Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

luciamk
4. dec 2012

Baby chcem sa spýtať, kedy ste prešli na "normálne" mliečko? Malý bude mať vo februári 3 roky, mliečko pije len nutrilon. Pije aj čaje, vodu, ovocné šťavy, ale mliečko som ešte neskúšala. Dali sme maličkým pasterizované mliečko skôr, alebo až po 3 rokoch?

blanocka
4. dec 2012

@luciamk moj maly sa naucil mlieko pit az v skolke, dovtedy ho moc nechcel, tak som ho nenutila, on si to nahradzal acidkom 😉

luciamk
4. dec 2012

@blanocka Ahoj, ja pijem acidko a malý si niekedy odpije, ale nejako ho to neláka... manžel miluje kakao a pije ho skoro každé ráno, tak malý je "namotaný" a teší sa na kakavko, len neviem či už môžem skúsiť teraz alebo počkať ešte 3 mesiace 🙂 🙂

sirinka
4. dec 2012

@luciamk pokial v pohode travi vsetky mliecne vyrobky, klasike mlieko sa moze pridavat ohodne skor. My sme s kojenia presli rovno na kravske, vacsinou okolo dvoch rokov, mala uz tiez pila a to ma iba rok a pol. Ale klasicke mlieko by som nedavala dietatu nejako casto, my sa viac orientujeme na kyslomliecne vyrobky, resp. Mlieko pouzivam vacsinou iba na varenie, malokedy ho piju cerstve.

luciamk
4. dec 2012

@sirinka myslela som len prevarené, skôr ako kakao, mliečko teda nutrilon pije už len večer pred spaním a niekedy poobede keď si ide zdriemnuť. Len som bola zvedavá, aké s tým máte skúsenosti. Maličký mal veľmi rád jogurty a pribináčika, dokázal toho zjesť veľa, ale jeden deň sa zasekol a nechce tieto veci ani vidieť, ale pritom zbožňuje syry...

sirinka
4. dec 2012

@luciamk pokial nema maly alergiu, kludne mu tomlieko daj. Je to marketingove odporucanie, aby matky kupovali cele roky UM. Uvidis, ako ho stravi a podla toho sa rozhodnes dalej. Osobne b som ale skutocne dala do buducna prednost kvalitnym syrom a kyslomliecnym vyrobkom.

luciamk
4. dec 2012

@sirinka ďakujem 🙂

katy1979
4. dec 2012

@luciamk suhlasim so sirinkou. marketingovy tah dokaze divy. a hlavne co sa tyka UM. starsí pil UM este v troch rokoch ale kvoli tomu ze ine nechcel iba to jedno. Mladsi nepije mlieko vobec.
Kludne by som dala po prvom roku obycajne kravske mlieko. Tie pokracovacie mlieka je to iste len v susenej forme a hodili tam par vitaminov

Pocujte babule senecke vcera ste vykupili vsetky listky na spievankovo. A ja ze sme taka mala dedina a poobede uz neboli

lienka7
4. dec 2012

@luciamk suhlasim s @katy1979 a @sirinka
...ja ked som maleho v 14tich mesiacoch zacala odstavovat tak som chcela prejst na dake UM ale akosi maly mi nechcel pit ziadne. Skusala som rozne znacky, rozne teploty, pohariky...vzdy si dal len jeden hlt a koniec.
Tak som mu dala kravske a vypil mi cely pohar na jeden sup. Syry a jogurty moze na kila. Mlieko pije rano a vecer.

@katy1979 ....sranda je, ze nikde ziaden oznam, plagat, reklama nic .....a fakt je uz vypredane????

katy1979
4. dec 2012

@lienka7 mna kebyze nepoprosila suseda ci jej nepojdem kupit listky tak by som tiez nevedela. Na to som sa spoliehala aj ja ze urcite o tom kopa ludi nebude vediet a poobede o 16-tej uz neboli. A to maju v ten den dva koncerty.

rebecca2006
4. dec 2012

@luciamk môj si v 2,5 rokoch.. dovtedy Sunar- ted do 13M dojčenie, potom Sunar potom kakao. Normálne klasické mlieko nechcel. Na kakao si musel zvyknúť, ale potom už veľká láska. Ale len vo fľaši pred spaním. Inak ani za svet, žoadne mlieko, ani acidko, nič okrem vody sem tam čaju. Teraz neviem, čo sa deje ale ani to kakao už nechce.

lienka7
4. dec 2012

@katy1979 ...ved ja som preto aj pochybovala ci vobec budu daco predavat, ci to nie je daka chyba ked nikde nebolo o tom ani slovo.
Inokedy je reklama na kdeco aj mesiac dopredu a teraz nikde nic a listky su fuc

rebecca2006
4. dec 2012

@sirinka ako ste na tom s Magdalénkou? Škôlkujete? My sme konečne v SC, nakoniec sme na tom východe stvrdli mesiac, presúvai nám termín na mandle jedna radosť.... Konečne sú nosné von plus ako bonus tonsilotomia krčných- že ich mal tiež veliké, takže rekonvalescencia bola hrozná.... Dávme sa dokopy, zas nič neje... 😖 Do škôlkz isto až n jar. Ribomunyl som nedala ešte, dám asi od ďalšieho pondelka, nechcela som mu ažť hneď po výkone takéu zoslebnutému.

sirinka
4. dec 2012

@rebecca2006 no zajtra mame imuno a dufam, ze zacne chodit do skolky. Za ten cas, co bola doma bola raz chora a vcelku rychlo sa toho zbavila. Tak verim, ze to nebude take hrozne.

rebecca2006
4. dec 2012

@sirinka tak sa držte. mj bol ceý čas zdrvý- ale strašne som trpla aby sme najust pred operálciou nenachztal, tak som ho dopovala vitamínmi, preventanom a tak. a neloyzili me po kolektívoch tak to sa nepočíta....

panki
4. dec 2012

@katy1979
@lienka7 baby včera začal predaj a o 8.00 ráno ževraj už lístky neboli. Majú to na stránke www.koncertypredeti.sk asi 2 týždne. Ale lístky sa rezervovať nedali.

luciamk
4. dec 2012

@katy1979
@lienka7
@sirinka Ďakujem baby, poobede pred spaním sme uvarili kakao, veľká sláva , vychladili a malý že nie nie maminka, kakavko neprosím a plač obrovský, že on si prosííííííí mlééééčko... Tak som prevarila samotné mliečko šupla doň pol lyžičky cukru, vychladili sme a že mňááám maminka, ja už pijem mliečko ako tatinko... tak ho len obzerám, či sa nevyhádže alebo tak :o)))

lienka7
4. dec 2012

@panki tak to tu potom bolo asi ako v Trnave. Tam sa stazovali maminy ze ked si chceli kupit listky hned ako ich zacali predavat tak odpoved bola, ze listky nie su.
Takze istky sa beznym ludom nemali ako ujst. Tu to bolo asi to same.
...alebo ze by sa predavali uz o 7:00? 🙂

panki
4. dec 2012

@lienka7 jasné 😉 ja už mám taký pocit, že na ich koncerty sa bežný človek bez známostí na správnych miestach ani nedostane 😒 aj ked my sme boli 18.11. v Šenkviciach, ale to sme na lístky číhali od januára a rezervovali vo februári. Tam sa dalo rezervovať a zmestili sme sa do poradovníka.

lienka7
4. dec 2012

@panki ...asi na tom nieco bude. My sme na nich boli v Novom Meste nad Vahom. Tam mali koncert v aprili a kedze bol velky zaujem tak hned tyzden po tom prvom koncerte predavali listky na druhy oktobrovy koncery. Keby som si nevsimla maly plagatik tak o tom ani neviem. Nastastie sa nam listky usli.
Ze to tu dopadne takto ma ani neprekvapuje a zaroven to vysvetluje preco nikde nebol zverejneny ziadny plagat.
(a to maju rovno 2 koncerty a navyse v tyzdni...co by som skor cakala ze bude v sobotu alebo nedelu)

fleuerette
5. dec 2012

Baby je v Senci niekde nejaká Mikulášska akcia ??????

kika7
5. dec 2012

@fleuerette zajtra priamo v Senci 🙂 pred kinom, aj počas dňa niečo je...

lienka7
5. dec 2012

Neviete poradit dobru detsku ocnu v BA (alebo niekde na blizku) ktora berie aj deti zo Senca? ...ked treba tak si aj priplatim ...
...na Kramaroch sa caka mesiace, pritom chcu najprv odporucanie od bezneho ocneho (teda dospelackeho) pritom doktor mi vyslovene povedal ze mam ist s malou k detskemu ocnemu a nie dospelackemu.
Dalsia detska ocna ktoru som nasla ma zase problem v tom ze sme vseobecna poistovna a ta jej nepreplaca vsetko tak mam ist s malou ocnej tu v Senci. Vraj su tu 2 (ale zase len dospelacke)
...viete poradit????

sirinka
5. dec 2012

@lienka7 ja skm bola s malou tu v senci u tej starsej a brala bez problemov deti, tak neviem.

Inak my sme dnes absolvovali imuno a teda brutalne vysledky, krasne ma rozlozene zlozky alergie na cely celucicky rok. Dstala lieciky a ideme skusit skolku.

vriend
5. dec 2012

@lienka7 bol oznam na kulturaku taky maly plagatik na dverach, vsimli sme si ho len nahodou, ze predpredaj sa zacina 3.12 , ale ked som sa sla pozriet vo stvrtok 29.11 nahodou som sla do bankomatu uz bol oznam na spievankovo strhnuty a nikde inde som ho nevidela. Ja som tie koncerty pozerala uz dopredu bo sme chceli ist 18.11. do Senkvic, alebo v decembri do Bratislavy no vsetko bolo uz vypredane http://www.koncertypredeti.sk/Koncerty-TERMINY....

vriend
5. dec 2012

@fleuerette zajtra 16:30 na namesti je nejaka rozpravka aj mikulas a rozsvietenie stromceka, v kuturaku premietaju rozpravky uz skor, mikulas by mal chodit aj doobeda po namesti a obist nejake skolky

alex21
5. dec 2012

Ahojte, tiez som videla na kulturaku ten oznam a pamatala som si len datum kedy je predpredaj nie cas. Ked som isla cez vikend pozriet ci tam je aj hodina tak tam oznam uz nebol a na jeho mieste bol oznam o zabijacke. Bola som listky kupovat o 10:30 a mali uz len na doobedny koncert a aj to uz len 3 vrchne rady. Listky sa minali ako teple rozky len za ten cas co som zaplatila a schovala si penazenku tam prisli dalsie dve maminy. Potom som sa dozvedela ze vraj zacali predavat uz od 7:00 a na poobedie boli listky vypredane uz o 8:00.

adulik23
6. dec 2012

dievcata - nemate niektora na pozicanie hnedu kozustekovu vestu velkost 116 (1 cislo hore dole nevadi)? 🙂
syn chce na skolkarske predstavenie, kde bude pastier. pripadne kde by som take nieco kupila?

2 vhodne som nasla aj tu na bazare, ale stoja 10E. to je trosku moc na to, ze si to oblecie len raz. 😖

vera1132
11. dec 2012

Prosim vas, poradili by ste mi kde v sc opravuju zlato? Retiazky. Ďakujem

lienka7
12. dec 2012

Baby cukrarky potrebujem pomoc.
Chcem urobit puncove ale akosi neviem zohnat poravinarsku farbu.
V Tescu nemaju, v Bille nemaju, v jednote pri Bille nemaju a poslali ma do drogerie.
Tak som bola v DM tam nemaju, bola som v Tevos drogerii tam tiez nemaju, poslali ma zase do Jednoty - Plechaca, tak som bola v plechaci, tam tiez nemaju ....a viac sa mi uz behat nechcelo lebo vonku je dost kosa a maly uz chcel ist domov a ja tiez.
Kde mam pokracovat poobede? Viete poradit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre