Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

santana
7. jún 2013

@sjuz dakujem 😉

santana
7. jún 2013

Dalsia otazocka, baby ktore vozite deti do Bratislavy do skoly ako to logisticky zvladate a hlavne ako to zvladaju deti? Pripadne aj taky pripad, ze jedno dieta v skole v Ba a druhe v skolke v SC... Musim sa rozhodnut ci dat syna do skoly v Ba alebo v Sc...

katy1979
7. jún 2013

@santana dieta zatial zvlada. Rano vozi muz a poobede ho chodia vyzdvihovat dedkovci. Kedze nemam auto inac to nejde.

bebel
8. jún 2013

@santana my sa striedame s kamošmi...ráno berie muž kamošovho syna spolus naším do školy a potom zo školy nám ho vozia jeho rodičia. Ja budem mať na starosti vyzdvihovanie dievčat zo škôlok, prípadne ak bude zápcha a nebudem stíhať tak svokra.

sjuz
8. jún 2013

baby poculi ste ze senec zobral skolku v hurbanovej vsi a budu aj tam umiestnovat nejake deti?

spachtos
9. jún 2013

@sjuz MS Fandlyho tam bude mat vysunutu triedu

sjuz
10. jún 2013

@spachtos to som nevedela, ze Fandlyho. A ostatne skolky nic? len skoda ze hurbanova ves je celkom od ruky. ale ved asi lepsie ako sukromna skolka...

fleuerette
13. jún 2013

Ahojte babule, prišla som vás na skok pozdraviť, dllllllho som sa tu neukázala a pozerám, koľko nových nickov 😀
@sirinka ako sa máte? užívate slniečka?
Ja už zarezávam v robote, tak nie je absolútne na nič čas 😝

sirinka
13. jún 2013

@fleuerette ahoj, jasne, ved konecne aspon trosku leto... Ja uz tiez zase pracujem, ale iba na polovicny uvazok, tak to je tak akurat... 🙂

kity125
14. jún 2013

baby čo ste dávali odvolanie do školok oyvali sa Vám -odpovedali Vám , mne ešte nič....

sjuz
14. jún 2013

@kity125 maju na to 30 dni. nam len volali ci by sme nemali zaujem o tu hurbanovu ves.

kity125
14. jún 2013

@sjuz a mali ste prihlasku na fandlyho alebo v akej školke? ked hurbanovej vsi vam ponukli?

sjuz
14. jún 2013

@kity125 na fandlyho. ale kamoska mala iba na kysuckej a tiez jej volali, ci nechce hurbanovu ves.

luciamk
16. jún 2013

Ahojte baby, prosím Vás poraďte mi nejakého dobrého obvoďáka v Senci. Ďakujem

sjuz
17. jún 2013

@luciamk Ja mam Fulovu a som spokojna, ale ona je znama rodicov, tak neviem aka je inak...

luciamk
17. jún 2013

@sjuz ďakujem, skúsim, lebo som sa presťahovala do Senca a lekárov tu vôbec nepoznám...

zuzana9411
19. jún 2013

Ahojte baby. Od 1.7. sa sťahujeme do Senca. V živote som tam nebola, tak budem vďačna za každú radu. Budeme bývať na Považskej, tak ak to tam poznáte, tak by ste mi mohli povedať, či je tam niekde nejake ihrisko. A ešte poradte mi hejakeho dobreho pediatra. Ďakujem

sjuz
20. jún 2013

@zuzana9411 ahoj zuzka, tak snad sa ti v SC bude pacit. My tu byvame necelych 5 rokov, ale super. nemozeme si stazovat v SC sa dobre byva. Jedine na co sa priprav, je problem dostat deti do skolky (pokial nemas predskolaka). Inak je tu amfiteater s parkom a peknym ihriskom, a potom rozne ihriska po meste - aj pekne aj stare. Ale to si obehas. Konkretne na povazskej neviem, ale kusok na zemplinskej (nove bytovky) maju take male pekne ihrisko. Aj skolku by si mala na Kysuckej blizko ak by bolo treba...
Detskeho my mame Vargu a som spokojna, a vela mamin je spokojnych s Harsanym, skus precitat aj diskusii spat. Inak je tu aj materske centrum Slniecko, potom sa da do Tanculkova na tancovanie, 2 umelecke skoly, plavecky klub aj pre deti, aquapark, jazera samy osebe maju kopec preliezok a teraz v lete vyuzijete. Po meste chodi vlacik zadarmo, ide aj z kysuckej a da sa nim doviezt na pesiu, autobusko alebo zel stanicu (ked vystupite na nej, tak to ste na jazerach) - ja som zvykla s malou tak, a potom dalsim vlacikom spat. V lete chodi aj plateny vlacik, ten ide z pesej a okolo jazier. Ak budete na jazera chodit casto oplati sa kupit permanentka - pre Sencanov za 8 eur... Ak by ta este nieco zaujimalo daj vediet. pa

zuzana9411
20. jún 2013

@sjuz ďakujem za info. Už sa tam začínam tešiť. No ako píšeš, tak nudiť sa tam veru nebudeme. Už sa neviem dočkať.

biene
24. jún 2013

Ahojte. vie mi niekto poradit, ako funguje ten senecky vlacik? chceli by sme ist zo zeleznicnej stanice k tescu. Mozme ist teda tym, co ma trasu 1 - odvezie nas na autobusovu stanicu a tam si pockame na ten, co ide trasou 2 k tescu?
dakujem

veronika33
autor
24. jún 2013

@biene pokiaľ mám správne info, tak vláčik chodí 1, ale má dve trasy

tu by mal byť grafikon:
http://www.senec.sk/uploads/grafikon_vlacik.pdf
a aj tu máš o vláčiku info:
http://www.senec.sk/index.php?doc_id=1383

ak si dobre pamätám, tak ak chceš ísť od železničnej k tescu, tak by si mala ísť plynule, len cestou naspäť od tesca má potom prestávku na autobusovej stanici

biene
24. jún 2013

@veronika33 tiez to tak chapem, ze vlacik je jeden a kazda trasa zacina na autobusovej stanici a aj tam konci. najprv ide okruh jeden a pokracuje dvojkou. Super, tak hadam to tak bude a nezabludime 😉 Dakujem

sjuz
24. jún 2013

@biene
@veronika33
No tieto trasy co pozerate to je jeden vlacik, neviem sice preco tie trasy rozdelili, ale on ide v kuse, nie je to nijako rozdelene.takze ak nasadnes na zeleznicnej, pekne sa povozis a vystupis pri tescu 🙂
Potom je este druhy vlacik, ale ten je plateny a chodi iba v lete a ide z Lichnerovej okolo jazier a konci spat na Lichnerovej. To je turisticky vlacik.

veronika33
autor
24. jún 2013

@sjuz máš pravdu, že keď ideš od železničnej tak ideš bez prestávky k tescu, ale keď ideš opačne, od tesca, tak má prestávku na autobuske neviem presne ako dlho tam stoji, ale určite minimálne 10 minút. My s ním chodíme niekedy od Kysuckej a na autobuske je koniec, všetci musia vystúpiť, aspoň tak to bolo pred cca mesiacom, vtedy sme s nim šli naposledy

rebecca2006
24. jún 2013

@fleuerette ahooj a kde máš malého?

fleuerette
24. jún 2013

@rebecca2006 je v jasličkách Usilovné včielky. Zo začiatku som bola z tých jasiel na nervy - ale utriaslo sa to. Malý neplačká, dokonca z tade nechce ísť domov, tak som sa tak nejako upokojila.

rebecca2006
24. jún 2013

@fleuerette ak môžeš, napíš mi viac o tom, prečo sa Ti nepáčili- kľudne IP, akurát riešim pre dcérku od januára.

sjuz
24. jún 2013

@rebecca2006 susedka tam ma tiez dceru a im sa velmi paci. mala sa tesi kazde rano...

fleuerette
24. jún 2013

@sjuz
@rebecca2006 malému sa tiež páči veľmi. Ja som bola najprv hrozne vytočená, že malý po týždni čo tam bol len doobeda zostal chorý. Všetci tvrdili, že ako náhle dieťa začne niekam chodiť je stále choré. Ja si ale myslím, že prechladnutie nesúvisí s kolektívom. Chodili von, a malému proste bola zima, keď som po vychádzke po neho prišla mal úplne ľadové nožičky. Je to úplne iné, keď je dieťa doma. Ide von a proste keď mu je zima, tak ide domov , v jasliach musí byť vonku, kým nejdú dnu všetci.
Ja som hrozne precízny človek a detailista, a ako od seba tak aj od iných vyžadujem maximum. Môj mm by o tom vedel rozprávať 😀.
Predstavovala som si, že po tých prvých dňoch, mi zreferujú čo a ako, ako reagoval, čo robil, či sa pýtal na "maminku" ........ . No a jediná odpoveď bola je všetko v poriadku. Z toho som bola na prášky.
Okrem toho mi vadí ich dezorganizovanosť. Majú málo skriniek, dedičky majú veci po 2 v skrinkách, topánky naukladané vonku, ráno hľadáme papučky pod lavičkami, neviem si to dosť dobre predstaviť v zime, ako sa do jednej skrinky pomestia 2 overaly, náhradné veci, svetre a pod..
Trochu mi vadí, že keď potrebujem poriešiť nejaké "úradné veci nie je kedy. Učiteľky majú okolo seba stále deti, nie je čas na nejaké vybavovanie.
No a dlho som "prekúsavala" to, že malý chodí z jaslí ako prasa. Na oblečení má prehľad celodennej stravnej jednotky a pokazil sa v jedení. Teda aby som bola konkrétna v "technike" jedenia. Prvý raz keď mi do taniera pichol hlavu a ústami začal vyjedať jedlo z taniera som myslela, že zabije. Začal jesť rukami a to už jedol vidličkou a lyžičkou, analyzuje to. Na druhej strane ak sú tam 4 učiteľky na 25 detí, a on je hladný, kým sa na neho dostane rada, a učiteľka mu pomôže, tak hold naje sa ako to ide.......
Toť vsjo.
Takže suma sumárum, dieťa je spokojné, ja privieram oči a som rada, že prežijem čas v robote bez ohrýzania nechtov

lienka7
24. jún 2013

@fleuerette ....joj moja zvykaj si ....v statnej skolke je to presne tak isto.
Maly pred tym ako siel do skolky jedol lyzicou, pripadne aj vidlickou ....v skolke vidlicku tusim este nemali. Doma mi vidlickou jest odmieta.
Doma si automaticky po pouziti WC siel umyt ruky.... odkedy chodi do skolky ho musim nahanat ci si bol po WC umyt ruky ("lebo pani ucitelka v skolke povedala ze ruky si maju umyt len ked pridu z vonku, ked idu na WC len cikat tak netreba umyvat ruky")
Ked je malo deti tak zlucovali triedy a potom mali 2 deti jednu skrinku a to veru bola v zime divocina. Hladat papuce, cizmy bol zazitok, zvlast ked take iste ma este aj ine dieta.
Maleho som ucila obliekat si aj pancuchy (ked mal 3 roky to uz davno vedel) aby s tym nemali ucitelky robotu, kupujem pancuchy o cislo vecsie len aby si ich rychlo a sam obliekol a v skolke mu "zakazu" obliect si pancuchy (vraj mu to dlho trva) a tak na jar/jesen bol X krat vonku tak, ze na sirokych teplakoch mal este natiahnute uzke rifle ktore vytiahol len do pol zadku (by ma zaujimalo ci niektora ucitelka takto obliekala aj svoje vlastne deti).
V klude sa porozpravat s ucitelkou je tiez niekedy rarita lebo je v triede s detmi, pripadne nema cas.
....tiez privieram oci a zatinam zuby 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre