Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

bebel
7. aug 2011

@sirinka šatku mám ešte po Brunovi....VW nie je zbytočne drahý? Aj servis.
Ešte je super toyota verso, ale stojí viac, než by sa nám chcelo investovať do ďalšieho auta. 🙄

sirinka
7. aug 2011

@bebel mne sa nezda, my sme kupovali totiz uz jazdenku a ma vybornu spotrebu a spolahlivo zatial sluzi...tak dufam, ze tak este bude dlho 🙂
a toyoty su tiez perfektne...
a vy ste tretie planovali, alebo mate prekvapko?

bebel
7. aug 2011

😅 @sirinka vôbec sme to neplánovali....bol to šok, podcenila som prípravy na bezdetnú dovolenku.

sirinka
7. aug 2011

@bebel ale zase take krasne vonave babatko... 😵

bebel
7. aug 2011

@sirinka momentálne mi to nič nehovorí, vôbec sa neteším. Bude to pre mňa psychicky, aj fyzicky náročné.

sirinka
7. aug 2011

@bebel a ved uvidis, vsetko zavisi od babatka, ake narocne bude...

spachtos
7. aug 2011

@nikonka no aj mne to bolo cudne, ale je to tak, chodila som k nej vyse 20rokov a co si pamatam, nikdy cez prazdniny nerobila, len ak sukromne doma, kde ma tiez ambulanciu, no a prave toto bolo pricinou mojho rozhodnutia zmenit zubarku, pretoze cim dalej, tym castejsie som musela riesit moje zuby prave cez prazdniny.

rebecca2006
8. aug 2011

@bebel blahoželám 🙂 tak to budeme tehulkovať naraz. Inak ťa fakt obdivujem, 3 deti, oujeje. Sirinku samozrejme tiež. Ja mám des už len z toho, ako to bude teraz s dvoma, o mojom mužovi ani nehovorím, ten je furt v šoku 🙂 No však uvidíme, hlavne nech je to všetko v poriadku

sirinka
8. aug 2011

@bebel
@rebecca2006 mozem vam povedat, ze ked sa nam narodila druha dcera, tak to bolo ovela tazsie, ako pri tretej, pri druhom sa mi zrazu vsetko zdalo nemozne, kedze dovtedy som sa prisposobovala iba jednemu dietatu a zrazu som sa nevedela rozpolit a vyhoviet obidvom...pri tretom uz som neriesila, ked niektore chvilu plakalo, ked ranajsie umyvanie zubov bolo az o pol jedenastej a obed obcas donesu z pizerky hehe

soso
8. aug 2011

ahojte kocky,

@bebel aj @rebecca2006 este raz gratulka, nech je vsetko oki 🙂 ja si odbijam uz posledny mesiac a mame to tu, potom bude aj u nas veselo 🙂

Pekny dnik vsetkym!

bebel
8. aug 2011

@sirinka ja som teraz takto zaskočená, lebo predtým som mala Bruna v škôlke a teraz bude s nami Bibi doma. Inak manžel včera schválil externé upratovanie, takže niečo určite vybavíme 🙂
A čo sa týka varenia, chvalabohu za bufetovú sezónu na jazerách 😎
@soso držím palce, nech to ide všetko hladko 😉

luppita
8. aug 2011

@bebel gratulujem mamina. nech vam vidu vsetky vysetrenia na 1 a nech ti prejde aj ta depka 🙂 Ja som tiez bola prekvapena z malej, aj ked sme ju chceli a brali sme to , ze ked sa stane tak sa stane, no aj tak to bol mega sok. Stale mam strach, ako to zvladnem doma s dvomi naraz, ako sa zosinchronizujeme....ale uz sa strasne tesim, budeme mat dievcatko, takze splneny sen a uz ma aj okopava a je to parada, uz aby bol november a den D, nech si ju vystiskam a vyboskavam. Je mi jasne , ze to bude asi makacka a niekedy na prasky, ale isto to bude za to stat 🙂

fleuerette
10. aug 2011

joj a to ja stresujem pri jednom 😀 😀 , no normálne sa hanbím.

kalista
10. aug 2011

bebel gratulujem a preeesne viem ako to cele vnimas som rada, ze niesom sama 😀
sirinka ja som pri malej (2) to voobec nevedela nejako zosuladit a ked si predstavim, ze rano skola, skolka,...robota?....no chyta ma depka 😒

bebel
10. aug 2011

@kalista 😅 vitaj na rovnakej lodi 😝 do pekla 😀 😉
Vyšetrenia prebehli ok- poruchy by nemali byť aj napriek nášmu neslávnemu štartu, ale mám nejaký hormón subnormný, ktorý sa musí odsledovať aj v 2. trimestri, aby sa predišlo nejakým komplikáciám resp. predčasnému pôrodu.
Dopravu do /zo školy momentálne riešime, keďže Bruno bude chodiť do špeciálnej školy v BA.
Uvidíme ako to budeme zvládať tento rok, keď tak prestúpi do 1. ročníka do inej, ktorá je k nám bližšie.
Na 8 gympel ho plánujem šupnúť aj do SC. 😅 Bibi a snáď ten náš najmladší kus nebudú vyžadovať špeciálny prístup a budú môcť ísť do obyčajnej školyaj škôlky , čo tu máme pod nosom.
O robote ani nehovorím, chcela som pôvodne nastúpiť v októbri tohto roku 😎
Takže som musela prísť so zvesenými ušami, že evidentne nenastúpim. 🙄 Asi budem musieť rozbehnúť nejaký svoj business....momentálne sa zamýšľam nad konkrétnym zameraním a cieľovou skupinou. 🤐

spachtos
11. aug 2011

@bebel nechcem sa Ti miesat do toho, co robis, ber to, prosim, len ako malu radu, ak je Tvoj syn sikovny a mas len aku-taku moznost dat ho do BA, nedavaj ho na Gymnazium do SC. Vybavenie skoly-nic moc a o pristupe ucitelov sa radsej nebudem rozpisovat. / samozrejme, ze su aj vynimky/

bebel
11. aug 2011

@spachtos 😀 😀 😀 😀 dík za feedback...ja mám rovnaký názor, ale musím nejak učičíkať manžela, že nebudeme do ich dospelosti taxikármi na 2. plný úväzok.
Uvidíme ako sa ešte veci vyvinú ako budeme časovo ne/stíhať.

sirinka
12. aug 2011

@spachtos
@bebel baby a ked je dieta sikovne, tak myslite, ze je nutne, aby chodilo na nejaku speci strednu skolu? ja som skor myslela, ze ak nie je az tak sikovne, potrebuje naozaj dobrych ucitelov aby tu skolu zvladalo a tak...?
a co sa tyka toho gymnazia, ake extra vybavenie by malo mat? podla coho to treba vyberat? ja myslim, ze este kym bude mat syn bebel vek na nastup do osemrocneho gympla, moze sa vselico zmenit...

spachtos
12. aug 2011

@sirinka preco si myslis, ze dobrych ucitelov potrebuju len menej sikovne deti. Ved aj sikovny ziak ma narok na dobry, odborny pristup ucitela, zistis to, az ked budes mat deti v skole, ake je to dolezite. Ucitel musi dat priestor ziakovi, aby sa dokazal rozvijat a mohol sa prejavit, nie ho okrikovat a ponizovat, co sa velmi casto stava.

nikonka
12. aug 2011

take skoly aj existuju, kde su len sami super ucitelia? a co ked sa stane, ze tam bude nejake ine decko, ktore bude "terorizovat" to moje? potom mi bude taka skola zbytocna.... ja sa na to pozeram mozno inak, moje deti nie su nadane ani nadpriemerne inteligentne (minimalne som to nikdy neskumala ci su alebo nie su)... su to bezne deti a staci im bezna skola, do ktorej a z ktorej sa dostanu aj sami a nemusim ich rozvazat... to bol u mna jediny aspekt, podla coho som vyberala skolu.....

sirinka
12. aug 2011

@spachtos nie, nemyslim si, ze dobry ziak nema pravo mat dobrych ucitelov...ale ani si nemyslim, ze dobry ziak na klasickej priemernej strednej skole nieco zameska, alebo strati...kdezto ten problemovy by tam mohol mat ovela vacsie problemy....
a takisto si nemyslim, ze existuju skoly, kde su len dobri, alebo len zli ucitelia...
a pokial ucitel neopravnene reve na deti, treba ho riesit, konkretneho a nie celu skolu oznacit za zlu...okrem toho je aj dost tazke posudit, co sa deje v triede, na vyucovani, pokial nie je mozne pozorovat to tajnou kamerou, lebo dnesna mladez je urcite ina ako sme boli my a aj ich spravanie sa v skole nie je vonkoncom idealne zrejme...
nezistim to, az ked budem mat svoje deti v skole, ja to uz viem, ake je to dolezite, ved aj ja som do skoly chodila a zase to nie je az tak hrozne davno hehe a mam usi a oci, zo znamymi sa o tom rozpravame a mam aj o dost mladsie sestry...ale to je jedno,proste netreba to prehanat, potom sa z nas skutocne stanu iba nervozni taxikari, aby dieta malo najlepsiu skolu, vsetky mozne kruzky a aktivity aby sa rozvijalo, doma pripravit vhodny program, aby sa nenudilo a nezakrpatilo, popritom uvarit zdravu a vyyvazenu stravu...
ja to proste beriem tak, kto je naozaj sikovny, presadi sa tak ci tak a kto na to potrebuje specialny pristup a odrazovy mostik a pod...nie je zrejme az taky sikovny 😝

sirinka
12. aug 2011

@spachtos ale samozrejme, pokial mas moznosti, cas, peniaze...tak preco nie, mozem dieta vozit aj na druhu stranu Bratislavy kazdy den...ale ako nahle by to malo by na ukor druheho dietata alebo deti, keby mi to malo odoberat prilis vela casu a energie, proste by som to enriesila za kazdu cenu, pokial by to nebolo nevyhnutne z nejakeho ineho, objektivneho dovodu...

kalista
12. aug 2011

no mne ide Jakub do 1. triedy na Tajovského takže to je najmenej čo sa týka vozenia, skôr mam stres z toho ako to s jeho "hyperaktivitou" zvladneme 🙂 hrošie je, že keďže sme nezohnali škôlku pre Leu, tak ju stále vozíme do BA. Keďže sme sa z BA presťahovali v júny a trošku nečakane tak nás už nikde nezobrali 😖 no a taký úplatok nie som ochotná niekomu dávať za nič aký nám bol navrhnutý!!!!

nikonka
12. aug 2011

@kalista uuuuha, niekde v seneckej skolke si vypytali uplatok? som v soku.... inak, aj moj syn ide do prvej triedy na Tajovskeho 😉

kalista
12. aug 2011

tak mozno budu spoluziaci 😀 no vypytali, tolko ma stoji rok v sukromnej skolke 😠

nikonka
12. aug 2011

@kalista tak teraz som v soku este viac! a mozes prezradit, ktora skolka ma taketo praktiky?
veru, mozno sa budeme stratavat na rodicku 😉

spachtos
12. aug 2011

@nikonka no to by aj mna zaujimalo, ktora skolka to bola...?

spachtos
12. aug 2011

@sirinka v podstate s Tebou suhlasim, nic sa nema prehanat. Co sa tyka ziakov, je to fakt coraz horsie, to viem, aj s tym suhlasim, ze vsade natrafis na dobreho aj horsieho ucitela, ale myslela som tym celkovo toto gymnazium je o nicom a neda sa riesit konkretneho ucitela, pokial stoji za nim vedenie. Ale samozrejme, ze tu ucia aj ucitelia, ktori si ten titul aj zasluzia. A toto nie je len moj nazor, je to nazor viacerych ludi, najma tych, ktorych deti tuto skolu navstevuju.

sirinka
12. aug 2011

@spachtos no tak to je potom zle, prehnite od zakladu...nie je tam ani sanca na nejaku zmenu?

maznacik007
12. aug 2011

no my sme mali dcerku na tajovskej teraz prve dva rocniky a veru sme radi ze sme sa prestahovali a ide do skoly inam... ako keby sme sa nestahovali tak ju neprekladam inam ale no ...
moje vyhrady...
napriek tomu ze dcera splnala predpoklady na prijatie na skolu pre mimoriadne nadane deti tak sme sa nakoniec rozhodli ju tam nedat nechcelo sa nam ju vozit kazdy den do race.. upozornili sme pani ucitelku a aj zastupkynu pre prvy stupen ze potrebuje viac zatazit a tak.. / oni na to prisli aj samy lebo ona v 5 rokoch citala harryho potera a skladala basne.. / ale o individualnom pristupe alebo o comkolvek navyse ze by sa robilo nemoze byt ani reci... musela citat s ostatnymi uplne zaklady atd este aj na matematicke sutaze sme museli riesit prihlasovanie my rodicia ... a aj na ine.. ze preco sa nezucastnuju.. a tak..
menili sa ziaci... je tam zvykom zlucovanie a rozdelovanie tried ... takze sa menila skladba triedy kazdy novy sk. rok... a to nasi mali stastie ze sa nemenila aj pani ucitelka ako kamaratkinej dcere ktora bude v septembri 4. tacka a uz bude mat 6 pani ucitelku... a zasa novych spoluziakov..

a ku gymnaziu tak chapem @spachtos ako to mysli a stotoznujem sa s tym... su tam ucitelia ktory nerozumeju metodike vyucby pri nadanych detoch a prevladaju uz prekonane pristupy... }nie vsetci su tam taki nerada by som niekoho z byvalych kolegov urazila... su medzi nimi aj ucitelia s velkym U\

ono moja bola schopna to vydrzat v pohode... lebo je dievca a ma v sebe uctu voci autorite a jednak bola dost vytazena poobede kazdy den mala min. 1-2 kruzky ci ine cinnosti.. kam chodila sama ... nemusela som ju vodit.. ale chapem ze zivsi chlapec ktory uz cita spocitava +- do sto a tak ... a zrazu ho nutia citat A ma mu atd.. tak sa moze nudit a vznikat z toho problemy so spravanim atd...
a potom je teraz dost deti co maju problemy so spravanim ... skola nema ziadne paky a potom aj to vyucovanie niekedy tak vyzera... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre