Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

horajda
31. jan 2012

Ahojte baby,
predbežne si chcem zistiť záujem na ŽABKY- cvičenie s deťmi. Kurzy sa začnú v polovičke apríla. Trvať bude 10týždňov a cena bude 43E.Detičky budú rozdelené do skupin 12-18mesiacov, 18-24mesiacov, 2-3roky. Cvičiť sa bude vo štvrtok doobeda, možno piatok a v sobotu, záleži od počtu prihlásených.
Je to príjemne strávená hodinka s Vašim dieťatkom. Osviežime si riekanky, pesničky, možno sa naučíme aj niektoré nové. Trošku si zacvičíme, rozhýbeme telo a poskáčeme. Deťom je ponúknutá hra a priestor pre ňu. Prirodzene rozvíjajú pohyblivosť, koordináciu pohybov, rovnováhu, orientáciu v priestore, lepšie spoznávajú svoje telo. Rozvíja sa schopnosť sústrediť sa, tešiť sa, zapájať sa do činností, ale tiež sa uvoľniť, upokojiť, oddýchnuť si vďaka rytmickému usporiadaniu hodiny. Deti zažívajú spoločnosť ostatných detí, učia sa prvým sociálnym kontaktom a komunikácii s ostatnými deťmi. Využívame cvičebné náradie ako fitlopty,overball, masážne loptičky, masážne podložky, ale aj netradičné ako misky, varešky, maňušky, bublifuky, hudobné nástroje,farebné loptičky a iné.
Kurz vedie:
Mgr.Art Zuzana Horáčková - budúca lektorka pohybového vzdelania detí akreditovaného Ministerstvom školstva, mamička dvoch malých detí vyštudovala VŠMU odbor pedagóg ľudového tanca, 7 rokov tancovala v umeleckom súbore Lúčnica, 6 rokov viedla DFS Sárik v Bratislave a v súčastnosti sa venuje kurzom pre deti od 1.5 do 5 rokov v materských školách, materských centrách a v MSKS Labyrint.

Akékoľvek otázky máte napíšte mi na zuzanahorackova@yahoo.com alebo volajte 0907 303 945. Ak máte záujem sa prihlásiť prosim Vás kontaktujte ma emailom.

brinzulka
1. feb 2012

@bubina76 my sme od 4tyzdnov pouzivali manducu...do roka a pol ...vybavili sme vsetko, co bolo treba- cez urady, dovolenky...turu...nakup...lekarov... restauracie...maly sa tam nakojil, pospal si...(zacali sme v lete, plienka cez hlavu, rucky-nech nanho neprazi...v zime MaM kapsa)
sestranica mi zapozicala ergo... lepsie sedelo na ramenach, dobre sa mi s nim manipulovalo, bolo viac polstrovane-pevnejsie...ale babo ma nohy od seba dalej, ako ked je v manduci 😖 , co maly protestoval...
v eshopoch sa daju zapozicat na skusku

manzel nechcel nosit...ale napokon mal manducu rad aj on 🙂 ... v zime sme mavali kapsu-zimna verzia....kocik sme prvych 6m skoro nepouzivali. dokonca si manducu ziadal-maly.

satku sme pouzili raz- neuspesne...mne sa s nou nemanipulovalo dobre, maly vystrajal.

bubina76
1. feb 2012

@horajda
@katy1979 No som viac-menej rozhodnuta pre manducu, aj mm sa pozdava viac. A myslim,ze nanho tiez skor navleciem manducu nez ho omotavat satkou,ak bude treba 🙂
Moja cica je dost plackava,kym ju zabalim do tej satky,slusne sa vyvrieska ☹ Viem,chce to len cvik,ale asi aj v kombinacii auto-nosic, sa mi bude lahsie z autosedacky prekladat do manduce,nez sa niekde na ulici omotavat satkou 🙂)

bubina76
1. feb 2012

@brinzulka Jeej,v manduci sa da aj kojit? To som nemala ani paru, sa nejako povolia popruhy,alebo ako? Musim este pocitat o tom,dik moc za tip 🙂

sirinka
1. feb 2012

@bubina76 hej, trosku si ju povolis a mozes kojit...ale tej satky sa netreba bat, ide o to, ze dietko si na akykolvek nosic musi najskor zvyknut, mnohe deti na zaciatku protestuju ci v satke, manduci...hocikde...takze naozaj zalezi len na tebe, co si vyberies...ta satka mne pride pohodlnejsia pre dietko, ma viac sposobov uvazovania a moznosti nosenia, ale ja som si na zaciatku na nu tiez netrufala, neskor som aj rozmyslala, ale tak investicia do manduce mi stacila a teraz mam aj patapum pre vacsie deticky...

bubina76
1. feb 2012

@sirinka No to je fakt pravda,ze si musi zvyknut. Som si naivne myslela,ze to bude trocha jednoduchsie,kedze ju nosim v zavinovacke - je zvyknuta na to,ze je "zabalena",ale v tej satke je predsa viac na tesno 🙂 No ved poskusam,uplne tu satku este nezatracujem 🙂 Ale som si este dost neista aj v zatahovani a polohe noziciek. Nosi aj ortopedicke gatule,teda nasiroko je zatial nejako.

lienka7
1. feb 2012

ja som tiez riesila dilemu ze v com nosit maleho ked bol zly ako cert, chcel byt len na rukach a ja som potrebovala navarit alebo riady umyt a pod...nakoniec som sa rozhodla pre satku, lebo je spratnejsia a pacilo sa mi to mnozstvo uvezov pre rozne velke deti.
S viazania som mala najprv strach ale po veceroch som trenovala s vankusom a neskor s malym ked bol najedeny a spokojny. Nebolo to nic strasne, v satke sa mu pacilo, takze v lete ked mal rok sme takto vyrazili aj do tatier...zvlladli sme aj tury, aj si v nej pospal a pod. A ze sa mi pri viazani obcas vlacila po zemi? no boze, doma som oprala. Maly ked videl satku uz sa tesil. Ked bol mensi nosila som ho vpredu, ked bol vecsi sup ho na chrbat a hotovo. Ked mal 2 tak sme ju zase vyuzili v tatrach ked uz nevladal a teraz ked uz mal 3 sme ju zase vyuzili, ale kedze som uz bola tehotna tak ho nosil manzel. Najprv nechcel ale nakoniec bol v pohode aj maly aj manzel. Ja som spokojna zo satkou.

brinzulka
1. feb 2012

@bubina76 kojili sme (dokonca na nakupoch) 🙂 a okolie nemalo ani ponatia... az na to chrochtanie, co dokazal vyludit.
mne osobne to usetrilo pocuvat jeho nareky- z hladu, bola som v pohode, ze on je v pohode...ze nemusim hladat nejaku lavicku...kutik, kam by som sa usadila a dojcila.... od veci, len taka spomienka: raz mi spoluziak po navsteve Indie povedal, ze sedel v kostole a bolo mu divne, co to pocuje za zvuky...a mamina vedla neho prehodila cez maleho plienku a uz kojili🙂 ked mal potrebu
nasla som zimnu spomienku na manducu a kapsu...

luppita
2. feb 2012

@bubina76 ja malu nosim v satke, paci sa jej zatial len jeden typ uvazu, je to super 🙂 vela ludi tvrdi , ze satka je skvela aj na kojenie, no namt o zatial este nejde, trenujeme po veceroch, ale neviem to, ako ju v nej mam kojit, no snad najdeme niaku fajn polohu 🙂

bubina76
2. feb 2012

@brinzulka Do takeho stadia by som aj rada dospela - malu kdekolvek a kedykolvek nakrmit 🙂 Mno v tej polohe na zvislo zatial velky optimista nie som,ona doteraz vzdy papala poleziacky.
Doma mam satku,treti den 🙂 tak 2x denne po 2 hodky sa ponosime,zvislo, babulka podriemka a ja konecne aj nieco spravim 🙂 Skusala som ju dat do kolisky,ze ju skusim nakojit,ale nieeee,hrooozny vresk 😢

@luppita Tak sme na tom asi rovnako,aj ja zvladam len 1 uvaz 🙂 kriz s kapsou vnutri, co si skusala na kojenie?

luppita
2. feb 2012

@bubina76 viem tiez len ten kriz s kapsou, tam mi to kojenie nejde a skusali sme aj tu kolisku ci ako sa to vola, ale tam mala moc nechcela byt, tak sme kojit ani neskusali, asi to chce len cas a prax 🙂 drzim palce so satkou 🙂

rebecca2006
3. feb 2012

Baby, keďže som tu točila o MŠ, dnes som našla na seneckom webe odkaz, možno pomôže aj iným sa zorientovať:
Zápis detí do materských škôl
v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Senec pre školský rok 2012/2013 sa uskutoční v termínoch:

Materská škola Termín a čas zápisu Riaditeľ Telefón Webová stránka
MŠ Fándlyho 2 T.: 15.02. a 16.02.2012
Č. od 13,00 do 17,00 hod. Bc. M. Leginusová 02/45924230 www.msfandlyhocentrum.sk
MŠ s VJM Fándlyho 20 T.: 15.02. a 16.02.2012
Č. od 13,00 do 17,00 hod. Mgr. K. Némethová 02/45923510 www.szenciovoda.meu.sk
MŠ Kollárova T.: 15.02. 2012
Č. od 13,00 do 18,00 hod. Mgr. E. Jonášová 02/45923432 www.mskollarova.sk
MŠ Košická T.: 07.03. 2012
Č. od 10,00 do 15,00 hod.
T.: 08. 03. 2012
Č.: od 10,300 do 12,30 hod. PaedDr. S. Dolezsálová 02/45923217 www.duha-mojaskolka.sk
MŠ Kysucká 9 T.: od 15.02. 2012
Č. od 13,00 do 18,00 hod. K. Kováčová 02/45924651 www.mskysuckasenec.sk
Prijímanie detí do MŠ sa uskutočňuje v zmysle vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z. z. o materskej škole.

Podmienky zápisu:

Podľa uvedenej vyhlášky sa do MŠ prijímajú deti vo veku spravidla od troch do šiestich rokov. Prednostne sa do materskej školy prijímajú deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku, deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou a deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou.
Deti po dovŕšení dvoch rokov môžu byť prijaté, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne , priestorové a iné podmienky.

Ostatné podmienky prijímania detí určí riaditeľ školy a po prerokovaní s pedagogickou radou školy ich zverejní na viditeľnom mieste ( dieťa zamestnaných rodičov, prihliada sa na trvalý pobyt, a pod.).

Zákonný zástupca môže zapísať dieťa len do jednej materskej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Senec.

Čo budete potrebovať
vyplnenú žiadosť na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie
- žiadosti si rodičia môžu vyzdvihnúť v materskej škole alebo si ich stiahnuť z webovej stránky príslušnej MŠ
- písomnú žiadosť musí rodič vyplniť a dať si ju potvrdiť od všeobecného lekára pre deti a dorast
- ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží okrem žiadosti a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie

Zdroj: MŠÚ Mgr. A. Kubliniak

sirinka
3. feb 2012

@rebecca2006 nevies, da sa nieikde stiahnut prihlaska z kysuckej?

brinzulka
3. feb 2012

@sirinka luci, link co Ti dala rebecca.... L stlpec - informacny servis: daj si zapis...v texte najdes... tlacivo a tam je link na rozbalenie a ides ...tlacis...ja ju mam uz aj potvrdenu
alebo mm moze priniest zo skolky...

sirinka
3. feb 2012

@brinzulka akoze ja mam zaspaty pc alebo co, mne tam stale pise ze budeme vas vcas informovat niiiiic viac...preposles mi konkretne link na ten text?

sirinka
3. feb 2012

@brinzulka diky, pomohla si mi, ten druhy link mi funguje

sirinka
3. feb 2012

@brinzulka a na kavu pridem, ale ked sa uzdravime

horajda
3. feb 2012

cafte baby a vam ide vytlacit prihlaska na MS Kollarova?Ak ano poslete mi ju na zuzanahorackova@yahoo.com, mne to akosik nejde ☹

rebecca2006
3. feb 2012

@horajda ani mne nejde...ale cez vikend pootravujem MM? nech mi skúsi ten súbor otvoriť, a keď sa podarí, pošlem.
Ale keďže sa podáva len 1 prihláška, asi skúsim Kysucú, je mi nejako sympatickejšia.....

luppita
3. feb 2012

@horajda mne tiez nesla stiahnut, bola som si osobne v skolke po nu 🙂

panki
4. feb 2012

Ahojte. Chcela by som sa len opýtať, či sa tu náhodou nenájde mamička, ktorá nedala detičky povinne zaočkovať a patrí k MUDr. Somogyiovej? V podstate ma len zaujíma ako sa pani doktorka v takejto situácii správa, prípadne aj dlhšiu dobu po odmietnutí očkovania? Nahlasuje to? Ďakujem

rebecca2006
6. feb 2012

@horajda hodila som ti mail so žiadosťou na KOllárku, daj vedieť, či ti to prešlo.

horajda
6. feb 2012

@rebecca2006 dakujem este raz

horajda
7. feb 2012

Taaaaaaaaaaaaaa a terminy su na svete, bola som nutena zmenit piatok za utorok. Nech sa paci
Žabky
Cvičenie a tancovanie s deťmi od 1 do 3 rokov
Nové kurzy už od 10. Apríla 2012
Cvičiť sa bude každý
Utorok
9.30 - 10.30 Žabky Cupkajky 1 – 1,5r.
Štvrtok
9.30 - 10.30 Žabky Skákajky 1,5 – 2r.
10.40 – 11.40 Žabky Bežkajky 2 – 3r.
Sobota
9.30 – 10.30 Žabky Skákajky 1,5 – 2r.
v krásnych priestoroch MsKS Senec Labyrint na 2.poschodí
Príjemne strávená hodinka s Vašim dieťatkom. Naučíme sa riekanky, pesničky a krátke tančeky. Trošku si zacvičíme, zatancujeme, rozhýbeme telo a poskáčeme. Deťom je ponúknutá hra a priestor pre ňu aj za doprovodu reprodukovanej hudby. Prirodzene rozvíjajú pohyblivosť, koordináciu pohybov, rovnováhu, orientáciu v priestore, lepšie spoznávajú svoje telo a seba samého. Rozvíjajú si schopnosť sústrediť sa, tešiť sa, zapájať sa do činností, ale tiež sa uvoľniť, upokojiť, oddýchnuť si vďaka rytmickému a plynulému usporiadaniu hodiny. Deti zažívajú spoločnosť ostatných detí, učia sa prvým sociálnym kontaktom a komunikácii s ostatnými deťmi. Na cvičení používame cvičebné pomôcky ako overball, fitlopta, softball, masážne ježkové loptičky, masážne podložky, padák, hula hop, rôzne preliezky ako aj iné, netradičné, ale o to zaujímavejšie – misky, varešky, vlašské orechy, bublifuky, maňušky, kamienky a iné...
Kurz vedie:
Mgr.Art Zuzana Horáčková – od mája tohto roku držiteľkou Certifikátu pohybového vzdelávania detí predškolského veku, ktorý je akreditovaný Ministerstvom školstva SR, mamička dvoch malých detí, vyštudovala VŠMU odbor Pedagóg ľudového tanca, 7 rokov tancovala v umeleckom súbore Lúčnica, 6 rokov viedla DFS Sárik v Bratislave a tretí rok sa venuje kurzom pre deti od 1.5 do 5 rokov v materských školách a v materských centrách.
Oblečenie: pohodlné oblečenie pre rodičov a detičky

Cena kurzu je 43Eur a obsahuje: 10 vyučovacích hodín (kurzy otvorím ak sa mi prihlási požadovaný počet záujemcov)
Prihlášky posielajte do 5.4. 2012 na mail: zuzanahorackova@yahoo.com

bebel
7. feb 2012

@brinzulka tiež už mám doma ergo aj s novorodeneckou vložkou a na ceste ochrannú kapsu a čiapočku MAM 😉

katy1979
8. feb 2012

@bebel kapsu som ti mohla posunut my ju uz nevyuzijeme

bebel
8. feb 2012

@katy1979 😅 už je na ceste poštou 😉 Snáď s ňou budem spokojná. 😉

mummy01
8. feb 2012

ahojte sencanky,mozno sa to tu uz niekde preberalo ale nemam cas citat celu diskusiu tak sa spytam ake mate skusenosti so ZŠ Mlynska-planujem dat dcerku do 1.rocnika prave tam.Na zapise sme neboli lebo mala bude mat 6 v oktobri ale chceme ju dat skor.Prosim ak mate skusenosti poradte.A je nejaky kruzok-tanecna alebo vytvarna v Senci pre 5 rocne dievcatko?Dakujem... 😉

brinzulka
8. feb 2012

@bebel my sme vyuzili na svahu, na sanky, do autosedacky...na manducu... bol problem sa s nou zzit, ako ju uviazat...ale nasli sme si sposob....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre