Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
24. jún 2013

@fleuerette
@lienka7 wau, to som rada, ze moja skusenost je trochu ina.. Asi sme natrafili na fajn ucitelky, ale deti mi bez problemov jedia nadalej priborom, spinave sice chodia, ale to aj doma sa zaspinia hocikedy, nikdy im nezakazali nic obliect, s ucitelkami vzdy v pohode pokecame... Jedine, co ich skolka naucila, ze zachod nesplachuju... 😝 skrinky nikdy nemali s nikym spolocne, teda v skolke, lebo doma maju bezne spolocne sufliky, skrine...

sjuz
24. jún 2013

@fleuerette fiha tak to som prekvapena. ja soom mala starsiu v mravcekove a nic z toho o pises sa nestalo. oni ich prezliekali a obliekali podla toho ako bolo vonku. napr na jar ak rano prisla naobliekana a poobede bolo teplo, dali jej namiesto dlheho rukava kratky. AJ s objedenim, vzdy ju prezliekli ak nahodou sa viac orypala. Ja som ju dala ked este nemala 2 roky, takze mne ju tam pekne naucili jest, aj sa sama obliekat/vyzliekat, dokonca prestala s dudlikom v skolke. skoro kazdy den ked som ju vyzdvihla tak mi referovali co bolo, ako mala a co robila alebo co sa jej nechcelo...
A ked susedka davala do vcielok bola som s nou a mne sa presne nepacilo, ze nemali skrinky 9vtedy nemali vobec detske) a nechcem urazit ale pani riaditelka - psychologicka 🙂 mi pripadala ako cerstvo skoncena vysokoskolacka, no proste mi nepripadala, ako clovek so skusenostami, ktoremu by som zverila dieta...

sirinka
24. jún 2013

Som si precitala po sebe prispevok... Moje deti sa v skolke naucili toho viac... To s tym zachodom je asi jedina negativna vec 🙂

lienka7
24. jún 2013

@sjuz ...mam s mravcekovom tie iste skusenosti. Maly tam siel ako nieco vyse 2 rocny, postupne ho tam oducili od plienok, naucil sa sam umyvat si ruky po pouziti WC, pekne sam papal ....teda vsetko co uz vedel z domu tam len zdokonalil + naucil sa nieco nove. Ucitelky, povedali co bolo cez den. Ci posluchal alebo nie, co robili. Ked bolo teplo a mali deti kratky rukav automaticky ich kremovali, alebo im dali bazeny na dvor a deti sa kupali .....bola som velmi spokojna. ....o to viac som potom bola prekvapena v statnej skolke 😀

silviu
24. jún 2013

@barborkam ahoj, prosim ta, vidim ze ste v Senci uz nejaku chvilu, ako sa vam tam paci. my planujeme kupit pozemok a stavat len sa nevieme nejak rozhodnut.

dakujem

s

silviu
24. jún 2013

@bebel obdivujem taku dokonalu koordinaciu.

zvazujeme prestahovnie do senca na dom, z bratislavy. bojime sa cestovania do BA.

btw, je tu niekto co byva v novostavbach pri Stifte na Vinohradnickej? ako sa tam byva? prave tam sa chceme stahovat.

boli sme na prechadzke minuly vikend, po senci, dost malo zelene. pocitovo trochu horsi vzduch. ako sa vam tam dycha? 😵

fleuerette
25. jún 2013

@sirinka
@sjuz
@lienka7 keď ja neviem či sú moje požiadavky extrémne, ja som proste strašný perfekcionalista. Mňa vytočí aj maličkosť. Čo sa týka jedla a jedenia malého to je kapitola sama o sebe. Neviem posúdiť či sú to zlozvyky z jaslí, alebo papá tak nemožne sám od seba. Včera som napr. bola tiež bez večere, lebo keď som prišla z roboty tak mi MM nachystal mozarellu s paradajkami a olivami, sadla som si veľa malého za stôl, papal kindervajíčko. Dostal za odmenu že sa krásne celý deň pýtal cikať aj kakať. Zrazu začal rukami vyberat z pusy tu napoli požuvanú čokoládu. Išlo ma vychytiť. A bolo dojedené, vytočila som sa tak, že som šľahla celé svoje jedlo do koša aj z tanierom, ktorý potom mm vyťahoval.
Proste sa špára v puse keď tam má jedlo, lezie do cudzích tanierov, rukami do taniera, vyplúva jedlo ............ ale celá moja rodina tvrdí, že som proste v tomto smere vadná a nemôžem chcieť od 2 ročného dieťaťa aby dodržiavalo "diplomatický bonton jedenia". Možno aj som, preto hovorím o véééééľmi subjektívnom pocite z jasličiek.

Ale meniť určite nebudem, aj keď sú šialene drahý, a v Sv. Martine sa teraz uvoľnili miesta od septembra. Vraj sú tam jaslo-škôlka veľmi dobré, lacnejšie, majú v cene rozvoz detičiek. Ale nechcem riskovať. Malinký je tu spokojný a je momentálne pre mňa dôležité.

rebecca2006
25. jún 2013

@silviu ako pozerám, my sme na tom presne naopak 🙂 My chceme do Dúbravky 🙂 bohužiaľ asi do panelu, ale rada by som "pod les", nejaká príjemá okrajová štvrť s 3-4 podlažnými bytovkami. My bývame pri Štifte, ale na sídlisku, a býva a super. Samozrejm,e zvažujete stavbu domu, a to prináša komfort, o akom v panele človek ani nechyruje. Všeko má svoje pre a prosti, závisí to aj od toho, aká životná etapa vás čaká- my keď sme sa sťahovali, sme boli s manželom sami, ale plánovali sme rodinu, a mme ju a na materskú je SC pekné a príjemné miesto. S malými školopovinnými deťmi by som sapravdupovedac aso do SC nesťahovala, pokiaĽ aspoň 1 z rodičov nemá flexibilnú pracovnmú dobu, home office a pod, ja si proste neviem predstaviť tú logistiku, rozvžať decká, zabezpečovať krúžky a pod. Hlavné pozitívum SC je podľa mňa možnosť mať vyšší štandard bývania za ižšiu cenu, V BS je to stále cenová katastrofa. Ako plus vnímam relatívne príjemné prostredie, táto čsť je na periférii Senca, takže vzdcvuh je tu celkom čistý, od polí totu vonia tak "prírodne"- na druhej strane, predpokladám,že časti BA pod lesmi sú na tom lepšie....Mne tu vad málo stromov a absencia parku s veľkými stromami, cekovo mi príde, že SC má len jazerá a mne osobne sa tam až tak nepái- teda je tam fajn, odskočiť si len tak sa večer okúpať, ke´d je horúco.., ale že by som tam chodila na "výlety" to teda nie....okrem toho tu podľa mňa nie je kde chodiť. žiadna príroda. Pozitívuj je taká celková atmosféra malého dovolenkového mestečka, hlvne v ete tu má človek pocit, že je stále na dovolenke 😅 a príjemne sa tu žije, atmosféra, kľud milí susedia...pohodička...čo a infraštruktúry týka, základné veci tu máš, ale kvôli mnohým treba chodiť do BA- vybavovačky, lekári, odľa mňa ani aktivít pre deti nie je dosť- aj ke´d sa to veľmi zlepšilo za posledné roky. vážť treba hlavne cestovanie, ja netrvdím, že sa to nedá, ale veľa závisí od toho, kde konkrétne má človek zamestnanie, či je alebo nie je dobrý šofér, akú má pracovnú dobu...u nás máme obaja s manželom náročné zamestnanie na čas aj nervy, a v zásade by sme chodili asi domov len prespávať... plus veľk hendikep s moje šoférske nezručnosti, ja proste nemôžem ísť rúbať sa do špičkovej BA dopravy a úprimne si nemyslí, že sa to v dohľadnom čase zlepší... takže máme o problém viac... držm palce pri správnom rozhodnutí 🙂

rebecca2006
25. jún 2013

@silviu napísala som to vhaoticky, suma sumárum- do domu v SC by som šla, do bytovky už nie 🙂

rebecca2006
25. jún 2013

@fleuerette ďakjme ti veľmi pekne za Tvoje postrehy, úprimne povedané, asi si ma od Usilovných včielok dosť odrdila- samozrejme, najdôležitejšie je, ayb dieťatku tam bolo dobre- čo si ale myslím, súvisí nielen od kvality zariadenia ale aj od povahy dieťatka. Nedostatky, ktoré uvádzaš, síce podľa mňa nie sú žiadna katastrofa, a v štátnom zariaden v pohode, ale od súkromnkov by som očakávala asi viac.....Hlavne to obliekania je asi prblém. jedenie aj chápem, chapček asi odkukal od ostatnch detičiek menej pekný spôsob jedenia. No môj Maťo je pravdu povedia taký " nemožnučky", takže sme sa moc v škôlke nemali v čom pokaziť, naopak začal jesť kooončne sám.... vyberavý bol vždy, prvý krát keď začal chodiť na jeseň, síce prestal jsť úplne, ale to bola forma vzdrou a súvisela s emočnou adaptáciou, nedávala by som ju za vinu nikomu, môj Mato je proste taký.... Myslím, že nebo dostatočne emočne relý. Na jar po polročnej pauze OK. Samozreme, táva a, že v škôlk nie je adekvátne oblečený, al oni to tam pri tolkých deckách boihužiaľ nemôžu ustrážiť- a aj ked nechám decká s babkami tak ich dogabú že až, vonku 15 st a Esterka v tričku s dlhým rukávom a podobne. Bola som z toho vytočená, ale teraz to beriem tak, že postupne otužujeme 🙂 3piavý chodí až strach ale to mi nevadí, doma sa tiež zababre, ja som taká mamina, že nechm decká aj variť, plastelínovať, pieskovať, skákať po kalužiac...takže každý deň sme "na totálku"

fleuerette
25. jún 2013

@rebecca2006 ako som písala, je to asi od toho čo kto očakáva. Ja som mala takú predstavu, že keď už platím 300€ mesačne "budú tam od nadšenia" okolo mňa skákať 😀 😀 😀. Zaúradovalo aj to, že Lukáš je prvé dieťa, asi ešte nie som dostatočne vyzbrojená. Myslým že tie 2 adaptačné týždne sú perfektná vec nie len na to, aby sa dieťatko zacvičilo, ale aj na to aby si si otestovala ako to v jasliach či škôlke funguje.
Ak by som sa rozhodovala podľa seba asi jasle mením. Ťažko ale povedať, či by som našla jasle, ktoré by mi vyhovovali. Prednejšie sú mi ale momentálne pocity malého a ten je evidentne spokojný a šťastný. Veľa sa tam aj naučil to zasa musím napísať. Pekne rozpráva, vie hrozne veľa pesničiek.
Uvidíme ako to bude na jeseň a v zime.

fleuerette
25. jún 2013

@silviu prikláňam sa k @rebecca2006. My sme prišli z BA pred 5 rokmi, bez dieťaťa, obaja zamestnaný v BA, postavili sme si dom.
Začiatkom tohto roka sme sa chceli vrátiť späť do BA, žiaľ nepodarilo sa nám predať dom. MM zostal robiť v BA, ja som nakoniec dala výpoveď a musela som si nájsť robotu v Trnave, v SC to bolo absolútne nemožné.
Tiež ma tu jeduje, že každú chvíľu musíme na nákupy do BA, lebo tu je dosť obmedzené. A u nás je ešte problém, že z domu sa bez auta nehneme, nejde k nám ani chodník, len po ceste sa dá.

rebecca2006
25. jún 2013

@fleuerette súhlasím k Tebou, ak je malý spokojný treba to nechať tak. Malé nedokonalosti ťa aspoŇ pripravia na škôlku 🙂 ja nie som nejako absurdne náročné, ale ke´dže plánujem dať alé dieťa- 2- ročné- tak udem citlivejšia ako keď som dávala 3- ročného Martinka, podľa mňa spätná väzba od učiteliek je veľmi dôležitá, maminka je neistá a trápi sa, ako sa dieťatko v jasličkách cíti...samozrejme sú pre mňa dôležité pristory, aby decká nespali na kope v miniatúrnej mistnosti, aby mali dvor, režim- aby trávili veľa časiu vonku nie len pol hodiny prechádzkou- toto saozrejme neplatí pre štátnu škôlku, tu je mi jesné,že za tie peniaze moc žiadať nemôžem. Mne sa veľmi páči koncept esných škôlok a leby sadnám podarilo presťahovať do BA, dám ju do novootvorenej lesnej škôkky v Lamači.. v sc bohužiaľ taé niečo nieje- ale ie je tu ani les 😀

silviu
25. jún 2013

rebecca, fleuerette, dakujem za odpovede.

sme stoho dost unaveny, vyber lokality, pozemku, vsetky suvislosti.

manzelka ma rodicov v Hlohovci. takze by sme boli blizsie k nim a dost casto tam chodime.

mozeme si kupit velky pozemok v senci, alebo maly v Zahorskej Bystrici alebo Stupave.

robotu mam trochu flexibilnu, mozem prist skor a odist skor. aj nejaky Home office sa tiez da. ale to je teraz, neskor mozem byt inde.

mame 2 deti, 2 roky a 9 mesiacov a 9 mesiacov.

tak asi to riskneme. postavime dom. skusime par rokov byvat. ked tak potom predame

dakujem

s

sjuz
25. jún 2013

@silviu no my sme sice v SC v byte, ale ja by som nemenila. Nas BA sme nikdy ani neuvazovali a ani v buducnosti nechceme. Sme tu iba 5 rokov, ale obom sa nam paci. Deti mame 3,5 a 9 mesacne, a myslim, ze pre deti je to super. starsiu sme mali v sukromnej skolke a vtedy je logistika v pohode, so statnou by to bolo tazsie kedze koncia 16,45 :( ale zasa tam je malinka sanca ze sa nam ich podari dostat, lebo v SC je otrasny naval na skolky. Je pravda, ze aj mne tu chyba zelen a stromy - myslim les. Ako mala som byvala na zahori, takze vela casu sme travili na bicykloch a v lese. Tu sa bicykovat neda (aspon som este neobjavila ze kde). Inak jazera, amfiteater s parkom a preliezkami, aj aktivity pre deti sa da. neviem ako sa to bude zvladat so skolakmi. ale ved zvladaju aj iny. Druzina existuje aj tu 🙂

sirinka
25. jún 2013

@silviu my sme prisli do sc do domu prave, ked sme chceli rodinu... Mame tri male deti a sc mi vyhovuje prave, ze ide mensie mestecko a zaroven mame velmi blizko Ba, Vieden... Vsade chodime autom, popravde, som presvedcena, ze v Ba by to nebolo velmi inac, lebo si neviem predstavit, ako sa natahujem s troma detmi a davam pozor na premavku atd. Co sa tyka beznych nakupov, Senec a metro postacuju, na oblecko, nabytok a podobne je Ba v pohode po ruke. Ovzdusie je samozrejme horsie ako v ba.. Lebo bratislavsky smog sa drzi okolo braislavy, takze to je nevyhoda, co sa tyka zelene, my mame zahradu, nasadene stromy, raz iste budu velke 😀 inac vyuzivame karpaty....

namornicka
25. jún 2013

Čaute senčania, pridám aj moju skúsenosť. Bývali sme 5 rokov v Senci, nasťahovali sme sa tam ešte keď sme nemali deti, čiže nebolo treba stíhať škôlky, školy, iba prácu a po práci bolo jedno kedy prídem do Senca, ak som ráno prišla neskôr do práce ostala som dlhšie, nikam som sa neponáhľala. Potom prišla materská, druhá materská, super mesto na kočíkovanie, prechádzky, obchody v pohode, kávičky, zmrzlinky, lekári, veľa mladých rodín. v lete jazerá. Realita ma prikvačila, keď som nastúpila do práce. Dať dieťa do školy/škôlky v Senci a v prípade zápchy na dialnici nestihnúť ho vybrať poobede? Alebo ho voziť do BA, čiže spolužiaci nebudú jeho kamoši z ulice? V lete ho prevážať v horúčavách hore-dole? Tento problém sa týka najmä žien, lebo tie častejšie vyberajú deti a teda ťažko sa to stíha. Nám sa to veľmi stíhať nedalo. Presťahovali sme sa naspäť do BA, bývame tu už 5 rokov a som spokojná. Všetko mám "pod nosom", robotu, škôlku a školu, krúžky od výmyslu sveta. Obchody ma až tak netrápia, tie boli aj v Senci a raz do mesiaca som vybehla do BA. Keď je v zime poľadovica tak auto nechám doma a idem električkou. To je moja skúsenosť, nikoho neodhováram. Kamošky čo ostali v Senci sú niektoré spokojné, niektoré nie. Keď si v BA a dieťa v Senci nemáš šancu ho vodiť poobede na krúžok. Čiže priletíš o piatej poobede pre dieťa a idete rovno domov. keď je dieťa tiež v BA tak krúžky vybavíte v BA, ale do Senca chodíte iba spávať. Toto ma ale nenapadlo keď som bola na materskej, prišlo to až za pochodu.

rebecca2006
26. jún 2013

@namornicka súhlasím, prosím kde v BA bývaš? Ja som predovšetkým rada, že tu máme len byt, nie dom lebo za tým by mi bolo ľúto viac a musela by som robiť väčšie kompromisy...málokedy jeden model bývania vyhovuje v dnešnej dobe celý život....myslím, že SC aj ostatn satelity sú super pre rodiny s malými deckami, ke´d je mamina na materskej, a potom možno už pre rodiny s väčšími deckami, ktoré sa sami o seba popoludní postarajú, dojdú zo školy domov, zastavia sa na krúžku a pod, prípadne sú schopné dojsť aj atobusom z BA...potom pre všetkých, čo majú flexibilný pracovné posty, respektíve vhodnú pracovnú dobu- napríklad začínajú skoro ráno a končia včaššie popoludní a vyhnú sa zápcham. Prípadne pre vzácne výnimky, ktoré majú pracovnú uplatnenie v SC. Respektíve ak jeden z manželov robí v BA, a druhý v TT....plus všetky prípady, keď je v SC straý rodič, ktorý drží zadné dvierka ke´d rodičia nestihnú včas dobehnúť zo škôlky- ja viem, totomôže zariadiť aj susedka, ale predsa len, susedia a priatelia nie sú roldina a príležitostne isto radi pomôžu, ale nedá sa to zneužívať pričasto....samozrejme, pokiaľ si niekto nevie predstaiť existenciu v byte, ale túži po rodinnom dome, tak ten ho asi priamo v BA epostaví, že jo? a satelit ho neminie. My sme s manželo mali veľké oči, ale už teraz vidíme, že realita nás donúti z zmene, ak nechceme byť otrokmi počasia, dopravnej situácie a pod. Na druhej strane- všetky moje susedky vo vchode sú v SC spokojné a do Blavy by nešli ani keby ich bičm hnali, takže ono to jeindividuálne a skutočne závisí od situácie v rodine.

sirinka
26. jún 2013

@rebecca2006 netreba zneuzivat... Ja som oslovila niekolko ludi a za primeranu odmenu sa najde dost ochotnych ludi pomoct... Len si treba zvazit, ci to dovoluje financna situacia a samozrejme mne by to nevyhovovalo, keby slo o cely tyzden, ze by s mojimi detmi boli iba cudzi ludia, cas od casu je to v pohode ...

adulik23
26. jún 2013

@silviu napisala som straaaasne dlhy prispevok o nasej skusenosti, ale spadol mi kon 😅

takze znova, ale teraz len v skratke:

pre nas je senec super, aj ked obaja pracujeme v BA. podmienka je mat 2 auta.

rano daval syna do skolky manzel a poobede som ho vyberala ja. kym prisiel manzel z prace, tak som obehala aj kruzky, spravila bezny nakup ....
na vacsie nakupy idem raz za 2-3 mesiace do avionu, co je len 15 minut cesty.
"specialitky" objednavam cez internet 🙂

rebecca2006
26. jún 2013

@sirinka vidíš, asi od teba vytiahnem potom referencie a kontakty 🙂

sirinka
26. jún 2013

@rebecca2006 v pohode

mima300
27. jún 2013

Dievcata co mate deticky v seneckych skolkach, maju stale tu ustu ucitelku, alebo kazdy rok inu ? Mam dcerku na Kysuckej a od septembra ma uplne ine ucitelky ako mala doteraz. Vraj to prospieva psychike dietata a rodicia s tym suhlasia, tak ucitelky detickam menia. Mne to pripada divne.

lienka7
27. jún 2013

@mima300 .....uz s tym zase vymyslaju??? maly co mal vlani ucitelky tak jedna im ostala a druhu mali inu, ako to bude od septembra neviem ale aj takto pred rokom nam ucitelky vraveli ze od septembra budu mat deti ine ucitelky, tak sa dost rodicov v jeho triede na to ohradilo ze co je to ze hupost, ked si konecne deti zvykli na ucitelku, ucitelka na deti, uz sa poznaju, ucitelka vie ako na ktore dieta. Tak za tyzden prisla info ze ich teda nechaju tak ako su ....a v septembri sme zistili ze jednu ucitelku maju povodnu a druhu novu ....tak sme to neriesili. Ale ak by im nenechali ani jednu mozno by sme sa ozvali. Neviem

fleuerette
28. jún 2013

Myslím, že to bývanie v SC je dosť podmienené financiami 😠 😠 😠 , 2 autá, pohyblivá pracovná doba, nákupy v BA...... to všetko predpokladá riadny príjem oboch.

Baby idete na karneval?????? U nás tento rok zlyhala organizácia, teda zahlásila som, že nebudem všetko riešiť ja, a tak to aj dopadlo, pôjdeme asi len mrknúť.

sirinka
28. jún 2013

@fleuerette my sme iez neboli, obaja sme boli mimo domu...

mandalaska
30. jún 2013

@luciamk

Ahojte mamicky, ak mate este stale zaujem o opatrovatelku, vieme vam ponuknut svoje sluzby. Momentalne opatrujeme tri deticky ( 13 mesiacov, 16 mesiacov a 18 mesiacov ), este budeme priberat tri deti.

mandalaska
30. jún 2013

@lucadra

Ahojte mamicky, ak mate este stale zaujem o opatrovatelku, vieme vam ponuknut svoje sluzby. Momentalne opatrujeme tri deticky ( 13 mesiacov, 16 mesiacov a 18 mesiacov ), este budeme priberat tri deti.

tereza2009
1. júl 2013

dobry den,opatrim vase dieta ,skusenosti mam ,pracovala som v sukromnej skolke,som priamo zo senca a nieje problem aj u mna doma. moj tel 0918953699.........terka80@azet.sk.

saseno
8. júl 2013

ahojte babulky vpadnem vam sem prosim vas neviete o niektom kto ponuka ubytko v sukromi pre rodiny s detmi ale len tak na tri dni nakolko mam male dvojicky neviete o niekom prosim infoo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre