Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

luppita
30. jan 2011

@sirinka super foto vase som videla na FB, fakt krasna si tam aj s dievcatami 🙂

rebecca2006
30. jan 2011

@luppita vyzerá to super! kde sa také čosi dá zohnať? Ale ja by som sa malého na poschodovú posteľ bála dať, on je bláznivý, neplatí na neho, že vysvetlíš, a je. Tak o podobnom systéme štýlom "hore spíš dole sa hráš" uvažujem až na neskôr, keď bude väčší...

sirinka
30. jan 2011

@luppita dakujeme...sikovna je lucka 🙂

slavkav
30. jan 2011

@sirinka asi to zavisi aj od ucitelky - lebo ja som sa akurat rozpravala tiez s jednou znamou, co jej tam chodi dcera a ta musi lezat 😒
tiez chodi na Kysucku

sirinka
30. jan 2011

@slavkav tak dufam, ze ak by nahodou tam klarka zacala chodit, tak natrafime na normalnu ucitelku...

sirinka
30. jan 2011

inac funguje niekde v skolke otuzovanie deti?
nasa klarka dnes pozorovala ocka ako sa vala po snehu a ze chce tiez....tak ju raz zobral, zvalil ju do neho....chudatko nevladala ani kricat....a povedala, ze uz iba v oteplovackach sa bude valat 😝

brinzulka
30. jan 2011

@rebecca2006 pre inspiraciu: tiez ideme riesit cez leto:
http://www.albero.sk/Detske-izby/Tagliamente#co...
http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/detska-iz...
http://www.domestav.sk/sk/katalog/zvysene-jedno...
http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/detska-iz...

http://www.gazel.cz/index.asp?modul=galerie&sek...

@sirinka Davidko doma nechce spavat a na velke pocudovanie sa v skolke-Kysucka ulozi a spi...Ucitelka mi povedala, ze su napr.situacie, ked nechce robit to, co ine deti...tak sa hra ako "potrebuje" puzzle, kresli...atd- ze ho nenutia, ked nechce

cruela
30. jan 2011

mne obe deti chodili/chodia na kysucku a tiez sme nemali problem, ak dieta nechcelo spat... proste nespalo...

@sirinka teeeeda, normalne to chcela vyskusat? to moje deti ani za svet, to su zmrzliny po mne 😀 ale mozno sa jej to este zalubi... neviem, ci nejaka senecka skolka praktizuje nieco take ako otuzovanie...

cruela
30. jan 2011

@brinzulka vy ste sa nejak rozbehli s rekonstrukciami.... ku mne nesces dojst? 😉

asma
30. jan 2011

Ahoj dievčatá som tu nová tak vas všetky zdravým..

nefertitiavi
30. jan 2011

@sirinka fakt???? no to je super. tak budem rozmyslat ci tam nedam mladsiu, starsiu uz urcite nie, tazko sa zoznamuje s novymi ludmi a tu ma od zaciatku svoju partiu a to by nerozdychala keby som ju teraz niekam preradila
ale dakujem za info🙂

cruela
30. jan 2011

@asma ahoj 🙂

nefertitiavi
30. jan 2011

@asma ahoj🙂

sirinka
30. jan 2011

@cruela no hej, ona stale chce s nim otuzovat, ale ked sa otuzuje v jazere, tak to jej nedovolim, ale toto bolo u nas na zahrade, takze sa hned aj ohriala bez problemov....chvilku sice lapala po dychu ale vzapati uz bola na seba hrda...aj ked zopakovat si to uz nechce hehe...

sirinka
30. jan 2011

@cruela robi hovori, ze jeho k otuzovaniu priviedli prave v skolke, kde sa otvorili okna dokoran a deticky sa vyzliekli do pol pasa a suchali sa studenymi uteracikmi chvilku po tele... ked si to predstavim, hned mi je zima... 😝

sirinka
30. jan 2011

@nefertitiavi tak hadam uz sa obracia na lepsie casy aj v skolkach... 🙂

lienka7
30. jan 2011

@rebecca2006 .... to mal ako darcek pod stromcek....teda od 2.5 roka ale sam sa rozhodne kde bude spat ....niekedy spi tam niekedy este v postielke ...zatial podla nalady.
Je tam zabradlie po celej posteli takze este nepadol a rebrik sa mu strasne paci takze v pohode ...ale da sa to kupit aj len ako postel rovno dole ale da sa pod to dat aj dalsia postel alebo cast nabytku ....je to taka variabilna skladacka.
http://www.domestav.cz/cs/katalog/zvysene-jedno...

sirinka
30. jan 2011

@brinzulka tie albero detske izby su nadherne...

sirinka
30. jan 2011

akurat my sme sa rozhodli, ze dame prec nasu poschodovu postel a kupime poschodovu co ma dole dvojlozko... velkost izby nam toho vela nedovoli, takze asi nebudeme vela spekulovat...

spalka
30. jan 2011

@vriend dik a si spokojna so simkom? nie je tam prilis malo? uvazujem o zmene a pocula som uz na neho chvaly 😉 ...btw. vriend - holandanka? 😉

asma
31. jan 2011

ahoj dievčatá.. mne sa dnes este nepodarilo zaspať.. je to normalne ak niekedy celu noc len tak matozim po byte?

rebecca2006
31. jan 2011

@lienka7 vyzerá to skvele? večer si na to sadnem poriadne a ukážem ajmanželovi, dobre by bolo, keby sa to dalo najprv dať normlne na zem a až potom vyvýšiť, toby bolo také perspektívne riešenie. Kupovali ste v čechách aebo majú predajŇu aj na SK? Určite to potrebujem vidieť aj v reáli.. Vďaka

rebecca2006
31. jan 2011

@asma vitaj asma. Na nespavosť som už odborník, aj keď, je mi ľúto, že ňou trpíš, presne viem, aké nafigu to je.
Akurát ak ta to poteší, pokiaľ si nemala problémy so spánkom predtým, ale až teraz v tehu, tak je to úúúúplne normálne, a ako prišlo, tak odíde. Ak by si mala byť extrémne vyčerpaná, tak si v treťom trimestri, to by si si na to spanie už aj mohla niečo dať, myslím, že aspoň z bylinkových voľnopredajných prípravkov, len sa treba poradiť v lekárni. Určite si daj medovkový čajík na večer, aj keď, ja som ho pila na litre a nič moc, ale aspoň som mala krásny večerný rituál.A čo som ešte- homeopatiká Sedatif PC a Sedaliasú v pohode- mne nefungovalai, ale inak si baby chvália, tie môžeš určite. Magne B6 a aj šumivé 250mg Magnesium na večer tiež ukľudní. ie bylnkové preparáty ako Benosen, Valeriana a pod- to neovládam, tam sa určite opýtaj lekárnika alebo svojho gynekológa, aby niečo z tho nespôsobilo predčasné kontrakcie. Inak ja som mala strašnú nespavosť od prvého dňa tehotenstva, a úprimne povedané, posledný trimester som už doťahovala keď bolo najhoršie aj na štvrtine Zopiclonu, čo je klasické hypnotikum, ale ja som už proste nevládala... Ale samozrejme by bolo lepšie, keby si sa takýmto silným liekom vyhla. Inak ja mám problémy so spánkom trvajúce od vysokej školy, vtedy som si nabúraa bioytmus, lebo som sa učila na štátnice v noci a prepla som, a odvtedy des a hrúza, ako stará baba. Vyskúšala som už v podstate všetko, od nácviku relaxačných techník, cez psychoterapiu, KBT, striktné dodržiavanie spánkovej hygieny- čo samozrejme s bábom nejde, aromaterapiu, autogénny tréting, asi všetky bylinné prípravky, melatonin, magnézium, a čojaviem, čo ešte. Aj som si s tým pobehala u lekárov "přes hlavu", ale záver bol, že som inak zdravá ako ryba, len teda asi so spánkom sa budem nekamarátič celý život... čo už...

vriend
31. jan 2011

@sirinka oni su vlastne dvaja batia a obaja ziju v Senci no su o malicko starsi

vriend
31. jan 2011

@spalka ahoj, on je uplne v pohode, ja som s nim spokojna aj s jeho humorom, no teraz mavam poradnu u Foltina, lebo Simko sa viac menej venuje genetike a nie porodom, inac odporucam sa objednat na urcitu hodinu za 7eur, lebo ked ta objednaju na nejaku 18:00 tak stava sa, ze sa dostanes do ordinacie az na 19:00, ale ak ti nevadi cakanie tak potom nemusis
slovenka no 8. rokov zijuca v Antwerpach

brinzulka
31. jan 2011

@rebecca2006 napad na ohmatkanie nabytku
NÁBYTOK A BÝVANIE (08.03.2011 - 13.03.2011)
http://www.agrokomplex.sk/vystava.php

asma
31. jan 2011

@rebecca2006 ahooooj dakujem za rady uz som zvazovala ze si kupim aspon daky caj na spanok lebo niekedy som fakt hotova...

asma
31. jan 2011

@vriend ahoooj myslis foltina v ružinovskej nemocnici?? ja chodim na poradnu k suchankovi, mate s nim nejake skusenosti? o humore s nim sa da len tazko hovorit, teraz riesim otazku ci si ho vôbec zaplatit k pôrodu...

luciamk
31. jan 2011

Ahojte babule, viete mi poradiť nejakého dobrého " obvodného" v SC? Konečne som si zobrala kartu od môjho lekára, lebo odkedy sme sa prisťahovali chodila som za lekárom 100km... a to sa nedá. A švagriná mi povedala, že tá doki ku ktorej patríme podla obvodu je nič moc....
Ďakujem 🙂

cruela
31. jan 2011

@luciamk tak toto zaujima aj mna 🙂 ja zijem cely zivot v SC, ale netusim, ktory obvodak je schopny... ja chodim k Belesovi, ale to je nejaka zakliata ambulacia, sa tam nejak casto menia doktori 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre