Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

lienka7
13. jan 2010

briznulka.....tak to ti teda fakt povedala hlupost.
Aj ked pisala som si s inou mamickou z ineho mesta a jej teta povedala to iste co tebe!
ale len pre info ak by teta do februara nezmenila nazor, mozno ti to pomoze v argumentoch:
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/01/09/pris...
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi...

steazy
13. jan 2010

no tak to bola riadna tapa na tom urade, kazda matka, ktora poberala matersku, cize mala odrobene alebo platenych tych 270 dni pred nastupom na matersku ma narok na zvyseny rodicovsky prispevok 256€ do dvoch rokov dietata, treba si ale ist poziadat o neho, podla mna netreba ziadne potvrdenie od zamestnavatela, nakolko tam maju vsetko. Ja som bola ziadat dnes, len som tam vypisala neskutocne dlhe formality a bolo to. Ale tie tety co tam pracuju su fakt max neochotne poskytovat informacie a hlavne poradit co je najlepsie

lienka7
13. jan 2010

steazy...ja som tam bola vcera a tiez ma vytocili lebo som vypisovala este raz cele tlacivo asi 7 stranove ktore som vypisovala ked som ziadala o rodicovky ako taky a pritom vsade citam ze staci vypisat len tlacivo na 1xA4 kde su len zakladne udaje o tebe a o dietati, podpis a ides domov lebo vsetko ostatne uz maju tak nechapem preco sa na celom SK vypisuju len zakladne data a vybavi sa to za 1-2 minuty a u nas zase cele 7 stranove tlacivo

brinzulka
14. jan 2010

rebecca..prave sme prisli z poradne..porodna vaha 4220g a teraz pol roka na krku a 7600g este kojim...ale zvazujem uz mrkvu, ci pocas vikendu..ked bude doma tatino...alebo vyckame do toho ukonceneho 6teho mesiaca...

maly nesedi sam...len s oporou..najradsej nadskakuje...dam si no na nohy a on si sam skace...snazime sa mu to neumoznovat...aby sme mu nieco nevyviedli..otaca sa len do lavej strany...ostatne horko tazko...

zacal blabotat ma, ba , da...ak ma naladu...zuba zatal ziadneho a to ho vykukame uz 2mesiace...

lienka-ved ja sa nedam...dakujem za fakty... 😵

rebecca2006
14. jan 2010

Brinzulka, tak to ste presne ako my, tiež sedí len ak sa opiera chrbátikom, a nadskakuje jedna radosť. Otáčať sa vie, ale robí to zriedka, lebo všeobecne nerád ležká, ani na chrbátiku, a vôbec už nie na brušku 😢
Najradšej je na rukách a hopsasa🙂).
Ja som zeleninku začala len perto, že sme ešte tento týždeň u starých rodičov a mám full service, čiže môžem v kľude a bez stresu zabehnúť prípravu príkrmov, aj tak v podstate len " ochutnávame", hlavné je mliečko..

bebel
14. jan 2010

rebecca2006: nie sme zrovna domasedi 😀

Na Bole sme boli toto leto v auguste, ale bývali sme v Sumartine krížom na Brači.
A nebola to práve najlepšia voľba....potom sme ešte v októbri vyrazili na Cyprus a to bola skvelá bezstarostná rodinná dovolenka. 😉
Tento rok sa chystáme už aj s oboma deťmi na 3 týždne na juhozápad Francúzska, pod zámienkou, že ideme mojej sesternici na svadbu 😎 a na jeseň asi znovu zopakujeme Cyprus. Naozaj je to anjoptimálnejšia voľba na október pre rodiny s deťmi.

Inak otrasné s tými príspevkami okolo UPSVARu 😅....už sa zasa "teším na papierovačky na úradoch".

btw: šatku mám odtiaľto http://www.satkynamimi.cz/

rebecca2006
14. jan 2010

Bebel, a prečo vám to Chorvátsko nevyšlo podĺa predstáv? Pýtam sa, lebo trošičku uvažujem v lete ísť tam aj s krpcom... no neviem, či to nie je priskoro. V lete bude mať rok... čo myslíte?

sirinka
14. jan 2010

rebecca zalezi, ake obdobie vystihnes....s klarkou sme prvy krat boli, ked mala 10 mesiacov a bolo super, potom v roku na nervy, lebo sa prave ucila chodit a sli jej stolicky.
s magdalenkou ked mala 4 mesiace a pohodicka 😉

rebecca2006
15. jan 2010

Sirinka, to je super, ja by som totiz este rok vydrzala, kym chrustik nebude vacsi, ale chceli by sme druhe babatko, a potom sa dostaneme k moru bohviekedy.... Hoci, vidim ze vas to neodradilo a s Magdalenkou sup sup. A MM ma ekzemy a alergiu a more mu super pomaha, tak sa vyhovaram, ze proste k moru MUSIME.)))
A kde ste konkretne boli, ak sa smiem opytat? Ako ste zvladli cestu? Mali ste ubytovanie rezervovane dopredu, alebo ste sli na blind? Dakujem za tipy.
A este dievcata, by som sa chcela opytat, ma niektora z vas skusenosti s posielanim kociarika ako spesninu, napr. pri ceste vlakom? Dost casto chodim do Kosic, zatial vzdy nas niekto odviezol, ale ked bude Matko v sportiaku asi skusim IC- cko.. Vdaka a pekny dnik vsetkym🙂))

sirinka
15. jan 2010

rebecca, najprv sme boli v chorvatsku na plachetnici tyzden, to sme mali vsetko dopredu dohodnute, sli sme autom, cestu dobre zvladla a na mori sa klarke velmi pacilo. potom v tom roku sme boli cez cestovku na mallorce, let bol ok, kedze som ju este kojila, tak som ju capla na prso pri vzlietani aj pristavani a let prespala. hotel s plnou penziou, jedlo nic moc pre rocne dieta, nakoniec som tam zhanala flastickove jedlo v lekarnach.
teraz uz aj s magdalenkou sme boli autom v omisi v chorvatsku, sli sme na blind. bolo uz po sezone v septembri, takze sme sa nebali, ze nezozenieme ubytko...cesta bola horsia, mala chcela byt stale na ciciku a klarka zase kazdu chvilu kricala, ze chce pisat...proste kym nepospali bolo to celkom nevozne...inac dovolenka by bola v pohode, ale manzel a klarka chytili od zaciatku anginu, vysoke teploty, nakoniec sme tam museli aj k lekarovi a dostala atb. ale magdalena t zvladla na jednotku.
a morsky vzduch je nenahraditelny...ja by som sla urcite na vasom mieste, teraz v lete ideme zase na tyzden na more a uvidime, ci este nieco poriesime...podla mm roboty. tiez este chceme babo, tak ktovie, ako to nakoniec bude... 🙂

bebel
16. jan 2010

Mňa HR ako také vôbec nenadchlo ani raz, čo som tam bola. + tá otrasná dlhá cesta autom.
Bola som z celej tej dovolenky viac dolámaná a unavená ako oddýchnutá. 😒
Uprednostňujem letecké dovolenky s krátkym doletom, kým máme deti.
Grécke ostrovy, Talianske ostrovy, Kanáre a Cyprus sú pre nás najlepšie možné voľby.
V Chorvátsku sú väčšinou skalnaté alebo kamenné pláže, zlý vstup pre dieťa do vody....hlboká voda od kraja, prípadne ježkovia. A jedlo predražené...a nie veľmi chutné. Stálo nás to fakt kopec peňazí a nemala som pocit komfortu ani oddychu.
Mali sme prenajatú vilu v zaprdenej malej prístavnej dedine, kde skapal pes...´daleko na pláž, výber z 2 reštaurácií, kde mali tú istú ponuku za ceny ako u nás v leších reštikách na korze v Starom meste.
2 bary s kaviarňami....kde nevedeli ani len capucino urobiť, to nespomínam ani palacinky....pri ktorých som mala pocit, že na ne tie pomleté orechy len vyzvracal....žiadna šlahačka, žiadna čokoláda...ani ovocie.
Degust.

Na Makarskej bolo zas strašne veľa ľudí, masovka a špinavá voda, v ktorej plávali kelímky, poháre, zapalovače. Na Bole bolo asi najkrajšie, alebo vo vyľudnenej Milne, ktorá je prístavom pre jachtárov.

S malým bábom sa dá super cestovať...podľa mňa v pohode aj do Thajska, ale my už máme problém s prvorodeným, aby vydržal let alebo jazdu autom. 😎

rebecca2006
18. jan 2010

Dakujem za tipy🙂. Uvidim, som vymyslime, bohuzial sa musime hodne pozerat aj na obsah penazenky, mozno vychytime nejaky last minute...V HR som bola pred niekoľkými rokmi, a veľmi sa mi tam páčilo, ale y sme doslova " kočovali" , chodili se po pobreží a v podstate takmer každú noc sme spali v inom kempe, a tie pláže sa fakt dosť líšili, tak si viem predstaviť, že človek vychytí " zlé miesto". Ale viem si predstaviť, že dlhá cesta je o ničom.
Btw, včera sme sa vrátili z KE, tam ani stopa po snehu a tu hneď nádielka! Maminy, kde codíte s deckami sánkovať? A korčuľovať?

kika7
18. jan 2010

Rebecca2006 - pokial viem, spešniny sa zrušili...

soso
18. jan 2010

Ahojte Sencanky, poradite mi nejake fitko, kde robia aerobik, alebo step alebo nieco podobne? Dakujem 🙂

lienka7
18. jan 2010

soso ja viem jedine o tomto: www.margit.sk ale nikdy som tam nebola, len chodim denne okolo 😀

soso
18. jan 2010

dakujem lienka, idem to mrknut🙂 musim sa uz dat konecne dokopy po takmer 2 rokoch 😝

rebecca2006
19. jan 2010

soso, este v mestkom kulturnom stredisku sa cvici- pokial viem, aerobic, joga, pilates, kalanetika, bodystyling, powerjoga..., v margit maju aj taebo, a v hoteli Delfin je spinning. Osobne skusenosti nemam, chodla som len na cvivenie pre tehotky, xixi

arrett
19. jan 2010

Juuj, aj ja už zvažujem nejaké cvičenie po pôrode. Len som niekde čítala že pokial kojim, tak by som cvičiť nemala, tak neviem. Teraz cvicim tak akurát s mopom🙂) xixi

soso
19. jan 2010

dakujem kocky, skusim kulturak aj margit. Spinning tak o pol roka 😀 inak ja tiez este kojim, ale mala uz bude mat 2 roky, tak snad jej to nebude vadit. Ja som zase citala, ze sa moze cvicit, ale samozrejme s rozumom a najlepsie po kojeni. Potom by to malo byt v pohode.

rebecca2006
20. jan 2010

cvicenie je v pohode aj popri kojeni, len s mierou, a hlavne v uvode neprepinat, aspon tak mi skusenejsie povedali: 🙂 🙂 Problem je len v to, ze neviem kedy, vecerne cvicenia su akurat v case, ked maleho ukladae spinkat a to by MM sam nezvladol....
Och, ja by som uz tak rada vypadla pocvicit, posledne 4 kila drzia a nechcu pustit, mam plnu skrinu veci, co neobleciem. Och jeje ☹
KIka- mas pravdu, spesniny bohuzial zrusili, ostala len nejaka oznost prepravovat batozinu v pojazdnej uschovni alebo tak nejako.

brinzulka
21. jan 2010

rebecca...sme asi chodili spolu na cviko tehu do kulturaku 🙂
tiez by som rada zacala cvicit....brucho lemravucke...len nase male doobeda pohoda a navecer by sa len tulkal, nosil, papal...starsi dostane druhy dych 😖 😀
Ale od noveho kurzu september-idem do toho 😵

rebecca2006
21. jan 2010

Brinzulka, velmi pravdepodobne, len keď pozerám fotečku, nejako nemám asociáciu 😢 Ako si civilne? Ja som Janka. NO y presne tak este cez víkend dopoludnia ho môžem nechať mužovi alebo starkej na starosti, je veselý, hravý, ale večer len mama a na ruky a tak, ešte si netrúfam nechať uspávanie na muža. .. NUž čo, berie to tak, že sa to rýchlo zení a ešte i bude ľúto za krásnymi chvíľkami, keď sa i tuľkal na prsníku...

maminecka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebecca2006
23. jan 2010

Tak, mame za sebou prvu hodinu plavania v Kvapke 🙂

soso
28. jan 2010

rebecca aj my chodime do kvapky, je tam super 🙂 chodime tam uz rok a pol a nemenila by som. Kto Vas ma? My plavame s Gabikou, ale, ked sme zacinali, mala nas Andrejka.

rebecca2006
29. jan 2010

soso, no to netusim, kto nas a, nejako so nepostrehla na prvej hodine meno, ale zajtra ideme zas, tak si musim zapamatat. Ale dievcata su moc mile vsetky. Kvapku mi poradili baby na koniku, super je, ze sa plave v sobotu, ozeme chodit aj s tatinom. A tiez maju bazen len pre babatkovske plavanie, tak hada bude dobre. Len na prvej hodine vela babatiek plakalo, a potom sa zo solidarity pridal aj ten nas 🙂 , tak dufan, ze zajtra to uz bude pohodovejsie. Kedy ste zacali vy plavat? - myslimm v kolkych mesiacoch? A to idete z kurzu do kurzu? Co sa tvoje babatko za ten cas naucilo? Ja by som rada absolvovala aj pokracovacie kurzy, len to desne ide do penazi ☹
Inak som sa chcela poradit, zacali se prikrmovat, kde ste kupovali ovocie a zeleninku? Da sa tu zohnat nieco od malopestovatelov?- asi na trhu, ze? Nie som nadsena tymi hypermarketovymi surovinami, ale bio je strasne drahe... ☹

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
30. jan 2010

ahoj marianna...tu suseda 😀 ja idem skusit stastie do bielu skolku, teraz vo februari by mal byt zapis a mam na nu dobre referencie, zaroven je to najblizsia skolka k nam...chodi tam uz aj mala ema, takze nadej tam je... 😉
a pediatra ja odporucam bud v bieli dr. dolanovu, alebo ja som spokojna s dr. somogyiovovou.

rebecca2006
30. jan 2010

Soso, no ma nas Stanka 🙂 , je velmi m 🙂 ila

sirinka
30. jan 2010

rebecca aj nasa klarka plava pri stanke a sme s nou velmi spokojni... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre