Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

janula203
11. júl 2008

Tak ak si dobre myslim, POTVORKA, tak byvate tusim oproti nam, my byvame v bytovke, ako je Troja restauracia...inak uplne super restauracia...casnicky vychadzajuce a tolerujuce deticky...
Ako ste pisali, senec je naozaj fajn mestecko, najma zhon tu neexistuje, co je naproti blave uplne super, bo ja neviem zvladat stres...ja sa nerada ponahlam. 😅

Akurat co mi nevyhovuje, jedine hrackarstvo a oni ho prestahuju na prve poschodie, kde nie je vytah alebo daka plosina, a napokon, ked sa s kocikom vytrepem hore, tak sa neda pomedzi ulicky poriadne, lebo vsetko po zemi...a tie predavacky, ich komentare, no hruza...dnes som bola asik naposledy. Bolo tu kedysi jedno male hrackarstvo, kde boli predavacky vvysmiate, podrzali dvere, aj ich otvorili....ale zrusili ho, skoda.
A este je tu skvele knihkupectvo pregamen, velmi ochotni majitelia su tam...maju cerstve babatko, no proste su neskutocne zlati, clovek ked vchadza, tak sa citi tak superne, slnieckovo...

Tak my ideme na tyzden k rodicom na chalupu, tak sa majte pekne dievcata.....pápáčko

weroni
11. júl 2008

ahojte baby dlho som vas zas nekukla 🙂

fleurette - moj manzel je pocitacovy technik a montuje vsetky typy pripojenia k netu, pyta sa ze v akej lokalite budete byvat - ci to nie su tie nove domceky za LIDLOM.
Vravi ze Senec je cely pokryty internetom len treba podla lokality zistit aky typ by sa dal.

alex21
12. júl 2008

janula ja som v tom hračkárstve ešte nebola a to kvôli tomu že sa prestahovali na prvé poschodie a ako vravíš s kočíkom sa tam nedá ísť. Proste smola.
Niekto sa tu pýtal aj na nábytok. Ja som dnes bola pozrieť koberce na Fučíkovej tým smerom ako sa ide na jazerá sever a tam boli aj sedačky. Takže aj tam môžete ísť pozrieť. Ja zhánam nejaký koberec do detskej izby. Najradšej asi s motívom autodráhy. Neviete kde majú také najlacnejšie.
A čo sa týka internetu tak my máme orange. Je to vlastne len simkarta na net a fičíme na tom v pohode. Takže žiadne káble nič.

lienka7
13. júl 2008

Ahoj alex.
Ja som zhanala valendu, ale uz sme boli rezervovat v tom schvanom nabytku za kuchynkou, len ma ujo nastval ked mi povedal ze za dovoz bycajnej valendy v ramci Senca chce 180 Sk - to sa mi zda byt dako moc. No ale co uz - temin sa blizi, chcem to stihnut este kym som doma lebo inak by to bola dalsia vec co ma vybavit manzel a ma toho dost uz aj bez toho. Blbe je ze sme sa s ujom dohodli ze nam ju v utorok dovezie, ale ak budem mat v pondelok na kontrole priaznivy nalez tak v utorok nastupujem do porodnice 😀
Takze maly dako vydrzat do soboty - este tam mam pradlo na zehlenie a tak 😉

fleuerette
14. júl 2008

ahoj weroni budeme bývať na začiatku senca ako je Dodo car a STK, hneď za ním, sme susedia Family parku (www.familypark.sk). No ale priznám sa ti, že po skúsenosti z predchádzajúcich 2 týždňov, na zázraky veľmi neverím. jediný poskytovateľ ktorý má pokrytú túto časť je nejaká firma BST, cez wifi. v rámci senca som cez net našla len firmu e-net a tý nás nepokrývajú ani zatiaľ neplánujú. Možno ak mestské zastupiteľstvo niekedy v septembri schváli názov našej ulice, tak sem "niekedy" t-com zavedie káble.
Ale budem rada ak by našiel nejaké riešenie. Potrebujem stabilný internet bez obmedzenia dát a s rýchlosťou aspoň 2 Mbps. Obaja s manželom internet využívame na prácu, a ani samotný orange a t-mobil mi neodporučili tie "mobilné internety". okrem toho chcem mať voipový telefón, aj pozerať TV cez net.
budem čakať na odpoveď, 😉 ďakujem

sirinka
15. júl 2008

caute baby...tak uz sme spat z dovolenky...jedina oddychnuta je tu klara 😅

sirinka
15. júl 2008

lienka ako??? este ta kopka v brusku alebo uz mas maly batoztek 😵

sirinka
15. júl 2008

fleuerette my sme sa tiez stahovali celkom prvi do novo postavenej zony, pre zmenu pri malom bieli a bolo to zaujimave...ale internet mame od t-mobile a pohoda telku skoro nekukame, takze nam nechyba, na vlastnu antenu chytame vsetky nase programy. senec je perfektne mestecko pre rodiny a uz by som sa do ba nevratila. voda nam tu zatial nesla iba raz a volala som do vodarni, ochotne mi zistili co sa deje a poruchu aj odstranili...no a kataster...kde uz nepomaha ani hruba sila, treba trpezlivost, raz sa na radu dostane kazdy 😉

lienka7
16. júl 2008

Ahojte.

fleurette - skus pozriet na tuto stranku http://www.internetprovsechny.cz/wifi-sk.php?ob... mozno najdes niekoho kto ti pomoze, ale moc si od toho neslubuj, ale za pokus to stoji - nikdy nevies

sirinka - no este sme 2v1 - mam zajtra termin ale maly sa akosi von nechysta. Zajtra mam poradnu tak uvidime ci sa nieco uz zacalo diat alebo nie, ak sa vraj do zajtra aspon trosku este otvorim tak v sobotu nastupujem a ideme to dako vyvolavat, aby sme to stihli do 23.7 kedy ide lekar na dovolenku. Tak mam robit vsetko to co som mala doteraz zakazane len aby sa to pohlo.
Mne by to bolo jedno kedy sa maly vypyta na svet ale ta lekarova dovolenka mi tam robi skrt cez rozpocet ☹

fleuerette
16. júl 2008

Ste zlate baby, ja sa začínam zmierovať pomaly s tým, že dáme nejaký wifi internet, našla som 2 firmy, je to síce len 2 Mbps a to za nekresťanských 1500 Sk, a to sa cez to nedá pozerať tv, na to potrebujem aspoň 6 Mbps. ale myslým si že okolo domu bude tak na 2-3 roky roboty a dorábok, a ak príde niekedy mimčo tak na telku aj tak nebude čas.

sirinka - no z katastrom máš pravdu, len nám od zápisu zavisí navýšenie úveru, tak dúfam že náš rad pôjde o trochu rýchlejšie 🙂 , lebo inak máme prúser

inak kočky počula som, že čo sa týka poskytovateľov služieb ako je internet a tv, tak vraj v senci je nejaký "kawboy" ktorý drží zo starostom, a spolu bojkotujú akékoľvek iné firmy, ktoré by aj mali záujem prekáblovať senec. tak neviem čo je na tom pravdy, v kažsom prípade si na ten pidi pozemok čo máme nedám postaviť stožiar kvôli satelitu, radšej kúpim maňásky, a naučím sa hrať divadielko 😵 😅

brinzulka
20. júl 2008

babeny...poznate niekoho v SC, alebo PN, kto robi akupunkturu a da sa takto zbavit migreny?

fleuerette
20. júl 2008

lienka
ďakujem za tú webku, našla som tam ešte jedného poskytovateľa, ktorého som ešte neoslovila 😎 tak som zvedavá čo ponúkne

sirinka
23. júl 2008

tak toto leto nam dava zabrat 😒 snad este nejde jesen... 😨

benitas
23. júl 2008

ahojky, dlho som tu nebola, mam dovolenku a doma pokazeny pocitac ☹
sirinka malo by sa este oteplit, ale ja som hovorila, ze toto leto suciti s nami tehotnymi, aspon nam neni horko, ale zasa takato kosa a dazd by nemuselo byt.
ale ty sisi aspon uzila tepla a slniecka na dovolenke, ako bolo?

sirinka
23. júl 2008

benitas vcelku dobre...az na to, ze tam klare zacalo rast naraz osem zubov 😨 nechcela spat ani jest...jedine voda ju bavila...to bola vo svojom zivle...ved ked sa mi podari, nahodim fotecky

lienocka235
24. júl 2008

baby mam doma tu pikslu Nutrilon 1 hypoalergenny.. otvorenu v pondelok.. pouzila som nejake dve tri odmerky.. ak by niekto chcel.. tak venujem.. som zo senca.. napiste mi do IP.. je mi to luto vyhodit..

lienka7
27. júl 2008

Ahojte.
Tak my sme uz 1+1 a nie 2v1. Misko sa narodil 19.7 o 14.10, mal 3340g a 51 cm
Porod bl vyvolany, tak to nabralo rychly spad ale za 5 hodin bol Misko na svete. Uz sme doma tak si na seba , ale ja hlavne na to, ze v noci sa moc nevyspim a tak to musim cez den dobiehat a tak mi zase stoji domacnost, nastastie manzel pomaha ako sa da.

sirinka
27. júl 2008

jeeej lienocka gratulujeme... 😵 ...mne ta domacnost stoji este stale, ale ja uz som si zvykla xixi 😅 este raz drzime palce, nech vsetko dobre ide

fleuerette
28. júl 2008

Lienka gratulujem, ako sa vám darí, ak osi užívate prvé dni 🙂

ada78
28. júl 2008

gratulujem lienka. maly je nadherny. 🙂

sirinka
28. júl 2008

lienka a prides nam maleho ukazat niekedy do mesta?

lienka7
28. júl 2008

Ahojte.
Dakujem vam vsetkym.
V domacnosti mi teraz velmi pomaha manzel, ja sa ucim "obsluhovat" maleho, oddychovat a pod.
Pomaly si na seba zvykame. Misko zatial vyzera ze je to kludne dieta. Napapa sa a spi. Niekedy sice nezaspi hned a len tak sleduje okolie ale nevyzaduje aby tam s nim niekto bol. Niekedy mu je asi samemu smutno tak zacne plakat, ale ked si lahnem k nemu tak sa upokoji. Niekedy zacne z nicoh nic plakat ale da sa celkm rychlo utisit, tak dufam ze mu to aj ostane.
Mliecka mame dost - mali sme aj strasne vela ale uz som prisla na to kde som robila chybu.
Teraz este zistit preco ma tak casto po papani stikutku a to dost dlho.
Do mesta sa urcite pojdeme ukazat - ale az tak za 1-2 tyzdne- ved budem chciet byt hrda mamina nie? 😉
Jedine co mi zatial vadi je strasna spotreba plienok. Misko je taky cistotny ze akonahle ma v plienke co i len "clupnute" robi taky krik ze az. Raz som mu menila plienku 5x po sebe.

lienka7
28. júl 2008

Ahojte este raz.
Kde sa po novom nachadza UPSVaR? ten sa tusim stahoval ale neviem kde to je. Nasli sme adresu ze to je na Kratkej 1 ale neviem ci to nie je ta stara adresa.

benitas
28. júl 2008

Ahoj lienka, aj ja gratulujem, nech ste obidvaja zdravi 🙂

ada78
28. júl 2008

lienka - adresu neviem, ale je to v budove skoly (montostroj?), kusok od restauracie troja.

brinzulka
29. júl 2008

Dnes od vecera do zajtrajsieho rana nepotecie voda!

alex21
29. júl 2008

ahojte dlho som tu nebola. Bola som týzden u našich a potom sme boli u svokrovcov.
lienka srdečne ti gratulujem k Miškovi a želám vám obom zdravička a radosti. A dufam že Miško bude aj nadalej také kludné dieťa a bude vám robit radosť.
Na urade práce som bola včera. Leni ty to máš teraz blízko vchádza sa tam z boku a hned su schody a je to na druhom poschodí. 😉
brinzulka to je vážne z tou vodou. To nebude v celom SC. Dobre že hovoríš. Napustím si vodu. Dík za oznam.

alex21
29. júl 2008

A ešte som sa vám zabudla pochválit rastie nám zúbok tak sme včera vela plakali ale čo sa nám viac páči tak je sedieť. Už sa tak minutku udrží a potom sa prekotí lebo sa natiahne za hračkou. 😀

lienka7
29. júl 2008

Ahojte.
Vdaka za radu.
Adi k tej Troji to mame fakt blizko. Diky
S tou vodou stvu aj mna, neviem preco ale prestava ma to bavit, nastastie je to len v noci, cez den by to bolo horsie.
Alex -vy ste plakali kvoli zubku a my ani neviem preco.
O 1.00 sa Misko zobudil, nakojila som ho a on potom nie a nie zaspat, stale plakal, nevedeli sme ho utisit. Ked sa nam to aj podarilo tak len na par minut, potom zase plac a takto to slo az do 4.00. Kontrolovali sme plienku, masirovali brusko a vsetko zabralo len na par minut.
Ked konecne o 4.00 zaspal - skusila som ho zase nakojit a bol chudacik od toho placu vyhladnuty tak spal zase az do 8.30.
Neviem co mu bolo ale ta bezbrannost ze mu nevieme pomoct bola strasna.

alex21
29. júl 2008

Leni aj Eliška vela plakávala do 3 mesiacov. Dalo by sa povedať že v kuse. Jej stále volačo bolo. A tiež sme nevedili prečo. Najprv sme zistili že bola hladná potom plakala zato že ma reflux a potom ju bolievalo bruško a nevedela kakat. A to trvalo asi tak do 3,5 mesiaca. Teraz je už dobre ale vtedy som plakala s nou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre