Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

bevab
15. dec 2009

Ahoj Gretkab,
aj mne prosim poslit tu Knihu o spani. Posielam adresu do IP. Dakujeeeem 🙂

gretkab
15. dec 2009

Knizka odoslana. Ak by ste este niekto chceli, poslite adresu 😉.
Inak ja mam tiez obe deti brusko-spacov. Ale takisto sme mali monitor dychu.

rebecca2006
15. dec 2009

dakujem mockrat 🙂

lienka7
15. dec 2009

...potom je celkom v noci sranda ked sa mayl cestovatel z tej podlozky odplazi na opacny koniec postielky a spusta alarmy jedna radost 😀 .....nastastie vzdy to boli falosne poplachy

arrett
16. dec 2009

My mame tiež podobný problém. Malicky zaspava pri cicinke. Ja ho dávam spinkat na bruško iba cez deň, keď môžem naňho kuk. Mám jednu postielku v spalni a druhu dole v obyvacke. Cez deň sme dole a mám ho stále na očiach. V noci sa bojim dávať ho na bruško kvôli sids, lebo monitor dychu žiaľ nemám☹

gretkab - môžem aj ja poprosiť teda tu knihu🙂 ďakujem

gretkab
16. dec 2009

Arret, mala by si mat.

rebecca2006
17. dec 2009

Arrett, ono s tym monitorom dychu je to asi takto- v zahranici ho taker vobec nepouzivaju, len u nas obrovsky boo. Fakt je, ze do pol roka zivota dietatka je urcite riziko sids, vyssie je v niektorych rizikovych skupinach- predcasne narodene deticky a deticky s nizkou porodnou hotnostou, pri porode pridusene, saozreje s akyikolvek chorobami, matky fajciarky, spanok na brusku, prekurena miestnost... Snad som vymenovala najdolezitejsie. Ja som monitor nechcela, a to som lekarka, ale Matko bol pri porode trosku priduseny, a narodil sa do letnych horucav, tak som si ho potom operativne zadovazila. Bola som potom spokojnejsia, a hlavne ked mal nadchu tak sa mi to osvedcilo, nebala som sa, ze sa mi pridusi soplikmi. Ale pokial mas zdrave dietatko a pevne nervy, tak si myslim, ze nic nezanedbavas, ked monitor nemas. Inak- ak by si sa predsa rozhodla, tak my sme si pozicali zo spankoveho laboratoria www. buenanotte.sk, su v Blave, zapoziciavaju min. na 3 mesiace, co vyjde na cca 6OOSK, to je podla na celkom fajn suma, v potravinach miniem ani neviem ako. Ja si ho necham do pol roka a potom vratim.

arrett
17. dec 2009

Rebecca - naozaj to nie je veľmi drahé. Asi si ho zaopatrim. Nech mám klud. No môj maly má o chvíľu 6 tyzdnov a 5kg. Udusenie prichádza iba od grcky. Stále po jedle si odgrgne, no aj napriek tomu niekedy keď spinka mu vyjde mliecko. Ulladam jo nabok, raz na jeden potom na druhý tak, že ho opriem o postielku.
Ďakujem za rady 🙂

gretkab
17. dec 2009

Podla mna SIDS je hlavne o tom, ze je to nahle umrtie a o pricinach sa mozno len dohadovat, pozname len rizikove faktory, ktore mozu a nemusia s nasim dietatom suvisiet. Inak jednym z rizikovych faktorov je aj to, ze ide o novorodenca muzskeho pohlavia 😉. (Nas Marek je ale narodeny v 29. tt, t.j. monitor bol nevyhnutnostou, keby sa bol narodil ako sa mal, mozno by mi to ani nenapadlo. Pri dcerke som ho potom uz pouzivala automaticky asi preto, ze som ho mala a bola som nan zvyknuta.) Mna inak strasne ukludnovalo to zelene blikajuce svetielko, ked som v noci pootvorila jedno oko.

nicolkarin
22. dec 2009

sirinka, nemohla by si mi prosim poslat receptik na ten Baileys, viem ze si to hovorila v slniecku, ale aby som nahodou nieco nezabudla primiesat, vsak nech chuti ako original. 😀

arrett
23. dec 2009

Vesele a pokojne Vianoce Sencanky 🙂

rebecca2006
23. dec 2009

Vsetky kraaasne Vianoce- aj keď zasa nebudu biele ☹ , a všetko dobré do nového roka, nech je 2010 pre Vás dobrým rokom, nech ste všetci zdraví, štastní a zaľúbení 🙂 . Ak sú tu nejaké Evky a Adamkovia, tak všetko naj aj im 😉

alex21
23. dec 2009

aj my sa pripajame a zelame krasne vianocne sviatky 🙂

brinzulka
24. dec 2009

Pekne , pohodove, pokojne sviatky zelame.... 😵

nicolkarin
24. dec 2009

Krasne Vianocne sviatky zelame. 🙂

ivka2007
24. dec 2009

Šťastné a veselé Vianoce! 😵

lalitagopi
26. dec 2009

AHOJTE maminy zo senca! Sťahujeme sa do Senca a hladame si pediatričku..
Mohli by ste poradiť, prosím?? je vôbec na výber?
a mohli by ste mi to prosím písať do IP? dakujem vopred! 🙂

liwka
27. dec 2009

ahoj, babulky, pisala som sem k vam do temy, zhruba v juni, ked som sa dozvedela, ze som tehotna. byvame v SC od juna a potrebovala by som rovnako ako lalitagopi poradit nejakeho pediatra. nepoznam tu nikoho, tak by som vas chcela poprosit o skusenosti s tunajsimi lekarmi. moze byt i IP. dakujem 😀

arrett
28. dec 2009

Liwka
ja som porodila pred niekoľkými týždňami a vybrala som si doktora Harsanyiho, spoločnosť Medinet. Kuk na internete ich stránku. Platí sa ročný poplatok 1000 sk. Výhodou je že mu môžeš kedykoľvek zavolať alebo poslať mail. Mne ako stresujucej prvorodicke to veľmi vyhovuje. Už som mu pár krát pisala keď som si nebola istá s malým, niekedy to boli hlúposti 🙂 no vždy mi veľmi rýchlo odpisal, zahnal moje obavy a ukludnil🙂.

kika7
29. dec 2009

Ahojte. Aj my sme sa prisťahovali do Senca. Momentálne riešim tiež otázku detského lekára, lebo dnes som volala k Vargovi a sestrička mi oznámila, že sa musím dať k doktorovi podla ulice, kde bývame ( myslela som, že takéto veci už neexistujú...). Od narodenia malej síce chodím do Bernolákova, ale tu by som to mala bližšie. Pozrela som si ten Medinet, myslíte, že sa môžem nahlásiť tam? Moja malá ma necelé dva mesiace, takže zatial len na poradne chodíme. Nemáte s prehlasovaním niektorá skúsenosti?
Ďakujem...

liwka
29. dec 2009

dakujem za rady, dnes som sa bola pytat vo Velkom Bieli, dostala som vela pozitivnych ohlasov na p. doktorku. s nou som sa sice nerozpravala, no zo sestricky som mala velmi dobry pocit. bola velmi mila, dokonca nebol problem ani v tom, ze nemame trvale bydlisko v SC. snad nebudem lutovat... 😉

rebecca2006
1. jan 2010

PF 2010 🙂

gretkab
3. jan 2010

Do Medinetu k Harsanyimu isto prihlasit da, len mam pocit, ze lekar sa moze menit len raz za pol roka, t.j. kika, asi budes musiet este 4 mesiace pockat (ja som sa tam tak preradovala s malym az po pol roku). Varga myslim neberie deti z ineho ako "svojho" obvodu (lebo to ma povinne), lebo ma vela deti. Rajonizacia bola tusim dana nejakym z poslednym zakonov, aby sa nestalo, ze ta nevezme ziadny lekar (tym padom tvoj "spadovy" ta vziat musi, ak iny nie, iny moze ale nemusi, ak ma plno).
Na pani doktorku z Velkeho Bielu mam aj ja pozitivne ohlasy, ale u Harsanyiho beriem ako zasadnu vyhodu, ze je v Senci, t.j. zvladame aj bez auta a ako bolo spominane, da sa mu volat alebo pisat maily, to mi vyhovuje. A tiez sa tam objednavam na presny cas, co zahrna ten rocny poplatok (vo velkom biely netusim ako to teraz je, ale ked som tam chcela kedysi ist (ona vzdy zastupuje harsanyiho, ked nerobi), tak objednanie na cas stalo cca 300 Sk - ale mozno ma tiez nejaky rocny program, to netusim.)
Vo vseobecnosti ale najdes na vsetkych lekarov aj pozitivne aj negativne nazory, tak drzim palce, nech mate pri vybere spravnu ruku.
A vsetci pristahovalci (aj ja som, len uz som tu dlhsie), vitajte v Senci 🙂 a vsetkym prajem krasny a stastny novy rok 2010!

kika7
4. jan 2010

Ahojte, s tým Haršáným - písal mi, že naozaj až po pol roku. Inak som rada, že sa dá objednávať na čas, lebo nemám rada čakanie u lekára a už vúbec nie s malou. Ja mám teraz takú "super" doktorku, že mi povie, aby som došla do poradne vtedy a vtedy a ona tam nie je. Ani oznam nenechá. A viete si predstaviť, že pokial oblečiem malú, začne strašne plakať, v aute mi doslova reve až po neviem kolkáty kruháč, a ona si jednoducho neordinuje. Preto som sa chcela hneď prehlásiť.
Všimla som si, že na pešej zóne je tóóóólko mamičiek s kočíkmi... Chodíte sa niektorá prechádzať aj na Slnečné jazerá? Ja chodím len sem, lebo bývame oproti a do mesta sa s malou moc neodvážim, lebo ona keď začne plakať, tak plače až pokial ju z kočíka nevyberiem. A teším sa na to, keď už bude teplejšie...

lienka7
4. jan 2010

kika....to sa aj mne na Harsanym paci ze ked ma objedna na termin tak ma zoberie vtedy pripadne neskor ak mal toho vela alebo tak, ale v cakarni nebyva skoro nikto alebo 1-2 maminy co su pred nami takze je to pohoda.
A este sa maminy pytaju ze kto je chory a kto na poradnu a potom tie co maju chore deti stoja v chodbe alebo naopak ...no aby chore deti nenakazili tie male co su zdrave a idu len na poradnu.
Na Slnecne nechodime lebo byvame presne na opacnom konci Senca takze od nas je to hodne daleko, takze ja len do mesta sikovno nakupit a domov alebo len pesi okolo domu.
Ale ten plac poznam....Misko bol taky isty....spal 30 minut a potom plaaaaaaaaaac az kym som ho nevybrala. V 90% si potreboval grgnut. Tak som ho takeho naobliekaneho vybrala, niesla az kym si negrgol, potom som ho zase montovala do kocika a on zase spustil plac, takze zase na ruky a zase grgnut a takto stale dokola, takze nase prechadzky v zime boli katastrofa kvoli tomu ze nemohol byt na brusku, sediet este nemohol a ked lezal na chrbte tak si nemohol grgnut. ☹ No a vsetko to robil Sab simplex ktory nam od narodenia skvele zaberal ale neskor uz robil takuto paseku ☹

arrett
4. jan 2010

Lienka
ja keď chodím na preventivku, do poradne tak chodievam z druhej strany. Tam nie sú žiadne deticky. Sestricka nás zavolá v určený čas. To je fakt veľká výhoda!

kika7
4. jan 2010

Moja malá plače v kočíku preto, lebo je naobliekaná a nemôže sa štorcovať ako doma. Doma sa rozťahuje a naťahuje... Na jednej strane mi je lúto, keď ju musím rvať do svetra, teplých nohavíc, čiapku maximálne neznáša a plus ešte overal a zasa mi je potom lúto, keď vidím, že vonku svieti slniečko a nejdeme von...

arrett, všimla som si, že máme skoro rovnako "staré" deti... Aj tvoj je už taký šinter? Všetko chce sledovať, najradšej na rukách?

arrett
4. jan 2010

Kika
presne tak. Stále na rukách a ukazujem mu byt🙂 Minule som ho pristihla že kuka telku🙂 Este že mame kresielko vybracne. Tam ho posadim a on má sleduje. Najviac sa mi páči že sa začal usmievať. Zatiaľ bez zvuku, ale je to krásne. Dnes mi nechcel cely deň spať. Tak som musela o tretiej nastoliť drasticky spôsob placu.. Chudatko, plakal pól hodinku a potom zaspinkal. Ach moje srdce, skoro mi puklo☹( no ešte stále spinka a to má teší. Dokonca si pochrapkava🙂
My byvame na svatoplukovej, ale chodievame často až na jazera. Dnes sme boli doma, lebo sa mi zdalo dosť chladno vonku☹

kika7
4. jan 2010

Ach tá telka - malú som minule mala na rukách, ležala mi tak, že chrbát mala opretý o mňa, sedela som s ňou na sedačke a ja že čo je tak ticho, pozrem a ona si v pohode sleduje telku! Vikina sa škerí keď sa zobudí, keď je napapaná a hlavne keď sa vykaká. My to už máme so zvukom - také híkanie. Tiež som rozmýšlala nad takým lehátkom, ale zatial ju mám v kočíku a cestuje po byte so mnou. Sranda je, že keď jej niečo pomaly rozprávam, tak mi sleduje ústa a potom špúli pusinu, že by aj ona chcela niečo "povedať" a nejde jej to
Jéj to je super, že chodíte na jazerá, ak by si chcela, tak by sme niekedy mohli chodiť spolu ( teda pokial si nechceš vychutnávať ticho 🙂 ) Ja chodím väčšinou okolo obeda, mám taký viacmenej zelený kočík a z neho znejúci "nežný" detský plač - aby som malej neukrivdila, niekedy aj spinká...

kika7
5. jan 2010

Baby, potrebovala by som ešte poradiť ohladom nejakého ženského lekára tu v Senci. Je tu niekde súkromný?Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre