Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

rebecca2006
1. nov 2010

arrett, ad kiahne- ja by som nepanikárila a rozhodne by som sa ebála.Kiahne síce dieťa môže chytitť kdekoľvek, ale samozrejme najv§čšia šanca sú kolektívy- takže ak budeš so šimonkom doma, tak je to v pohode. Okrem toho, ak si ty prekonala kiahne, tak asi do 3-4 mesiacov bude mať dieťatko protilátky odteba- získane cez placentu, a ky koncu prvého roka je už priebeh kiahní dobrý. Takže rizikových je podľka mňa len pár mesiacov- a včasné novorodenecké obdobie. My sme mali kontakt s kiahňami, keď mal Maťo 5 mesiacov a bála so sa, aby nechytil, ale dopadlo to dobre. Vtedy som sa aj dosť informovala a tom, či je priebeh do prvého roka komplikovaný a viac mamín mi potvrdilo, že kiahne u ich detičiek prebehli dobre. Tak sa nemusíš obávač.
Aquáč pre ročného capatra je fajn, bazénik pre detičky super, už chodí, ta sa Ti v nom vyhrá.

arrett
1. nov 2010

Veľká vďaka, ukludnili ste ma🙂 Uz som sa začínala báť čo a ako. Teraz som aspoň informovana.
Ten aquac teda musíme skúsiť. Len nájsť vhodne plavky na môj pupok🙂

rebecca2006
2. nov 2010

maminky, ako Vaše deti zvládi MMR vakcínu? maťo dostal pred týždňom Priolrix- nie tetra, ale klasikuš, akoniec som sa rozhodla proti kiahňam teraz nedať, cez víkedn začal byť k večeru subfebrilný, inak v pohode, a dnes teplotuje ostošesť ☹ Tak k 39 rektálnej ☹ ☹ Inak na ňom nič moc nevidím, len e upišťaný a taký, ako keď má horúčku. A dýcha pusinkou, ako keby mal zdurenú nosnú sliznicu- ale nejaké extra sople nemá. Ešte mu do toho rastú aj očné zuby, ale z tých nezvykne teplotovať. Podľa SPC aj podľa nášho pediatra môžu byť aj vysoké horúčky s rizikom febrilných krčov D5-D10, a mám sa ukázať u lekára, ak by to bolo moc zlé alebo teplotoval viac ako dva dni. Aké máte skúsenosti?
PS- Gretka, cvičenie sa odkladá 😢 na neurčito
Inak teplá bunda z HM z netu je už u ás doma, tak vďaka za radu. Bella, pochodili sme aj športové obchody, výber OK, ale len väčšie čísla, tak od 92, ale na Maťovi viselo ako na vešiaku, tak som skúsila to HM.

brinzulka
2. nov 2010

@rebecca2006 maly ide na ockovanie v decembri...baby po ockovani mali po tyzdni teplotu u deti okolo 38stupnov a malych mrsavcov ...doktorka im hovorila, ze vedlajsie priznaky sa ukazuju cca po 7-10dnoch...a dve maminky, co poznam to teraz doma riesia 😖

arrett
2. nov 2010

@rebecca2006 Hmmm,,, nerozumiem ti ani slovo 😀 😀 😀
Ale držím palce, aby tie príznaky boli čím skôr preč. My ideme zajtra do poradne. Simi bude mat za 8 dni prvý rok🙂, tak dúfam, že nas nečaká žiadne ockovanie.

cruela
2. nov 2010

@arrett tiez som jej nerozumela 😎

mharia
2. nov 2010

@nevesta ahoj ty si uz Recanka??? akoto ze som ta tu este nevidela???

brinzulka
2. nov 2010

@rebecca2006
@arrett
@cruela
😀 zlata je...rebecca...choroba z povolania, ze ano 😀 😉 🙂

nevesta
2. nov 2010

@mharia ano, uz 4 roky 😀 Kde v Reci byvas?

cruela
2. nov 2010

@brinzulka to mate asi vsetky zdravotacky 😀

mharia
2. nov 2010

@nevesta posledny rozny dom....smerom na slnecne jazera...a ty??

nevesta
2. nov 2010

@mharia Na druhej strane hlavnej cesty v tej novej stvrti 😉 Tak mozeme dat niekedy zraz 😉

brinzulka
2. nov 2010

@cruela ale lekari su v tomto specificki.... 😉 😀

rebecca2006
2. nov 2010

baby sorry, som si ani neuvedomila, ze pisem v "nasom" jazyku 🙂
brinzulka diky
pre arrett a cruelu- preklad- maly bol pred týždňo očkovaný proti rubeole, osýpkam a mumpsu a od víkendu má zvýšenú teplotu, dnes už horúčkuje- až nad 39. Tak som sa báb pýtala, či o tejto vakcíne mali podobné súsenosti, či ich detičky tiež teplotovali a či mali až také vysoké horúčky....Ufff, dúfam, že teraz je to už po slovensky 🙂

cruela
2. nov 2010

@rebecca2006 aha, tak tomuto som uz rozumela 😀 no, moj Matko velmi zle niesol to ockovanie v roku, ci tak nejak to bolo... tiez teplotoval a bol taky "nemrdom"

gretkab
2. nov 2010

@sirinka Vacsina populacie v pohode, ale iste percento s komplikaciami. Ako som uz pisala, moja neterka skoncila po kiahnach na infekcnom so zapalom mozgu. Nanovo sa ucila chodit. Nastastie je z nej uz velka 10-rocna slecna a vsetko je ok. Takze ja mam z nich strach aj ked viem, ze v 99 % pripadov je to ok (hellp syndrom sa tiez tyka asi 0,x percenta zien a just ja som s nim musela skoncit 😉). Ale ako uz ktosi pisal, kazdy sa rozhodne tak, ako si mysli, ze to bude pre jeho dieta najlepsie.

@rebecca2006 Drzim palce, nech je maly cim skor fit. Nasi po ockovani nejake speci reakcie nikdy nemali, takze ti moc nepomozem. A snad sa raz aj k tomu cviceniu zas prepracujeme 😉.
A super, ze mate bundu, som zvedava na fesaka, ked dorazite do MC.

arrett
2. nov 2010

@rebecca2006 🙂 Uz je to jasne😀

flowerska
2. nov 2010

bavite sa o v poradi tretom ockovani?co sa ockuje do 1.roku?

sirinka
2. nov 2010

@gretkab zbytocne si tu budeme nieco dokazovat...ty mas vo svojej rodine niekoho, kto mal velmi zriedkavu komplikaciu, tak je samozrejme, ze sa bojis, navyse ak ma tvoje dieta problemy s imunitnym systemom...to chapem.
ale komplikacie po ockovani su porovnatelne zriedkave...takze hop alebo trop... 🙂

maznacik007
3. nov 2010

@rebecca2006 moj maly dostal tuto vakcinu oneskorene.. az v takmer dvoch rokoch.. mal teploty po tom.. chvilu a vsetko vyzeralo ok.. a o cca necele tri tyzdne sme skoncili na kramaroch s rubeolou proti ktorej ho ockovali... 😝 a nebola to len ako protilatkova reakcia... normalne preukazana infekcia.. aj klinicky obraz aj testy .. akutna rubeola.. / vysyp po tele, zvecsene uzliny, slezina, horucky../ doktori tomu sami nechceli verit... ze sak bol ockovany.. stale mysleli ze to je nieco ine..
pravda je ze maleho mesiac pred tym ockovanim ockovali aj kvoli pneumokokom.. a mozno to bolo take oslabenie imunity ze to nezvladol... potom mi hovorili ze ta rubeola je tam ako oslabena ale ziva vakcina.. tak to mohlo byt preto..

ovcie kiahne sme mali... Danko ako 2 mesacny, NInka v skolke...

inac... mne akurat vstalo moje dieta... z postele... / uz spi na velkej.../ na neho ten posun casu vplyva tak ze nevstava mi o osmej ale o deviatej... aspon nieco...pozitvne na tom

a jasne vsetko treba prisposobit na svoje dieta... mne Ninka zvladala ockovania v pohode... Danko je po kazdom ockovani chory.. a pritom on ich ma dost posunute

arrett
3. nov 2010

Tak my sme prišli z poradne. Simonko má 10,55 kg🙂 Dnes bol dobrucky🙂 Dostali sme aj injekcie do oboch ramien. Dúfam, že reakcia nebude žiadna, tak ako pri predoslom ockovanie. Ideme ešte na Kramáre s vajickami, dúfam, že budú v poriadku🙂

nefertitiavi
3. nov 2010

MY sme ockovanie zvladli v pohode, zaidne komplikácie. klop kop klop
Teraz trosku soplikujeme, dva krat ju to preslo . zdravy čerstvy vzduch v Tatrach sposobil zázrak, ale prisli sme sem a znova soplik. boli sme u doktorky ale ze v pohode dychanie, ze to nic nie je🙂 ja som povodne ani doktorke nechcela, ale manzel - zdravotak - tazko preziva kazdu chorobu deti🙂)))
Nechodite niekto do klubu Slniecko na tu Yamaha hodinu. ja som chodievala s Ivankou a teraz to vraj znova funguje??
tak chcem kuknut s Nellkou.

gretkab
3. nov 2010

@nefertitiavi Do Slniecka chodime takmer denne (pondelok, utorok, streda od 9.00 do 12.00). Yamaha je vo stvrtok o 9.00 (Robik - do 18 mesiacov) a 10.00, 11.00 Prve krocky k hudbe (18 mesiacov a viac - u nas na 10.00 je vacsina deti okolo 2-2,5 roka).

flowerska
3. nov 2010

@arrett vy chodite tiez harsanymi ze?teraz ste boli ockovani kolkatykrat?

flowerska
3. nov 2010

@nefertitiavi to akoze co znamena yamaha hodina?ja som v tom centre v zivote nebola lebo bambino co bolo do 1.roka pre deti zrusili a teraz je to myslim az od 1.roku nie?

arrett
3. nov 2010

@flowerska Ano k nemu. Boli sme asi tretí krát tuším🙂

flowerska
3. nov 2010

@arrett tiez do noziciek?

arrett
3. nov 2010

@flowerska Nie, teraz dostal do oboch ramien.

maminecka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flowerska
3. nov 2010

@arrett a ako to zvladol?ma aj horucku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre