Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

luppita
18. júl 2010

@sirinka na kramaroch, bolo to celkom fajn, som nechcela v ruzinove koli tomu sklu, ze navsteva si nemoze postiskat babo.... aj ked zase v ruzinove davaju mamickam vsetko a na kramaroch som si este aj vlastny pribor musela doniest, tak neviem co je lepsie. A ty si kde rodila?

bebel
18. júl 2010

Podľa mňa sú všetky 3 BA pôrodnice príšerné, preto som rodila v Trenčíne .
Je to úplne iný level, komfort a starostlivosť ako v BA a zo SC za 45 min po ďiaľnici. 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bebel/album/...
Máte tam k dispo vlastnú pôrodnú sálu so sprchou,fitloptou, vaňou, wc, cd prehrávač aj manžela celý čas.
Neni to tam ako na bežiacom páse.
Snažia sa automaticky

bebel
18. júl 2010

Dajú dieťa hneď po narodení na brucho matky a do pol hodiny na 1. kojenie. Po pôrode ostávajú všetci : matka, dieťa a otec na pôrodnej sále spolu 2-3 hodiny. Na 6nedelí sú 2 nadštandardné izby.
1 z nich je rodinná, kde môže spať aj manžel.
Pôrodné asistentky sú všetky skvelé, sestry na novorodeneckom sú štandardné, ale 1 je tam priam dokonalá, ukážková a strašne milá.
Majú aj JISkum, aj vybavenie pre pôrod nezrelých detí....
Vyšetrenie (uší a pod) a očkovania sa robia priamo počas pobytu na 6 nedelí...to je výhoda oproti BA.

sirinka
18. júl 2010

@luppita ja prave v ruzinove...ale iba kvoli mojmu gyn, kedze tam ma stale pracovisko...inac nic moc, nadstandart by mal byt standart, co uz... keby som tam nesla kvoli nemu, asi si vyberiem kramare aj ja....

blanocka
21. júl 2010

@luppita ja tiez chodim k simkovi, okrem neho su tam este 2 otapkova a foltyn. K otapkovej chodim teraz, lebo u nej budem rodit a je perfektna a zevraj aj foltyn je dobry, len s nim nemam skusenost, tak nemozem potvrdit. Ordinuju iba poobede od 15, treba sa objednat dopredu bud telefonicky (na tomto cisle 0910371384) alebo aj osobne medzi 14-15, vtedy je tam uz sestricka. Ale priprav sa, ze budes cakat, aj ked si objednana, lebo toho maju vela a niekedy proste nestihaju 😉

gretkab
22. júl 2010

baby, ja som sa k Simkovi chcela preradit asi pred rokom a nedalo sa vobec, ze maju plno, ani na cakacku ani nic ine sa nedalo, ale mozno sa situacia medzitym zmenila. Ja som sa tym padom z BA pre hodila k Vankovi a bola som u neho len raz, ale nestazujem sa, mala som pocit, ze je predcizny (ale zas nie som tehu, ze? 😉). Ale dolezite bolo pre mna ze ma utz v ambulancii a da sa objednat na cas (vzali ma asi s 10 minutovych oneskorenim, ale inak ok).

a k porodom, samozrejme, ziadna porodnica v Ba nie je idealna a na kazdu sa najde dobre aj zle, pre mna bola priorita starostlivost o dieta v pripade problemov (kedze sa mi prve narodilo v 29. tt) - takze pre mna bola jednoznacnym rozhodnutim Antolska. A v Trencine sice mozno JISka je a nejake vybavenie pre urcitu uroven nezrelych deti maju, ale ak je problem, tak z Trencina prevazaju dieta na Antolsku - takze u mna bola priorita toto. Pokial nie su ziadne komplikacie, clovek sa na to samozrejme pozera inak.

slavkav
22. júl 2010

Doplnim info: uz najnovsie berie aj Simko - prijali noveho lekara a tak uz asi viac stihaju. maju aj svoju web stranku.

luppita
22. júl 2010

@blanocka dakujem pekne, skusim si tam zavolat🙂

rebecca2006
22. júl 2010

baby, oslava uspesne za nami. nakoniec sme robili doma, ochladilo sa, tak sa dalo, nafukali sme baloniky a maly mal radost. Vonku pojdeme nebuduce 🙂, všetky tipy určite obeháme. Ad porodnica, ja som bola na Antolskej a boli sme velmi spokojni, aj keď, podľa mňa je to veľmi o očakávaniach- pre mňa bola primárne dôležitá medicínska stránka a oželela som nadštandard. Ale vlastne mne celá starostlivosť pripadala ako jeden nadštandard, na pôrodnej sále boli všetci úžasní, aj potom na lôžkovom oddelení, menšie výhrady som akurát mala k deckárom, ale predpokladám, že to bolo aj preto, lebo v dovolenkovom období nestíhali a vlastne chodili len k pôrodom, na oddelení sa dali zohnať málo a niekedy nebolo toho, kto by poradil, ako s bábom. Nespochybňujem však tvrdenie Bebel, fotografie z pôrodnice sú super, určite je to úžasné mať nadštadardný komfort, ja som o pôrodnici v TN ani netušila, super vedieť, možno zohľadníme pri ďalšom bábe 🙂 Krásny večer.

arrett
22. júl 2010

@rebecca2006 Gratulujeme k narodeninkam🙂))
ja som rodila v Ružinove. Bola som ako tak spokojná. Najmä s personalom, kultúra pobytu nula bodov. Teraz by som chcela rodiť na antolskej, tak uvidíme. Možno tretie dám na Kramároch a potom budem porovnávať🙂))))

sirinka
23. júl 2010

@arrett 😀 dobry pristup...
@gretkab z tychto dovodov by som tiez neriskovala malu nemocnicu dalej od Ba, pri Klarke nam hrozil predcasny porod, nastastie to dobre dopadlo...

bebel
23. júl 2010

@gretkab z TN takéto deti neprevážajú nikam- majú všetko vybavenie a možno ešte lepšie ako v BA...lebo si sponzorov na skvalitňovanie služieb zháňajú sami a nepchajú si vlastné vrecká. Problémové deti- predčasniatka z celého okolia z Ilavy, Považskej, Partizánskeho prevážajú práve k nim. Jedine v prípade vážnej srdcovej vady sa prevážajú z celej SR na SÚSCH nad Kramármi. Mali tam na novorodeneckom fotky vypiplaných predčasniatok od 800g pôrodnej váhy.

bebel
23. júl 2010

" Naše oddelenie poskytuje i vyššiu špecializovanú starostlivosť o predčasne narodené deti,
ktoré sa narodili s pôrodnou hmotnosťou menej ako 2500g. Nakoľko máme veľmi dobrú spoluprácu s gynekologicko - pôrodníckym oddelení i niektoré z týchto detí, po zvládnutí adaptačného obdobia, môžu byť ošetrované spolu s matkou v jednej izbe.
Sme jediné novorodenecké pracovisko v našom kraji, ktoré sa stará i o kriticky chorých novorodencov, ktorých prevážame z nemocníc nižších úrovní na našu jednotku intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti. I tu sa snažíme zachovať kontakt matky s dieťaťom a v niektorých prípadoch, po zlepšení stavu, vyberáme dieťa na niekoľko minút z inkubátora a dávame matke na hrudník.
Transport novorodencov
Máme zabezpečenú 24 hodinovú transportnú službu špecializovaným transportným tímom z nášho oddelenia, prípade potreby prevezieme dieťa i v noci, a takto dieťa čo najskôr dostane špecializovanú starostlivosť v jeho život ohrozujúcom stave.
Spádová oblasť: nemocnica Považská Bystrica, Ilava, Bánovce nad Bebravou, Myjava"

bebel
23. júl 2010

a bonus
"Ambulancia
Pri oddelení pracuje i ambulancia pre rizikových novorodencov, kde sa dlhodobo sledujú deti s perinatálnym rizikom. Je to špecializovaná ambulancia pre tieto deti, slúži na včasné odhaľovanie patologických odchýlok v ďalšom vývoji po prepustení z nemocnice.

Ambulantná doba:
utorok -streda 10:00 – 12:00
štvrtok
"

gretkab
23. júl 2010

bebel, som si ista, ze ak je velky problem, deti z Trencina idu na Antolsku - mali tam jedno take narodene v 22. tt 😉. Mozu mat najlepsie perinatologicke centrum v TN kraji, ale ak vznikne velky problem, dieta pojde do BA (my sme takymi pravidelnejsimi navstevnikmi JIRSky na Antolskej).

gretkab
23. júl 2010

aby som to doplnila, ja nechcem spochybnit trencin, verim, ze je super, ale mne na antolskej jedno babatko vypiplali to je dovod, preco by som sa znova rozhodla ist tam. Keby som bola z Trencina, velmi pravdepodobne ostanem rodit prave tam, ale kedze zijem tu, tak napr. chodit cca 2 - 2,5 mesiaca za babatkom denne do nemocnice (my sme tu mali moznost chodit s manzelom denne obaja) je napr. u nas uplne nerealne, lebo zas nas aj zivit niekto musi.
Znova, keby som bola bezproblemovy pripad, rozhodnujem sa mozno podla uplne inych kriterii.

luppita
23. júl 2010

Ja by som nesla rodit nikam inam ako do BA, je to taky smiesny dovod, ale vsetkych, celu rodinu mam v BA a nerada by som ich zatazovala tym ze ak nas chcu vidiet musia sa trepat niekam daleko.... A ja som bola rada ze za mnou do nemocnice prisli vsetci na stredacku, sme si to s malym odbili uz tam a mali sme doma pokoj a klud 🙂

gretkab
23. júl 2010

a este k tomuto som chcela ".lebo si sponzorov na skvalitňovanie služieb zháňajú sami a nepchajú si vlastné vrecká." - ja som pred narodenim Mareka nikdy na Antolskej nebola, nikoho som tam nepoznala, rodila som s lekarmi, co mali prave sluzbu, Marek bol 2,5 mesiaca na JIRSke a neskor na oddeleni rizikovych novorodencov, ja som bola na AROe po porode a po mesiaci s trombozou na cievnej chirurgii - za celu tu dobu som nikomu nedala ani korunu a nikto nikdy ani nenaznacil, ze by nieco podobne ocakaval. Napriek tomu myslim, ze moje dieta dostalo nadstandardnu starostlivost a mna tiez stiahli asi hrobarovi z lopaty tak trosku. Je mozne, ze som natrafila na tych par super lekarov, co tam existuju a ti si isto vlastne vrecka nepchaju.

rebecca2006
25. júl 2010

suhlasim s Gretkou, ani ja som nemala pocit, ze niekto odo mňa niečo chce. Je pravda, že sme mali legálne " zaplateného "pôrodníka, lebo sa to už dalo- ak by sa nedalo, tak určite nikomu nebudem pchať obálku, lebo to neviem 🙂 , ale perfektný bol celý personál. Som lekárka, a čakala som podľa pravdy vzhľadom na mne dobre známe pomery v slovenskom zdravotníctve oooveľa horšiu situáciu v pôrodici- a pri druhom bábe sa im znova kľudne zverím do rúk. Viem, že nie všetky mamičky mali takú skúsenosť, ale my našťastie áno. Jedinú vec by som Antolskej vytkla, a to absenciu laktačnej poradkyne- aspoň ja som sa s ňou nestretla, a veľmi by som ocenla, keby mi v pôrodnici niekto s dojščením pomohol. Z tohto hľadiska si velmi chvália Kramáre.

bebel
25. júl 2010

@rebecca2006
viem o 3 prípadoch, kedy si okrem oficiálneho zazmluvnenia ešte primár na Kramároch vypýtal za pred a po pôrodnú starostlivosť tučné všimné.
O Antolskej aj Ružinove viem o prípadoch, kedy si zazmluvnený lekár napr. vypol mobil v noci a prišiel až na šitie.....a dovtedy si rodičku ledva niekto iný všimol a ešte sestričky ich okrikovali, ak niečo chceli, pretože mali zazmluvneného dokiho. Alebo, že celá starostlivosť zazmluvneného lekára bola len prítomnosť na vytlačenie dieťaťa, pôrod placenty, šitie a thats all.
Antolská má najlepšie sociálky...na 2 izby 1 spoločnú.
Ružinov a Kramáre mimo nadštandardu des a hrôza, a nepostačujúce.
V TN majú na 6 nedelí k dispo 2 x bidet okrem toaliet 😎
A návštevy celej famílie za sklom..... 🙄 tak to je výhra.

bebel
25. júl 2010

@gretkab keď ide o život, tak sa snažia....keď je štandardná situácia majú ju u prdele....A oddelenie rizikových novorodencov, rizikových gravidít je iné ako tých nepatologických. Dokonca aj strava je na rizikových lepšia na Antolskej. Viem od kamošiek, čo boli hospitalizované počas tehu s kontrakciami a skráteným krčkom a potom nakoniec v termíne rodili.

alex21
25. júl 2010

sirinka srdecne gratulujem k tehu a dufam, ze sa do tretice podari chlapec 😵

sirinka
25. júl 2010

@alex21 dakujem... 🙂

lienka7
26. júl 2010

ahojte.

Poslala nas alergologicka na ORL pre podozrenie na zvecsene nosne mandle 😒 ....neviete poradit dakeho "normalneho" lekara/rku? teda myslim takeho niekoho kto dieta aj vysetri a ak aj budu zvecsene tak zvazi ci ich naozaj treba vybrat alebo nie ....nerada by som niekoho kto rovno povie ze vybrat a hotovo.
dakujem

alure
26. júl 2010

@lienka7 Ja som bola u Koniga a po dvoch pozitívnych výsledkoch na nejakého bacila v nosohltane nás poslal na vybratie mandle (tej krčnej) Nakoľko malý nemá žiadne problémy ani nekašle ani nesoplí,volala som svojmu bývalemu pediatrovi (sme prisťahovalci v SC) tak mi to veľmi rýchlo vyhovoril,že nechápe prečo majú krčiari tendenciu hneď takto zasahovať,keď veľakrát majú zdravé deti pozitívne výtery či už na pneumokoka alebo čokoľvek iné a vraj okolo 10 roku sa to samo upraví a potom to zmizne. Samozrejme ak sú problémy dýchacieho charakteru a dieťa naozaj trpí tak aj tak sa porad aspoň s 2-3 nezávislými lekármi . Držím palce nech to Miško nemá akútne a je všetko ok !!!

lienka7
26. júl 2010

@alure - diky moc. On prave ze ziadne problemy nema, len v zime mal casto vodnate sopliky a v noci suchy kasel, ale ukazalo sa ze je to znizena imunita. Nemyslim si, ze ich ma zvecsene, myslim ze ich ma OK, ale ak ich ma zvecsene tak by som rada niekoho kto to bude najprv sledovat alebo tak a nie ze hned vybrat "aspon budete mat pokoj" alebo "pre istotu"

alure
26. júl 2010

@lienka7
niet začo. Inak toho Dr. Koniga vcelku pochvaľujú a dúfam že moja negatívna skúsenosť ťa neodradí. Určite tam s Miškom zájdi a prípadne sa objednaj ešte do BA napr. na Kramáre a ďaľší posudok si zabezpeč z Antolskej a máš nezávislé vyšetrenia ktoré ťa posunú ďalej.

angell
4. aug 2010

ahojte, prosím viete mi niekto poradiť jasličky v Senci? ďakujem

panki
9. aug 2010

Ahojte. Prosím Vás nevedel by mi niekto poradiť teraz načerstvo dobrého pediatra v Senci? Neviem sa rozhodnúť, počula som že u Somogyovej je nepríjemná sestrička a u Haršányiho ma dosť odrádzajú ordinačné hodiny. Inak patríme k Hervayovej ale k tej určite nejdem. Ďakkujem za akúkoľvek skúsenosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre