Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
9. aug 2010

My sme s Harsanyim napriek zlym ordinacnym hodinam spokojni (vramci Senca by som ja osobne isla znova k nemu).

slavkav
10. aug 2010

ja len doplnim Gretku, ma sice nic moc ordinacne hodiny, ale da sa mu telefonovat cez prac. dni do 21.00 a ak je vela chorych a rano sa ohlasite u sestricky, tak tam zvykne byt aj dlhsie.

slavkav
10. aug 2010

teda mozno sa ohlasit nie je treba, ale ja sa vzdy ohlasim, sestricka mi povie na kolku mam prist - aby som tam zbytocne necakala 😉

panki
10. aug 2010

A neviete či mám isť za ním už teraz v 36tt, opýtať sa či ma vezme? alebo mám zavolať? alebo ako sa to robí? Pýtam sa preto lebo, som sa náhodou ocitla v nemocnici a pýtali sa ma či už vybaveného pediatra.

slavkav
10. aug 2010

@panki - ja som tam s malou nastupovala az ked mala rok, ale ja by som asi zavolala sestricke a vysvetlila situaciu, ze uz si v nemocke a opytala sa, ze aky maju postup 😉

panki
10. aug 2010

Ja som to zle napísala, už som doma z nemocnice. Len mi tam dali patrične najavo, že je najvyšší čas vybaviť pediatra. 😉

slavkav
10. aug 2010

@panki - aha, tak som to zle pochopila 😉

arrett
10. aug 2010

@panki Ja chodím tiež ku nemu, teda môj syn🙂) Ja som tam volala a sestricka vravela, že sa mám ozvat keď budem vedieť, že ideme domov z porodnice. V piatok som volala a objednala má so Simonkom na pondelok. Takze si tiež zavolaj dopredu či tá zoberu a dohodnú sa. Ja na doktora nemôžem povedať krive slovo. Maximálna spokojnosť. Na telefone je vždy a veľa veci riešime aj mailom. Takze odporúčam.

sirinka
10. aug 2010

@panki urcite sa dohodni dopredu radsej...a je jedno ci tel. alebo osobne, mne lepsie padla osobna navsteva...

arrett
11. aug 2010

Baby, keď sa chodite kúpať na jazera s deťmi a dávate vodu do bazenika, tak z jazera alebo....?

luppita
11. aug 2010

@arrett my sme davali a davame z jazera, ale niektore maminky zase cistu.... 🙂

arrett
14. aug 2010

@luppita Dakujem🙂
a čo si tu vodu donesu, alebo čo??? Hmmm. Dám aj ja z jazera a bude pokoj🙂 Kam chodite, na juh???

luppita
14. aug 2010

@arrett je tam na juhu taka tecuca voda, co ja viem ako sa to vola....verejny vodovod 🙂odtial capovali. my chodime na juh, chodievala som doobeda, ale drobec sa rozhodol ze necha maminku rano aj pospat 😀 tak chodievame von az tak poobede 🙂

rebecca2006
16. aug 2010

caute baby, konecne sem po dovolenke v SC, tak zdravime 🙂 Arett, ad voda na jazerach- y sme davali do bazenika vodicku z kohutika- na juznej strane- je pitna, lebo maly mi vodu z bazenika pil, tak som sa bala jazernu. A chytili sme v juli anginu- dr ovedal, ze mozno z vody na jazerach, lebo bola prehriata v tych hicoch a nestihala sa cistit, ale to uz nikto nezisti..... inak som krpca kupala aj v jazere a urcite sa sem tam naluchal....
inak, maminy, ako ste odstavovali? Ja by som uz Matka chcela, lebo som uz z nocneho dojcenia KO, ale mam skor pocit, ze je na prsniku ci dalej tym viac zavisly... Nechce m cez den jest a len ukaze prstom na misku, ze ee, a potom na prsnik, ze ten by si dal 🙂 a ficime uz aj na cickani pri zaspavani, pri zobudzani, pri ukludnovani a co ja viem kedy este... Tak netusim, ako na neho. Dnres som mu dala Sunar a OK, celkom chutil tak uvidime, ci sa to nezmeni. Flasku moc nechce, radsej poharik....Dik za tipy 🙂

arrett
16. aug 2010

@rebecca2006 to si mala aku dlhu dovolenku🙂))
Moj spinka celu noc uz par mesiacov bez dojcenia. Dojcime uz len rano a vecer, lebo gynekologovia mi to zakazali, ze vraj sa to v tehu nemoze. Ale mliecko mu momentalne nechuti, asi sa mi nejako meni🙂 No cicinku si pyta, len tak ju podudka, le ako som pisal, iba rano a vecer. Presli sme aj na kravske mlieko z automatu a uplne super. Nevie sa ho dopit. Ja som zacala odstavoat ako prve nocne dojcenie, uz len kvoli tomu, aby sme sa vyspali ke dpride druhe. Dojcil sa v noci 3x, tak prve som vynechala prve dojcenie o jedenastej, dala som mu cajik, a dalsie dve dojcila, potom mi prespal az do druheho dojcenia a ked si tak zvykol, tak som prestala aj s dojcenim o druhej. ked aj toto zvladol tak som prestla s dojcenim o piatej a dala len cajik. Teraz spinka od vecer od osmej do rama do osmej.

innak
16. aug 2010

Ahoj, ja som z Malinova, blizko Senca 🙂

bebel
16. aug 2010

Ahojte,
ja neriešim bazéniky, moje deti sa čvachtajú priamo v jazerách. 😎

@rebecca2006 ja som Bruna závisláka odstavila zo dňa na deň, ale to mal 17 mes .
Išla som s kamoškami v piatok žúrovať, v sobotu ráno si ho zobrali naši do nedele a to už ho ani nenapadlo chcieť sa kojiť. Ale ja som si musela odsať, lebo sa mi prsia brutálne naliali.

@arrett ty dávaš 9 mesačnému dieťaťu neošetrené čerstvé kravské mlieko????? 😕 Chápem, že zrejme chceš ušetriť, ale vhodnejšie by bolo dať kyslomliečne výrobky a formulu, keď máš potrebu dať aj piť
Bežne dostupné kravské mlieko (tzv. krabicové) by sme nemali podávať deťom do 2 rokov najmä pre vysoký obsah bielkovín. Kozie mlieko je pre nízky obsah železa a vitamínov u malých detí nevhodné. Až v 70% sa vyskytuje alergia na kravské mlieko súčasne s alergiou na mlieko kozie.
zdroj: http://primar.sme.sk/c/4116707/vyziva-dojciat.h...
Tu je dobrý článok o kravskom mlieku http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=40124

arrett
16. aug 2010

@bebel No mne to odporúčal doktor, dokonca odporúčal dávať z automatu. Ja na tom nič zle nevidím. Veď to mlieko prevarim😀 My sme ako deti pili mlieko ako 3 mesačne a nič nám nie je. Dokonca priamo od kravicky🙂 Tak neviem. Ale nalakala si má. Alergiu nevidím u neho žiadnu a mliecko mu veľmi chuti. Pije ho každé ráno už taký mesiac:-/

bebel
16. aug 2010

@arrett mne alergologička (chodíme do Pneumoalerga kvôli jeho astme) vyslovene zakázala do 2 rokov dať bežné kravské .
Bruno mi po odstavení odmietol všetky formule, aj mliečne výrobky s výnimkou Pribináčika(aj ten už cca rok zas bojokotuje) a dodnes aj tak nemá rád nič mliečne okrem doma uvareného pudingu alebo Antiviro kakaa.

Biba mi nechce jesť žiaden príkrm, ani kašu....tvári sa, že ju chcem minimálne otráviť.
Tak zrejme budem nútená kojiť opäť dlhšie ako som plánovala.

rebecca2006
16. aug 2010

bebel, arrett,
myslim, ze par stranok dozadu mi tu Sirinka alebo uz nevie kto hodil super link na pedatricke doporúčania, je tam aj to o kravskom mlieku. Ono sa tie doporúčania v jednom kuse menia, doteraz ani reči o prechode na kravské mlieko pred 3, najskôr 2. rokom, najnovšie americkí pediatri razia teóriu rýchleho zavádzania príkrmov a možného prechodu na kravské mlieko po 10. mesiaci. Tak ja neviem, raz tak a raz onak. ☹ Tiež sa menia názory na plnotučné a najm§ smotanové výrobky- vraj sa to nemá preháňač, nemá sa dávať napr. smotanový jogurt denne, ale striedať s klasickým, nie light. Ja keď som sa na to pýtala pediatra, tak mi povedal možnosti a že voľba je na mne. Tak som si povedala, že zvolím zlatú strednú cestu, Maťo dostal dnes prvýkrát na ochutnanie formulu, čerstvé kravské mu zatiaĽ nedám, dostal kyslomliečne výrobky. Do vareni mu už šupnem aj kravské mlieko. V zásade je to zavedenie kravského mlieka asi v 9. mesiaci predčasné, ale aj ho Šimi už mesiac pije, tak nech pije ďalej, ak nebudú problémy. Závisí určite aj od rodinnej anamnézy- tatino je alergický asi na všetko čo sa dá, tak sa som opatrnejšia...
Ad Brunove odstavenie- no, však aj my takýmto tempom o ten 17. mesiac potiahneme, hehe. A ani keď ťa potom uvdel, tak si na ceco nespomenul? Maťko keď je s niekým cez deň, tak v pohode, prsník nepotrebuej, ale hne´d ako ma vidí vo dverách, nálet na prsia a reeeev, kým nedám ☹

sirinka
18. aug 2010

ja proste kojim do dvoch rokov...aby som nemusela riesit, ci kravske, ci UM alebo kysle mliecko...samozrejme ze im davam jogurty, z mliecka a smotany varim uz aj pre magdulku...
ono v druhom roku u nas nie je problem s dojcenim...cez den max. 3x...niekedy iba raz a v noci Klarka nechcela vobec uz od 4 mesiacov a magdulku som teraz odstavila v noci, lebo sa velmi casto budila...ale nechcem ju naucit ani cajik ani na vodu v noci, lebo aj to potom treba neskor riesit...radsej naraz teraz a hotovo...a dari sa zatial...

arrett
18. aug 2010

@sirinka A chuti im mliecko? Lebo mne sa zdá, že ten môj si len tak dudka, že mu mliecko nechuti. Zvykne Ma aj bit po prsniku keď si cucne. Ale nechávam ho. Koľko cucne, toľko cucne a uvidíme po pôrode, či sa to nejako zmení🙂

sirinka
18. aug 2010

@arrett chuti...magda mala tiez jeden cas maniu ma pri kojeni buchat volnou ruckou...taketo navyky treba ale hned na zaciatku razne stopnut, lebo ked mu to nejaky cas dovolis, potom uz bude tazsi boj...

arrett
18. aug 2010

@sirinka A ako to mám stopnut? Mám mu tu rucku držať, alebo pohrozit?

rebecca2006
18. aug 2010

sirinka, prosím ťa, ako si zrušila to nočné dojčenie? Ja viem, možno blbá otázka, ale ja si s tým fakt už neviem rady. Malý je závislák, hore je stále, keď sa zobudí, chce len prsník. Nič né nezaberie, fľašu odmieta- cez deň aj v noci, niekedy sa cez deň s ňou pohrá, ale nepije, vodu mu dávam z hrnčeka. Cumlík, niekedy fungoval teraz pri pokuse mu ho dať reeev- ukludní sa a zaspí až keď kapitulujem a dám prsník. Ja viem, asi by som mala mať pevnejšiu vôľu a poste nedať, alebo poprosiť o nočnú službu tatina. ☹
Inak, blahoželám ďalšej mamine čakateľke, ech Ti to dobre dopadne 😉

bebel
18. aug 2010

@sirinka mňa to tiež zaujíma....Biba ma štípe oboma rukami popri kojení.Dosť to niekedy bolí. Prípadne sa sama škriabe alebo si trhá vlasy.
Bruno počas kojenia nikdy také veci nerobil, maximálne s ma hladil rukou ...otieral si ju v žlabe.
Ale táto krpaňa je zurvalec, čo má riadnu silu.

sirinka
18. aug 2010

@arrett ano, ja som jej proste vzdy chytila rucicku a povedala, ze nesmie...a ked sa zacala kvoli tomu zlostit, isla dole s prsnika...viac ako tyzden to netrvalo...
@rebecca2006 na zaciatku som ju zobrala k sebe do postele, ked zacala plakat, ale nedala som jej prsnik. hlavne som musela mat oblecene nieco, co nedokazala lahko stiahnut. prvy krat plakala skoro 4 hodiny, miestami zadriemala na 5-10 minut a dookola az kym naozaj zaspala aspon na hodinu a to uz bolo rano a vtedy uz som jej dala prsnik...na druhy den uz to bolo lepsie, po nejakom placi sa uspokojila aj s vodou s flase...a teraz jej uz vacsinou staci aj ked ju hladkam v postielke a tisim...az nadranom uz sa pyta ku mne aj to jej este nedam prsnik az rano...a odvtedy mi spinka ovela lepsie, preberie sa vacsinou tak 1-2 za noc oproti 5 az 8x predtym a k tomu musela mat bradavku miesto cumla v ustach...
ale dolezite je aby vtedy bolo dietatko zdrave a nesli zuby...
drzim ti palce!

rebecca2006
18. aug 2010

sirinka, dakujem, no znie to hrozne, styri hodiny v jednom kuse. Ja som strasne makka na neho nevydrzim ani pol hodinu placu. Ale inak to nepojde, lebo ma znici uplne. Tak sa na to dam. Papa a diky

luppita
18. aug 2010

@arrett aj u nas uz funguje na ranajky kravske z automatu 🙂 dr mi povedala, ze ak mame v SC automat, tak ze uplne bez problemov, pije ho uz asi mesiac a uplna pohoda, strasne mu chuti. Na noc dostava sunar, je hustejsi , tak aby vydrzal az do rana 🙂
@rebecca2006 drzim palce s Marinkom a pevne nervy, nech sa vam to podari 🙂

arrett
18. aug 2010

@luppita Aj my mame presne tak isto. Raňajky mliecko, večera sunar🙂)) Aj Simonkovi veľmi chuti, nevie sa ho dopit🙂 Takze každý večer ideme na prechádzku "nacapovat" mliecko🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre