Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

rebecca2006
22. jan 2014

@gretkab vidíš, ďakujem za postreh. Uvidím, ako na tom budeme, ak budem mať pocit, že naša snaha nevedie nikam, tak ho vezmem do BA. Ak môžeš, napíš mi, čím sa to v Dialogu líši- majú iný prístup?
Neviem, fakt je , že mám pocit, že sa snažíme a zatiaľ efekt minimálny, ale ja som to prisudzovala tomu, že Maťo má fakt poriadny problém s artikuláciou... Aj tak od mája začínem robiť v BA, a pevne verím, že sa nám podarí predať byt a presťahovať čo najskôr, tak ptom budem všetko riešiť v BA...

lienka7
22. jan 2014

ja som dostala v mravcekove odporucanie, ze treba s malym chodit na logopediu (uz mal 2 roky a takmer plynule rozpraval ale nevedel K a G), kedze som robila v BA pri zimaku, tak sme sli sem www.logoped.sk ...mala som to blizko a doktorka je celkom fajn. (aj ked na prvy dojem som si myslela ze aj pani doktorka potrebuje logopeda ale asi je to uz "profesionalna deformacia" ze kladie doraz na vyslovnost 😉 ), ale fakt je, ze nam pomohla a za 3 - 4 mesiace Misko vedel K, kratko na to sa sam naucil G a hned na to postupne nabehlo aj R ..takze od 3 rokov rozprava plynule a cisto ...ale az moc 😀

sandria
22. jan 2014

Maminy, nepoznáte niekoho v Senci, kto by potreboval ženské oblečenie veľkosť XS - S, triedim šatník a mám toho veľa, už som kopu oblečenia dala do tých zberných kontajnerov, ale rada by som pomohla aj niekomu konkrétne. Ak o niekom viete, napíšte mi IP. Vďaka.

zuuzika
22. jan 2014

ahojte surne hladam opatrovatelku k malemu, ak by ste o niekom vedeli,dajte mi prosim vediet...som v koncoch...o 3 tyzdne nastupujem do prace a nemam nikoho...

blanocka
23. jan 2014

@veronika33 nemam s nou skusenosti, dala mi na nu tip pani z pergamenu, oni tam chodia 😉

vriend
25. jan 2014

Ahojte viete niekto niečo viac o novej škôlke čo má vyrásť z chaty na jazerách?

spachtos
26. jan 2014

@vriend je to uplne vzadu az pri Reci, ma tam byt okolo 100 deti a budova je v takom stave, ze maju co robit, aby to stihli. Viac zatial neviem.

vriend
27. jan 2014

@spachtos Áno to som počula , že 80 nových miest vieš aj presnejšie popísať kde sa ta budova nachádza?

kacarina78
28. jan 2014

Ahojte sencanky kam chodite s detmi v takomto case(januar kosa atd)neviete prosim ci funguje mc.slniecko na kollarovej?dakujem 🙂

vriend
28. jan 2014

@spachtos už som to našla bývala chata Ministerstva hospodárstva 😉

SENČANKY ešte ak by Vám pomohlo zápis detí do materských škôl mesta Senec pre školský rok 2013/2014
tu nájdete termíny

http://www.senec.sk/index.php?doc_id=1742

bambim1
29. jan 2014

mamičky vedeli by ste mi poradit? chcem dat maleho do skolky na Kysuckej ale mi sme sa do Senca pristahovali a mame tam len prechodny pobyt vezmu mi ho alebo nemam sancu dakujem

barunka
29. jan 2014

kočky neviete mi poradit detskeho psychologa (kvoli skole) z okolia BA, SC, GA. Len prosim nie CPPaP Senec a Galanta... Potrebujem kvôli potvrdeniu do školy, od psychologičky čo máme nám to neuznajú, lebo nemá akreditáciu od ministerstva... Tak súrne potrebujem, pôvodne som síce nechcela pre ňu úľavy, ale asi to inak nepôjde... 😀 😀 ak niekoho poznáte, budem veľmi vďačná...

sirinka
29. jan 2014

@bambim1 tazko povedat...ale ked mate ofic prechodny, mali by vas brat ako sencanov...

bambim1
29. jan 2014

@sirinka dakujem a mate s tou skolkou na Kysuckej skusenosti? ze kolko deti asi tak beru, pisala som tam dnes e mail tak som zvedava ci mi odpisu lebo este niesom v senci tak tam nemam moznost ist osobne

sirinka
29. jan 2014

@bambim1 zavisi kolko deti pojde do skoly, kolko budu brat ti dnes nepovie nikto...ale je to druha najvacsia skolka v senci... ja som s nou spokojna

bambim1
29. jan 2014

@sirinka ano? tak som rada ze spokojnost lebo budeme byvat na Žitavskej tak henta mi vybehla ako najblizsia. a vedeli by ste mi este povedat od kolkej rana do kolkej je skolka otvorena?

makimakimaki
29. jan 2014

@kity125 Kotulova je podla mna super, syna velmi rychlo naucila R, co sa logopedke v BA moc nedarilo - lebo to total podcenovala.. Teraz som zacala k nej chodit s dcérou - ma 2 roky a moc nerozprava - tak som zvedava ci pomoze aj teraz.... Ale je fakt, ze ma toho vela a tazko hlada terminy. Ale ked uz k nej chodis, je to v pohode, uz si ta naplanuje ako treba...

bosoriak
29. jan 2014

@kacarina78 Ahoj, MC funguje, utorok a streda 9-12 je herna, vo stvrtok je kurz hudobnej skoly. http://www.mc-slniecko.szm.com/

sirinka
29. jan 2014

@bambim1 otvorena je myslim od 6:00 do 17:00

gretkab
29. jan 2014

@barunka Neoprisaham, ale podla mna musis mat papier od miestne prislusneho CPPaP (ale mozno sa mylim).

@bambim1 vlani nevzdali do skolky cez 100 deti, ktore splnali kriteria = predpokladam, ze trvaly pobyt mali. Cize teoreticky by Vas mali vziat az po tom, co vezmu vsetkych s trvalym pobytom. Ale ak dostavaju tu chatu na jazerach + nadstavia Kosicku, tak snad bude miest viac. Ja by som ale na Tvojom mieste dufala, ze ho vezmu do akejkolvek statnej skolky v SC 😉.

dada200
29. jan 2014

@bambim1 pokiaľ nemáš známosti, tak je veľmi malá šanca, že ti malého zoberú do škôlky, nespĺňa jedno Z kritérií A to je trvalý pobyt.

barunka
29. jan 2014

@gretkab nemusí to byť CPPaP to už mám zistené... do senca a galanty do týchto nechcem ísť, mám na to pomerne vážny dôvod, resp. v tom galantskom som už bola a to bola čistá katastrofa... nechcem to tu do detailov rozpisovať...
ja mám papier z Dialogu od psychologičky, ale to neuznávajú a rovnako máme potvrdenie aj od inej psychologičky, súkromnej, ale to tiež neuznajú, lebo nie je akreditovaná alebo čo...
tak hľadám niekoho iného 😅

bambim1
29. jan 2014

@gretkab ale co som sa docitala tak prihlasku si mozem dat len do jednej skolky

gretkab
30. jan 2014

@bambim1 Ano, prihlasku standardne len do 1 skolky, v teoreticky rovine, ked ti ho nevezmu, mozes dat odvolanie (to urcite za pokus stoji, v idealnom pripade by ste uz vtedy trvaly pobyt mat mohli?) a ak by mali niekde inde volne miesta, mozu ti ponuknut, ze moze nastupit tam. Ale bez trvaleho pobytu a bez znamosti to ja osobne velmi ruzovo nevidim.

fleuerette
30. jan 2014

Kočky ako je to s tými prihláškami do škôlok. Naozaj ste dávali len do jednej, alebo do všetkých? Čo keď malého nezoberú do tej jednej?

fleuerette
30. jan 2014

A neviete bližšie info ohľadne tých nových škôlok, na stránke Senec nie sú zahrnuté v Zápise. Budú spustené do septembra? prípadne skôr?

fleuerette
30. jan 2014

Tak som to nevydržala a volala som p. Kubliňákovi. Škôlka na Slnečných sa len bude rekonštruovat, možno to stihnú do septembra, októbra, novembra. Keď bude spojazdnená, oslovia tých rodičov, ktorých detičky nezobrali na základe žiadosti a ponúknu im túto možnosť. Čo sa týka posielania žiadostí, tak je to jedno či pošlem na jednu škôlku alebo na všetky, aj tak skončia v jednom "koši". Riaditelia riešia prijímanie spoločne, "vraj", sadnú za jeden stôl a idú meno po mene. Ak sa stane že na jedno meno je viac žiadostí, ostatné selektujú, nechajú len jednu.

kacarina78
30. jan 2014

Neviete aku mam sancu ze mi zoberu syna do skolky Ked ma 3roky v septembri dakujem

carla6
30. jan 2014

ahojte baby,potrebovala by som poradiť dobré kaderníctvo v Senci,lebo bývam blízko SC,ale nemám žiadne skúsenosti.A hlavne velmi si potrpím na vlasy,tak mám dosť obavy.Mala som kaderníčku,ktorá odišla do sveta,tá mi robila vlasy "na mieru" a teraz už velmi potrebujem a neviem sa rozhodnúť,ťahá ma to do Deni,ale ak môžete tak poradte,a hlavne potrebujem dobre ostrihať...dakujem

vriend
1. feb 2014

@bambim1 prihlášku môžeš dať do každej škôlky, žiadny zákon to nezakazuje no je to zbytočné, pretože ti nechajú len jednu žiadosť ostatné vyradia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre