Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

rebecca2006
24. okt 2009

Dievcence, dakujem za radu, uz sa neviem dockat, kedy sa vychystam do Delfina 🙂
Andy- ano, maleho kojim, a ste by som rada aspon do 7. mesiaca, lebo mame manzel je tazky alergik. Obdivujem Ta, ze si to zvladala do 19m, mas moju poklonu. No asi je to tak, zekazde babo je ine, a musime len vydrzat.
Peny vecer.

sirinka
24. okt 2009

tak klarka uz ma dnes za sebou prvu hodinu plavania v kvapke... 🙂

rebecca moze to byt rastovy spurt, mozu ho uz svrbiet dasienka... mozno sa to upravi po zavedeni prikrmov... mne konecne zacala magdalenka ako tak spavat, ale aj tak okolo druhej skonci u nas v posteli...

rebecca2006
24. okt 2009

Dakujem, Sirinka.
Apropo- ako sa vam pacilo v Kvapke?

andy75
24. okt 2009

rebecca-dakujem 🙂 ale ja som nic oproti sirinke a nicolkarin 😉

sirinka
25. okt 2009

rebecca klarke sa pacilo a aj muzovi...ja s nimi nechodim 😉

nicolkarin
26. okt 2009

rebecca - skus vydrzat kojit co najdlhsie, teda, ak sa samozrejme bude darit. nas tatino ma ekzem, takze ja som obidve baby kojila naozaj dlho. drzim palceky.

rebecca2006
26. okt 2009

Dakujem za rady, dievcence. Matko uz zasa vstava len 2x v noci, tak sa pomaly vraciam do normalneho zivota.
NicolKarin- budeme sa usilovat, je mi jasne, ze len kojenim mozxem aspo trosku znizit riziko, Ze Matko bude alergicky na vsetko tak ako jeho tatino.
Ako dlho si TY kojla? A pocas cleho kojenia si sa vyhyala alergizujuci potravinam- arasidy, cokolada, soja, citrusy....A vobec, ako sa pocas dojcenia stravujete? Ja sa snazm co najzravsie, ale uprimne povedane, som cokakholic a se tam si dam nieco s cokoladou.. rajciy nejem, matko sa potom osypava, citrusy vobrec, ani arasidy, ani naduvave potraviny....

sirinka
26. okt 2009

rebecca my sme alergici s muzom obaja...ale ja sa pocas kojenia nevyhybam nicomu, iba ked zistim, ze na nieco zle reaguje, tak to vynecham...

nicolkarin
26. okt 2009

rebecca - tak ako pise sirinka, nejak som sa nevyhybala nicomu, oriesky som tak dajako nemusela, skor som na sladke, takze cokolady som zjedla furu, asi preto im to mliecko tak chutilo. Nicol som kojila 24 mes. a Karin takmer 27mes. inak ak na nieco reagovali, tak som tu potravinu urcitu dobu vynechala a postupne pridala az neskor. inak nekorenim, nepouzivam papriku a velmi malo solim este stale. uz nam to dajako chuti taketo "dietne". 😀

arrett
26. okt 2009

Dnes som bola v poradni a dr. Otapkova tu koncom novembra nebude☹ a ja som chcela u nej rodiť. Tak teraz neviem čo budem robiť. U koho rodiť. Asi to nechám na náhodu a ušetrí 250€🙂

sirinka
26. okt 2009

nicolkarin uz si karinku odstavila? zobrala to v pohode?

nicolkarin
27. okt 2009

sirinka - karinku som uz odstavila, tyzden s nou spaval tatinko a asi dva tyzdne sme sa cez den este trpili a pytali mliecko. natastie velmi lubi pribinacika, takze ked jej prisla chut na mliecko, dala som je vanilkovu cicusku a bolo dobre. zvladli sme to celkom dobre. zo srandy si aj teraz este vypyta, potvorka je to. 🙂

andy75
27. okt 2009

tak to aj Dianka si este spomenie na mlieko a to ju uz 8mesiacov nekojim 😉 ked ma vidi nahodou vyzlecenu ,tak hned dobehne a pyta si 🙂
nedavno sa hrala na babo, tak som jej skusila dat a uz nevedela co s tym, uz len olizovala 😀 😀 😀

sirinka
27. okt 2009

veru aj klarku este obcas prepadne chut na cici...ale nedomaha sa toho nejako extra...staci raz povedat, ze nie, ze cici je pre babo... 🙂

nicolkarin
28. okt 2009

Ahojte, burza detskeho oblecenia v MC Senecke slniecko pokracuje este v pondelok (2.11). Najdu sa tam hlavne vecicky pre deticky do 2 rokov, ale nieco aj pre vacsie deturence. Tak, kto by mal zaujem, nech sa pride este v pondelok popozerat do slniecka.

andy75
29. okt 2009

ahojte, blahozelame Klarke k dnesnym meninkam a Simonkovi k zajtrajsim 😵 😵 😵

sirinka
29. okt 2009

andy klarka dakuje... 🙂

andy75
29. okt 2009

bola som dnes rano na ultrazvuku a mala hviezda je uz dole hlavou, tak dufam,ze takto uz aj ostane 😉

sirinka
29. okt 2009

juj tak gratulujem a drzim prsty, nech ma viac rozumu ako mala magdalenka...

alex21
29. okt 2009

Aj my zelame vsetko najlepsie Klarke aj Simonkovi 😉

sirinka
30. okt 2009

dobre ranko...vsetkym simonkom vsetko naj!!!

arrett
30. okt 2009

🙂 Tak idem dať tomu môjmu Simonkovi v brusku niečo sladucke🙂 Nech vie že oslavuje🙂

ivka2007
30. okt 2009

ahojte-Simonko dakuje! 😉

rebecca2006
1. nov 2009

Ahoj holky
mam pre vas tip, ked budete veelmi utahane, v hotelisenec relax je kraaasne wellness centrum, boli sme s manzelom v sobotu podvecer, boli sme tam sami dvaja a bolo uuuzasne. Matka nam zatial postrazili dedkovci 😅
som dnes novy clovek 😀

brinzulka
2. nov 2009

rebecca...mas babatko, ako my maleho....papava za noc 2-3krat...minuly tyzden to byvalo 6krat...ale upravilo sa to...Prvy bol narocnejsi...ten sa budil cca7krat za noc, do roka a pol -kym sme sa kojili....
Jedavam aj cesnak, cibulku na oliv.oleji, sem tam coko,hrozno, bezsupe rajciny, bezsupe jablka. Pri kapuste, sosvici, fazulke, kukurici-to si dovolim zatial len slintat..

vsetkym vsetko najsamlepsie....

sirinka
2. nov 2009

http://www.aquathermal.sk/index-saiwellness.htm...
tak toto mame v senci...uz viem, co chcem pod stromcek.... 😵

arrett
3. nov 2009

Maminky
Máte niektorá skúsenosti s dr. Harsanyi? Zdravotne centrum medinet??? Pre drobceka?

petra89
3. nov 2009

arrett: nie som síce maminka, a ani ako teenagerka som k Harsányimu nechodila, ale poznám osôbky,ktoré si ho nevedia vynachváliť. Že je vraj veľmi pozorný, ak si dobre pamätám, tak je tam vraj aj nejaká možnosť sa s ním do určitej hodiny večer spojiť telefonicky v prípade problémov, no a ževraj nedáva na všetko penicilín ako väčšina detských lekárov, čo je, si myslím, vítané u všetkých mamičiek...

Ja zase chodím k MuDr. Belešovi, ten ordinuje tiež v medinete, ale je to všeobecný lekár pre dospelých a tiež môžem vrelo odporúčať...

lienka7
4. nov 2009

arett...my k nemu chodime a priznam sa ze po prvej navsteve som bola nastvana (asi som cakala viac) ale postupne ako k nemu chodime sa mi zacina pacit

objedna ta na dany cas, ked je nejaky problem je ti do 21.00 denne k dispozicii na telefone, ja mu radsej vzdy poslem mail a odpoved mam este v ten den alebo na druhy

zo zaciatku sa mi zdalo ze to akoby flakal alebo robil len pro forma vsetky tie poradne.....teda co sa tyka miskovho vysetrovania ale zase na vsetko co som sa opytala mi zodpovedal, vysvetlil a pod...len nie je taky ze by sa ta na poradni pytal on. To je skor na tebe. ale zase ked sa mu daco nepacilo hned sa tomu venoval.

Teraz bol misko prvy raz "chory" a to uz bol iny Harsany...vypytoval sa ma na vsetko mozne, pocuval co mu hovorim, zvazoval moznosti....najprv mi dal len bylinkove lieky a az ked nezabrali tak mu dal antibiotika....v tom sa mi zapacil ze antibiotika dava az neskor a nie hned,

Takze postupne mu "prichadzam" na chut a som spokojna, len ma v niektorych veciach iny nazor ako vecsina starsich lekarov, takze obcas ho beriem s rezervou 😉

jamulienka
4. nov 2009

Rebecca, ja som kojila Sofiu do 14,5 mesiaca a stravu som mala dost obmedzenu, hlavne prve 4 mesiace. Postupne som zacala pridavat nejake potraviny a az ked Sofia mohla citrusy, tak som si dala aj ja. Teraz nastastie maly Matko nema koliky, ani ziadne reakcie na potraviny, ale davam si pozor. Tak ako Brinzulka jedavam len osupane jablko, paradajky bez supky raz do tyzdna, uhorky tie si dam, cokolade sa vyhybam, aj ked niekedy zhresim... a pod. Som alergik a tak radsej sa urcitych potravin vzdam teraz, nez by potom mali mat deti problemy (no mozno sa tomu
nevyhneme).
A co sa tyka vstavanie v noci, tak do 4. mesiaca sme vstavali 1x a potom sa to riadne pokazilo - min. 7krat 😝 Ako sme presli na umele mlieko, budi sa iba 1x a to o 5.00 rano na mlieko a dalej spi.

Sirinka, vy chodievate plavat aj s Magdalenkou? A Klarke sa ako paci? Co vravi tatino?

Inak musim sa pochvalit, Matka sme predvcerom vazili a uz mal 5225 g. Tak to vyzera, ze pribera 500g/tyzden. Ked sa nanho kuknem, pripada mi ako 3-mesacne babo.

No teraz mame uzasne dni, akonahle zacnem Matka kojit, Sofinka si hned na nieco spomenie, ze chce robit - dnes napr. kreslit a kakat. 😵 Tak maleho kojim na WC. Normalne mi zakazuje kojit Matka. Asi zacina ziarlit. Najhorsie to znasa, ked je unavena a potrebujem mu dat jest. Niekedy sme hore aj do polnoci.

Ako ste to riesili vy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre