Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
18. apr 2012

@kity125 Odvolanie urcite stoji minimalne za pokus - poslala by som kopiu aj na skolsky urad. Ak sa nepodari, tak bud sukromna skolka, alebo ostat doma s dietatom.

lienka7
19. apr 2012

Ahojte.
Mam na vas prosbu - teda na tie ktore maju deti na Kysuckej.
Cez prazdniny funguju 3 tyzdne ako tak a na tie dalsie 2 tyzdne treba napisat ziadost. Viete mi poradit o co presne mam ziadat? Ucitelka mi to aj vravela ale bol to daky sialeny nazov + plakala mi mala tak som to moc neriesila. Chcem to napisat ale neviem o co presne mam ziadat a neviem kedy zase pojdem do skolky pre maleho aby som sa mohla opytat.

sirinka
20. apr 2012

@lienka7 a nechces si ho nechat v lete doma? ja klarku cez prazdniny nedavam do skolky...vidim na nej, ze uz ma dost toho ranneho vstavania, aj ked v skolke je rada...

lienka7
20. apr 2012

@sirinka ...rada by som ale ja mam zase opacny problem. Misko je skoro stale doma a mam ho na krku. Aj teraz bol 3 tyzdne doma, bol 4 dni v skolke a dnes rano mal zelene sople + kasel ako tuberak az sa mi skoro od kasla povracal....takze zase asi bude tyzden doma. Ja budem rada ak aspon cez leto ked tam bude malo deti bude chodit do skolky.(Teda aspon dufam 😀 )

kity125
20. apr 2012

no odvolanie podane a dufať že sa mi vrati kladna odpoved a že mi syna prijmu do školky....a ja tak isto Rebecca2006 nebudem riešit uplatkami...nenavidim to....

vera1132
20. apr 2012

ahojte, baby, prosim Vás poradili by ste mi zubara v Sc pre maleho? chcela by som mu založiť kartu u niekoho, ale vôbec ich nepoznam. tak si dam poradit dakujem

sirinka
20. apr 2012

@vera1132 ja som toto tiez riesila asi pred rokom...asi najjednoduchsie riesenie je vziat ho tam, kde patrite podla obvodu...
nase deti chodia k zubarke, ktoru maju pridelenu podla toho, kde chodia do skolky, teda zatial chodi iba klarka, ale uz mi zoberie vsetky, lebo ved vsetky tam budu chodit...hadam a dufam 🙂
inac maju plne stavy a mimo obvodov velmi brat nechcu...

vera1132
20. apr 2012

@sirinka to že snami to je teraz zaujímavé, začíname predavat naš dom, a my sa niekde budeme stahovat, a chcela by som aby zubara mal tam kde aj jeho detska doktorka je. aby to mal pokope. 😉

sirinka
20. apr 2012

@vera1132 no tak este chvilku pockaj, pripadne popros zubara, ku ktoremu chodis ty.

flowerska
20. apr 2012

@vera1132 ja som to riesila akurat dnes a maleho som hned aj objednala jurisovej co ordinuje na kysuckej v budove strednej odbornej skoly len o nej viem, ze robi detsku zubarku ja som k nej chodila od malicka

rene82
24. apr 2012

@kity125 aj ostatné baby. ako sa píše odvolanie? čo to musí obsahovať?

gretkab
25. apr 2012

@rene82 Odvolavas sa voci rozhodnutiu o neprijati zo dna... Ako dovody odvolania uvadzas... ides do prace, dieta ma 3 roky, mas tu trvaly pobyt a platis tu dane, dieta potrebuje kolektiv... Poslala by som ho aj do skolky aj cc na skolsky urad. Minimalne v tej verzii pre skolsky urad by som v pripade nemoznosti umiestnit dieta v tej konkretnej skolke ziadala umiestnit dieta v inej.

luppita
25. apr 2012

@kity125 @rebecca2006 napodobne kocky s tou skolkou, nas nevzali na kollarovu a som z toho v depkach.... odvolanie odoslane tak som zvedava, stale sa snazim mysliet pozitivne a verim, ze ho primu, ale zaroven stracam nadej ked pocuvam aka katastrofalna situacia je so skolkami a ake ,, sponzorske dary ,, sa davaju aby dieta prijali, no comment

rene82
26. apr 2012

@luppita ja som bola dať odvolanie včera priamo v škôlke a kópiu dá riaditeľka na úrad. rovno mi ale povedala, že všetci odvolaní dostanú zamietavú odpoveď. prijali 56 detí, ale tých neprijatých je ešte 64. tak nemôžu prijať samozrejme všetkých. no a tiež som sa ešte minule pýtala na sponzorský dar. existuje oficiálna verzia, čo naozaj zostane škôlke. ale nemôže to byť kritérium pre prijatie do škôlky.
@gretkab no to s tými daňami a trvalým pobytom sa ma netýka, lebo tam nebývame. takže to platíme inde ☹ bohužiaľ. o to to mám s prijatím horšie

rebecca2006
26. apr 2012

@luppita no nič, ak nás krpcov neprijmú, tak nám ostane tak akurát Jitkina slnečná škôlka a budeme musieť dať hlavy dokopy a našim dorastencom vymyslieť náhradný program...

sirinka
26. apr 2012

@luppita a preco v depkach?

@rebecca2006 ja som mala klarku tiez doma do styroch rokov a to uz sa mi aj janulka medzitym narodila a dalo sa to zvladat, navyse pri nastupe do skolky uz bola dost zrela, nemali sme ziadne sceny, nervacenie, plac, takisto imunitny system v dobrom stave, za cely cas bola dvakrat chora...takze pokial ste doma na RD, tak to nie je ziadna tragedia...

rebecca2006
26. apr 2012

@sirinka presne tak to beriem ja, a ani nebudem nejako moc riešiť, vezmú na odvolanie, super, nevezmú, tak to malo byť 🙂 Je mi jasné, že ak pôjde Maťko do škôlky, tak to bude pre mňa náročnejšie na režim, holt auto druhé nie je ani nebude, tak dva krát denne by sme sa museli prejsť bez ohľadu na počasie. A to ani nehovorím o chorobách. Maťkovou emocionálnou zrelosťou si tiež nie som istá- ale niekedy mám pocit, že doma sa so mnou už nudí a trochu by uvítal aj iný program, hlavne viac času s detičkami. U nás je kopec deciek, ale jeho rovesníci sú už teraz v škôlkach a jasliach...

gretkab
26. apr 2012

@rene82 Bez trvaleho pobytu je odvolanie uplne zbytocne, to mozes rovno riesit sukromnu skolku (si myslim).

Ja som inak Mareka davala do skolky, ked sa mi narodila Ela, ja som mala pocit, ze jedno dieta permanenetne zanezbavam (akoze Elu, ta chuda len spinkala a papala) - je mozne, ze by sa nam ten rezim bol nejako utriasol, ale ja som mala pocit, ze s nimi oboma bezpecne skoncim v Pezinku 😉. Inak cestne povedane mam pocit, ze 3. dieta pri tych dvoch si viem predstavit omnoho viac, ako to druhe pri prvom u mna 😉.

Ja si inak myslim, ze nejake deti na odvolanie snad budu musiet vziat, kedze moja takmer 4,5 rocna suseda dostala rozhodnutie, ze ju neberu. Tak to koho preboha brali, ak nevzali 4,5 rocne dieta, ktore tu ma trvaly pobyt?

rebecca2006
26. apr 2012

@gretkab tak toto je fakt otras. ☹ Dobre, keď už trojročiakov ponechávajú doma, fajn, ale 4- ročné by mali brať bez pardonu. Holt to dieťa potrebuje aj nečo iné ako sedieť mame pri sukni. Inak ja mám prsen taký pocit, že dve naraz je psycho, a že chudák Esti je odkázaná na hrazdičku a kolotoč... každé dieťa je iné, sú decká, pri ktorých v pohode aj domácnosť- susedka má také, tak nestačím závidieť- a sú deti vyžadujúce neustálu pozornosť... Čo sa narodením ďalšieho potomka samozrejme nezlepší...

rene82
26. apr 2012

@gretkab no až tak úplne zbytočné to nie je. človek nikdy nevie, či sa náhodou nejaké miesto neuvoľní. no a čo sa týka súkromnej, tak na tú nemáme, bohužiaľ. a ostať doma bez peňazí úplne - myslím rodičák - tiež pri 30ročnej hypotéke nie je žiadna rozprávka
no uvidíme, čo bude

rene82
26. apr 2012

@rebecca2006
@gretkab môjmu bratrancovi nezobrali 5 ročné dieťa, ktoré to dokonca dosť potrebuje - kolektív - lebo zle rozpráva, nie je jej dobre rozumieť, aj na logopédiu chodia. a dačo som počula o tom, že už dieťa pred školou nemusí chodiť do škôlky. ale neviem, či je to pravda

gretkab
26. apr 2012

@rene82 Podla mna podla zakona predskolakov a deti s odlozenou skolskou dochadzkou musia vziat prednostne a myslim ze, ze prave ked dieta zle rozprava (ak mu je teda ako tak rozumiet), tak potrebuje kolektiv, aby sa zlepsilo. Okrem toho, nerozumiem takemu zaveru speci, ak dieta predsa pri zapise vobec nemusi byt - to ako zistili? Divne.

gretkab
26. apr 2012

@rene82 No drzim palce, ale neverim, ze by sa ti to podarilo v sucasnej situacii v SC.

sirinka
26. apr 2012

@rene82 pokial nemate v senci trvaly pobyt, tak skutocne je to zbytocne...kedze uprodnostnia vsetky ostatne deti, ktore tu trvaly pobyt maju...tak to je nastavene...

rene82
26. apr 2012

@gretkab
@sirinka ja viem, že tak to je nastavené, ale riaditeľka mi dala akú-takú nádej. nepovedala, že to vôbec nie je možné. dá sa totiž požiadať mesto o výnimku či také dačo.

no a tiež som to vedela tak, že predškolákov musia brať, ale ževraj sa to zmenilo. nepátrala som po tom, lebo sa ma to netýka, tak to neviem naisto.

luppita
26. apr 2012

@sirinka v depkach, lebo musim ist pracovat, financne sa to uz neda zvladat dlho.... ak ho nevezmu, tak neviem co urobim a aj to, ze drobec naozaj miluje kolektiv.... kazdopadne niako to dopadnut musi..... vobec by mi nevadilo kedby bol drobec so mnou a s malou doma, ak by sme boli v inej fin situacii, ale ale ale, musim ist makat, sice si to mala odserinka, ale ja som bola v jasliach tiez od polroka , zijem a som ok.....

veronika33
autor
26. apr 2012

"Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijíma dieťa, ktoré dovŕšilo piaty a šiesty rok veku a ktorému bol odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky alebo mu bolo dodatočne odložené plnenie povinnej školskej dochádzky. Prednostne sa prijímajú aj súrodenci už prijatých detí v materskej škole."

toto majú zavesené na stránke MŠ Kysucka a myslím, že sa tým riadia všade, nášho drobca zobrali, lebo má už v škôlke súrodenca

oni si ešte musia držať miesta pre tých, ktorí budú mať odklad školskej dochádzky a to budú vedieť až v máji koľko miest sa ešte uvoľní, takže odvolanie sa určite oplatí podať 😉

sirinka
26. apr 2012

@veronika33 len pruser je, ze aj zakladne skoly su totalne preplnene, takze tie na prijimackach velmi casto odporucaju odklad, skolky zase tlacia aby co najviac predskolakov do skoly slo...zacarovany kruh...toto mna viac desi, kam budu chodit nase deti do skoly...

veronika33
autor
26. apr 2012

S dcérou sme absolvovali aj zápis do školy a tam nás bez problémov prijali, pokiaľ viem, tak na Tajovského prijali všetkých čo sa prišli zapísať a boli aspoň trocha schopní školskej dochádzky. Ale hneď som učiteľke povedala, aby ju tu veľmi nevítala a negratulovala jej, lebo nie je 100% isté, či do školy nastúpi kvôli citovej zrelosti, aj keď je ináč šikovná, nám odklad odporučila psychologička a keď mám správne info, tak na odporúčanie psychologičky zostáva z každej triedy 4 - 5 žiakov + cca 3 žiaci z každej triedy ktorým zle vychádzajú roky, takže cca 24 žiakov z ročníka ktorý by teoreticky mali už chodiť do školy bude ešte budúci rok chodiť do škôlky.
Približne ten istý počet detí, možno aj väčší zostal v škôlke aj v tomto školskom roku, nie kvôli tomu, žeby na nich škola tlačila, ale na odporúčanie psychologičky + tí, ktorým zle vychádzajú roky.

maryama
27. apr 2012

@sirinka do skoly sa prijimacky nerobia, to je len zapis, oni beru vsetky deti, ktore dovrsili 6 rokov a neziadaju o odklad

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre