Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

adulik23
27. jan 2011

@bebel vidim, ze mas prehlad. 🙂

adulik23
27. jan 2011

jezis 😨 , kym som napisala prispevok, tak som vybavila 2 telefonaty a hodilo ma to az pod tanyu78.
teraz ten moj prispevok vyzera, ze je mysleny ironicky, ale nie je. 🙂

alure
27. jan 2011

@rebecca2006 ,
@bebel tak presne ako píšete dievčatá...ja som si pri nástupe svojho syna v škole toho vytrpela až až...jednak Oliver je dosť empatické a citlivé dieťa,ktoré má tendenciu vybuchnúť a zlostiť sa.Prvý ročník navštevoval ešte v Rožňave odkiaľ sme prišli sem.Prvý pol rok trápenie,učiteľku mal podľa slov psychologa "vyhoretú" ktorá mu dosť ubližovala.Nakoniec sme podstúpili testy lebo pani učiteľka stále trvdila že je hyperaktívny a ona to potrebuje mať na papieri dovtedy sa k nemu nebude správať inak...po návšteve psychologa,kde sme boli sa pri prvej návšteve vylúčilo tvrdenie pani učiteľky,podstúpili sme testy ktoré ukázali na vyšie IQ,prestup do integrovanej triedy pre nadané deti..skončil prvý ročník,a nakoľko môj muž už dlhšie žil a pracoval v BA (doma bol len na víkendy) som sa jedného pekného dňa rozhodla že odídeme a dáme nášmu synovi viac možností.A sme tu 😉 Keďže som musela hľadať možnosť pre syna v rámci jeho "nadania" nastúpil do BA do školy pre intelektovo nadané deti a sme moc spokojný.Je to skromná škola,cestujeme každé ráno a platíme každý mesiac ale stojí mi to za spokojný výraz na tvári môjho syna a veľmi oceňujem ako nechávajú deťom voľnú ruku v tvorivosti,na hodinách komunikujú a prezentujú pd prvého ročníka svoje projekty...sú vedené iným spôsobom ako sme boli napríklad my. Je pravda že sa učia rýchlejším tempom a preberajú navyše dva predmety ale zvládame to a tešíme sa spolu z toho.
Akonáhle budem vidieť (čo je síce ešte ďaleko) aj na malom Denisov čo i len náznak "že je trošku iný" ani chvíľku nebudem váhať a ešte v prípravke absolvujeme psychologické testy aby sme nedošli do štádia ako pri Oliverovi a zbytočne sa netrápili....

alure
27. jan 2011

@adulik23 na aktívne deti veľmi zaberá plávanie ako také..jednak sa naučia koordinovať svoje pohyby,voda ako taká utlmuje a aspoň u nás po návšteve bazéna je kľud 😉 A samozrejme je to zdravé 😎

sirinka
27. jan 2011

hm...aj ja uz som pocula, ze senecke zakladne skoly nie su na bohvieakej urovni...ale tiez nemam ziadny prehlad o tom...no ale vozit deti kazdy den do Ba, to mi nepride ako idealne riesenie...ved uvidime, ako bude a ci vobec bude miesto pre nase deti...ked uz do skolky je problem ich umiestnit.... 😝

@alure v roznave som chodila na strednu 😀

alure
27. jan 2011

@sirinka to si dochádzala odtiaľto zo senca,alebo si tiež prisťahovalec?

alure
27. jan 2011

@sirinka mne manžel pracuje v BA a školu má kúsok od práce takže je to pohoda,ak náhodou ide mio tak odvoz zabezpečujem ja,ale to je málokedy 😉

sirinka
27. jan 2011

@alure pristahovalec z revucej a dochadzala som tam z betliara, kde mam starku 😎
no ten moj ma pracu tu v senci...a ja este netusim, kde sa zamestnam po rd

tanya78
27. jan 2011

tak opravujem, minulý rok to bolo len 92%, som teraz na MD, tak som si pozrela hodnotiacu správu 🙂 bebel, napíš mi do IP meno toho dievčaťa, možno ju poznám 😉

rebecca2006
27. jan 2011

hm, vidím, že východ je tu celkom bohato zastúpený, ja som z košíc 🙂

sirinka
27. jan 2011

inac niekedy zalezi aj od samotneho studenta...niektory sa na strednej iba ucia od slova do slova, ani poriadne nepochopia latku, ale vedia vsetky poucky a maju dobry prospech, ale potom pride iny typ skoly a skoncia...

alure
27. jan 2011

@sirinka manžel je pôvodom revúčan 🙂 Oliver sa mi narodil v Revúcej a do Betliara som chodila často aj ja...bývali mi tam rodičia 🙂
@rebecca2006 no tak to má byť 🙂 V KE som bola každú nedeľu počas strednej,chodila som do PO do školy a v Košiciach sme mávali stretko so spolužiakmi a chodili sme na diskotéky alebo proste len tak sa flákať a ráno do školy 😀

sirinka
27. jan 2011

@rebecca2006 no myslim, ze v senci je skutocne taka zmeska z celeho slovenska...vsetci, co sme prisli za pracou do ba ale netuzili sme zit v takom velkom meste sme tu natlaceni hehe

sirinka
27. jan 2011

@alure fuuuha...tak to sa mozno aj nejakym sposobom pozname 😝

spachtos
27. jan 2011

alure ,@bebel nehnevajte sa, ale kvoli vasim detom, mnozne cislo prvy pad pri pridavnych menach je i a nie y

spachtos
27. jan 2011

nezastavam sa seneckych skol, tiez nie som spokojna, hlavne co sa tyka druheho stupna, ale na prvom stupni sa najdu aj mladsie a velmi dobre pani ucitelky, len zial je ich malo

spalka
27. jan 2011

@spachtos a co akoze? 😀

spachtos
27. jan 2011

neviem, co sa pytas

spalka
27. jan 2011

@spachtos to bolo na margo tych i, y...vzdi my to pryde trosku smyesne 😉 😉 😉 😀

spalka
27. jan 2011

@spachtos to opravovanie myslim, ale ber ma s rezervou

spachtos
27. jan 2011

ja viem, ale keby si citala par stran dozadu, vedela by si, preco som to bebel napisala. A okrem toho som tym chcela povedat mozno aj to, ze chodila som na senecku skolu, ucila ma stara pani ucitelka, ktora bola prisna, o jednotku sme museli tvrdo bojovat, ale naucila ma to. Nemusela som chodit na vybrane skoly.

spalka
27. jan 2011

@spachtos ze si povolanim pani ucitelka?

spachtos
27. jan 2011

myslis, ze ked niekto vie pravopis, musi byt ucitelka?, /nehovorim, ze nerobim chyby, aj mne sa moze stat/

alure
27. jan 2011

@spachtos nie som si vedomá gramatickej chyby ale človek je tvor omylný takže pohoda.Bola som doteraz hrdá na svoj pravopis ale myslím si že je neadekvátne vo fórach riešiť "i" a "y" riešime tu oveľa závažnejšie a podstatnejšie veci ..tiež nič v zlom. A keď sme už pri tom nezabúdaš na interpunkčné znamienka? 😉

spachtos
27. jan 2011

@alure ja to vytahujem len na zaklade reakcie bebel /pozri si starsie prispevky, ako napisala jednej mamine/. Ja neposudzujem ludi podla toho, ale nepacilo sa mi, ako jej ona napisala a vlastne s tym zacala. Ale na druhej strane musim povedat, ze mi to udiera do oci.

spalka
27. jan 2011

@spachtos nie, myslim skor ze ked ma niekto pasiu v opravovani musi byt pani ucitelka 😉

spachtos
27. jan 2011

@spalka nemam ziadnu pasiu, precitala si si prispevok bebel? nechapes, ze to robim kvoli tomu?

rebecca2006
27. jan 2011

oooooch baby, už neriešme prosím ten pravopis, veď tie fóra sú predsa úplne o inom...aj keď niekedy sa divím, kde sa v maminách naberie toľko skrytej agresie.... teda konkrétne tuto nie, ak odmyslím sem- tak iskrenie okolo ypsiloniek- ale ostatné témy sa normálne bojím otvárať, nieto ešte do nich písať, minule som sa odvážila a tááákúúú nakladačku som dostala za svoj skromný názor 😀 normálne som mala pocit, že dotyčná by si mala ísť povinne zacvičiť, večer dať s manželom dobrú večeru, pohár vínka a špetku romantiky a bolo by 😀

alure
27. jan 2011

@spachtos podľa tvojho príspevku si to adresovala mne a bebel...preto som sa opýtala kde mám chybu 🙂
@rebecca2006 pekne si to napísala 🙂 a taebo je na vybitie energie tiež fajn 😉

adulik23
27. jan 2011

@spachtos viem na ktory prispevok od bebel si reagovala. 😉 ona to podla mna zoberie v pohode. vsak aj to sklonovanie bielu zobrala uplne normalne.

ps: ja som nahodou rada, ked mi niekto opravi pravopis. a ked je to este takto verejne, tak to mam zapamatane navzdy. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre