Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

samiyah
1. nov 2011

posledne 3 miesta v kurze orientalneho tanca v Senci! 😉 www.samiyah.webnode.sk
v pripade zaujmu piste na katka.samiyah@gmail.com

bebel
1. nov 2011

@rebecca2006 ja som tam dnes bola...môže byť 😉 .
Páčilo sa mi ešte viac v kútiku na 2. posch. v Retre v BA, tam sme boli včera 🙂

katy1979
1. nov 2011

@rebecca2006 v kulturaku je nejaka herna? a pre ako velke ci male deti?

katy1979
1. nov 2011

@adulik23 klubik viem kde je to chodime kazdy den okolo len o tom kulturaku nic neviem

bevab
2. nov 2011

Ahojte,
nemam cas to hladat, ale viete mi odporucit nejaku dobru kadernicku v Senci. Moj kadernik je chory. Dakujem pekne

misha8
2. nov 2011

@bevab kaderníctvo Sofi pozri na nete .)

sirinka
2. nov 2011

@bevab ja som v deni spokojna...

rebecca2006
2. nov 2011

@katy1979 viem len toľko, čo je na nete, že PO-ŠTV 13,00-18,00, nie je tam uvedený vek, ani nič bližšie, ja som tam ešte nebola, kým bolo OK počasie, tak sme sa snažili byť vonku.

rebecca2006
2. nov 2011

@bebel super, tak vyskúšam 🙂

rebecca2006
2. nov 2011

@misha8 zabudla som sa ozvať, albumček som pozrela, ale nenašla som , čo potrebujem, tak som ťa ani nekontaktovala 🙂

rebecca2006
2. nov 2011

@bevab ja chodík k Matejovi vědľa autobusky, som spokojná

rebecca2006
2. nov 2011

dievčatá, rada by som sa ešte poradila, ak niekto máte dve a viac detí- my teraz v jan čakáme druhé- ako mám na to toho môjho Maťka pripravovať? Bude medzi nimi rozdiel 2,5 roka. Samozrejme, že mu o mimi rozprávam, ale mám pocit, že on nechce ani počuť- doslova "zmení tému". Bruško ako keby ani nevidel pohladkať nechce, pusinku ani za svet....Ostatné bábätká v kočíkoch, ktoré postretávame, má pritom rád, páčia sa mu....
Čo si mám o tom myslieť?
Okem tho mám pocit, že ani "fyzicky" nie sme moc pripravení, hlavne Maťo spí s nami v posteli, sprevádzkoali sme mu síce detskú izbu v predstihu, nech si to potom nespáva, a vera sme mu dali aj novú posteľ, v detskej postieľke nespí asi od roka- ale neviem ci celkom predstaviť, ako bude spávať sám v detskej izbe Vnoci sa mi opakovane budí. Máte nejaké skúsenosti s príchodom druhého dieťatka?

gabi.ta
2. nov 2011

ahojte mate niekto skusenost s plaveckymi kurzami pre deti v aquaci? dakujem

rebecca2006
2. nov 2011

@gabi.ta pozri dozadu, e tu toho kopec popísané o plávaní, ja som bola v SC s 10 mes synčekom a veľmi spokojní sme neboli....V porovnaní s TT slabé ☹

akdarka
2. nov 2011

Ahojte, viete mi poradiť niekoho na tepovanie sedaciek v Senci?

fleuerette
2. nov 2011

Kočky chcem sa poďakovať za typy na fotenie. Nakoniec sme boli v Pezinku. Maximálna spokojnosť, fotografka bola perfektná. Malý si to užíval, až sme nechápali, celú hodinu sa vyškieral do objektívu ako taká opička 😀

@gabi.ta my sme od septembra chodili do žubrienky v Ivánke pri Dunaji. Max spokojnosť, perfektný prístup, skvelé inštruktorky. Hlavne sme sa nemuseli nikam ponáhľať, je tam tak riešený priestor, že po saune je čas na aklimatizáciu bábätka, máš k dispozícii kuchyňu, môžeš zohriať papať, v kľude dieťatko nakŕmiť, no proste super. A perfektná hygiena. Do bazéna chodia len rodičia s deťmi myslím do 3 rokov, všade k dispozícii servítky, koše na použité, nočníčky pre staršie deti.

sirinka
2. nov 2011

@rebecca2006 u nas to fungovalo a v podstate funguje dodnes tak, ze ja spim s miminkom a mm s detmi v izbe...

luppita
2. nov 2011

@rebecca2006 ahoj, ja este skusenost nemam, ale coskoro na to pride, no Simpe to zvlada uplne super, stale sa rozpravame o babatku, co budeme robit ked bude plakat, ked bude hladne, ako ho kupat budeme, pomaha mi ukladat a chystat veci pre nu, iba on kupuje malej co treba, on jej kupi, dam mu prasule a zaplati a cely hrdy a spokojny ide domov.... hocikedy pride a obime Sarinku v brusku.... neviem u nas to ide tak samo 🙂 a verim, ze mu to aj ostane....
drobec tiez spaval s nami , ale kedze som uz jak... tak sa nezmestime, spava vo svojej novej posteli, no kedze mame len 2izbak chystame sa spavat vsetci spolu v izbe, no som velmi zvedava, ci sa budut nebudeme, dufam, ze nie maly ma super tvrdy spanok (klop klop klop) a mm ani nehovorim.... 🙂

rebecca2006
3. nov 2011

@sirinka no, to je také rozumné riešenie, problém je u nás priestorový máme 2,5 izbový byt, tá tretia izba, čo sme Martinkovi prerábali, jelen taký kurník- ani veľká osteľ sa mu tam nevošla, len taká uniorka, jedna skrinka a šmitec šlus. O posteli pre MM ani nehovorím, núdzovo si síce k nemu môže ustať na nafukovačke, ale na každonočné riešenie to fakt nie je ☹ Najlepšie by bolo, keby Maťko yvládol spanie solo v izbe, ale nezdá sa mi to reálne.

bosoriak
3. nov 2011

@rebecca2006 My mame rozdiel cosi vyse 2,5 roka. Nic som neznasilnovala, rozhodne nie ziadne pusinkovanie bruska ani nic podobne. Mala to chapala len do tej miery, ze v brusku je babatko a tam to koncilo. Ziadne dlhe rozhovory a pod. Nic som pred nou nezakryvala, aj som jej vysvetlovala, ze pojdem do nemocnice aby ujo doktor pomohol babatku prist, ale to je tak vsetko. Pred odchodom do nemocnice (isla som planovane kvoli prenasaniu) sme sa pekne rozlucili a potom bola s tatinkom doma. Tatinko vsetko dovolil, takze mali krasne prazdniny (cokolada na ranajky a pod. 😀 ).
Potom jej mala sestricka "priniesla" z porodnice krasnu novu hracku, o ktorej sme vedeli, ze sa jej bude pacit.
Opat ani po prichode domov som ju vobec nenutila mi pomahat ani nic podobne, ani som sa neskryvala pri kojeni alebo pri kupani babatka.
Samotny prichod sestry zvladla super, potom prisla kriza asi po mesiaci a pol. Nastasie som ju vzdy viedla k tomu, aby mi hovorila, ak sa jej nieco nepaci. Tak jedno rano prisla za mnou ze "Maminka, hnevam sa na D." Asi pochopila, ze to neni len docasna situacia, ale ze je to trvaly stav 🙂 Tak som musela trochu poriesit smerovanie pozornosti 🙂 No a odvtedy je to uplne v pohode. Malu respektuje, neublizuje jej, skuma ju, sem-tam jej da pusu. Mne to bohate staci.
Co sa tyka spania, uz sme mali aj take noci, ze sme spali tri baby v posteli (manzel chodi pracovne do zahranicia). Inak spi sama v izbe, ale to uz od nejakych 8 mesiacov, ale vyzaduje pri zaspavani, aby sme tam boli ja alebo manzel. Tak to riesim vselijako na kolene, obcas v jej postielke kojim druhu a pod.
Neboj, zvyknete si, nebudete mat na vyber. 🙂 Nam to trvalo asi 6 tyzdnov, kym sme sa ako-tak zabehli.
Drzim palce.

rebecca2006
3. nov 2011

@bosoriak ďakujem, trochu si ma ukludnila. Aj iní zvládli, aj my zvládneme 🙂 Zatiaľ skúšam spinkanie vo vlastnej izbičke, teraz na poobede smesa tam uložili, uspávací riktuál ako yvzčajne, teda som ležala pri ňom, ale celkom sa tešil

blanocka
3. nov 2011

@akdarka integra family servis 0905586111 ja som bola max spokojna 😉

akdarka
3. nov 2011

@blanocka ďakujem

gretkab
3. nov 2011

@rebecca2006 Neboj, zvladnete to - aj ked ja musim povedat, ze este ked som si priniesla domov k Marekovi Elu mi nebolo uplne jasne, ako zvladnem 2 deti 😉.

santana
6. nov 2011

Ahojte maminy, prosim Vas neviete o nejakom detskom zubarovi v senci alebo okoli a ci by vzal dieta aj ked nemame trvaly pobyt v SC? Ale niekoho prijemneho, syn este nebol nikdy u zubara a je taky strachoprdik a mam vazne podozrenie na minimalne jeden kaz.... ☹ dakujem

sirinka
7. nov 2011

@santana a nechodi v senci niekam do skolky? podla toho by ho mohli zobrat...

arrett
7. nov 2011

@rebecca2006 najma davaj pozor, aby si trávila rovnaky cas s nimi. Ja ked pobozkal dasu, simon sa pozera, tak hned pobozkam aj jeho. Taktiez ked Simonko nieco zákaze, musim aj daske.. Aj ked ona nevie o co sa jedna, simon to musi jednoducho vedieť, ze aj ona ma nejaky zákaz. Simon mi tiez vela „pomáhal” ked sa dáša narodila. Doteraz nosi jej plienky do koša. Alebo poda čistú a tak. Niekedy sa spolu smejem na nej, ked nieco urobiť. Mam pocit, ze odkedy delím svoju pozornost rovnako, tak na nu neziarli. Dokonca ju mozem aj nakojit bez toho, aby chcel prso aj on 🙂

lipsa
7. nov 2011

ahojte sencanky, mam na vas velku prosbu ... chcem dat nasej malej nastrelit nausnicky ale nasa pediatricka v Ivanke nenastreluje. Viete mi poradit, ktory pediater v SC nastreluje nausnicky babatkam, resp. ako ste riesili nausnicky svojim detickam vy? Dakujem 🙂

sirinka
7. nov 2011

@lipsa nastreluju v zlatnictve-hodinarstve na lichnerke, take presklene...mojim vsetkym trom tam nastrelili a pekne do stredu, je sikovna ta pani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre