Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

adulik23
3. jan 2013

@katy1979 plánujes dat sebiho do senca?

katy1979
3. jan 2013

@adulik23 v ziadnom pripade. Len prihlasku musim podat zo zakona aj na beznu skolu.

sirinka
3. jan 2013

@gretkab
@katy1979 a ked v tom case nebudeme na zapis moct ist tak co mam robit?

bebel
3. jan 2013

@katy1979 už mi Maťa hovorila, že Sebi od septembra nastúpi 😉 a že už si zvykáte na prostredie. 🙂

bebel
3. jan 2013

@vriend Wellnea je chránená dielňa- takže aj kvalita služieb tomu zodpovedá. 😎
@barborkam Zbynek Ružička je náš zubár. 🙂

adulik23
3. jan 2013

@sirinka ty kam davas prihlasku?

dievcata - ja sa stale neviem rozhodnut a cas sa mi uz krati. ☹

tie co vam nedavno deti nastupovali na zs, alebo teraz nastupuju - na zaklade coho ste sa rozhodli pre konkretnu skolu?

katy1979
3. jan 2013

@bebel sebi nastupuje do uvodneho teraz v utorok. Uz mam vsetko nakupene. Zasa si vsetky nechty okusem a budem chodit okolo skoly ako nervozny pes. Ja verim ze to zvladne bez problemov.

sirinka
3. jan 2013

@adulik23 na mlynsku, ale nebudeme v tom case na sk, takze netusim teraz, aky je postup.

adulik23
3. jan 2013

@sirinka a co rozhodlo, ze davas na mlynsku?

mne je tiez sympatickejsia, ale nemam to nicim podlozene. proste pocit. 😕
na tajovskeho by som mala jednoduchsiu logistiku vozenia do skoly (mladsi bude chodit do ms kosicka), ale ako dovod to je tiez malo. ☹
ach jaj. a este mi to aj misko stazuje, lebo vacsina jeho spoluziakov ide na tajovskeho, tak on automaticky pocita s tym, ze pojde s nimi.

nahradny termin budeme vybavovat asi aj my. 26.1. ideme na svadbu. uvidim, ci sa doobeda stihneme zapisat. 😀

sirinka
3. jan 2013

@adulik23 takze si mam dohodnut nahradny termin? No u nas tiez dost zavazilo, ze tam pojdu spolu kamosky od nas a aj mladsi kolektiv ucitelov a mensia skola....

katy1979
4. jan 2013

@bebel hlavne zatial netusime ci sebi ostane v cenade. Ja by som bola najradsej keby ostal a budem sa modlit snad ku vsetkym bohom ktorých poznam. Ale do 1.triedy budu brat len 26 deti a on je uz 28, takze dve deti sa z uvodneho rocnika musia rozhodnut pre inu skolu. Takze musim riesit aj to ze ak sa nahodou nedostane do 1.rocnika co s nim. Dam prihlasku do intelektu a este na jednu zakladnu v petrzalke oni zacali prijmat ziakov s AS.

gretkab
4. jan 2013

@sirinka Podla mna treba dohodnut nahradny termin (a vo vseobecnosti si myslim, ze by to nemal byt problem - mala som maminu ucitelku a hovorila, ze sem-tam sa rodicia aj v septembri spamatali a dieta aj tak vzali 😉). Podla mna je v principe jedno, ktora skola, zalezi od ucitelky. My sme sa pre Mlynsku rozhodli preto, ze je mensia + tam chodia deti nejakych znamych.
@adulik23 Ja budem mat tiez Elu (dufam) na Kosickej a Mareka na Mlynskej 😉. Tak mozeme vyberat spolu 😉.

gretkab
4. jan 2013

@katy1979 A v Cenade nemozu otvorit 3 prve triedy? (to len tak ako silno neznala veci sa pytam, len mi to napadlo)

katy1979
4. jan 2013

@gretkab pockaj sekla som sa. Budu otvarat 3 prvacke triedy a brat 36 deti a sebi je 38. Nie nebudu otvarat dalsiu prvacku triedu. predpokladam ze im to kapacity nedovoluju.

bebel
4. jan 2013

@gretkab Brunko je zrovna v ročníku, kde majú 3 triedy , ale aj tie sa budú snažiť utriasť do 2 tried.
@katy1979 easy, podľa mňa tam ešte bude odpad (sťahovanie sa, problém s logistikou dieťaťa, že neprejdú cez testy v 5,5 roku alebo rodičia prebehnú na Teplickú kvôli peniazom)...aj keď Bruno prechádzal z úvodného do 1. ročníka ostali z jeho pôvodnej triedy len 3 spolužiaci a k tomu má 6 nových.

katy1979
4. jan 2013

@bebel bodaj by si mala pravdu. Matka mi tiez hovorila ze na 99percent sa dostane len stale je tam to jedno percento. Ja zatial pevne verim ze to vyjde ale budem mysliet aj na zadne vratka.

rebecca2006
5. jan 2013

@bebel a ste na cenada spokojní? Teda, nie že by som mala pocit, že môj synátor je nejako extra nadaný, len sa mi celkom páči ich projekt...

rebecca2006
5. jan 2013

@rebecca2006 a fakt, ako iešite logistiku? A ako budete riešiť až začneš pacovať? Ja mám z toho úplne des a hrúzu a obávam sa, že po návrate do práce- cesta na horné Kramáre- budeme musieť do BA.. U6 sa s tým vyrovnávam, a rozkukávam sa po nejakých lokalitách.....

bebel
5. jan 2013

@rebecca2006 veľmi sme spokojní- lepšiu voľbu sme ani nemohli urobiť- podmienkou je , že prejde testami a bude mať nadpriemerne vysoké skóre tvorivosti a IQ-na základe toho dostane odporúčanie na zaradenie do tejto špeciálnej výuky.

maatuulka
7. jan 2013

ahojte koceny 🙂 do konca februara sa stahujeme do Senca 🙂 takze sa k Vam pridavam.

gabi.ta
14. jan 2013

ahojte dievcata, chcela by som sa spytat ci neviete o nejakych aktivitach pre 2 rocne dieta v senci?
dakujem

luciamk
14. jan 2013

Ahojte baby, chcem sa spýtať na predĺženú rodičovskú, kto si vybavoval v Senci. Určite ste už o tom písali... Malý bude mať 28.2. 3 roky... viem, že mám ešte nejaký čas, ale chcela som byť trochu pripravená dopredu, že čo budem musieť vybavovať. Malého mi do škôlky nezobrali, lebo je málo miest. Predtým som pracovala v BA a dochádzať tam teraz, keď nemám kam dať malého, si neviem predstaviť. Nikoho tu ani poriadne nepoznám, prisťahovali sme sa keď sa malý narodil. Môj zamestnávateľ stále len prepúšťa a nikoho nového neprijíma, tak si myslím, že moju dohodu o výpovedi, len privíta... Volala som dnes na úrad práce spýtať sa čo a ako... no ochota žiadna.... pani mi povedala, že na čo sa chcem zahlásiť na úrad práce ako nezamestnaná nech si vybavím predĺženú rodičovskú, že síce nič nedostanem, ale sa nemusím chodiť hlásiť....
Stačí ísť do zdravotnej poisťovne, alebo treba ísť aj na sociálku... pani sa to veľmi nechcelo vysvetlovať..

blanocka
14. jan 2013

na socialku a potom aj do zdravotnej nahlasit zmenu, ak mam dobre info 😉
@luciamk

veronika33
autor
14. jan 2013

@luciamk na sociálku tam to hneď zaregistrujú a v zdravotnej chceli aj čestné prehlásenie, že sa celodenne staráš o dieťa ...

luciamk
14. jan 2013

@blanocka
@veronika33 Ďakujem babule, medzitým som zistila, že od októbra sú zas nejaké zmeny a ženy ktoré pred materskou pracovali, majú normálne nárok na podporu ktorá je vyplácaná 6 mes. je to okolo 50% z platu... čo je teda asi lepšie ako zostať úplne bez peňazí...

alex21
14. jan 2013

@luciamk urcite sa zahlas na urad prace a budes dostavat podporu. Na urade prace urcite nehovor ze nemas pre maleho skolku. Dokonca viem, ze chceli aj cestne prehlasenie, ze ked ti najdu robotu tak sa ma kto postarat o dieta. Doporucujem aby si tam s nim nesla ked sa tam budes hlasit ale dala ho radsej na chvilu postrazit kamaratke alebo niekomu. Na nasom urade su dost neprijemne panicky, ktore ked zbadaju ze tam chodis s dietatom tak ti schvalne budu davat terminy castejsie ako je treba, budu mat pokazde uplne zbytocne reci a budu dost neprijemne.
Aspon tak to bolo pred 2 rokmi a aj pred pol rokom mi kamoska vravela, ze sa nic v tomto nezmenilo.

luciamk
14. jan 2013

@alex21 ďakujem za radu :o))

petrushkasc
15. jan 2013

ahojte baby neviete mi prosim povedat kedy budu zapisy do skoliek? konkretne na kollarovu? tusim minuly rok bol vo februari ale nnie som si ista dakujem 🙂

katy1979
16. jan 2013

Fuu to mame take mile tety na urade prace? To aby som sa uz dopredu pripravila.

sjuz
18. jan 2013

@luciamk tak ja som narazila na milu, lebo firma isla do likvodacie a ona sama mi vravela nech sa zahlasim po skonceni MD ako nezamestnana (ze ved potvrdenie zozeniem lahko) a nech rdicovsky prispevok napisem na muza 🙂 ja som hladela, ze aka napomocna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre