Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

veronika33
autor
23. nov 2010

Trocha sa zapojím do predvolebnej debaty.

Tiež neviem z čoho usudzuje nefertitiavi, že ak tam bude viac poslancov a nebodaj aj primátor za KDH, tak pôjde viac na faru a kostol. Veď za Kvála sa vybudovalo farské námestie, pastoračné centrum a neviem či sa aj fara nejako modernizovala a kostol, ale keď je to už vybudované a je to krásne, tak to už budovať netreba. Farské námestie slúži všetkým senčanom, mnohí tadiaľ chodia na cintorín, kde sa pochovávajú všetci bez rozdielu vierovyznania.

Komunálne voľby sú skôr o tom, že tých ľudí, ktorých si zvolíme poznáme myslím viac, ako poslancov v parlamente a je takmer jedno či sú za nejakú stranu, alebo nezávislí.

Niekto sa pýtal na volebný obvod č.1, tak z tohoto volebného obvodu poznám osobne Jana Cíbika už veeeľa rokov (je to manžel laktačnej poradkyne Zuzky Cíbikovej, ktorú ste tu na stránke spomínali) a ešte jeden sused kandiduje za obvod č. 1 Maroš Lukošík.

nefertitiavi
24. nov 2010

@cruela to som hlavne poukazovala na rodinkarstvo nespomenula som ako rodinu len dve, spomenula som aj svagrinu s ktorou mam fajn vztahy a tiez ma zabija ze tam kandiduje s otcom-je to proste podla mna smiesne ved nejde o rodinny podnik.
a to nie je o urazani veriacich, ja som tiez veriaca, ale neskutocne ma vytaca ked sa dozvviem v akom pomere sa delia peniaze napriklad v pomere skolka kostol fara, deti na kollarovej sa tlacia a stale sa tam natlacia dalsie a dalsie deti, na ihrisko sa musia skladat rodicia...a pod a viem ze na upravu kostola - okolia islo ovela viac penazi, nebolo by rozumnejsie tie peniaze pouzit na ihriska, nemyslim len do skolok, ale aj po meste, ved je ich tu minimum. proste si myslim ze tie peniaze viac potrebuju, deti,popripade poliklinika a nie kostol a fara. ale to je moj nazor a je jasne ze nie kazdy s tym suhlasi. to by bolo dost o nicom keby sme mali na vec rovnaky nazor.

nefertitiavi
24. nov 2010

@veronika33 ako uz som pisala, tiez som veriaca a tiez sa mi paci ako je to urobene, len podla mojho nazoru tie peniaze a tie upravy by viac potrebovali skolky nez fara a farske namestie. ale to je proste moj nazor🙂 kazdy mame nejaky🙂

nefertitiavi
24. nov 2010

@cruela a tiez som sa rozhodovala madzi Poizlom a Kvalom🙂))))

nefertitiavi
24. nov 2010

a este posledna vec - moj nazor, resp nazor matky : radsej budem chodit po dezolatnom chodniku a do kostola nez aby som sa pozerala na to ako ma skolka nevyhovujuce oplotenie takze sa dostane do arealu hocijake podivne individum, a o psickaroch ani nehovorim, ako skolka nema na to aby prikryla pieskovisko a kopec inych veci 😉

arrett
24. nov 2010

@nefertitiavi Suhlasim s tým čo píšeš. Aj ja som veriaca, no ako matke mi tiež chýbajú ihriska a s tým kde dám simonka keď bude mat tri roky, si už teraz hlavu lamem:-/

slavkav
24. nov 2010

no ihriska - no comment - my co nebyvame v dome a nemozme si spravit ihrisko na dvore - vobec nemame kam chodit - ja som uz bola v koncoch - dcerke sa nechcelo len prechadzat po meste - ihrisko nejake na okoli ziadne - byvame pri poste ...ale co som pozerala volebne programy - tak ohladom deti nema nikto nic zaujimave v programe - aspon som nenasla - takze ja neverim, ze sa zacne nieco realizovat ... 😒

lienka7
24. nov 2010

ahojte.
@slavkav suhlasim s tebou aj s @nefertitiavi .....nie som sice veriaca ale myslim si ze peniazi na faru a kostol uz slo poslednou dobou dost. Beriem ze veriacich v kostole je asi dost a budu mat mozno iny nazor ale ako matku ma skor trapi to, ze akosi nie je kam s detmi ist. Na jazera to mame daleko, verejne ihriska ziadne, pieskoviska ani nehovorim, park ziadny, miesta kde by deti mohli behat po trave a bola by istota ze tam nechodia psickary vlastne nie su.
Skolok malo a preplnene. O chodnikoch a jazde s kocikom po "rozdrganych" chodnikoch ani nehovorim.
Myslim ze by bolo dobre zacat riesit aj tuto oblast. Lenze ziadny kandidat sa do toho nehrnie, lebo to nie je az tak na ociach a navyse maminy ma materskej su dost slaba volicska zakladna oproti dochodcom.
Spravil sa sice teraz park ktory je tiez od nas riadne daleko ale ho akurat tak otvorili a zase zavreli....naco ho teda otvarali neviem ....zvlast ked som citala ze by mal byt celorocne v prevadzke.
...Takze teraz sa da ist s detmi akurat tak na prechadzku po meste a nechodit po trave lebo "tam havo kaka".
Spravili sme si vlastne ihrisko a pieskovisko pred bytovkou a .....zrazu tam zacali chodit deti zo siroka daleka ....ok, nech pridu nic proti tomu...ale mohli by sa potom k tomu aspon lepsie spravat a nie to vsetko hned zacat nicit....a ked dieta napomenieme ze sa to nerobi bezi sa zalovat tatinkovi ktory sa potom tvari ze ide vynadat nam co sme si to na jeho synacika dovolili...ale to je uz o inom

..myslim ze Kval mal uz dost prilezitosti urobit co chcel, pripadne sa nabalit kde sa dalo a je cas aby ho niekto vystriedal a aby zaduli nove vetry .... 😉

slavkav
24. nov 2010

@lienka7 jasne, ked ste si spravili pred bytovkou vlastne - a nicili by vam ho - to by stvalo kazdeho. my zial byvame v bytovkach, kde je dost starych ludi a naokolo mame x starych zeleznych smykaciek - a to je tak vsetko. My ked vyjdeme von - ja netusim, kde vsetci su - kam chodia - lebo pred panelakom nikto nie je ... ja uz fakt neviem ako travit cas vonku s malou ... asi som malo kreativna ...ihrisko pri jednote znicene - smykacna na jazerach - schodiky dolamane - mna len prekvapuje - vsak tam chodia turisti a cele leto to bolo take znicene - ale mas pravdu - my nie sme dobra volicska skupina .. ked ja si uz uprimne nerobim iluzie - ze sa tym nieco poriesi.
skolky - v podstate spravil Kval 4 nove triedy - co je vpodstate 1 mala skolka - ale my tam nechodime do tych, kde spravili tie triedy - tak neviem, ci to je na ukor inych deti ...

slavkav
24. nov 2010

inak mna z tych kandidatov na primatora veru nezaujal ziaden ...

cruela
24. nov 2010

@nefertitiavi niekde bolo zverejnene hospodarenie mesta? to by zaujimalo aj mna, ze kolko penazi islo na kostol, kolko na skolky a podobne... co sa tyka kostola, tak viem, ze boli zbierky a mesto nezaplatilo kompletne vsetko, vyskladali sa na to aj veriaci a ini sponzori

co sa tyka ihrisk - ja nie som absolutne zastanca nejakych sidliskovych ihrisk, pokial nie su poriadne ohradene, tak vzdy tam budu chodit psy, macky, vandali (tym sice plot nezabrani, ale aspon im to stazi)... deti som nepustala na taketo ihriska, nestalo mi to za to, aby sme tam nejaku korelu chytili... radsej keby sa postavilo jedno poriadne ihrisko ako desiatky sidliskovych....

a skolky.... to je kategoria sama o sebe... nastastie my uz skolkujeme posledny rok, ale zas sa desim skoly, lebo viem, ze vsetci tito skolkari pojdu do skoly a na Tajovskeho veru vela miesta nie je uz teraz... tak uvidime

slavkav
24. nov 2010

@cruela jasne, staci poriadne oplotene ihrisko - som zvedava na to pri amfiteatri ..len doteraz tu nic take nebolo a to tu je deti neuveritelne vela
ale my sa asi aj tak budeme stahovat - tak mi to v podstate je uz jedno

brinzulka
24. nov 2010

bambulky...raz som sa odhodlala a pisala do sencana, preco nemaju psikovia chodzky ...pirpadne nahubky...a hovienka ostavaju po nich kade tade...na "ihriskach"
A dostalo sa mi odpovede od jednej holky, ze preco nemame nase deti na voditkach...a ako provokuju psov...neskor som sa s tou holkou vyhadala a ....slo o to, ze pridem domov a na botach hov...ze i ked moje dieta nahodou potrebovalo kakat, tak sme to museli spravit niekde hned a prirodzene upratali, pripadne sme utekali do podniku....ze preco majitelia psov nemaju sacik a exkrement neodpracu..vsetka cest tomu, kto to robi 😵 ...

chcem napisat, ci by nebolo dobre sa ozvat aj nejak inak...stale si hovorim, ze tie trojuholnicky trav, co su na namesti, by celkom pekne posluzili na drevene preliezky-ale komu to povedat?
pripadne, preco ste sa niekto neprihlasili kandidovat?- asi skareda otazka...

teraz ma trapi ....preco po chodniku-billa:posta...musim drzat 4rocne dieta za ruku, lebo ak nam ide od chrbta bicykel:
1.bud spomalia, zoskocia...pripadne idu po trave
2.pridaju a obiehaju chodcov, ze ved vsetci sa asi budu drzat"jazdnej drahy"- nepocitaju s tym, ze dieta, pripadne psik...moze zmenit smer zo sekundy na sekundu
3. mi skaredo vynada...ze ho spomalujem

znova som sa opytala sencana, ci sa da situacia nejak riesit...necudujem sa niekedy ani cyklistom, kedze maju na kraji cesty odparkovanych plno aut a boja sa "vhupnut" do premavky"...ci sa bude nieco budovat..."pol na pol" alebo z toho nic nebude...

neviem, kam by sa mohol hlas ludu obratit a volat o detske ihriska...tiez uz mam pocit, ze skor to bude o tom...ze coskoro budeme v skolke, skole a snad mensie deti sa doziju niecoho...

tzv"ihrisko" pod nami...je suhra dvoch pieskovisk exkrementov s dvoma prevratenymi lavickami...z 12x4bytov sme tu mozno len 4rodiny s detmi...ak by sme chceli podpisat peticiu....ze nieco spravime, do niecoho vlozime peniaze..pomocnu ruku...nepochodime...ide sa zateplovat, bol problem vobec prehlasovat tuto cinnost...tak sa "setri"

a ja sa pozeram z okna, ako kazdy rok navezu novy piesok, ktory potom vysavam spomedzi okien, ako ho tam nafuka prach a pocuvam venciacich sa havov..rano a vecer...

bola by som za...aby sa to dalo vsetko prec, aby sa spravilo z pol"travnatej buriny"parkovisko...a ostatne ostalo zelene ...a trebars pol na pol...na jednej strane vencime havkov a mame kos na exkrementy....a na druhej....mame preliezku pre dieta...z dreva...a kludne prilozime ruku k dielu...

Ale to tak nefunguje....a pisem sem taketo taraniny...."kamaratka" mi povedala, ze s ich ihriskom nieco spravili, lebo mali v zastupitelstve "ich" scloveka, ktory tam tento navrh pretlacil...

cize koho volit, ak nikoho nepoznam, ...ja naizaj neviem....ak by som poznala niekoho, kto naozaj vie pretlacit nase nazory, poziadavky...a fakt "zlapsit prostredie" okolo mna...nas....potreba krasna...bezpecia...idem do toho....

sorry...ja ked sa rozbehnem, polku mi nerozumiet a neviem prestat...

slavkav
24. nov 2010

@brinzulka praveze super si to napisala - so vsetkym suhlasim - ja nie som taky akcny typ cloveka na vybavovanie - ale rada niekoho podporim - so zaujmom o deti - aby som aspon s nasim druhym mala kam chodit. a kludne prilozime ruku k dielu - s tym nemame ziaden problem.
cyklisti - boli by super rozdelene chodniky -lebo xkrat sa mi stalo, ze mi skoro zrazili dceru ... ale je pravda, ze ja ich ani na cestach rada nevidim - mam strasnu paniku, ze ich zrazim ..

brinzulka
24. nov 2010

@slavkav ja sa bojim prerazit svoj nazor,ale ked sa dostanem do svungu....tak je so mnou problem...

slavkav
24. nov 2010

@brinzulka no vidis - vsak ty si mohla kandidovat 😉 😎 ale ty tusim nie si moj obvod - hm 😒

brinzulka
24. nov 2010

@slavkav no jasne 😀 😝 .....mne stacia moje deti a skola, co mi hovori, ze by som sa mohla ist aj ucit, kym maly spi 😉

napadla ma jedna vec: poznam holku, ktora riesila veci so skolkou na Kollarovej-akoze naozaj riesila, ze boli za primatorom a asi nie raz, a hnali ho k dostavbe...lebo dieta malo chodit uz od zaciatku sk.roka...a neviem, ci sa to podarilo teraz....alebo este musia cakat-mala sa tam dostavat trieda...

ze ako na to...A ak by ste boli ochotne a pisali by sa listy s navrhmi na zlepsenie....tak si myslim, ze by ich nemohli -nemali odignorovat...a urcite by sa pre pokoj ich posty snad nieco vyriesilo...Ja sa jej oyptam, ked ju stretnem...

slavkav
24. nov 2010

@brinzulka ja som pisala na mesto 2x mail - preco tu nie je nieco ako centrum volneho casu - pre deti - reakcia / odpoved ziadna ...

brinzulka
24. nov 2010

@slavkav ☹ ...skus sencana...najsamsuper by bolo komunikovat s niekym, kto je v zastupitelstve...
sencanky-nemate navrh?

slavkav
24. nov 2010

@brinzulka vidis - to ma nenapadlo. lebo som riesila - ze tu nik nerobi nejake kruzky pre deti predskolskeho veku. mozno tam napisem ...

cruela
24. nov 2010

@brinzulka kto za vas kandiduje? kde najdem zoznam? ti dakoho skusim dohodit, ak niekto normalny a mne znamy za vas kandiiduje,,,

cruela
24. nov 2010

@slavkav inak, ja sa uz dlhodobo venujem myslienke vykaslat sa na moju robotu a zacat si vlasztny biznis a v plane mam prave nejake aktivity pre male deti, kruzky, workshopy a podobne,,, len sa nejak neviem k tomu dokopat a bojim sa, ze by to v SC neslo....

brinzulka
24. nov 2010

sme 3ka...mam niekde noviny...neviem, ci tam nie je pani, ktora sa postarala o ihrisko pred ich panelakom a Kosicku?? alebo mam uz vsetko dopletene...s tym, ze pomoze aj inym...

a sa mi pacilo, niekde som citala...zriadenie nemocnice 😀 😀 ta mala by som pracu aj ja aj sirinka.... 😉 😀

cruela
24. nov 2010

@brinzulka u vas poznam Kamila Gaspara a Gaspara Jozana, tych dvoch by som asi ja volila. A poznam aj Martinu Martisovicovu, to je majitelka tych jasli na Kratkej, Drobcek, ci ako sa to vola... Ale neviem, ci jej by som dala svoj hlas...

slavkav
24. nov 2010

@cruela preco myslis, ze by to neslo? ja som bola zufala - ked som minuly rok nic nenasla. ja by som s dcerkou chodila urcite 😉 vsak deti tu je straaaasne vela. ja som bola ochotna chodit aj mimo. ale dcerku preradili v skolke do velkej a teda kruzky ma tam ... ale po poobediach by sme veru radi vyuzili nieco este na program - lebo ja nie som taky kreativny clovek - neviem jej stale nieco vymyslat.
vsak si kludne zvaz a ked sa rozhodnes daj vediet 😉 hm, aj ked je teda pravda, ze o take 2r sa asi budeme stahovat prec ... no ale to je este daleko - a uvidime, ci sa to aj zrealizuje

cruela
24. nov 2010

@slavkav problem je s priestorom, mam velke poziadavky na to, aky chcem priestor, kde by mal byt a kolko asi by mal stat... a nejak sa vsetky tieto poziadavky nevedia stretnut... plus samozrejme treba nejake pociatocne investicie, s cim mam momentalne tiez problem... ale este nieco ma v robote nahneva, tak idem na plno do tohoto 😉

slavkav
24. nov 2010

@cruela hm - to je pravda ... no drzim silno palce - lebo v SC je take nieco potrebne ako sol

maznacik007
24. nov 2010

no mne osobne prijde ze na to kolko ma senec prijmy z logistickeho parku /tade z dani/ tak co sa tyka jeho rozvoja.. tak nic moc...
napr. mne chyba normalne mestska plavaren, pohotovost ze tu neni ani dostatok odbornych lekarov... tie ihriska to ste uz pisali, CVC to tu tiez bolo spomenute.. po pesej zone chodia auta.. cize ani tam nie ste bez strachu ze vam dieta niekto zrazi, a jazera.. tiez by to tam mohlo inak vyzerat

my sme obvod c. 5. tak tam tiez neni az tak z coho vyberat... z 3. obvodu by som dala asi p. Maglockeho a zvazovala Jozana / inak skuste za nim ist co sa tyka ihriska on by to podla mna vedel pretlacit/

brinzulka
24. nov 2010

http://www.jozan.sk/volebny_program.htm
tohto myslite? ja sa inak ucim o ATP 😀 ..len sem ockom bludim 🤐

brinzulka
24. nov 2010

@maznacik007 len s tou pohotovostou: ma kto sluzit? isteho dna, ked som pracovala sa menil zakon a lekar, ktory v noci pracoval-pracoval v podstate od rana na svojom pracovisku...nasledne sluzba...cize 24hodin- ho rano cakala podla stareho zakona.... dalsia 8hodinova prac.doba- t.j. dali by ste sa uspat cloveku, co Vas privedie do umelej komy a bol predtym 24hodin na nohach?......nie vsetky oddelenia su take...ale stavalo sa..ze napr.anesteza..sme robili v kuse ako jeden prac.team pre celu nemocnicu-sekcie, polytrauma, chirurg-apendix...celu noc...

zmenil sa zakon, ze lekari po sluzbe museli ist domov a nastupit az dalsi den...t.j.-ci by mal senec dost lekarov na sluzby a ako by bola potom poskyt.dalsia starostlivost na detskych amb a amb.pre dospelych....

a myslim, ze tam bol aj problem, ze im tie sluzby nejak cudne preplatili...

ale som mimo diania...tak neviem,co sa pomenilo....ja by som bola tiez za, ze ak maly ma laryng.tak mu daju inhalovat na polikl.adrenalin....ale vzhladom k danym vyssie uvadzanym skutocnostiam to nie je v moci poslancov...ale v pocte lekarov, zakona a penazi- mozno pisem hluposti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre