Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
17. okt 2012

@rebecca2006
@adulik23 ja mam tiez skusenost s konigom a v pohode, na kramaroch sme raz boli na pohotovosti na orl a tiez sme trafili dobreho dr.

flowerska
18. okt 2012

@adulik23 konig nie je taky odbornik na deti ako na dospelych preto aj my sme boli poslani do modry

sirinka
18. okt 2012

@rebecca2006
@adulik23 tak ja som magdusku objednala na zajtra do ivanky...kedze u koniga mi to nikto nedviha...

a inak krvne testy potvrdili slabu imunitu.... ☹

adulik23
18. okt 2012

@flowerska ja do toho az tak moc nevidim, ale asi zavisi aj od problemu.
na miskove je konig uplne super. a hlavne ma skvely pristup. 🙂

rebecca2006
18. okt 2012

@sirinka to ma mrzí... Som prekvapená, veď vy máte doma už škôlkárku, som si myslela, že ste už cez choroby prešli....A ako to budeš riešiť? Prerušíte a necháš ju v zime doma?

sirinka
18. okt 2012

@rebecca2006 neviem este, zajtra ideme na orl a potom si pohovorim s pediatrickou... imuno mame termin az 5.12. tak ci ju skusim dovtedy dat do skolky....

brinzulka
20. okt 2012

@rebecca2006
(Prechodná leukocytóza u novorodenca po 12 hodinách (23x109/l) ako reakcia na stres pri pôrode (NH do 11x109/l)
Prevaha granulocytov po narodení (tvoria až 75 % leukocytov)
5. deň života rovnaké zastúpenie granulocytov a lymfocytov
Do 5. roku života prevaha lymfocytov (tvoria viac ako 60 % leukocytov)
Okolo 5. roku vyrovnaný počet lymfocytov a granulocytov
Neskôr postupný nárast podielu granulocytov, ktorý dosiahne okolo puberty hodnotu dospelých)

Ak som dobre pochopila Dr, tak v detskom veku prichadza ku krizeniu leukocytov...male deti podlahnu skor virusom...okolo 5-6r. pride zmena a podlahnu bakteriam (anginy...atd). Nas starsi ako imunodeficient bol zo skolky 2x vyluceny (mimo kolektiv na pol roka), absolvoval liecenie v Tatrach, vynechanie mlieka, ORL BA + fibroskopia so zvazenim vybratia mandli, alergo-imuno testy s potvrdenim poruchy imunity, alergie a liecbou. Ako dosiahol vek 6 rokov, zatial je v pohode ( virozy zo skolky).... Mladsi je kazde 2 tyzdne doma s virozou (atopia, imunodeficient, anemia), naposledy laryngitida so zvazovanim volania 155, a starsi zvlada, je v pohode....pritom sme s nim posledne dva roky boli sustavne doma s virozami, ja psychicky tatam...atd. Mozno sa tesim predcasne...Ale ak prislo unho k zmene leukocytov (vid text), snad mu pomohlo to coro moro okolo neho, odluka od deti... a dopracujeme sa k tomu vsetci casom. Drzim prsty baby, jedno sme si presli.... u mladsieho zacina kolotoc nanovo.

rebecca2006
20. okt 2012

@brinzulka ☹ pekne ☹ ale snáď sa raz z toho vymocete....

brinzulka
20. okt 2012

ORL Kramare - sme absolvovali 3x, jeden krat sa nam podarilo vybavit hned aj fibroskopiu, druhy krat (o rok) sme na fibro boli objednani... Predtym sme mali uz absolvovane krvne testy, alergoimuno vysetrenie a jedno ORL vysetrenie mimo BA- to sme mali ako zaklad so sebou. V Senci sme boli na ORL 2x...pan Dr. bol fain, horsie to bolo s cakanim a kojenim na plnej chodbe ludi. (Preferujem BA- detske ORL, kde Vam spravia audiometriu, pripadne fibroskopiu- ak je volne na "jedno sedenie").

Ak by bolo treba absolvovat vyberanie mandli- volime Piestany, sukromne centrum.

naposledy nam bol odporucany Betaglukan,kde podla studii pri pravidelnom uzivani pride k zmensenie adenoidnych vegetacii ( http://www.pleuran.sk/doc/clanky/odborne/Vyuzit... )

brinzulka
20. okt 2012

@rebecca2006 uz neriesim... chodim do sluzieb, nejak sa to snazime "lepit" ...ak by bolo najhorsie, prerusim pracu na predlzenu RD (v klude si dokoncim Bc) 🤐 ... uvidime casom....co to da, ale dava mi to nadej... ze ked starsi presiel od kiahni, pneumokoka, subpertusis, rotavirov, mykoplaziem....atd....do stavu, ako tak ok t.c., ze snad to raz skonci... ved nemozu ostat dozivotne stale chori... len ta trpezlivost a nadej, ze to bude dobre...Ale vzdy si necitlivo poviem, ze mozem byt rada, ze je to takto a nie horsie...aby sme v nemocnici travili rok s inou chorobou...

rebecca2006
20. okt 2012

@brinzulka určite nebudú chorí doživotne. Imunglukán som ešte nedávala, brali sme len krátko isoprinosin. E3te rozmýšľam nad toaletou nosa- nejaký roztok s meďou by nemusel byť zlý, ale keď maťo má hysák keď niečo s nosom riešim.....Ale budem ho musieť na to naučiť, nedá sa nič robiť...

brinzulka
20. okt 2012

@rebecca2006
http://www.tkl.sk/ - detom sa pacilo, ja som dostala dvojity herpes a musela som domov....
http://speleofinal.webnode.sk/ - podla mojich info, to nepreplaca poistovna- rodicia sa vyjadrili, ze liecebny ucinok na ich imunodeficientne dieta je porovnatelny s pobytom pri mori.
betaglukan sme brali dlhodobo, ale ci to malo ucinok neviem... len pisem o odporucani, ktore sme na poslednej ORL kontrole dostali
isoprinosim berieme

rebecca2006
20. okt 2012

😀 @brinzulka super, ďakujem. Isoprinosin v akých dávkach? Dlhodobo?

misha8
21. okt 2012

kočky prepáčte trochu odveci ale nejaké kontakty na overené torty zo sc??? dakujeeeeem

rebecca2006
22. okt 2012

@misha8 nám robila alex21, skús jej napísať. Ja som bola veľmi spokojná, torta domáca, chutná motív aký chceš, cena myslí 11E/kg, 3kg má vyšla asi na 40E.

svmonika
23. okt 2012

@misha8 odporucam pani Moniku Zemanovu, skus vygooglit "torticky od monicky" a urcite cez gooogle najdes na nu aj tel. cislo 🙂

adulik23
23. okt 2012

@misha8 mne robila alex21 aj katy1979. obidve mozem odporucit. 😉

misha8
23. okt 2012

diky baby 🙂

rebecca2006
23. okt 2012

no, baby, boli sme u Dr. Balejíkovejm bola veľmi faj, akurát že máme parádnu osnú mandľu, tak pôjde von., Ešte som zvedavá na imunologa... Takže statočne trčíme zo škôlky doma.......A boh,vie kedy pôjdeme, najradšej by som poriešila mandľu, a až potom kolektív....Aj tak je to otras....Dievčatá, o ste dávali vyberať nosné mandle, kde boli decká? Ja teda neviem, či nedám na východe, mám srýka krčiara- ale ak by som sa rozhidôa pre BA aokolie, kam???? Ja moc teda neccem čakať na to, či sa náholdou nezmenší, lekárka hovorila, že je to dosť zlý nález a že tie infekty má z toho, respektí ve že k tomu výrazne prispievajú....A v noci dýcha ústami, bdí sa, chrapoce, huhle, no zleee.

lienka7
23. okt 2012

@rebecca2006 ja som davala malemu vyberat tu:
http://www.centrumkramare.sk/
- super pristup, robili mu to v celkovej anesteze, rano sme prisli, spravili vstupne vysetrenia, dali oblbovak, za chvilu siel na salu, po 30 minutach bol spet, prebral sa, pospal si a okolo 14:00 sme sli domov
- v detskej nemocnici na Kramaroch mi davali termin cca o mesiac na lokalnu anestezu a ked som povedala ze chcem celkovu tak mi davali termin cca o 2 mesiace.
Tu mi dali termin o 1-2 tyzdne.

flowerska
23. okt 2012

@rebecca2006 a u nej nechces dat vybrat?

rebecca2006
23. okt 2012

@flowerska ak do toho nepôjde môj strýko, tak by som aj dala, mne sa zdala celkom fajn. A je to ambulantne. E3te uvidím, z hľadiska logistiky, by asi re mňa boli lepšie tie Košice, lebo by mi mama pomohla s malou. A absolvovali by sme si tam rekonvalescenciu. Pravdupovediac mm mjho seneckého života plné zuby, MM furt do nici v práci a ja sama s dvoma deckami už mi z toho šibe 😠

rebecca2006
23. okt 2012

@lienka7 ďakujme. Kramáre štátne nechcem, keď tak to centrum, určite ho nechcem nechať v nemocke, buď ambulantne, alebo ako 1- dňovku. A Leni ako dlho si ho potom nechala doma? Mne dr hovorila dnes že týždeň po zákroku mimo kolektívu a potom môže... Samzrehjme, rozhodujúce je , čo s imunitou, tak ešte čakám na imunologa....
Jaj a ešte koľko ste platili? A pomohlo? Asi moc ani nie že?

flowerska
23. okt 2012

@rebecca2006 aj ja by som dala, my mame tiez zvacsenu nosnu mandlu, ale nastastie zatial nebyva casto chori uvidim ked v januari nastupi do skolky a ci bude chorlaviet tak potom pojdem aj ja do toho i ked nosnu mandlu vyberali aj mne ta casom narastie znovu len na kramaroch nejaky primar ju vie tak vystrihnut, ze nenarastie spat...mne sa paci, ze si to deti nebude pamat i ked ta tabletka sa mi zda divna lebo ja som si to cele zazila ako 6-rocna vsetko si pamatam ako mi to robili "za ziva" no nic moc((((nezavidim ti sama v podstate v cudzom meste bez rodiny a v podstate aj manzela tiez by som asi radsej zduchla domov vsak uvidis potom das vediet co a ako

lienka7
23. okt 2012

@rebecca2006
.... Misko bol potom doma tusim skoro mesiac. Jemu robili aj usi, lebo mal zle vysledky audio a tympanometrie tak kvoli tym usiam mal byt doma nie 1 ale 2 tyzdne. Po 2 tyzdnoch sme boli na kontrole a este to nebolo celkom OK tak bol doma dalsi tyzden ...no a este bol doma tyzden pred zakrokom aby mi nieco nechytil v skolke.
...Bezne ale staci byt cca tyzden - dva doma.
.... Platli sme 15E za prvovysetrenie a potom 230E za samotnu operaciu. Ale tusim Union alebo Dovera tam ma zlavu ...
... Neviem ci pomohlo ...ale je pravda ze odvtedy nemal usi chytene ani raz a pred tym ich mal chytene skoro stale. Chroy byva tak aj tak + ma znizenu imunitu tak neviem objektivne posudit. Je to dost individualne.

Pripadne pozri tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/hladame-lekara/orl-centrum-kramare-ake-mate-skusenosti/

tinka09
24. okt 2012

Ahojte, zatial som sem neprispievala, sem tam si citam co je nove v Senci 🙂 Bavili ste sa o sukromnych skolkach v Senci, tak ja mozem odporucit skolku Usilovne vcelicky, mala mi tam chodila par mesiacov a bola velmi spokojna, a ja tiez 🙂 Je to pri Seneckych jazerach sever, vo velkom dome s peknym velkym dvorom, su tam velmi mile ucitelky a s detickami sa vela rozpravaju aj po anglicky.
A co sa tyka vybratia nosnych mandli, boli sme v Leviciach v centre http://www.mediklinik.sk/sk/orl-ukony, rano sme prisli a poobede nas pustili...vtedy to este na Kramaroch nerobili ambulantne...mala bola v celkovej narkoze a dali zaruku, ze mandla nedorastie...

rebecca2006
25. okt 2012

@lienka7 no už mám z toho takú hlavi že len, Strýko mi doporučil že jednoznačne uspať, takže v celkovej...Tým pádom nebudem riešiť Modru... On by mi ho urobil, v súkromnom centre v Humennom- to by som bola u našich v KE, takže y sme necestovali len kvôli zákroku, len termíny majú až na december- a neviem, či by sa mu podarilo vybaviť nadlimit. Oni to tampotom majú iečšené formou zmluvného vzťahu s poisťovňou, takže platiš lenm za nejaký ten nadštandard....Nevýhoda je, že by musel prespať jednu noc, oni to tam proste tak majú... Na druhej strabe by som mala úplnú istoktu, že mi ho urobia dobre, strýko je supe rodborník mala by som ho v dobrých rukách- a aj s tou nolcou to má svoje výhdy, aspOň by som si bola istá, že je OK. Do Cenra Kramre somvola,a platí to, čo si mi povedala ty, teda teríny cca tak 2T na celkovku. ... Tak v yásade riešim tieto dve možnsti... čakám šte čo ude na tej imunologii.... A neviem, ak by sme napr. mal termín na koniec novembra alebo zač decembra tak č ho dovtedy nedať na chvíľu do škôlky, už sa doma straaašne nudí a le prosím nemch mu zavolám nejakých kamošov....
Samzrejme by som ho byvrala aspoŇtýždeŇ red výkonom nech nechytíme nejaké svinstvo a nech je na výkon zdavý... Jaby som teda najradšej bla, kebz sa to poriešilo čo najskôr...
A ešte mám hlavu z toho, že ako to zmenežovať, ja ešt Estreku dojčím, nemôžem j nechať v noci na nkoho iného, tak s Maťkom by usel v nemocke ostatť niekto iný, v BA tatino a keby t bolo v KE, tak asi babka...NIe som z toho najšťastjenšia, ale nechcem ju ešte odstavovať a takitsto neccem čakať, kým Estreka bude odstavená, na riešenie Maťkovho nosa....Lebo kým nebude poriešený nos, tak asi to s tými infektami dobre nebude a škôlka v prdeli.
Leni, a ako si to riešila so škôlkou? Treba pýtať povrdenie od leára, že sme dlhšiePN? Ja som hovorila s riaditeľkou, že ho mám doma, a že ostane do budúceho ýždň a tom sa jej šte ozvem, či nastúpi alebo prerušíme....

lienka7
25. okt 2012

@rebecca2006
....ja som bola za celkovu tiez preto ze sa mi to zdalo menej brutalne ako ked sa to robi v lokalke. V celkovej ho pekne uspia a pekne v klude vyberu vsetko co treba a nie len na slepo triafat ako pri lokalke.
... ked Miskovi vyberali mandlu tak sa nas hned pytali ze odkial sme a kde mame najblizsiu ORL pohotovost...no reku jedine tu v BA na Kramaroch ...tak povedali ze ak by sa nieco v noci dialo mame im zavolat a ked bude treba tak prideme k nim. Boli tam s nami aj 2 tety co im brali krcne mandle a kedze boli zdaleka a ORL pohotovost nabizku nemali tak oni ostavali nocovat v tom centre. Nam to hrozilo tiez lebo Miskovi hrdlo dost opuchlo ale nakoniec nas pustili domov.
...Skus dat maleho na 2 tyzdne do skolky a pytaj termin na polku novembra ...tie 2 tyzdne mozno vydrzi byt ok, ak nie tak ho este stihnes dat dokopy aby bol na zakrok OK. Alebo ist tam cim skor...teraz ked je doma a je ok, tak skusit vypytat termin hned na buduci tyzden alebo tak dako.
Skolku som veru dako extra neriesila. Dokonca ma ani nenapadlo ze by som na ten mesiac nemusela platit skolne. Lenze ja som bola v tom ,ze bude doma max 2 tyzdne a hotovo. Takze ja som v skolke ucitelke povedala ze cca 2 tyzdne bude doma lebo ideme na mandlu a ona ze ok. Tak bol doma 2 tyzdne ale kvoli usiam bol doma dalsie 2 tyzdne ...teda celkovo 4 ale v skolke som to nijako neoznamovala. Ked bol OK siel do skolky a hotovo.

rebecca2006
25. okt 2012

@lienka7 ďakujem, Mne nejde o to školné, len nech mu preboha držia miesto. 12E mesačne ma aninezabije ani nevyrhne z biedy... NO, inak dnes sa mi zdá, že má zasa sople. Vyhráva mu to v nose jedna radosť, v noci došiel popišaný, tak ohvie či nenachladol. Tak som zvedavá, čo z toho bude, lebo v pondelik máme imunologa a keĎ bude moc nachladený, tak im to poskresľuje testy.... No, uvidím zajtra, ak by bol moc, zavolám dr nech ho preobjedná- aj keď teda fakt neviem na kedy..., a keby bol jakž takž tak pôjdeme aspo%N na pokec a laboratorne dám dotestovať nebudúce, lebo to som fakt zvedavá, kedy my budeme úplne zdraví.....Porazííííííí ma. A to mi trčí doma, chodíme len von, čera večersa bol u nás ohrať sused škôlkár- ale to sme nemohli od neho schytať, je to prikrátka inkubačka... mžno ta na tom ORL 🙄 Tak držte palce, nech aspon toho imunologa zvládneme, nech sa trochu viem odpichnúť, čo s ním ďalej...

brinzulka
25. okt 2012

@rebecca2006 Isoprinosin na 3m
"vybratie mandle" - v lokalnej anestezii je osetrenie "odckvatnutim"- t.j. mensia zataz pre telo, lebo neabsorbuje anestetika a rizika s anesteziou ako takou. Celkova anestezia- lekar ma "kludneho pacienta"... cele miesto moze dokladnejsie osetrit, osetruje aj "pristup k usiam" .... t.j. v prvom sedeni sa voli lokalna anestezia, ak mandla dorastie celkova. Alebo je na zvazeni rodica...co a ako....

ujo lekar dal dieta operovat v Piestanoch: http://www.klinika.sk/operacia-nosohltanovej-ma...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre