Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
1. mar 2011

@luppita a tie stavy, ked do roka pije MM a od roka z cista jasna KM si vies predstavit? 😝

arrett
1. mar 2011

a nie je UM z kravskeho mlieka robene?

luppita
1. mar 2011

@sirinka hmm neviem, moj mal MM len do 4mesiacov a potom UM, takze aky taky prechod tam bol 🙂 ale poznam aj take co z MM isli rovno na KM...je to uplne na kazdej mamine , ako sa rozhodne 🙂 co je naozaj to najspravnejsie 😝

luppita
1. mar 2011

@arrett jasne ze je, len su tam popridavane vskakovake vitaminy 🙂

arrett
1. mar 2011

@luppita 😀 😀 😀 tak potom😀

sirinka
1. mar 2011

@luppita tak potom nevidim problem, ked trojrocne dieta pije UM a prechadza na KM...a neboj sa, malokedy je to z cista jasna, vacsina maminiek uz KM v tomto veku detom bezne vari...

elleniak
1. mar 2011

@luppita to nevie asi nikt čo je najsprávnejšie 😀

adulik23
1. mar 2011

baby - neda mi nezareagovat. nas misko ma uz 3,5 roka a rano a vecer stale pije UM. 🙂 obom nam to vyhovuje a kedze je velmi slaby jedak, tak aspon UM troska dobiehame ziviny, ktore by mal so stravy. 😉

inak asi od roka uz mal KM - vo varenej strave a od 2 - 2,5 roka ked videl KM pit mna, tak si vypytal a nic mu to nerobi. 😉

alex21
1. mar 2011

Ja som nieco po roku zacala varit z kravskeho mlieka uz neviem presne kedy to bolo. Ale napr. vecer pred spanim Eliska pije UM doteraz. A cez den zacala pit kravske asi tak pred mesiacom ale je to len par hltov inak cez den mlieko nepije, dobieha to jogurtami a syrmi. Tak si vyberte 😀

adulik23
1. mar 2011

@alex21 ty si moj clovek. 🙂
misko pije cez den KM tak 1 pohar do tyzdna. a v skolke mavaju mlieko s cerealiami cca tiez raz do tyzdna - inak mlieko nepiju. zato jogurty zje 2 denne ako nic. 🙂

katy1979
1. mar 2011

vidim ze sencania maju rovnake deti. my pijeme tiez este UM vecer a jogurty su top a za tým syry

lienka7
1. mar 2011

ahojte .....tiez mi neda nereagovat.
Ja som maleho kojila 14 mesiacov, do jedla som mu cca do 1.5 roka davala umele mlieko.
jogurt, syr a podobne toho moze na kila. Ked som zacala riesit odstavovanie a prechod na UM tak som nepochodila lebo malemu to UM nechutilo. Skusala som rozne znacky, rozne teploty davala som mu to v roznych poharikoch a vysledok bol taky ze 1-2 hlty kym zistil co pije a koniec...viac ani hlt. Tak som mu dala KM a stiahol mi cely pohar na jeden krat....takze u nas to bolo tak ze UM som chcela ale maly odmietol takze sme presli z MM na KM a potom som uz aj do jedla davala KM.
Pritom manzel KM nemoze ani citit a je mu z neho na vracanie.
A co sa tyka vztahu kojenie- imunita ......kojila som 14 mesiacov a imunitu ma znizenu aj tak.

cruela
1. mar 2011

@lienka7 ani mne neda nereagovat 🙂 ja pri mojich detoch mam pocit, ze kojenie nema absolutne ziaden vplyv na imunitu dietata... dcera, prvorodena, isla som podla literatury, prikrmy som zaradovala podla literatury, kojila som... a decko nema ziadnu imunitu... druhorodeneho som tiez kojila, ale s prikrmami aj KM som zacala podstatne skor, jedol v podstate barsco... a ten je zdravy ako repa... moj zaver - niekedy je menej viac.. aspon pri mojich detoch to plati... na dceru som bola moc uzkostliva, moc cistotna a teraz mam doma zbernu bacilov bez imunity...

elleniak
2. mar 2011

tak ako čítam...vyzerá to tak, že polievky a omáčky začnem varit z KM a tiež by som chcela prestat aj s kojením myslím, že 13 mesiacov kojenia je tak akurát, len ešte musim nájst UM, ktoré mu bude chutit, lebo nutrillon mu nechutí...

elleniak
2. mar 2011

trochu odbočím od temy, chcem sa vas popytat: poznáte niektorá dr. Jurča zubného ortopeda?

adulik23
2. mar 2011

@elleniak ak je MUDr. Jurco na poliklinike na prizemi, tak nanho som pocula same chvaly. kamaratka k nemu chodi s dcerou z PK. 🙂

a k tomu UM. misko tiez nechcel nutrilon, ani bebu tak sme nakoniec skoncili na sunare. to bola laska hned na prve ochutnanie. 😵

sirinka
2. mar 2011

@elleniak existuje uplne jednoduche riesenie...vobec nemusis prejst na UM ani na KM...staci, ak ti maly papa dost jogurtov, syrov, tvaroh, pripadne mu chuti acidko...a ak mu k tomu este budes varit mliecne jedla, tak klasicke mlieko vobec nebude potrebovat... 😉

sirinka
2. mar 2011

@elleniak a postupne ked bude zase o nieco starsi mu mozes ponukat KM...

maznacik007
2. mar 2011

@elleniak ja som kojila 18 mesiacov a potom sme presli len na mliecne vyrobky jogurty syry a pod... ziadne ine mlieko.. /mala ho odmietala/ nechcela mlieko ani do ust a tak od 5 rokov sa to otocilo a mlieko zboznuje...

add kojenie... tak ja som alergik tak som sa snazila co najdlhsie kojit... a celkom to pomohlo.. moja mala dobru imunitu az teraz na jesen ked dostala tu mononukleozu tak sa jej cela pokaslala...

inak je pomerne bezne ze deti co boli dlhsie kojene... tak odmietaju UM

misha8
2. mar 2011

baby je tu v senci neurologická ambulancia ??? nemáte skúsenosť a kontakt???

cruela
2. mar 2011

@adulik23 ja som k nemu chodila ako decko a uz vtedy som s nim bola spokojna... teraz k nemu pojdem s dcerou....

@misha8 v senci je neurologicka ambulancia, ale ja by som sa jej na mile vyhybala (aj ked to nie je mozne, kedze casto chodim k chirurgovi ci na usne 😀 )... osobne s pani doktorkou nemam skusenosti, ale ked vidim jej pristup a co-to som o nej pocula, tak by som sla radsej do Kosic ako k nej....

maznacik007
2. mar 2011

@misha8 jednoznacne na neurologiu inam napr. do BA

MUDr. Jurca tak my k nemu chodime cela rodina.. ako normalne k zubarovi... teda vlastne chodili sme.. teraz nas uz ujo Ferko posunul k svojmu synovi on ma ambulanciu tam ako on vzadu v jednej miestnosti... my sme spokojni.. s oboma.

misha8
2. mar 2011

@cruela no pekne ...

misha8
2. mar 2011

@cruela jej a vidím že sa bavite o zubarovi ten Jurča kde ma amb?? a nedate mi kontakt??? neviete či berie aj na zdr,kartičku alebo sa všetko hradí???

elleniak
2. mar 2011

@adulik23 no super vyskušam

elleniak
2. mar 2011

@sirinka kolko asi jogurtov denne a syrov?

sirinka
2. mar 2011

@elleniak skus napr. pozriet http://www.mcsrdiecko.sk/dajme-si-pohar-mlieka-...
http://www.nefrologia.sk/clanky/obsah-vapnika-v...

Osoby Potreba vápnika
Dojčatá do 6 mesiacov 400 mg
Dojčatá od 6 mesiacov do 1 roka 600 mg
Deti od 1 do 5 rokov 800 mg
Deti od 6 do 10 rokov 800 až 1200 mg
Vek od 11 do 24 rokov 1200 až 1500 mg
Muži od 25 do 65 rokov 1000 mg
Muži nad 65 rokov 1500 mg
Ženy od 25 do 50 rokov 1000 mg
Ženy nad 50 rokov ( po menopauze ) s HTS 1000 mg
Ženy nad 50 rokov ( po menopauze ) bez HTS 1500 mg
Ženy nad 65 rokov 1500 mg
Tehotné a dojčiace ženy 1200 až 1500 mg
HTS = hormonálna substitučná terapia

misha8
2. mar 2011

@maznacik007 a prečo nie neurolog.. v sc?? dôvod??

maznacik007
2. mar 2011

@misha8 ved lucia teda cruela ti to napisala... ja mam teda aj osobnu skusenost a teda no povedzme si stacilo... urcenie diagnozy od stola,/ ani ma poriadne nevidela... nekonecne cakanie ... / to sa bavime o cakani od skoreho rano a zasadane na par hodin/ a vela inych drobnosti.. ale ak chces seriozne vysetrenia a mas problem tak ti doprucujem ist inam...

rebecca2006
2. mar 2011

@sirinka NOU BA

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre