Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

malibuu7
2. máj 2008

angienka, to fakt uz sa chystas rodit?,??
hej, len tak mimochodom, urcite si chodila na zakladku na II.do SP, ze? a nechodila si nahodou s Katkou Popikovou do triedy?

angienka
2. máj 2008

sa mi zda ze hej...nieco mi buduci svagor spominal take sa mi zda tiez ze taka pohodovka ze co budete chlastat a zrat 😀 no hej to dostane ale ja mam trvaly na slovensku stale preto budem potrebovat pre babo sr rodny tak jak tu sme sa brali a s cechom a celi aj slovensky sobasny co trvalo 3mesiace a bez toho sa nedalo nic dalej vybavit,no svinstvo proste ale je to tak 😠

jankando
autor
2. máj 2008

no malibuu..fasa krcmicka...ja bych taku brala, a nemusela by byt ani dobova..stacila by, aby bola slovenska.. 😠
tak mi sem tam zachyba..no bodla by..a ani sa hanbit nebudem, keby som napisala, ze bych si i odchlypla z pivka dobreho.. 😝

angienka
2. máj 2008

no chodila som tam na II,ale katka chodila do vedlajsej triedy 😀

jankando
autor
2. máj 2008

a inak angie...ty bys mala dostat cesky rodny list, no nie ty, ale babo..sak aj moje dostane anglicky.. 😠

malibuu7
2. máj 2008

ja len preto ze Katka kazdym dnom caka tiez maličké... ale už druhé... 😀
inak ja mam tiez stale trvaly na slovensku stale, tu mi ho nemozu dat, lebo musim tu byt prihlasena min. 5 rokov co niesom... ale nerozumiem, ze budes potrebovat slovensky rodny list, predsa ten sa vystavuje tam kde sa narodis, ako ti mozu vydat rodny list na sk, ked tam sa drobec nenarodi??? vobec tomu nerozumiem, a pride mi to padle na hlavu

angienka
2. máj 2008

tak to mi janu hovor,ja nesom alkac,ale v poslednej dobe aj dnes ted muzik chlastal bavoracikov a ja taku chut nabrala a predvcerom som nodolala a odchlipla si z pivka... 😉
To neni zakazane a niektore piju aj 2dcl vina v pohode par krat v tyzdni fakt...to ja zas ne i ked kazdy mi vravi ze daj si ked mas chut na pivecko-to ja lubim a ted ked suterasky plne ludi fajne slnicko tak sa uz tesim ked bude mimi na svete...ted necem riskovat-minule na oslavu muzikovych narodiek som si dala 2dcl cierneho piva a poviem vam ze hlava sa mi motala,normal som sa ozrala 😀

angienka
2. máj 2008

no to dostane aj tu som dostala cesky oddaci,ale aby som si mohla zmenit udaje v obcianke napr som musela mat aj sr sobasny takze som mala 3mes neplatnu obcianku a nic nemohla riesit--tak to bude aj s mimi...

jankando
autor
2. máj 2008

vraj sa da, malibuu..tu akurat som citala baby ako to riesia, ak tu rodia a tak isto aj kamoska, co tu porodila, ze sa da..oni ti vystavia anglicky-cesky a potom hned mozes ziadat,ale myslim,ze to ide cez ambasadu aj ten , podal trvaleho bydliska matky..ak ches ak nie tak nie..ja nechcem, naco? le vsetci radia, nech si dam i slovensky..ale mne to pride zbytocne..sak sme v eu..obe krajiny tak co..
ale este veela o tom musim pozistovat

angienka
2. máj 2008

no mne pridu padle na hlavu vsetky zakony co ti strasiaci tam hore z nudy vymyslaju-ale co narobim-proste je to tak 😠

malibuu7
2. máj 2008

hm, o tom "chlastani" mi daco vravte... tiez mam obcas chut si nieco dat, ale ako nie ozrat sa, len tak jak vravite odchlipnut... ale tiez som citala vela o tom ze si aj v tehu davaju po troskach... vsak ked nechlastaju v kuse, tak by nemal byt program... ale si predstavte, ze i to malo co sa dostane do krvi, drobcovia citia, takze mozu byt opiti aj z toho mala 😀

angienka
2. máj 2008

no prave tak koly tomu necem,hoci pivo vraj aj na mlieko posobi ako v dobrom-cierne,ze sa tvori mliecko lepsie...no zatim necem,nech sa len pekne vyvija i ked to decko by mu neuskodilo,no naco riskovat,uz to mam za par tak to vydrzim 😉

malibuu7
2. máj 2008

jankando, presne tak, nam tiez jedna znama z cudzineckej povedala ze mozme dat malemu obcianstvo ake my chceme, ale nejak to neriesim, pretoze sme tu a teraz a sme v EU, takze v tomto problem uz vobec nevidim, ci je to cech alebo slovak

malibuu7
2. máj 2008

hej, ja som si za cele tehotenstvo nedala ani kvapku alkoholu... vydrzala som a vydrzim... ale to aj pri kojeni budeme musiet vydrzat, alebo nevydrzat a mozno budu drobcovia aspon lepsie spinkat 😀

angienka
2. máj 2008

a trvaly je pravda ze po 5rokoch prechodneho,no ale ja som to nakoniec vybavila cez tu vynimku cez paragraf 87,kedze mam cecha manzela a cakame mimi a ceme tu zit...ale oni udeluju take vynimky,lenze ty tu neces ostat natrvalo tak ti je to zbytocne...Prave aj kamarat chce o to ziadat,chce tu zacat podnikat a chce trvaly 😉

jankando
autor
2. máj 2008

ja viem, ze sa moze vino a vela zien i tak pije..ze dobre aj na cervene krvinky.. 😉 😉
minule som bola len tak s johnom doma v izbe a on si isiel urobit papanicko do kuchyne a nejak dllho sa nevracal..ja pridem pozriet ze co sa deje a on s brachom mojim doutniky palilli (john nefajci ani nevie, tak len kaslal. 😀 ) a svagrina vosku s dzusom, som neododlala, lebo dobre vonajucu mali, ale len trosku vodky s dzusom a upila som len z toho, john dopil a ja bola jak opitucka... 😝 ...no ale pivco ale len take co mam rada bych si dala, len na na ochutnanie, nemusim vypit ani pohar, len tak..mnaaam.. a ja sa priznavam..ze doma som ani cige neodolala, ale dala som len slimky..ale nie stale..no nie je sa cim chvalit ale snad t obude dobre..vela zien sa nestara a robi hocico a maju zdrave deti..a niekto kto sa stara a robi vsetko spravne, tak niekedy to nema take easy.. 😠

angienka
2. máj 2008

no ak sa narodi tu a ty si slovenka tak moze mat dvojite obcianstvo aj aj ak chcete a bezproblemov 😎

jankando
autor
2. máj 2008

nie, vraj ceske urady neavaju dvojite..ale pocula som aj ze ak ho nadobudne narodenim tak ano , ale inak nie.. 😠

angienka
2. máj 2008

no tak to ja si uz potom dam,jasan ze nie hned ked bude mat den dva-ale po mesiaci dvoch v lete isto neodolam a na male isto zajdem 😉

malibuu7
2. máj 2008

hej ja tiez vravim, take co im je uplne jedno ze su tehotne a trebars aj chlastaju a fajcia jednu od druhej a deti zdrave.... a niektora maminka co caka vytuzene babo, stara sa brutalne aby vsetko dobre bolo a jake ma mnohokrat problemy, ta tak to je...
angienka, ja som ale nepovedala ze tu nechcem zostat natrvalo... 😀 len to jednoducho az tak neriesim

angienka
2. máj 2008

no Janu 😠 hanba ti!!!!
Myslim tu cigu!

angienka
2. máj 2008

ale davaju-presne tak ak sa tu narodi tak bude mat narok dokonca ho ziska samozrejme myslim-alebo po matke asi samozrejme a toto si moze este zaziadat asi tak to je 😒

angienka
2. máj 2008

no jasne,tak to ti pak staci ten prechodny alebo pobyt proste a po 5rokoch ked sa rozhodnes tak ho mozes mat,no ja som ho potrebovala surne...hlavne koly zdravotnictvu a stacilo ze moja usilovna maminka dala do pohybu cele slovensko a zrazu to slo a karticku mi poslali pritom som tam bola v pondelok a dnes ju mam uz zalozenu 😎
Inac vybavujem ju uz od decembra a vraj to neslo... 😠 idioti!!!!

angienka
2. máj 2008

inac malibu vraj tu mame nieco ako copyshop,no muzik vravel ze take lacne to nebude-tak neviem a ako si to este vyrobila-ty si im to doniesla vytlacene na kancelarskom papieri,ci jak???Nechapem tomu-jak ze ti to len nazehlili sak to musi byt na takom specialnom nejakom lepiacoom nazehlovacom papieri ci nie???

jankando
autor
2. máj 2008

no to musi byt nejaka nazehlovacka a to ja tiez nechapem a mam sist trapit aked ani neviem ako sa povie nazehlovaka po anglicky... 😠

angienka
2. máj 2008

janu tak ked zistim a bude to cenovo dostupne ze si budem davat robit tak dam aj tebe-len mi napises co tam ces dat a ja ti to odkopnem do anglicka 😀 jaaaj sak i segra s petom pojdu a dokonca idu autom ,len som zabudla to nove mesto kde uz su,mozno blizko to je a by ti priviezli-i kolaca bych ti napiekla 😀 😉

jankando
autor
2. máj 2008

joooj, jaka si zlata...no mozno sme fakt blizko seba..kebyto bolo cenovo dostupne tak bych brala...poslal bych ti lovky.. 😵 😵 ....tak pozistuj adress.. 😉 poriadne...celu mi napis.. 😉

angienka
2. máj 2008

no tak daj znat cis to nasla v mape...zadne lovky od od tety Angie by mal 😉
No malibu to zalomila zrejme,asi bola unavena z tej dobovej krcmicky...tak snad zajtra nam to prezradi a v pondelok by sme to pozistovali ako to je tu...i ked muzik uz pojde makat 😠 no to uz by som ho vytiahla-ak neorodim 😀

jankando
autor
2. máj 2008

ona hej , zareze v noci a rano jak vtacik vypisuje a ja sa este len otacam na druhu stranu.. 😉
oki, tak pozistuj co sa da... 😉

malibuu7
3. máj 2008

caute. no uz som tu, napapana pekne a ide sa do prace... nemozem ist rodit, kym to nedopisem, mi povedal veduci... 😀 hej ranne vtacatko som, i ked dnes ani nie az take. kd viete co? ja to zalomim na PC, do postele vezmem notbook tam este tak hodku daco porobim,ale ked vidim vedla mna spinkat manzela ta aj mne sa chce. takze radsej vstanem rano a pracujem.
no idem vam to vysvetlit. ja som si to urobila v pc ako obrazok, odniesla som im to na flashke, ci CD,uz neviem presne, oni to vytlacili na nazehlovaci papier a nazehlili,lebo oni tam maju ten velky stroj. no a este som im tam dala aj svoje oblecenie,lebo som nechcela ich drahe. takze ja som zaplatila za 1 papier ktory stacil na tie 4 veci (okolo 100, lebo na laser.) + to nazehlenie mi vraveli ze bude stat 30kc kus. takze som dala asi nejakych 160+co som zaplatila za tie bodycka a tricko.
ale da sa aj tak urobit, ze si kupite ten papier, stoji to asi 40kc doma, ak mate farebnu tlaciaren, si to vytlacite a nazehlite so zehlickou. ja som zvlolila ten prvy pohodlnejsi sposob,lebo oni maju laserovu tiskarnu a ze to potom aj dlhsie vydrzi. no a kebyze ste velmi chceli, 🙂 tak aj tu by som vam to mohla nechat urobit. no ale hned to nebude, lebo fakt mam este dost prace so skolou.

Angienka, stale 2v1???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre