Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

lienka7
5. feb 2008

adi a vies ze vobec nie je zly? budem nad nim premyslat, len skoda ze nema prehadzovaciu rucku. Moje kriteria pre kocik boli podobne ako tvoje:4 kolka, min 2 kolesa otocne s moznostou zaaretovania, vyskovo nastavitelna rucka (ale ak je dost vysoko nemusi byt), prehadzovacia rucka, odnimatelny pultik alebo madlo, polohovatelna opierka chrbta (az do laku) a noh, bezpecnostne pasy, nakupny kosik, nie golfove palice, nizka hmotnost, moznost hupat dieta, nezaskodil by pratelny alebo aspon dobre udrziavatelny potah, taska na rucku no a moznost v jednom vyrobku mat aj pohodlny hlboky aj sportovy kocik - ale som narocna co? Ale ten tvoj typ sa mi paci

lienka77
5. feb 2008

Lienka, my sme kupili tento:
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
ale bez autosedacky...tu mame Maxi Cosi, daju sa totiz kupit na tento kocik adaptery...a hlavne nam zalezalo na co najlepsej autosedacke...

povodne som strasne chcela trojkolku od Cam, ale som velmi nizka a zle sa mi s nou manipulovalo pri vychadzani na obrubnik....tento kocik som mala vyhliadnuty ako c.2 a uz ho mame doma...mne osobne sa velmi paci a necitala som o nom nic zle... 🙂 jedine co je skoda, ze sportova cast sa da dat len jednym smerom, ale myslim, ze sa mala bude radsej bude pozerat po okoli ako stale na mna 🙂

babule o tom Harsanyim by ste nam nieco nenapisali....please...

ada78
5. feb 2008

lienka, ta prehadzovacia rucka (aspon u una) nie je moc vyhra. ked to ide vpredu s tymi velkymi kolesami, tak sa zle soferuje, takze ja to planujem pouzivat len v smere jazdy.

aj tak mi nezavisle v 2 obchodoch povedali, babo ked sedi, tak nechce pozerat na mamu, ale na svet okolo. 🙂

este dobre vyzera aj tento:
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

inac nurse je lacnejsia verzia jane a ti su dost kvalitny, tak si myslim, ze aj tie nurse budu OK. 😉

ada78
5. feb 2008

lienka7 - prave pozeram, ze ten druhy link co som hodila splna vsetky body. 😉

lienka77 - my chodime k somodyiovej. s harsanyim ti neviem poradit. 😉

lienka77
5. feb 2008

adi a s nou si spokojna? ordinuje v poliklinike vsak?
ma osobitne ordinacne hodiny pre poradnu? predpokladam, ze sa u nej neda objednat ale pockat...
prepac za tolko otazok, ale fakt tapam,...

ada78
5. feb 2008

som s nou velmi spokojna. zatial. 🙂
objednat sa neda a poradnu mava kazdu stredu od pol 1 do pol 2

lienka77
5. feb 2008

dakujem...
hm, tak mozno skusim sa ozvat aj jej, ci by nas vzala...zatial som z reakcii zistila, ze Varga neberie, Hervayova nie je fajn, Harsanyi ma o nicom ordinacne hodiny...tak uz ich vela neostava... ☹

ada78
5. feb 2008

ja by som k vargovi ani nesla.
on vraj nevie sam nic diagnostikovat a s kazdym soplom posiela deti na kramare. akoze ist k nemu, aby ma poslal niekam dalej, to ho uz rovno vynecham, aby som nemusela sedet v jednej cakarni navyse.

vsak ked si aj vyberies a nebudes mat dobry pocit, tak mozes lekara zmenit.
ja mam z tej nase zatial dobry pocit. ma prehlad aj o novinkach, co tu vykukam na nete. sem tam si ju tak nenapadne prekukavam. 🙂

ada78
5. feb 2008

lienka7 - tento vyzera moderno, len nepisu vahu a neni prehadzovacka

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

lienka77
5. feb 2008

mas pravdu, vzdy sa da lekar zmenit...

inac ten kocik moon sa mi velmi paci...ta sportova cast sa pokial viem da nkliknut z oboch smerov, takze prehadzovacku nepotrebujes...ale nepacilo sa mi, ze sa neda dat do polohy lezmo klasicky ako ine kociky (nozicky a chrbatik osobitne), ale len tak, ze sa akoby cely preklopi do zadu...cize babo sice je vodorovne, ale v takej divnej polosediacej polohe....neviem, ci som to vysvetlila zrozumitelne... 🙂

weroni
5. feb 2008

adi: ja co som pocula tak zvazujem prihlasit nasho drobca bud k vargovi alebo hervayovej, ale na oboch som uz pocula aj dobre aj zle... neviem ked clovek tu nema moc na vyber v tom senci 😒

veronika33
autor
5. feb 2008

Ahojte
k tomu Harsanyimu, platí sa len tých 1000 sk ročný poplatok a už sa neplatí za každé objednanie, ak dieťa nie je novorodenec, tak sa platí vstupná prehliadka 500 sk, ak sa k nemu prihlási dieťatko rovno z pôrodnice, tak tá vstupná prehliadka je platená poisťovňou.
Myslím, že lepší odborník ako je on v Senci nie je, mimo ordinačných hodín nechodí pozerať dieťa domov, ale je na telefóne do 21.00 hod. K tomu objednávaniu v poradni je to super, a objedná aj po ordinačných hodinách keď treba.

lienka77
5. feb 2008

veronoka dik za info...
a v pripade akutneho stavu, nie poradne? pridem v case ordinacnych hodin aj neobjednana a ma vezme dufam?

weroni
5. feb 2008

veronika33:

Harsany? O nom som ani nepocula, kde ordinuje? 😕

lienka77
5. feb 2008

weroni, ordinuje na Lichnerke v Medinete..

weroni
5. feb 2008

lienka: aj ty si o nom pocula dobre?

lienka77
5. feb 2008

skor som o nom citala, ze je fajn...paci sa mi, ze sa k nemu da objednat... ma vsak velmi kratke ordinacne hodiny, ale ako pisala veronika je kazdy den do 21,00 na mobile...

weroni
5. feb 2008

lienka: tak to sa skusim tam osobne zastavit a popytat sa ako je to keby som k nemu chcela prihlasit drobceka...
on je vlastne sukromnik?

lienka77
5. feb 2008

to by bolo super, potom prosim napis co si sa dozvedela...ja sa tam chystam tak o mesiac, ked uz budem na MD..
oni vsetci su uz teraz sukromnici...podla mna..on ma zmluvy s poistovnami, rozdiel medzi nim a lekarmi z polikliniky je ze za rocny poplatok 1000 Sk sa mozes telefonicky objednat ..

lienka7
5. feb 2008

Caute. Dakujem za typy na kociky, tie Nurse sa mi pacia - uz ich mam na zozname. S tou prehadzovacou ruckou tiez mate pravdu - presuvam to do kategorie - vitana funkcia 😉
A co sa tyka doktorov ostava mi teda Harsany alebo Somogyova ale co z toho ked sa v nazoroch na nich tak roznite a zase stale behat do BA nie je ktovie co ak si doktor nie je isty ale zase radsej sa preveziem do BA ako by sa malo nejake ochorenie podcenit. Joj neviem ako sa rozhodnut. ☹

weroni
5. feb 2008

lienka77: ok, urcite dam vediet, musim ho najst a popytat sa. Nevies ako ordinuje?

lienka7: nuz aj ja som rozmyslala nad lekarom v BA - tam je vacsi vyber, ale ked sa daco zomelie, budem s drobcom letiet do Blavy? 🙄

lienka7
6. feb 2008

No ved to je to, ked sa daco zomelie postaci ist k niekomu v Senci ale chcela by som mat istotu ze sa nesekne v diagnoze a ze bude vediet co robit, alebo poradi a tak, ked pocuvam tie niektore pribehy ze lekar zle stanovil diagnozu a male liecili na nieco ine ako mali a pod az mi z toho mraz beha po chrbte. Najhorsie je, ze zlu diagnozu si nemam ako skontrolovat lebo sa v medicine nevyznam - ostane mi len verit lekarovi 😢

lienka77
6. feb 2008
weroni
6. feb 2008

lienka77:
vdaka, pocky ale teraz som na pochybach, to je detsky lekar ci obvodny? 😕

lienka77
6. feb 2008

ako sa pise na stranke je "vseobecny lekar pre deti"..

nevesta
6. feb 2008

Ja chodim k Vargovi a je v pohode 😉

seki
6. feb 2008

ahojte, tu sa to teda rozbehlo 😕

seki
6. feb 2008

ak niekomu neprekaza chodit do bielu tak je tam Mudr Dolanova a mne sa zda fajn 😉

veronika33
autor
6. feb 2008

Varga je v pohode, kým je aj dieťa v pohode, kamarátka má tiež syna u neho a bola ním nadšená, až kým malý nešiel na operáciu pruhu a potrebovala od neho potvrdenie, že malý je zdravý a že na operáciu môže ísť - tak vtedy jej povedal, že on si to nevezme na zodpovednosť, nakoniec im to potvrdenie dala lekárka v nemocnici, ktorá sa veľmi divila, že prečo im ho nedal obvodný pediater..... on sa bojí sám stanoviť akúkoľvek diagnózu, ďalšej susede si nechcel zobrať na zodpovednosť predpísať hypoalergénne mlieko, a vždy radšej dieťa pošle na odborné vyšetrenia na Kramáre... nie žeby to niekedy nebolo fajn, ale behať len s nachladeným dieťaťom po nemocniciach - kde chytí takto oslabené nádchou niečo horšie je niekedy "super"

Ale napríklad oproti Czikhardtovej mal Varga super poradne, to znamená, že mali vymedzený čas od kedy do kedy tam môžu prísť a nemuseli sa všetci trepať na 12.00 do poradne, lebo všetky mamičky na ten deň tam objednala presne na 12.00 a nedalo sa v čakárni ani pohnúť, nehovoriac o tom, že v čakárni bolo ďalších xy chorých detí, ktoré išli k Somogyiovej, lebo majú spoločnú čakáreň 😒

weroni
6. feb 2008

seki: ano o nej som tiez pocula ze je fajn, je aj ochotna napr. prist domov? hlavne na tu uplne prvu prehliadku?

veronika33: inac o vargovi som este pocula ze ma plno a neberie novych pacientov nevies ci je to pravda?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre