Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
27. máj 2013

@rebecca2006 jasne, ze sa da dochadzat... su aj baby v senci, co sa poskladaju do auta a jazdia spolu na kramare... netreba hned hladat radikalne riesenia...na zaciatku to je mozno tazsie, ale casom sa to urovna... mozno by stacilo zobrat kondicne jazdy, skusit viac jazdit....

sirinka
27. máj 2013

@rebecca2006 ja tiez dochadzam, robim na sluzby az do vecera, teraz mam s najmensou doma bud svokru alebo susedu, manzel sa snazi decka vyberat zo skolky, ked nie, tak to urobia oni, ked nastupi aj najmensia do skolky, tak si planujem najst niektoru pani ucitelku, v pripade ze by sme nestihali vybrat deti zo skolky, aby nam ich vyzdvihla na tu chvilku...

lienka7
27. máj 2013

@rebecca2006 ...u nas to fungovalo tak, ze rano okolo 6.10 som uz bola na zastavke aby som bola o 6.45 v praci (robim pri zimaku v BA, takze z Bajkalskej je to na skok). Manzel rano vychystal seba + maleho + zaviezol ho do skolky. Ja som v praci skoncila cim skor a zase pekne busom domov + pre maleho do skolky + nakupit a pod .....
Logistiku cez vlak sme skusali ked sme este boli sami 2 ale vadilo mi, ze na vlakovu stanicu je to strasne daleko (teda aspon od nas), vlak nechodi tak casto ako bus, a potom zase treba slapat velky kus domov, navyse aj vlaky chodia dost plne ....takze ja som presla z vlaku na bus a v pohode sme to zvladali.
Ako to bude s 2 detmi neviem, zatial neriesim ale ako pise @sirinka ....vsetko sa utrasie, chce to len cas (alebo zistit ci niekto z okolia nechodi tym smerom ze by ta zviezol, ak nie vzdy tak aspon obcas)

sjuz
27. máj 2013

@rebecca2006 moj muz normalne dochadza bus/vlak a to mame auto. mamina robila tiez pri nemocnici na kramaroch a chodila busom. bus na bajkalsku a odtial ti ide mhd az hore na kramare. A tak isto sa da na hlavnu a mhd na kramare 🙂 No a vela ludi nechava auto pri autobusku alebo na hlavnej zaparkovane, to je podla mna normalne. A aj cenovo vyhodnejsie ako jazdit 1 osoba. Plus nestresujes v aute, ale mozes citat atd...

rebecca2006
27. máj 2013

@sirinka
@lienka7
ďakujme za názory, aj alure 🙂 🙂
ˇjasne, našťastie ešte nemusím do práce hneď zajtra, skúsim sa rozšoférovať a uvidíme...
rozumiem všetkým, kroré nechcú vymeniť SC za BA- hlavne ak je tu postavený dom, na druhej strne ja som mesttské panelákové dieťa, tuto máme tiež "len" byt, tak ma tu nič nedrží, a pokiaľ by sa nám podarila nájsť prijateľná alternatíva bývania v BA, tak nám to veľmi pomôže. Bohužiaľ, nemáme tu nikoho, v prípade, že budem meškať, tak tie decká mi ostanú visieť v škôlke, jasné, vždy sa to dá riešiť nejakou ano, len je otázka, či to stojí za to...mne nie.. tiež nemám možnosť home office alebo nejakej flexibility, maximum by som asi prechodne vedela vybaviť ten skrátený....

sirinka
27. máj 2013

@rebecca2006 vsak ano, kazdy ma svoje priority, ja osobne by som asi nechcela brat dalsi uver aby som opat byvala len v panelaku...

lienka7
27. máj 2013

@rebecca2006 ...nevesaj hlavu .....ono sa to dako utrasie ..... ja som tiez panelakove dieta. Byvali sme v BA v podnajme a chceli sme tam aj kupit byt ale ze tie peniaze co by sme v BA mali neprerobeny byt 1-2 izbovy mame tu 3 izbovu novostavbu. Co sa tyka dochadzania, tak kolegyna z Karlovky ide cca tak dlho do prace ako ja zo Senca.
Navyse SC ma vyhodu mensieho mesta takze je aj mensi stres o bezpecnost deti. Co nezozeniem tu urcite zozeniem v Ba a nemusim riesit logistiku skoly este aj pre piataka ZS.
Ak by sa nam aj stalo ze skratka ostaneme niekde visiet v zapche a nestihneme ani jeden ani druhy ist pre deti nie je problem zavolat niekomu znamemu/susedke a poprosit o vyzdvihnutie.
Ono sa to teraz mozno zda byt dake strasne ale casom sa to vsetko utrasie a zrovna, len to chce cas 😉

kity125
27. máj 2013

v materskej skole kollarova je peticia neprijatych deti kto chce moze sa ist podpisat

alure
27. máj 2013

@rebecca2006 ja som tu tiez "sama" mamina aj svokrovci 350km od nas ...na jednej strane je to fajn,na druhej strane by to mozno obcas bodlo ...inak este ked som byvala na vychode dochadzala som do prace 20km a chodili sme jednym autom styria,furt sme dali nejake euro dve za den ale nemuseli sme nic riesit,sofer si takto natankoval a neboli sme ani my ani on na tom zle..vyzdvihol ma rano pred panelakom,vystupila som v praci,tak tiez by som sa aj teraz asi rozhliadla po niekom kto chodi rovnakym smerom 😉
@sirinka ty uz pracujes ?

sirinka
27. máj 2013

@alure ano, prave mi konci skusobna doba 🙂

alure
27. máj 2013

@sirinka preto ta uz pomenej vidiet 😉 tak to je super gratulka 🙂

sirinka
27. máj 2013

@alure dakujem...teraz maju decka kiahne, tak nechodime vobec na ihrisko...uz v juni sa to hadam zase zlepsi... pridete na den deti?

alure
27. máj 2013

@sirinka si mohla skor dat vediet ..kiahne by som brala pre oboch este nemal ani Olino ...no ked sa bude dat tak dojdeme..pocasie trosku zlosti 😒 a riesim trosku nejake "spory" 😠

alure
27. máj 2013

@sirinka ste este v inkubacnej dobe ? teda vieme sa este nakazit ?

sjuz
27. máj 2013

@kity125 peticia na kollarovu? lebo my sme sa hlasili na fandlyho...

2danculik
29. máj 2013

@veronika33 no my sme u Hervayovej pol roka a asi prejdeme k inej...jej prístup je neuveriteľný!!! to že som dospelý človek znamená že všetko mám vedieť! išla som s malou, lebo mala za ušom hrčku, zlaknuta som tam bezala a ona na to že či neviem čo su uzliny a či ich nemám. Stále je nervozna a uponáhľaná, vyšetrenie na poradni rýchle a automatické...vyzliecť už v čakárni je jedno kolko ludí tam je...a prave mi písala kamarátka že tiež ide preč, pýtala sa na zuby malého a ona na to, že nie je stomatolog a že má druhé dieta, tak že či nevie ako vyzerajú zuby ked idú....nedoporučujem!

sirinka
30. máj 2013

Baby neviete kde v Senci by sa dali kupit ibycajne tricka rozne velkosti uplne bez potlace?

sirinka
30. máj 2013

a este nahodou, niekoho na servis chladniciek...? diky

karotkaa
30. máj 2013

@sirinka skus pozriet senecko, tam byva oprava a servis spotrebicov inzerat

blanocka
30. máj 2013

@sirinka ak myslis detske, tak skus dietky kvietky na lichnerke, ja som tam kupovala biele do skolky, maju aj ruzove, modre a mne ochotne objednala, lebo som potrebovala viac kusov 😉

sirinka
30. máj 2013

@blanocka nie, praveze panske.

lussy461
30. máj 2013

Na pesej zone vedla Tatra banky je obchod Veronika tam maju!

sirinka
30. máj 2013

@lussy461 dakujem!

blanocka
30. máj 2013

@sirinka tak panske netusim, zhanala som pre manzela a nic som nezohlala, ale je pravda ze vo veronike som nebola 😉

sirinka
30. máj 2013

@blanocka tak ja o takom obchode pocujem prvykrat...takze pojdeme pozriet

maznacik007
30. máj 2013

@sirinka to je taky cinansky obchod nad domacimi potrebami, oproti bola(je) obuv.... 😉

tulip_an
1. jún 2013

Ahojte, rada by som dostala od vas tip na kvalitnu pizzu v Senci. Googlila som, aj som nejake 2-3 pizzerie navstivila, ale odradilo ma prostredie. Ide mi o to, aby bola vyrobena v cistom prostredi a nemusela som sa bat nejakych zdravotnych problemov.

sjuz
5. jún 2013

@tulip_an a marathon alebo robin sa ti nepozdava? my bravame od nich. robin aj robi dovoz.

santana
6. jún 2013

Maminy prosím Vás čo ste písali odvolanie voči neprijatiu do MŠ kam sa to posiela ešte okrem škôlky?

sjuz
6. jún 2013

@santana staci do skolky, oni aj nezmenia rozhodnutie musia to posunut na skolsky urad. Ale niektori posielaju aj na MS aj na mesto... tak ako chces...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre