Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

rebecca2006
14. mar 2011

@sirinka pripájam sa ku gratulácii 😀 Aké krásne meno ste dali 😀 😀 😀

rebecca2006
14. mar 2011

baby nemáte skúensti s rekonvalescenciou po gastroenteritíde u detí? Maťko mal teraz od stredy, aj sme boli 3 dni na infečnom, prijali nás ako podozrenie na salmonelózu, ale tá sa nepotvrdila- šlo však určte o nejakú bakteriálnu nákazu, nie virózu. Berie ešte Biseptol, do štvrtka Dali nám doporučenie na dosť prísnu dieétu. e na 2 týždne. To bz ešte bolo OK, ale Dr mi pri prepustení povedela, že máme byť týždeň doma. Zdá sa mi to dosť, hlavne keĎ je pekne. Fakt je, že pri Biseptole nemôžeme na slnko...Do kolektívu s ním tak skoro nepôjdem, čo ma veľmi mrzí kvoli Sniečku, ale čo už, keď máme takú "nahovno "imunitu, ale vzvetrať bz som ho tak v stredu, štvrtok už aj šla... čo myslíte? Náš Dr mi povedal, že kľudne, len nie na slnko, no tak, babo, vyber si...

sirinka
14. mar 2011

@rebecca2006 dakujeme a ja si myslim, ze vonku kludne mozete ist, ale mc sa skutocne radsej este vzdajte na chvilku 🙂

rebecca2006
14. mar 2011

@sirinka vďaka. no je mi jasné, že Slnečko sa musí yaobísť bey nás, len mi je to veľmi ľúto, som si myslela, že po prvom roku to bude paráda, a budeme chodiť kade tade... A niekedy mi už doma hrabe... Ale čo už, ydravie drbcov je na prvom mieste..

sirinka
14. mar 2011

@rebecca2006 ved mi hovor, ja tam mam permanentku a ktovie, ci ju v tejto sezone este stihneme uzit 😝

rebecca2006
14. mar 2011

a nejaké receptíky, čo variť deckám na protihnačkovej diéte? Viem presne, čo deti môžu jesť, len neviem už nič "kreatívne" vymyslieť.. Varila som mrkvovú polievku, dnes hydinovú z morčacieho maska, v nemocnici sme mali ešte zapraženú.. Tú ale neviem, ako urobiť, keď nemám robiť zápražku. Inak mal varené zemiaky- pyré nemá rd, riyoto, čisté cestoviny, rozpučený banán, ablkovo mrkvové pyré a koniec.

gretkab
14. mar 2011

@sirinka Ty este permanentku stihnes vyuzit v dalsich sezonach 😉. Aj ked samozrejme by sme vas videli velmi radi!

@rebecca2006 podla mna varis celkom pestry repertoar na dietu, moje deti zili na all inclusive dovolenke 10 dni na suchej ryzi a suchych cestovinach (striedali spagety a farebne vrtulky) a to ani ziadnu dietu nemali 😉.

arrett
14. mar 2011

Ahojte. Tak moje deticky dnes boli prvý krát v emcecku🙂 Simonkovi sa páčilo a spinkal dnes ako anjelik🙂 Tak sa teším, že bol s detickami. Prídeme aj nabudúce🙂

petra89
14. mar 2011

katy1979: Neviem, či by mi nejako psychologičky v Senci boli nápomocné... s tým musia súhlasiť rodičia, a je to na dlho riešiť cez tretiu osobu. Navyše, pokiaľ viem, psychologičky mi len tak nemôžu dať kontakt na rodinu bez jej vedomia.

Ak by ste sa s diagnostikou nejakou pohli, a budeš mať záujem, tak sa ozvi.

Ďakujem za reakciu

gretkab
14. mar 2011

@arrett Aj my sa tesime, ze sme vas spoznali - deticky su uzasne!

elleniak
15. mar 2011

@arrett co je to emcecko?

silvia31
15. mar 2011

@sirinka gratulujem k malinkej a prajem veľa spánku, mliečka a zdravíčka 😉

silvia31
15. mar 2011

elleniak - nie je to MC - materské centrum Slniečko?? 😕 hmm keď tak nad tým uvažujem..

inak som minule bola vonku a tiež som hľadala pri amfíku to ihrisko, som sa vás chcela na to opýtať, že kde to tam má byť..
dievčatá, kto by šiel s nami dakam von? resp. kto je v takom čase vonku 🙂 okolo 13-14stej hodiny, to sme už ready na prechádzku alebo ihrisko 😀 nepridá sa niekto, samú ma to fakt nebaví... kedykoľvek tento týždeň, ak by ste mali chuť 😉

petra89
15. mar 2011

ihrisko v areáli amfiteátra otvoria až v máji

arrett
15. mar 2011

@silvia31
@elleniak Ano, materské centrum🙂

sisulita
17. mar 2011

chcela by som sa informovat o pediatrovi Harsanym. v pripade ze ho chcem oslovit ako buduceho pediatra pre babo ci sa treba objednat alebo len prist a popytat sa. dakujem

fleuerette
17. mar 2011

@sirinka gratulujem k babatku 😵 , prajem vela zdravicka

gretkab
17. mar 2011

@sisulita Urcite sa objednaj - ale ak chces len prihlasit babo, to zvladnes telefonicky.

sisulita
17. mar 2011

@gretkab dakujem

santana
18. mar 2011

Ahojte maminky, budeme sa niekedy na jesen stahovat do Senca a riesim prave skolku, celkom ma zaujala sukromna vo svatom martine, nemate nejake konkretne skusenosti alebo referencie?

rebecca2006
18. mar 2011

@santana napíš gretbe- gretkab, jeje synček 🙂 tam chodí

santana
18. mar 2011

@rebecca2006 dakujem uz som jej napisala 🙂

sirinka
18. mar 2011

v Ba bude dr. Newmann, vsetko o dojceni
https://docs.google.com/document/d/1s2efVa2QYMe...

misha8
22. mar 2011

@sisulita volaj ale čím skôr ma veľa detičiek nás zobral v decembri ledva ledva ....

fleuerette
22. mar 2011

Maminy, citam tu, ze vas mnoho chodi do Slniecka. Chcem sa spytat na program v nom. Koresponduje s ich webovou strankou? Pomaly sa mi blizi termin, a tak som chcela nejake tie cvicenia, prednasky, pripadne kurzy pre buducich rodicov. Ale tu v Senci v MC nic, uplna hluchota. Ani po narodeni babadla tam nic nemaju, nenasla som ziadne prednasky o kojeni, alebo napriklad masazach, placi. Je to len moj dojem z webovej stranky, alebo je to naozaj skor ako otvorena skolka, kam sa mozu prist zahrat malinke deticky a maminky pokecat???

gretkab
22. mar 2011

@fleuerette V slniecku v utorok byvaju dielne pre deticky, v stredu dielne pre mamicky, inak zahrat a pokecat. Vo stvrtok byva hudobna skola Yamaha, ale to sa plati osobitne a prihlasujes sa na nejake obdobie. A v piatok je slnecna skolka, ale to je pre deti cca od 2,5 roka a tiez sa tam treba osobitne prihlasit.

alex21
22. mar 2011

@fleuerette gretka ti aktualny program napisala, co sa tyka ostatneho vela zalezi od toho, ze slniecko nema vlastne priestory. Cvicenie pre tehotne skoncilo v januari a viac uz nemoze byt lebo tam kde je momentalne v podnajme nechcu prenajat dalsie hodiny. Slniecko ma presne vymedzene hodiny a do toho sa zmesti akurat co napisala Gretka. Inak by sa vedelo urobit vela kurzov a cviceni. Masaz dojciat bola minulu sezonu, bol to kurz, ktory sa musel zvlast platit a myslim, ze sa nan prihlasilo malo mamiciek. Nakoniec tusim bol ale mali byt dva uz si to presne nepamatam. Prednasku o dojceni neni problem urobit, ja osobne poznam jednu laktacnu poradkynu, ktora bola ochotna prist ale nakoniec tiez nebol zaujem. Vacsinou chodia mamicky s vacsimi detmi a uz asi nepotrebuju prednasku o dojceni.

fleuerette
23. mar 2011

@gretkab
@alex21 dakovala 😉 , to je fakt skoda, pozerala som nejake MC tu v BA a maju fakt bohaty program aj pre mamicky. Seminare, kurzy, prednasky, burzy a podobne, ale ako pisete, asi to zavisi od zaujmu samotnych mamicie no a od moznosti MC. Od maja som uz doma, som sa tesila, ze nebudem musiet pachnut do BA, no ale vidim, ze budem musiet. Fakt skoda

gretkab
23. mar 2011

@fleuerette Burza byva aj v Slniecku, prave vcera skoncila 😉.

arrett
23. mar 2011

@gretkab Ahoj. Nehladala ma jedna maminka v pondelok s taskou plnou oblecenia??? Sme sa dohodli, ze sa tam stretneme, ale Simon ochorel, teploty, sople a tak a nabral aj Dasku, tak mam doma pestro. Iba odsavam, prebalujem a davam cipky. Kurnik, keby som aspon vedela, ako sa vola 😒 😒 😒 😒
Aj ja poznam jednu Laktacnu a urcite by prisla 😀 😀 😀 je to moja tetuska.
To MC ma moznosti take ako ma. Mozno keby sa nasiel iny priestor, tak by to bolo lepsie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre