Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

spalka
24. jan 2011

@soso mne sa najviac pozdava fandlyho, tam dame o rok, moja krpana bude mat v septembri iba 2,5 roka, tak mi ju do statnej nezoberu, ale najvacsiu sancu by ste asi mali na kollarovej, ta je najvacsia, a vyber si iba jednu skolku, ja som si obvolala vsetky, okrem kysuckej, lebo ta je nam daleko a jedna pani riaditelka mi rovno povedala, ze sa po zapisoch vsetky riaditelky stretavaju a vyraduju duplikaty, popripade sa da na prihlasku dopisat, ze ked sa neujde miesto, do akej by si chcela aby bola prihlaska posunuta...a sance budu vyssie ak mate trvale bydlisko v senci, ty ides do prace a dietatko ma 3 roky ;)

nefertitiavi
24. jan 2011

@flowerska ahoj teraz sme vynechali a este rozmyslam ci budeme pokracovat

alex21
24. jan 2011

@arrett gratulujem k malinkej ani neviem, ze si uz porodila 😵
tie co ste sa zaujimali o materske centrum tak je aj na FB a ma tam aj kopec fotiek :
http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Maters...

rebecca2006
25. jan 2011

spalka- a na fandlyho je to ako? evzmu aj keď má dieťatko aj menej ako 3 roky? A kedy treba prihlásiť? S akým časovým predstihom? Nástup je len v septembri alebo sa dá napr. aj od januára? A máte aj niekto iný skúsenosti s touto škôlkou?
Plusy a mínusy? Ja teda uvažuje ostošesť, čo ďalej, ale ak nebudeme mať druhé bábo v relatívne krátkom čase, tak by som šla do práce a neviem, čo s malým. veľmi nechcem najímať opatrovateľku len k nemu, lebo nemám rferencie na nejakú konkrétnu spoľahlivú osobu,tak som nedôverčivá. Určite ho nechcem dať do žiadnej miniškôlky "načierno".
Zvažujem Včielku, tam smeprihlásení od sept, bude mať dva roky, možno je to ešte skoro a dala by som ho až od dva a pol roka- to sa mi ale neoplatí do jasieľ, ale rovno asi do škôlky. štátna mi nevezme pred dovŕšením 3 roka, tak mi ostávajú sv. martin a fándlyho, alebo potom tie nejaké nové opatrovateľksé zariadenia, čo povznikali v okolí. Viete o nich niečo? Do Drobvčeka by som nerada, príde mi, že nemajú žiaden dvor a nepáčia sa mi priestory, to skôr Mravčekovo na Svatoplukovej, alebo teraz je niečo nové v Bieli.
Uvažovala som aj nad nejakým súkromným zariadením v BA- len by to nemalo byť veľmi od roboty. Ja pracujem na Kramároch a tam je to passe, je tam nejaká príšerne drahá angl škôlka, a to ja nechcem, okrem toho na ňu nemám dobré referencie. Tak ostáva niečo v blízkosti manželovej práce v Starom meste, respektíve po štreke SC- BA- Bajkalská? Viete o niečom? Bebel, ty máš Bruna v Blave, a určite si rozhadzovala sieta zisťovala, čo ty na to? Vieš mi dať typ? A ako ste spokojní? Vďaka, baby.

Arrett, blahoželám ešte raz, malá je na fotkách úúúžasná, neviem, ako to robíte, že robíte také sklevé decká🙂))))
Alex, dúfam, že si v poriadku a cítiš sa dobre🙂

brinzulka
25. jan 2011

skolka- moje skusenosti minuly rok...
dieta 4roky-pred nastupom do skolky
zapisane na Kysuckej-byvame pri namesti...povedala som im, ze som doma na MD, idem studovat...a nakolko som zamestnana, zamestnavatela som uvadzala....na zapise som im povedala, ze idem skusit i Kollarovu-ako poslednu moznost
na Kollarovej bolo nami oznamene, ze je zapisany i na Kysuckej....

o mesiac prislo vyrozumenie: ze ho beru na Kysucku
Kollarova-zamietnutie, napisane ceruzkou, ze bo zobrali na Kysucku...

buduci rok- bude mat maly v lete 3roky a ja nastup do zamestnania...pojdeme na zapis...ak sa nezadari, skusime odvolanie...ak nie...sukromnu skolku, pripadne babku...ale je to este daleko

brinzulka
25. jan 2011

Kosicka bola mojim snom...ale smola-podmienkou bolo, ze rodic pracuje...Fandlyho-napodobne...Kollarovu: sme nechceli, ale brali, ze aspon niekam nech ho zoberu....a Kysucka nam z toho vysla, ze sice je to pre nas daleko-ale budem rada, ak by sa podarilo...skolka sa nam pacila
jemu bol ponuknuty kruzok: spevacky...vacsie deticky maju modelarsky? tanecny?-netusim...nepozerala som....
mali "besiedku" pred Vianocami....budu mat karneval...prisli im ukazat koniky....ak je pekne-su na dvore...sem tam vonku...
chcem napisat, ze som spokojna...a o to viac, ze sem tam aj niekoho poznam-koho mozem pozdravit, pripadne si vyliat dusu, ked ma nieco trapi🙂-skolkarske veci

jedak:4,5r.:jogurty, actimel, cestoviny a chocapic s mliekom..sem tam vajce....maso-ani jeden ani druhy...Asi si nasadim riasy- podla stranky istej hematolog.spolocnosti maju vela Fe....a to tie moje bledule potrebuju...Harsanyi nam naposledy predpisal sirup, ze by mal dodat chut k jedlu 😕

a navrhujem stretko... na jar ...na jazerach

rebecca2006
25. jan 2011

brinzulka, diky.
stretko beriem, už sa teším.
pokecáme osobne.
aj jedenie, my sme mali strašné problémy, nejedol nič. doslova. v odberoch mal len miernu sideropéniu, teda menej železa, ale tak, že ho nebolo treba užívať, dostali sme len B vit a kys listovú, brali sme 2 mesiace, a potom som dala multivitamín cebion, sirup nechcel, tak kvapky, na tom sme doteraz. postupne sa rozjedol. ˇodkedy sme došli z nemocnice a tam doslova hladoval, tak papá pekne, nie všetko, ale svoje obľúbené jedlá.
Môžem povedať, že tie vitamíny pomohli. A probiotiká dlhodobo.
Ale hlavne asi pomohli pevné nervy
😀 Moje 😀
Ad škôlky ešte- do štátnej mi ho pred rokom nevezmú, ale anidp súkromnej na fándlyho- že vraj majú plno až do 2013. Ja so ešte prihlášku nedávala, tak možno preto.
Do súkromnej do martina by ho vzali od sept ako 2 ročného, zatiaľ miesta vraj sú.
Obtelefonovala som aj opatrovateľké centrá, Mravčekovo sa mi zdá strašne drahé, chcú 300E/ mesiac, to je rovnaké ako Blava. Drobček 250E/ mesiac, tí sú asi najlacnejčí, dá sa pristúpiť aj počas roka- čo väčšinou inde nie, ale nepáči sa mi, že majú malý dvor. Alicka je nejaké nové zariadenie na šafárikovej, ale tam som sa nedovolala, len som čítala web, asi 275/mesiac. Jasné je, že ak sa rozhodnem ísť do práce skôr ako pred 3 rokom, tak štátne zariadenie vôbec nepripadá do úvahy. Je otázne, či pre nás je reálne aj po dovršení 3 roka lebo prevádzka končí o 17,00- a to z blavy stíham LTT....Keď vôbec....

spalka
25. jan 2011

@rebecca2006 do skolok sa prihlasuje teraz, februar, zaciatkom marca, ale v kazdej statnej mi povedali, ze mi malu menej ako trojrocnu nezoberu, ani v januari 2012 (je aprilova). na fandlyho v statnej aj v sukromnej beru iba od 3 rokov...v sukromnej kvoli vyucbe jazyka (3x za tyzden polhodina anglictiny) - bola som tam osobne, ale nezaposobila na mna ta skolka dobre a dvor maju mini. V statnych som nebola, iba volala, riaditelky boli v telefone velmi mile, ale jedine na kollarovej mi povedala, ze mame prist na zapis a este uvidia ako sa to vyvinie a ci bude januar 2012 mozny, zapisne je 5 eur a treba zaplatit aj za potvrenie od lekara na prihlasku. ale ak by si potrebovala surne dat pred 3 rokmi do sukromnej a pracovala by si existuje statny prispevok na skolku, myslim ze 230 eur, takze by to vyrovnalo vydavky na skolku - toto ale este nemam presne nastudovane, mozem sa aj mylit.

rebecca2006
25. jan 2011

spalka, dakujem, moje info sú v podstate rovnaké ako tvoje, aj to s tým štátnym príspevkom na výdavky. Uvidím, ešte sa musím rozhodnúť, chcem si zariadenia aj osobne pobehať a rozhliadnuť sa, ako to tam vyzerá. Súkromnú na Fándlyho som viac- meje vylúčila, presne kvôli tomu dvoru a aj kvôli info, že majú obsadené až do roka 2013, čo Maťko už bude mať 4 roky. Cenná je pre mňa info, že by sa možn dalo pristúpiť v priebehu roka na Kollárku, my sme v trochu podobnej situácii ako vy, malý bude mať ale 3 roky v júli.Tak uvidím, možno si tam zatelefonujem.

spalka
25. jan 2011

@rebecca2006 ak pojdes do skolok osobne daj vediet ako sa ti pacilo 😉, ale myslim, ze budeme radi ak nam raz deticky do nejakej statnej vobec zoberu 😀, ja tento rok skusim tu kollarku, ale realne to vidim az na september buduceho roku...popripade vyskusam nejake sukromne, mne by sa zatial hodili tak 2 dni v tyzdni, aby sa mala zahrala, zacala si zvykat, ale to tu myslim v nijakej skolke nepraktizuju

sirinka
25. jan 2011

caute... no my sme sice sencania, ale byvame v novej vystavbe az pri malom bieli....boli sme tu uplne prvy a to bolo hrozne,kym sa nastahovalo aspon par rodin s tiez malymi detmi, my uz sme aj druhe mali....
tak som zacala chodit do slniecka a tam som sa zoznamila s viacerymi mamickami, vynimka je iba brinzulka, s tou sme sa dohodli na stretku ze kona....
inac na ulici by som zrejme ani ja len tak hocikoho neoslovila...
na detske plavanie by som do aquathermalu pred jednym rokom nechodila, ta voda na to nie je usposobena, ale s klarkou sme absolvovali alvu v Ba a s magdou zase moko....a cim dalej tym viac som sklamana z toho, ako tahaju peniaze ale poskytovane sluzby neboli bohvieake, po styroch kurzoch sme sa takmer nikam neposunuli, najlepsie to asi naozaj bolo v kvapke v tt....

sirinka
25. jan 2011

a co sa skolky tyka....my zvazujeme kysucku, zda sa mi najlepsia...ako najhrosia mi vychadza kollarova...ale je to skor moj subjektivny pocit...este ani nie som uplne rozhodnuta, ci vobec budeme klarku tohto roku hlasit do skolky...

rebecca2006
25. jan 2011

spalka, jasne , že dám vedieť, aký mám pocit. No, to máš pravdu, budeme radi, ak sa námpodarí umiestniť dieťa v štátnej- len, ako som písala, netuším ako budeme riešiť vyberanie malého. Maminy, čo máte detičky v štátnych škôlkach, do kedy pre nich musíte prísť? jedinú info som našla myslím na stránke MŠ Košická, a to bolo že do 16,00 poto idú do zbernej triedy a tam ich je potrebné vyzdvihnúť do 17,00.
Inak spalka, tie nové opatrovateľské centrá, čo tu povznikali, riešia aj straostlivosť len v niektoré dni, respektíve je tam hodinová sadzba, len teraz mám už hokej v tom, kde. ale myslím, že minimálne Alicka to má uvedené na www. Tak sa možno skús popýtať. Len fakt je, že ký som doma, tak súkromné zariadenie neuplatíme.

rebecca2006
25. jan 2011

a ešte mám otázku- gretkab- ty máš Mareka v S. martine, ste spokojní? Aké sú pre a proti? Predpokaldám, že krúžky- napr. angličtina, a čojaviem, čo šetko tam ešte majú sa asi hradia zvlášť? Aké majú približne poplatky? Využívate aj rozvoz alebo chodíš pre Mareka sama? Vďaka

gretkab
25. jan 2011

@rebecca2006 Skolka - ja ak by som riesila statnu, tak urcite Fandlyho, mne sa velmi pacila riaditelka, mile ucitelky, vela aktivit, mala skolka.
U nas ale teda vzhladom na to, ze Marek (starsi) je vo Sv. Martine a on je taky specificky, jemu vadia zmeny a nechcem ho ako predskolaka teda uz prehadzovat do inej skolky (lebo by bol s komplet novymi detmi, novymi ucitelkami, nove priestory a on tazko nadvazuje kontakty) - no skratka, tym padom z logistickych dovodov pojde do Martina aj Ela, lebo zas sa mi 2 rozne skolky zdaju komplikovane. Keby som mala len Elu, tak by som urcite bojovala o statnu Fandlyho.
Martin
Vyhody: je to mala "dedinska" skolka, vsetci vsetkych poznaju, vyborne im varia (v jedalni to funguje podobne ako doma, ked nechcu chlieb s pomazankou, mozu mat suchy, ked niekto chce duplu, pridaju...), individualny pristup, menej deti, VYBORNE UCITELKY, dodoz (tej je ale najvyhodnejsi vtedy, ked si doma s druhym na materskej, lebo ked ides z prace, tak je ti v principe jedno, ci ti ho dovezu alebo si ho vyzdvihnes - resp. niekedy je jednoduchsie si vyzdvihnut, lebo pri dovoze/odvoze si viazana na presny cas), obrovsky dvor v pomere k poctu deti, krasne zariadene a vybavene priestory. Cena zahrna aktivity, ktorych sa zucastnuju automaticky vsetky deti, typu vylety, divadielka, darceky... Dieta ti vezmu aj v priebehu roka, ak maju volne (a tam urcita fluktuacia je, takze nasi 2 susedia nastupili v podstate skoro zo dna na den koncom novembra, ale to ti zas nikto nezaruci, ze bude volne.)
Nevyhody: samozrejme cena (270 € vratane stravy a dovozu, 235 bez dovozu), riaditelka je "svojska" (akoze trosku komunikacnych zrucnosti by bolo fajn) - inak k detom je fajn, len komunikacia s rodicmi je obcas taka komplikovana - akoze stylom, ze "skratka takto to je", kompletne kopiruju skolske prazdniny pocas roka (okrem mesiaca v lete), vacsina aktivit naviac (anglictina, tanecny kruzok, plavecky, korculovanie) sa plati osobitne, kruzky ktore su skolkarske (prirodovedny, zabavna fyzika, dramaticky a este akysi jeden) su sice zadarmo, ale tykaju sa len predskolakov.
Tym, ze je to mala skolka, tak to ma aj nevyhody typu, ze niektore aktivity nerobia zato, ze sa prihlasi malo deti. Napr. na fotenie, ked sa v statnej skolke prihlasi 1/4 deti, tak ich je dost, ked sa v Martine prihlasia 3/4, tak fotograf povedal, ze kvoli tak malo detom tam nepojde. Rovnako to bolo s vyletom na zaciatku skolskeho roka, resp. skolou v prirode, skratka ak sa neprihlasi takmer cela trieda, tak ich je malo.
Podrobne info su na www.superskolka.sk . A uz mi nic nenapada, ale kludne sa pytaj. Maju inak od tusim 14. do 18. 3. tyzden otvorenych dveri.

rebecca2006
25. jan 2011

@gretkab vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď, aj za ten tip na fándlyho. Určite skočím kuknúť na ten týždeň otvorených dverí a rozhodnem sa, či podám prihlášku- mne sa zdá 2 ročné dieťa ešte malé, škoda, že sa prihláška nedá podať napr. od januára....Inak fotky sa mi tam veľmi páčia. A suma 235 E je síce nie zanedbateľná, ale do 3 rokov by nám 230E vrátili ako príspevok na starostlivosť, potom samozrejme je to o inom. čo som pozerala aj ostatné súkromné zariadenia, sú minimálne tak drahí- a v BAje to ešte horšie, ak ma niekto vyvedie z omylu, tak budem len rada 😀 3- ročné dieťa by som určite radšej dala do štátnej, lebo sa nedoplatíme...

maznacik007
25. jan 2011

dieta ktore nedovrsi k 1.9.2011 tri roky do statnej skolky v Senci nezoberu

maznacik007
25. jan 2011

kedysi sa dalo dat dopredu prihlasku / ja som dcere davala na kosicku prihlasku ked dovrsila rok/ nastupila ked mala 3.5 roka je marcova ale teraz to uz nedovoluju.... maleho uz davam do skolky tam kde sa stahujeme

gretkab
25. jan 2011

@rebecca2006 Nie som si uplne ista, ci sa tych 230 € tyka aj Martina, lebo oni maju nejake statne dotacie. Takze to si pre istotu over.

gretkab
25. jan 2011

@maznacik007 Oficialne nie, ale su tam take deti, takze su asi sposoby, akymi sa da 😉.

gretkab
25. jan 2011

@maznacik007 Ja som Marekovi tiez davala v cca roku a v roku, kedy by bol mal nastupit na Kosickej triedu vobec neotvarali, takze mi to bolo aj tak figu platne.

maznacik007
25. jan 2011

@gretkab ja viem.... ze inak sa da... aj mne ponukali teraz miesto pre maleho .... od septembra... ked chcu tak vedia tam dostat dieta...

my sa ale stahujeme do jednej dediny a tam je tiez krasna skolka... uplne super ucitelky, krasny dvor.. take ihrisko ze som len pozerala... obec plati detom vyucbu anglictiny v skolke.... takze my ideme tam...

gretkab
25. jan 2011

@maznacik007 Jaaaaj, no zavidime (v dobrom) a prajeme, je to super, ked sa obec stara a zlepsuje.

rebecca2006
25. jan 2011

@gretkab po novom je to tak, že výška príspavku nezavisí od toho, čo dieťa navštevuje štátne alebo súkromné zariadenie, teda dostane ho aj mamina na dieťa v štátnej škôlke- ak by sa jej podarilo dieťatko umiestniť- len však do výšky preukázaných nákladov. Teda ak je školné v štátnej škôlke napr. 40E, tak dostane tých 40E. Predtým to boo tak, že príspevok dostali len rodičia, kt. mali dieťa v súkromnom zariadení.
Btw, spománala som tu centrum Alicka, ale to v SC zatiaĽ neotvorili, takže zabudnite 😖
maznáčik, tak nech ste spokojní tam, kam idete 😀

luppita
25. jan 2011

@maznacik007 a ked ma dieta 3 roky trebars 15.9, tak to tiez nezoberu v riadnom case? 😲

spalka
25. jan 2011

@luppita ale zoberu 😉

luppita
25. jan 2011

@spalka 🙂

luppita
25. jan 2011

@brinzulka tesime sa na konikove / senecke stretko 🙂

maznacik007
25. jan 2011

@luppita treba otravovat a zoberu... najlepsie je otravovat priamo na sk. urade... v senci... ono sa to dost meni... ked bola dcera predskolacka tak nebrali deti co nemali k 1.9. tri roky aj mi presne ukazovali zoznam a nebolo tam take dieta.. /myslim zoznam za cely SC... ja som totiz davala staznost kvoli preplnenosti triedy dcera ich bolo v skolke v triede najprv 31 deti.. 😲 potom to znizili na zaklade mojej staznosti na 28. vtedy museli preukazovat ze nemaju deti mladsie ako tri roky k 1.9

tento rok uz napr. zobrali aj deti zien co su na RD co predtym nebrali normalne iba po znamosti...

inak k tomu co ste sa bavili minule tak ja som sla dnes na prechadzku na pesiu a cesta od policajtov ku galanterke mi trvala hodinu a pol... stale som niekoho stretla a pokecali sme .... a v galenterke som stravila dalsiu hodinku... 😀

gretkab
25. jan 2011

@luppita No podla mna zalezi od stastia. Vlani bolo pred volbami, takze vzali vsetkych, co si podali odvolanie, aj deti mam na materskej, ale teraz je rok po volbach 😉.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre