/2011 ....myslim ze pred tym ako tam zacal chodit maly tak na tych potvrdeniach moc netrvali, ale potom sa im stalo, ze im ochoreli skoro vsetky deti, tak mi volali ze na 2 dni zatvaraju, idu vsetko dezinfkovat a volat hygienu .....a potom zacali na tych potvrdeniach trvat .... je pravda ze aj mne to obcas "skrizilo plan" ...hlavne ked mi zavolali ze maly ma teplotu, dali mu nurofen a bolo po teplote, nemal teplotu uz ani poobede, ani vecer, ani rano ....bola by som ho na druhy den zase dala do skolky, ale kedze povedali ze ho vezmu len s potvrdenim od lekara, tak som sla s malym k lekarovi a ten ho nechal rovno 5 dni doma s odovodnenim: Teplotu len tak pre nic za nic nemal. .... ale tiez si myslim ze je to spravne. Choe dieta ma byt doma a do skolky ma ist az ked je zdrave ....skoda ze v skolke na to tak nedbaju

sjuz
12. okt 2013

@lienka7 tak to sa nase deti minuli. moja chodila 09/2011-07/2012. teraz chodi do statnej, a tam pytaju papier od lekara, ale iba ak bolo dieta chore viac ako 5 dni...

lienka7
12. okt 2013

@sjuz tak to mas este dobre, je tam este ako taka snaha o to, ze dieta je uz naozaj zdrave a bolo u lekara ...... v nasej statnej staci ked ty ako rodic podpises "Potvrdenie o bezinfekcnosti" a dieta moze ist do skolky

sjuz
12. okt 2013

@lienka7 To potvrdenie rodis podpisuje ked je do 5 dni chore... Ak sa mozem spytat kam chodi maly?

lienka7
12. okt 2013

@sjuz na Kysucku

sjuz
13. okt 2013

@lienka7 my vozime do Blatneho

lillinka01
14. okt 2013

Ahojte Senčanky, poradite mi, ktora je naj kadernicka v Senci? dakujem

alka127
15. okt 2013

Ahojte mamicky...som v tejto teme nová...na jar sa mame stahovat do Hrubej borse, postavili sme tam domcek...mam 3-rocneho a 7-mesacneho chlapceka...najde sa nějaká mamicka na kocikovanie a tak...rádi sa zoznamime🙂

fleuerette
15. okt 2013

@sjuz chcala by som sa spýtať, zobrali ti do Blatného deculo bez problémov, to je už státna škôlka, však?

sjuz
15. okt 2013

@fleuerette prave ze uplne bez problemov a to sme sa pytali az v maji, ked nas v SC nezobrali, pani riaditelka strasne zlata, ze ak sa jej uvolni ozve sa a zaciatkom juna mi volala nech prinesiem prihlasku a rovno mi ju zobrala. Skolka super, krasne prerobena. A na dochadzanie zo SC fajn rychlo, len teda bez auta sa neda...

fleuerette
15. okt 2013

@sjuz a beru deticky aj skor? Myslim napriklad od maja, alebo musi byt nastup od septembra? A ako si spokojna so skolkou?

sjuz
15. okt 2013

@fleuerette hej spokojna som, aj ked mala chytila na zaciatku soplik a nejako sa nevieme zbavit, tak je teraz doma. Ved si zavolaj a popytaj sa. A maly uz bude mat v maji 3 roky, nie? Tak to si myslim, ze by nebol problema k budu mat volne miesto...

gretkab
15. okt 2013

@alure Sv. Martin je smerom na Kaufland, potom je tam Slovnaft pumpa a za nou dolava, dlho polia a potom Sv. Martin 😉. Mne tam chodil Marek 5 rokov (od 2 do 7) a Ela 2 roky. Ja som bola spokojna, ako top by som odporucila ucitelky - tie boli fakt super.

K potvrdeniam od lekara - ja chapem ich vyznam, ale ked som napr. bola doma na materskej s druhou, tak som skratka starsieho nechala doma ked sa mi zdalo, ze cosi na neho lezie, bez toho, aby som ho sla nakazovat do cakarne k lekarovi (ak sme zvladli bez atb) + teda chodit do cakarne medzi chore deti so zdravym dietatom len aby mi dal potvrdenie o tom, ze je zdrave mi pride silno kontraproduktivne. (zaroven teda aby bolo zrejme, tiez sa mi nepacia chore deti v skolke)

kajosc
16. okt 2013

@adulik23 mozes vyskusat dczazracnysvet.sk, beru tam aj na jeden den

alure
16. okt 2013

@gretkab dakujem

adulik23
16. okt 2013

@kajosc vdaka. akurat s nimi uz mam dohodnute infostretnutie. 🙂

vriend
19. okt 2013

@lillinka01 mne sa velmi paci Henrieta Matušova, ma sice toho vela a dost dlho sa caka na termin, ale je fakt sikovna, zlata mlada baba, ma kadernictvo na Lichnerke v tych novych bytovkach odzadu, ako je parkovisko

lillinka01
20. okt 2013

@vriend dakujem ti za tip, uz som to musela inak vyriesit, ale urcite vyskusam 🙂 vobec so o nej nevedela

blanocka
21. okt 2013

@lillinka01 henrietu tiez odporucam, chodim k nej a som velmi spokojna 😉

bejbi777
25. okt 2013

Ahojte mamičky, chcela by som sa spýtat ci v senci sa da niekde ist plavat s babatami? nejaký kurz?

gretkab
28. okt 2013

@bejbi777 V Senci pokial viem, tak tu : http://www.aquathermal.sk/pre_deti/pre_deti_kurzy/. My sme chodili s detmi plavat do Trnavy, dobre referencie som mala este na Pezinok.

blanocka
29. okt 2013

@bejbi777 my sme chodili do zabiatka v BA na nobelovej a ked porovnam s aquatermalom v senci, tak pre babatka je urcite vhodnejsie to zabiatko. so starsim som chodila do sc, s mladsim do zabiatka a dnes by uz som urcite s babom na plavanie do aquaca nesla, teda ak sa odvtedy nic nezmenilo k lepsiemu 😉
tu je link na zabiatko ak by si chcela: http://zabiatko.sk/index.php?id=1

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fleuerette
4. nov 2013

Kocky otazocka: Kam chodievate s detickami (tak 3 rocnymi) na nejake pohybove kruzky? Tanculkovo prave riesim, ale vyzerato ze bude aj od januara full ☹ . Je tu aj nieco ine, alebo zasa Ba alebo Trnava?
Chcela by som nieco tak 2 krat do tyzdna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre