Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

luppita
1. jan 2011

@vriend co to kocky popisali o pediatroch na strane 75 plus minus 🙂 ja idem maleho prehlasit do SC, doteraz sme chodili do BA a bola som sa pitat u MUDr. Vargu, ale on uz ma vela pacientov a novych neberie a podla ulice patrime k MUDr.Somogyiová, obaja maju ordinajiu v poliklinike... http://www.slnecnejazerasenec.sk/lekari-a-lekar...
alebo este rozmyslam aj nad MUDr.Harsányi / MEDINET http://www.medinet.sk/modules.php?name=Content&...
🙂

vriend
1. jan 2011

@luppita jeeeeeeeej ty si uplne perfektna, dakujem, ale aj tak si myslim, ze 100 ludi a 100 chuti este najdem na tychto lekarov dalsie recenzie a dufam, ze sa do 3 mesiacov rozhodneme, popitam sa aj v lekarni, pri vybere gynekologa mi velmi pomohla jedna zlata pani lekarnicka, potom daj vediet pre koho ste sa rozhodli 😵

bebel
1. jan 2011

@vriend @luppita dievčatá, fyi: pýtať sa píše vždy s Y. Mám plno známych, čo žijú roky v zahraničí, ale vybrané slová zo ZŠ si stále pamätajú. Vo virtuálnom priestore sa hrubicami dehonestujete asi tak, ako keď sa niekomu predstavíte v realite, usmejete sa a máte hnilé zuby alebo podávate ruku so svrabom........
MUDr.Harsányi je asi jediný pediater, ktorý v SC vie, čo robí a robí aj čosi navyše ako je štandardný postup pri vyšetreniach. Ale mám pocit, že mi pár ľudí vravelo, že má tiež full stav. 🙄

vriend
1. jan 2011

@bebel tak potom tvoji znami su super, ked ovladaju tak perfektne gramatiku este zo ZS, bohuzial moj pripad to nie je 😢 , ja mam niekedy problem najst aj spravny slovensky vyraz v konverzacii, no kazdy posudzuje ludi podla inych kriterii a gramatiku kladie na ten istu stupen ako zanedbanie ustnej higieny ci infekcne kozne choroby, bohuzial v tejto otazke nezdielam s tebou ten isty nazor, zalezi aj na tom ci tvoji znami ziju v okruhu a kontakte slovakov, alebo len s domacimi obcanmi, ci inymi cudzincami

fleuerette
2. jan 2011

Konečne sa mi podarilo dočítať kopec konverzácie 😀 , našla som spústu dôležitých infošiek. Napriek tomu, že sme v Senci už viac ako 2 roky, stále fungujeme viac v BA lebo tam máme s M prácu. Nejako sa nám nedarí preorientovať sa na Senec. Takže som vďačná za každé info
Z toho vyplýva aj moja nasledovná dilema, ktorá má trápi už niekoľko týždňov. Neviem, či to súvisí s nejakými tehotenskými hormónmi alebo mojou idiotskou povahou (rozmýšľam stráááášne dopredu). S polovičkou sme to zatiaľ neriešili, nehcem ho vystrašiť viac ako už je teraz, xixi..... tehotenstvo, mimi a táák, určite to poznáte 😉 .
Tak sa skúsim poradiť s vami. Mimi čakáme v júni, v decembri to bude pol roka, takže od januára plánujem nastúpiť späť do práce. Toto je moja prvá nočná mora. Ešte ani nemáme mimi a ja si tento môj plán nejako neviem predstaviť. Polročné mimi je tak malé, určite mi pomôže mamina, ale rodičia bývajú v BA, budem tam dieťa voziť? Dennodenne ho prevážať? Pracovná doba mi začína o 7:30, to znamená zo Senca o 6:30? Zvládne toto polročné dieťa? Okrem toho by to znamenalo chodiť do BA 2 autami, aby som bola nezávislá od manželovho pracovného programu.
Ďalšie vec je škôlka a škola kým tam treba dieťa vodiť. Pracovnú dobu mám od 7:30 do 16.30. Čo znamená že vstávame o 5:45 a vraciame sa o okolo 17:30. Kam dať dieťa???? Do Senca a bude v zariadení od rána do večera??? Je to vôbec reálne. Alebo ho dať do BA, a bude sa do 18 voziť hore dolu s nami, všetky sociálne kontakty budú v BA, a bude absolútne závislé od nás, či ho do BA zoberieme alebo nie.
Priznám sa že ma chytá príšerná panika. Napriek tomu, že milujem bývanie vdomčeku v Senci, začínam nejako uvažovať o predaji a návrate do BA. Tak sa na vás obraciam s prosbou. Ako to riešite? Alebo ako ste to riešili? Čo čomu u vás ustúpilo ako ste sa rozhodovali a podľa čoho vy?

lienka7
2. jan 2011

@fleuerette
...ja to poznam ...ja som tiez chcela riesit kopec veci do predu a dosla som k takym zaverom az som sa zlakla ....tak som si povedala ze to teraz riesit nebudem a budem sa tesit na babo a hotovo.
Takze som si najprv chystala vybavicku a studovala vsetko o kojeni, porode, tehotenstve a uzivala som si to. ......ak sa da tak vsetky dalsie veci pusti z hlavy ...nie su teraz podstatne.

Ja som tiez najprv chcela ist do 6 mesiacoch do prace ale ked som videla maleho ked mal 6 mesiacov tak by som musela byt fest krkavcia matka aby som ho rano tahala do dakych jasli a tam bol cely den ...velmi rychlo som si nastup do prace po 6 mesiacoch rozmyslela.
Misko zacal chodit do skolky az ked mal 2 roky a kusok (dako som to doma prestavala zvladat) ...no a teraz ja idem o 6.20 na bus do BA a do prace, manzel ho rano o 7.00 zavezie do skolky a je tam az do cca 16.15-16.30 ....ja v praci zacnem okolo 7.00 o 15.00 mam padla takze o 16.00-16.15 som v skolke a ideme domov ...prideme domov a o 20.00 uz spi .....takze si ho moc neuzijem ...ale aj to niekedy staci 😀

pol rocne dieta prevazanie zvladne a ako sa hovori zvykne si aj na sibenicu ...len ci ti to naozaj stoji za to, ze ho budes vidiet tak malo a zvlast v obdobi kedy zacina robit pokroky kazdy den ...ved od 6 do 12 mesiacov mas: lozenie, sedenie, chodenie, jedenie, zaciatky komunikacie a neviem co vsetko este .....pre mna to bolo uzasne obdobie lebo dieta zacalo byt zrazu samostatne a vsetko slo zrazu rychlo vpred

a co sa tyka skolky tak ako je to u nas uz vies....a to fungujeme v SC v skolke ...suseda vodi deti do BA kedze obaja robia v BA no a prac dobu maju nic moc takze oni idu o 7.00 smer Ba ...malych vylozit do skolky, potom oni idu do prace (okolo 8.00 - 9.00) zacianaju v praci a kedze neskor zacinaju tak koncia az okolo 17.00 + pre deti do skolky...no casto su ich deti posledne v skolke a do SC pridu okolo 18.00 .....takze nebudes jedina riesit tento problem....ale na to mas este kopec casu....teraz sa tes na mimi a vsetko ostatne pusti z hlavy lebo za chvilu mu budes vyberat strednu skolu a este sa ani nenarodilo 😀

fleuerette
2. jan 2011

@lienka7 viem že toto neriešim sama, v to som aj dúfala ☹ , "Viac hláv, viac rozumu" ja mám naozaj takú idiotskú povahu. V celom mojom živote som nespravila rozhodnutie, kým som ho nemala zanalyzované dopredu na minimálne 10 rokov. Aj Senec sme si vybrali s tým, že je tu dosť skôlok, aj školy, dieťa nemusí chodiť do BA, netrpí rozhodnutím rodičov. No môja pôvodná predstava bola, nájsť si robotu tu v Senci, alebo v okolí. Toto bol prvý kameň úrazu.
Čo sa týka rozhodnutia ísť po pol roku do práce, nie je to preto, že by som nechcela zostať doma. Je to kvôli financiám. Neviem si predstaviť viesť domácnosť, jej 3 členov, auto zo 190€, taký je alebo bude myslím príspevok zo sociálky po pol roku. Alebo je nejaká možnosť ak získať viac?

lienka7
2. jan 2011

@fleuerette

...vo plne ta chapem ...ja som tiez taka povaha ze ked sa mam rozhodnut tak budem nad tym premyslat a premyslat a premyslat a pytat sa kde koho na kde co .....takto som dospela k zaveru ze budeme byvat v SC kde si z nasich platov mozme dovolit to co by sme si v BA nemohli dovolit ani vo sne .....
..a kedze chcem aby Misko mal aj kamaratov a pod tak som trvala na skolke v SC kde bude mat kamaratov Sencanov a s niektorymi potom bude mozno chodit aj do skoly .....
..... u nas manzel zaraba viac ako ja, takze sme sa uskromnili a zvladli sme to,...ale nevesaj hlavu .....kym sa male narodi mozno sa este nieco zmeni, mozno sa uz od 1.1.2011 zmenilo .....pozistuj si co a ako je v novom zakone o rodicovskom a uvidis
...ale teraz sa tym netrap moc ...len trosku 😉

gretkab
2. jan 2011

Tak mne zla gramatika u ludi na internete nijako neprekaza. Myslim, ze ja mam celkom slusnu, ale inych ludi podla nej nijako neposudzujem (ine by to asi bolo v oficialnej komunikacii typu zivotopis, ale na forach mi to nijako nevadi).
@fleuerette Ja pojdem do prace sice az ked bude mat krpana cez 3 roky (ja si neviem predstavit odist od polrocneho babatka, ale chapem, ze je to niekedy nevyhnutne a kazdy ma na to svoje dovody), vraciam sa tiez do prace do BA, ale zatial je moja predstava taka, ze odidem skoro rano, manzel da deti do skolky a pracovna doba mi skonci tak, aby som zas deti stihla poobede vyzdvihnut v Senci. No ale uvidime, co budem hovorit o pol roka 😉. V kazdom pripade drzim palce, nech to zvladnes k svojej spokojnosti a mne sa v Senci byva fajn (byvame tu asi 6 rokov teraz).

luciamk
2. jan 2011

@luppita
@vriend ahoj babule, my sme sa tiež prisťahovali len tento rok, aj keď nebývame priamo v Senci. K tým lekárom... ja som sa tiež pýtala a čítala som recenzie na tých seneckých lekárov, no nakoniec som vybrala Mudr Hervayovú. Môžem ju len odporučiť, tiež má malé deti, veľa vecí má odskúšaných a vie dobre poradiť. Ja som s ňou spokojná, samozrejme to je môj názor....

A k tej gramatike.... ja som žila 7 rokov v Londýne, viem o čom hovoríte .. a preto mám zapnutú kontrolu pravopisu 😉 😉

maznacik007
2. jan 2011

@fleuerette myslim ze ziadne sukromne jasle v SC / ine tu nie su/ neberu tak malinke deticky 6 mesacne.... skor si budes musiet najst pani na opatrovanie.... alebo potom sukromne jasle v BA

Podla mna to neni velmi realne prevazat denne take male babenko /ani vacsie si neviem uplne predstavit/ do BA... najma v case ako pises ked je dost husta doprava,

ked k nam prisiel maly mal presne rok ale ja som nemohla este nastupit na matersku lebo nebolo pravoplatne rozhodnutie sudu tak som este 5 mesiacov musela pracovat / cast som robila z domu a cast tyzdna som normalne chodila... v robote mi vysli v ustrety / a o maleho sa mi starala mama / ona opatruje deticky takze zvladala v pohode... ale aj tak... to bolo hrozne.... maly ma videl len rano a vecer som ho ukladala spat...

skolka do 17>30 je tu nerealna... mozno sukromna za priplatok.... skola tak to je druzina do 17:30 ale treba ratat s tym ze tam tvoje dietatko bude ostavat medzi poslednymi...

samozrejme chapem situacie kedy je to nevyhnutne... / aj u nas to tak bolo/ ale v tom pripade by som sa na tyzden prestahovala k rodicom / ak ti ho bude mamina opatrovat/ aby som co najviac skratila cestu k malemu a boli co najviac spolu... a potom aj rychlejsie odbehnes ked robis v BA... k nej ...

vriend
3. jan 2011

@fleuerette ahoj neviem preco chces nastupit po pol roku do prace, ked MD sa predlzila od 1/1/2011 z doterajsich 28 na 34 tyzdnov http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/12/19/rodi... a mamicky mozu pracovat aj pocas MD

brinzulka
3. jan 2011

Dobre ranko...
baby, ako u vasich deti prebiehali kiahne? U nas su bez teploty, lekar ma dovolenku...zatial ziadne komplikacie...zrejme nas este pocka druhe kolo u mensieho

@fleuerette sestranka mala super flek vo firme v BA...chcela nastupit, co najskor...A ked sa maly narodil...uplna zmena...ma dva roky, koji ho...caka druhe babatko...na pracu t.c.zabudla...Aby si prilepsili, otvorili si obchod s eko plienkami, na ktorych funguju...zriadili ho aj s kamaratkou lekarkou, ktora tam ma "poradnu"...baba si uziva kazdu minutku pri malom...A ak jej spomenieme jej plany.....ako pojde do prace,ked bude mat maly 6mesiacov... 😀

"nasa skolka" na kysuckej funguje od 6:00- 17:00hod....Ale ak nastupim do prace budeme musiet hladat vypomoc, mm navrat z prace najskor o 17stej...ja - ak nastupim do sluzieb, prichod po 18stej...rano po 8mej....musim dokoncit VS pravdepodobne pracou na sluzby,aby mi umoznili "narazove"studium- a k tomu volno....
Ale je to hudba buducnosti...Tiez ma to trapi...Ale snad ma to caka az o rok a pol-ako sa zariadime, poriesime...A dovtedy je este velmi daleko.

brinzulka
3. jan 2011

ked som hladala pomoc, ked som v skole....zatial sme nepotrebovali, riesili sme babkami a mm dovolenkou
http://www.domelia.sk/opatrovanie-deti

brinzulka
3. jan 2011

http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=152
je mi tazke po nom citat, obcas sa usmejem...ked tresne "i, y" kam chce...vynecha pismenka...Ale je to moj brat, ktory prepadaval z diktatu a chodil na sutaze z matematiky a fyziky...Dokoncil studim na VS a je z neho Ing...natrapil sa...ale o to viac... si cenim jeho snahu...je vyborny horolezec....i ked pise "mi vstci"

luppita
3. jan 2011

@bebel je mi luto, ze ta moja gramatika tak irituje, ale je mi to fuk, na ZS som mala z diktatov len 5ky, bohuzial, mam na to aj papier a nehambim sa za to 🙂

elenk
3. jan 2011

Ahojte, tiez by som sa rada opytala na seneckych detskych lekarov.

Natrafila som na recenzie, ale dost stare...vie niekto poradit aktualne?

Rozmyslala som nad Harsanyim, Hervayovou alebo Somogyiovou. Neviem, ci u Hervayovej tiez funguje system rocneho poplatku a tym padom jej tiez mozte volat aj mimo prac. doby? Somogyiovu si zase dost chvalia, ale nema zase tuto nadstandardnu starostlivost...

spalka
3. jan 2011

@elenk my chodime k harsanyimu a som velmi spokojna, ma prehlad, nezaspal v situacii spred x rokov a nie je zastancom antibiotik, je mily, ma rad deti, nikdy nereaguje podrazdene, nemenila by som a objednavanie na cas a moznost zavolat hocikedy ked je problem je super, samozrejme kazdy lekar ma nieco co tej-ktorej mamicke nesadne, ale treba si vybrat zo vsetkych rad to svoje

arrett
3. jan 2011

Tiež odporúčam harsanyiho😀

gretkab
3. jan 2011

Aj my chodime k Harsanyimu 🙂

adulik23
3. jan 2011

my chodime k somogyiovej a som spokojna. ma vsetky vyhody ako popisala spalka u harsanyiho, akurat sa tam neda dovolat mimo prac. dobu.
okrem toho, ze nedava zbytocne atb a je velmi mila k malemu, tak mi dost pomohla na zaciatku, ked som dojcila a maly nepriberal. vsetci ma prehovarali na UM, ale ona s kludom, ze nemoze brat tabulky prilis vazne ze kazde dieta pribera svojim tempom. 🙂 nakoniec som dojcila 9,5 mesiaca a to som mala "krizy" uz od 2 mesiaca. 🙂 a este sa mi paci, ze mi nevnucuje ziadne ockovania. vzdy ma vsak upozorni, ked ma misko vek na nejaku doporucenu vakcinu.

maznacik007
3. jan 2011

my chodime k somogyiovej... sme spokojni... necaka sa tam dlho hoci ma dost mamiciek, nemala problem s odlozenymi ockovaniami, nestresuje z vahy dietata a tak... nedava velmi ATB,

u mojich deti sice neodhadla dva krat diagnozu.... skoncili sme v nemocke.. ale oni maju proste atypicke priebehy chorob... / jeden mal rubeolu s mononukleozou a druha tiez mononukleozu s podrazdenym slepym crevom.../ ale zasa ocenujem ze v pohode vypise na vysetrenie na sono aj pre dieta tu v SC a nemusime na kramare... a perfektne nam odporucila aj kardiologiu pre syna... / aj tc kde sa da objednat atd.../

nam uz ockovania navyse neponuka lebo moj po kazdom ockovani chyti nejaku exotiku... ale vela si chvalia aj harsanyiho...

luppita
3. jan 2011

@maznacik007 @adulik23 tak to mam radost , ze mate dobre skusenosti s Dr. Somogyiovou, zajtra nas tam idem prehlasit 🙂

maznacik007
3. jan 2011

@luppita zajtra je tam poobede... a este to som chcela ze sestricka tak prisno posobi... ale doktorka je velmi mila...

luppita
3. jan 2011

@maznacik007 dakujem za info, akurat som pozerala na nete ordinacne hodiny.... a hej pocula som, ze sestricka je prisna, ale ze sa nemam nechat odradit. 🙂 inak nevies mi poradit aj Dr pre dospelych, ci to zase musim ist podla ulice kde byvame? lebo ja som bola doteraz u deckej kde aj drobec, ale musim si zmenit na dospelacku, uz som moc stara na pediatricku 😀

fleuerette
3. jan 2011

@vriend ahoj, pozerala som ten odkaz, ale v podstate mi potvrdil nejako to čo som vedela. Alebo som možno zle pozerala na nete ale jednak čo sa týka dlžky materskej teda toho pôvodného pol roka tak tá sa vraj počíta už mesiac pred pôdorom, keď matka zostáva doma, takže tých pár týždňov na vyše asi veľa vody nenamúti. I keď uznávam že aj to je niečo, každý týždeň je k dobru 🙂 . A čo sa týka nástupu do práce tak nejako neviem čo si tým myslela, že mamičky môžu pracovať aj počas MD. Lebo veď aj keď to bolo konečne zmenené, že môžu pracovať aj poberať rodičovský príspevok, musia do tej práce chodiť, čiže dať dieťa niekam. Ja mám práve z toho tú paniku, uznávam že predčasnú, vzhľadom na termín, xixi, ale ja som hold realista. Ide ma poraziť z našej sociálnej politiky, ale to je do inej diskusie.

fleuerette
3. jan 2011

@brinzulka no dúfam, že aj mňa osvieti.
a ty pri deťúrencoch študuješ, no teda klobúk dolu, to sa ti ako darí 😕

alex21
3. jan 2011

@fleuerette toto by som riesila az vtedy ked sa ti narodi dietatko. Ved ked sa narodi tak uvidis ake je, ako to budes citit, ci od neho budes vediet odist alebo nie. Napr. ja som s Eliskou mala problemy od malicka. Napr. prveho pol roka sme s nou nikam necestovali okrem doktora co bolo musene. Az po pol roku sme konecne boli prvy krat u manzelovej rodiny v LV. A mame s nou problemy doteraz a to uz bude mat 3 roky.
Ale zato su aj babatka, ktore su uplne uzasne a da sa s nimi ist uz ako s mesacnymi na lyzovacku alebo niekam na dovolenku.
A teraz ako to vyriesila moja kamoska. Ked jej dcerka mala pol roka nastupila do prace. Prvy mesiac pracovala z domu a vodila malu ku znamej, ktora mala dvojrocneho syna a varovala jej ju. Ak bolo treba vedela vzdy prist. Ak to po mesiaci fungovalo tak uz do prace cestovala. Ked mala dcera viac ako rok tak ju vodila do nejakych sukromnych jasly v BA pri robote.

rebecca2006
3. jan 2011

Ahojte maminy!
v prvom rade PF 2011, nech sa Vám splnia včetky priania 🙂
Nejako so tu dlho nebola, pozerám, pozerám, že sa ťažké debaty rozprúdili 🙂 No, my sme boli s Maťkom v špitáli, mal mononukleózu, tak sme si užili... A ako pozerám, v SC kiahne, no, dúfam, že nechytíme. Brinzulka, nech Vám rýchlo dobre prebednú. Inak vďaka za link na opatrovanie, niekedy sa môže zísť.
Bebel, gramatiku predýchaj 😀 Nie každý má na to hlavu, ja som bola z diktátov vždy dobrá, ale MM je schopný napísať "napýsať", a rozhodne to nesúvisí s výškou IQ. Mne to na fórach nevadí, a tiež mi nevadí, keď tu nejaké dievčence náhodou nemajú maturitu, ich rady si vážim a veľakrát pomohli 😉
Fleurette, môj šéf mal takú fajn zásadu, že "nač stahovat kalhoty, když brod je ješte daleko" 😀 A túto vetu si doma opakujem ja sama asi stokrát, a spolu s manželom asi 50x denne. Netráp sa zbytočne dopredu, uvidíš, ako budeš zvládať materstvo, a hlavne, aké dieťatko budeš mať. Ja som si tiež predstavovala, čo všetko budem popri Maťovi zvládať, ako sa hneď vrátim do práce respektíve ako skoro budeme mať druhé bábo. Je náročný, doteraz som sa nevyspala, doma máme chliev, sex raz za uhorský rok, na prácu nemyslím, na účte mám nulu a môj muž je na slovné spojenie "druhé dieťa" ako býk na červené plátno.... A ja sa učím neplánovať a brať život taký aký je, a tešiť sa...

alex21
3. jan 2011

@rebecca2006 dufam, ze uz ste v poriadku a Matkovi je lepsie. A dobre si to napisala. Som na tom podobne akurat ze MM uz nejak pristal na to druhe aj ked viem ze si este stale mysli svoje a keby som tak nenaliehala tak nebude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre