Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

benitas
26. jún 2008

lienka, neviem, ja nechodim
ale zeleninu a ovocie kupujem dolu pri kostole, vedla potravin je taky zelovoc, zatial som bola vzdy spokojna

benitas
26. jún 2008

aallee, pri plechaci je nove, ale tazko sa to vysvetluje, a ja som na vysvetlovanie cesty antitalent 😀
ale od bili je to takych 10 minut

alex21
26. jún 2008

sirinka hej dajú sa tam aj hromadne zmenšovat fotky a je voľne šíritelný na nete. Pýtala som sa muža. A Klárika je šikulka. Teraz sa za nou nezastavíš.
aallee tak vitaj v SC ja som ani nevedela že pri plecháči je nejaké nové ihrisko. Niekedy v rámci kočíkovania by som ho išla okuknúť.
Lienka tiež neviem ako to býva s trhom cez týžden. Ja bud kupujem zeleninu v hypermarketoch alebo v zelovoci na pešej zone.
Kočky čo robíte v takýchto horúčavách. Ja už som včera ani na prechádzke nebola inak chodievame každý den. Akurát som ju dala spat na balkon. Ja proste také horúčavy nemusím. A začalo som znovu štrikovať

benitas
26. jún 2008

ani ja nemusim tieto horucavy ☹ , hlavne teraz, je mi teplejsie ako inokedy
cely den som v praci, tam mam nastastie klimu.
a na prechadzky chodim len vecer so psom.
alex necudujem sa ti , ze v tychto teplach sa ti nechce, ved to sa ani neda
mne staci ked prejdem poobede z prace po tom slnku 😝

lienka7
26. jún 2008

Ahojte.
No tak ten trh teda skusim dako vysledovat casom. Pravda je, ze v hypermarketoch je to lacnejsie ale zase z trhu chutnejsie. No nevadi , vdaka
Vcera sme mali rusnu noc - pri tej burke nam strhlo celu strechu tak sme mali dnes o zabavu postarane.
Inak tie horucavy zacinaju vadit aj mne. Permanentne mi je teplo, potim sa, stale mam opuchnute nohy, v byte nam teplota neklesne pod 27-29 stupnov, este ze to mam za par - tie 3 tyzdne dako snad vydrzim.
Ak sa mi da tak idem rano vybavit a nakupit co treba - vtedy mame v byte najteplejsie a poobede je to uz lepsie, tak to hadam dako zvladnem.
Blbe je, ze teraz by som z tych dazdov mala mat radost ale kedze sme bez strechy a byt mame pod strechou tak zase trpnem ci nam zatecie alebo nie.

benitas
27. jún 2008

Ty byvas v tej bytovke pri Bani co tam strhlo strechu?
Drzim palce, nech vam to pridu cim skorej opravit, nech vam nezateka.
Inac co som spominala ten zelovoc pri kostole, tam ma ta pani zeleninu ako z trhu, velmi dobru.
Ved poskusas a uvidis.
3 tyzdne to je super, mna caka cele leto ☹

benitas
27. jún 2008

ozaj, neviete co je s weroni?

lienka7
27. jún 2008

Benitas - neviem kde je lokalita Bana, mne kazdy hovoril ze byvam na Salamke, tak ti neviem pvedat kde vlastne byvam, ale byvam urcite na Zemplinskej. Strhlo nam celu strechu a ta ako lietala po okoli narobila tolko skody ze az. Cez den tam dali daku foliu aby nezatekalo, tak sme v noci trpli ci zatecie alebo nie. Nastastie nam nezatieklo, ale chvilu to potrva kym spravia vlastne celu novu strechu.
Zelovoc pri ktorom kostole mas na mysli? skus mi to upresnit viac, lebo fakt netusim co myslis - ja som taky Sencan amater 🙂
Inak v tomto teple lututjem take ako ty - teda ze vas caka s bruskom cele leto. Ja to mam za par a som rada ze sa to skonci lebo teraz ako som tehotna mi je stale podstatne teplejsie ako pred tym.
Doteraz sa potil vzdy len manzel a mne bolo fajn, teraz sa potime spolu 😀
Mala by som aj ozehlit taku fajn kopu pradla ale v tom teple sa mi veru vobec nechce stat pri horucej zehlicke a este k tomu aj s opuchnutymi nohami. Tie mi vadia asi najviac.

benitas
27. jún 2008

Salamka je vlastne blizko Bane, Baňa je Strieborne jazero kusok od vas.
Bratislavska cesta vies ktora je? Predstav si ze ides po nej smerom do mesta, po pravej strane su take mensie potraviny tak vedla nich je ten zelovoc. Oproti tomu zelovocu a tym potravinam je trava a stromy. A oproti je vlasne kruhovy. Do dufam ze som to dobre vysvetlila, lebo ja som na vysvetlovanie trasy antitalent 😀

alex21
27. jún 2008

Kočky ja som dnes celý den zavárala marhule a potom som ešte stihla vybehnút na karneval. Ale som unavená až až. 😝
Veronika si užíva maličkú a zostali bývat v Úlanoch. Takže neni v SC a vraj sa majú dobre. 😉
lienka to potenie ti nezavidím ja som sa tiež posledný mesiac viac potila a stále mi bolo teplo. Ale to bol január a každý chcel prikúrit len ja som stále stahovala radiator. 😅

sirinka
28. jún 2008

caute baby, tak vidim, ze ste to tu zase nastartovali...
lienka teda tu strechu vam nezavidim, mne polamalo kvety, ani sme neboli doma, tak som sa aj bala, ze co najdem, ale nastastie nic vazne

sirinka
28. jún 2008

lienka a nezehli postojacky 😉 sadni si k tomu, namoc nohy do maleho bazenika alebo lavora so studenou vodou a bude to lepsie

lienka7
28. jún 2008

Ahojte.
aallee - to ihrisko je rovno oproti plechacu (plechac=supermarket jednota). Ked sa postavis tak, ze kruhovy pri Bille budes mat za chrbtom, Billu po svojej pravici a das sa po tej ceste smerom na stanicu. Pojdes rovno po tej ceste a potom odbocis dolava a tam to uz uvidis
benitas - diky uz viem kde to je, ved chodim stale okolo akurat ze som tam este nikdy nic nekupovala
😉
Inak s pojmom Bana som sa tu este nestretla, aspon som zase o nieco mudrejsia
😉
sirinka - mne polamalo tiez kvety na balkone, jeden crepnik mi dokonca odfuklo a celkom pekne muskaty v nom boli, teraz vyzeraju ako take zdochliny a este mi rzbilo dalsie 2 crepmniky co som mala len na parapete - ale zase skoda na 3 crepikoch nie je taka strasna ako keby nam malo zatiect alebo rozbit okno a pod.
Inak napad zehlit po sediacky sa mi celkom paci. Take velke kusy som zehlila v piatok, tak mi este ostali take mensie veci a tie sa po sediacky daju - vyskusam 😉

alex21
28. jún 2008

lienka ja som cele tehu cvičila podla DVD a nemala som z ničím problém a okrem toho tam boli aj rady a jedna z nich bola že sa má žehliť po sediačky. Tak som to začala praktizovať a už mi to zostalo. stále žehlím po sediačky dokonca aj plachty a návlečky. Je to len sila zvyku. 😉

sirinka
28. jún 2008

ja tiez uz len po sediacky, mam dobru dosku, co sa da znizit ako chcem ale aj tak je to otrava ☹ a navlecky a podobne uz nezehlim, vlastne zehlim len manzelove veci do prace 🙂

ada78
30. jún 2008

aallee - my sme sa dnes stretli u nas na parkovisku. 🙂
rano o 8 som sla okolo vas s takym zelenym kocikom a tak nesmelo sme sa pozdravili. 🙂

mne sa aj zdalo, ze si to ty,ale nebola som si ista, tak som sa ti neprihovorila. ☹ musime to napravit. 🙂

sirinka
30. jún 2008

ahojte sencanky...tak ako po vikende??? kto z vas ide na dovolenku a kam?

benitas
30. jún 2008

no tak ja nejdem nikam, sice ma to taha, ale pre istotu budem doma sediet
za rok si to vynahradime 🙂

sirinka
30. jún 2008

benitas aj ja som si tak minuly rok hovorila...a straaasne som vsetkym zavidela, ked sa balili k moru 😅 tak som si dala zavazok, ze si na tento rok objedname dovolenku hned ako vyjdu katalogy 😀

benitas
30. jún 2008

ani nehovor, vsetci sa niekam chystaju Grecko, Taliansko, Spanielsko.........

a vy kam idete?

sirinka
30. jún 2008

my ideme vo stvrtok na malorku

benitas
30. jún 2008

supeeer, tak zelam prijemnu dovolenku a okupte sa aj za mna 😀
jak by som si skocila do mora.....

sirinka
30. jún 2008

diky...ved ty este mozes do vody

benitas
30. jún 2008

.......radsej nejdem, lebo viem ze teraz mozem skorej chytit nejaku haved
ak, tak by som mala ist do uplne cisteho bazena, a kde je taky???
radsej neriskujem

sirinka
30. jún 2008

no aj na toto sa nazory dost lisia, ale pokial mas krcok v pohode, tak ti nic nehrozi. ale ked nechces riskovat, tak jasne, sprcha to isti 😉

alex21
30. jún 2008

ahojte senčanky 😉
dnes som bola na prechádzke pri plecháči a videla som to nové ihrisko. 😉
Mám na vás jednu otázku mám taký pocit že urád práce a sociálny vecí sa prestahoval nikde na salámku nie. Mala by som si íst vybaviť rodičovský príspevok a neviem kde to tam je.
A ešte mám jednu otázku sirinka by na nu mohla vedieť odpoved. Ked budem prechádzať z rodičovského na materskú musím sa podávať znovu odhlášku a potom prihlášku v sociálnej poistovni alebo ako to funguje. Sirinka ako si to ty urobila. Momentálne som zamestnanec na materskej dovolenke.

sirinka
30. jún 2008

alex, ja som mala matersku z rakuska, tak neviem, ako je to na sk, ale myslim, ze do socialnej sa staci prihlasit iba raz, ja som sa este tiez nie... ☹

alex21
30. jún 2008

sirinka to ty si akože neni prihlásená v sp. to by si asi mala nie 😅
ale dik za odpoved asi napíšem do soc. poist. Len teraz musim počkať lebo neviem čo presne sa mám spýtať. Dnes som sa totiž dozvedela že sa ruší naša a ešte jedna prevádzka takže niektorí zamestnanci dostali teraz výpovede niektorí dostanú za mesiac.

ada78
30. jún 2008

alex - UPSVR je na salamke v budove nejakej skoly - v nazve je monto cosi. je to uplne hnusna budova, nema vytah, dole je len uplne malicka chodbicka a nie je tam ziadny vratnik ani nikto, tak sa tam neda nechat kocik. 😠 a najhorsie je, ze su na 2. poschodi. akoze tymto stahovanim fakt pomohli mamickam. 😠

pri prechode si tam prides pre tlacivo, s ktorym pojdes na socialku a ked ti tam vypisu, od kedy do kedy si brala matersku, tak sa vratis na UPSVR a dostanes rodicovsku. 🙂

sirinka
30. jún 2008

alex hej 😅 ja som taka nporiadna...kde to najdem v senci...to je to, co pise ada78?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre