Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

angienka
4. máj 2008

Janu a co bracho neni v praci???Nemaju nocnu?

malibuu7
4. máj 2008

no ved toto si tiez vravim, ze sa urcite bude lahsie tlacit mensie babo nez velke, ja mala 4kg a 55cm, nechapem, a na fotkach z detstva taky drobec som vzdy bola 😀

malibuu7
4. máj 2008

no segra hned po porode tvrdila, ze by isla porodit aj dalsie 😀 ale mala tam velmi dobru porodnu asistentku, vraj dr. tam poriadne ani nebol. no a na svidnik... to sa cudujem teda ze tak v pohode to mala...

angienka
4. máj 2008

no a to ma mamka porodila v 41tt-takze uz som bola o cosi vypasenejsia 😀
Ted v 38 tak tipujem na brusko 3200-3800g max...Hoc dnes tu bol muzov kamos a ked som sa postavila ta zbledol a hovori jeeezisi,to budu dvojcata 😝

angienka
4. máj 2008

no som ocumovala sk porodku a aj tie ceny ake su-ze som sa az divila,ze rodit sa musi tak ze nechcu vyzgrlit z tych mamiciek co najviac 😒

angienka
4. máj 2008

Jaaaj holky dnes som pozrela tu diskusiu,ze kolko vloziek do porodky a som myslela ze ma klepne-ja mam kupeny 1balik-sice viem,ze lekaren je hned tam v areali nemocnice a par ks denne budeme mat pridelenych no ma to az vystrasilo-ze 80ks na 4-5dni 😕

malibuu7
4. máj 2008

cozeeeeeeeee tolko vloziek???? to akoze vazne, ta ja som mala kupeny jeden balicek, potom som dokupila dalsie 2, takze mam tak do 30ks

angienka
4. máj 2008

no v 1baliku je 20ks aspon tych co ja som kupila samu hartmann poporodne-ale som sa pytala gyndarky a ta mi povedala ze ani nemusim,ze tam je lekaren keby mi o nestacilo a spominala ze mamickam to vacsinou staci-ale hovorila cosi o 3ks,takze to by nestacilo urcite ked sa to dava niekedy aj 3vedla seba 😝

angienka
4. máj 2008

takze dnes som sa v kaufe zastavila aj pri vlozkach a cumela na to,nevedela som ktore vziat-sak uz som nejaky ten rok nekupovala a vlozky vobec-no tampony nemozem ☹ 😠

angienka
4. máj 2008

a nedalo mi,prave som kukla do tasky na tie kalhotky-no su prave ze nie tie sietovane ale tak jak papierove no divne a este aj gumicku taku peknu maju nasitu 😀

angienka
4. máj 2008

holkyyy,ale vam to trva-j sa uz nudim,a nejak by som si dalaaj tu spominanu teplu vanu,ale nejak je uz neskoro a to ja tam travim min hodku,takze az zajtra rano...
Nejak ma tu uz moc temy nezaujimaju-predtym som hladala a citala vsetko a ted mi to je nejak jedno...takze sa nudim a vecicky na male ani nepozeram dnes mi svokra vravela ze este aj ona nakupila nieco,o mojej mamine a segre ani nehovorim-takze ja svojmu mimcu vyberiem veci asi az najskor po roku 😒

malibuu7
4. máj 2008

aha, takze ty mas tie jednorazovky, co jak vlozka asi ze? ja mam tie sietkovane...
no praveze ja tiez vlozky som vobec nepouzivala, len tampony, no ale teraz to bude horsie s tymto... ale zase segra mi dnes radila, ze ked budem po porode, tak co najviaac byt bez kalhotiek, ze len naha lezat a vlozku polozit pod seba, ze sa skor hoja rany... aspon na daco totu sestru mam 😀

angienka
4. máj 2008

no o tom som citala a aj ze jedna si kupila tie jednorazove podlozky pod seba co sa starym ludom abo mimcam upuju a ze naha lezala-no to si neviem predstavit to nespim ani doma tak a nie este v nemocke a pak cela od krvi???Aj tak si o nevem predstavit jak to bude v tej porodke s tym menenim vloziek lebo zo zaciatku to vraj sestra dava ci co 😖 😠

angienka
4. máj 2008

no pisu ze jednorazove no ty kokso-ale tak mali by vydrzat aj ked ich preperiem-teda dufam,no vzdy ich mozem dokupit v lekarni ale tiez som radsej tie sietovane chcela,su jednak lacnejsie a tiez to vypratie by isto zniesli aj 2x...no co uz taky mlady chlapcek tam robil v lekarni a dost bol z toho na vetvy ked som pytala tie porodnicke veci a ese gate a behal podla velkosti ze nech si sama vyberem ta som sa na detaily nepozerala 😀

malibuu7
4. máj 2008

no ved v sk to tiez tak, ze podlozka pod zenou, bez gatiek a ze museli tak byt, a to bolo pred 5 rokmi...
co sestra dava??? wow to som este nepocula... no som zvedava

malibuu7
4. máj 2008

jasne chlapi, vzdy su nejaki vedla zo vsetkeho... a hej bude manzel s tebou pri porode? neviem ci som sa pytala

angienka
4. máj 2008

ze meni tu vlozku,teda po porode vraj daku extra mega velku ti da a pak este asi raz ti vymeni a nevem bo nejaky clanook som aj citala ze jak je rano ta vizita ta ze zenymuseli cakat s roztiahnutymi nohami a gate v rukach aby sesra ci doktorka nemusela dlho cakat kym sa zoblecu---to neviem co za idiotsky system,by som im nasrala a ze aj na chodbe a holu funu tam ukazovat 😝 a ona ze kontrolovala jak sa to hoji a menila asi vlozku hned...neviem ci sa to este praktizuje,to bol starsi clanok,neviem mozno 2-3roky 😠

angienka
4. máj 2008

Hej bude a co tvoj???

malibuu7
4. máj 2008

hej hej toto viem ze na vizite cakaju mamky s roztiahnutymi nozkami, no divne to musi byt, ale vraj len prvy krat... no ale ked pride x dr. sa pozriet ta dakujem pekne, ale myslim ze toto sa praktizuje stale

malibuu7
4. máj 2008

ano aj moj slubil, ale to trvalo, kym so ho ukecala

angienka
4. máj 2008

Inac ja som vzdy vravela,ze ani nahodou tam necem chlapa sak to je trapne,ale pak som sa nechala prave na konikovi presvedcit,nejaka tema manzel ci otec pri porode a tak ze by som aj chcela ale len na prvu dobu porodnu...No to som mu predtym povedala ked sa svokra pytala ci bude a ja ze ani nahodou ho tam necem a on taky udiveny a jakeby sklamany bol ze nechces ma tam? 😢 A pak som mu povedala ze aj by som chcela na ten zaciatok urcite...ale ze to nechavam na nho,proste som mu povedala datum,dokedy mi to musi povedat ze sa ma na to budu pri porodopise ptat a ze nech sa rozmysli...no ja som sa nic nepytala az ta zena co to spisovala sa spytala a povedal zechce byt pri tom...a ja som sa zasmiala na nho...A zenska myslla asi ze som ho donutila,abo co...a ona mu ze nemusite ked nechcete to je dobrovolne nik vas nebude nutit a on este raz ze vie,ale ze chce...

angienka
4. máj 2008

No to este netusi ze ho pri porode necem,ze len pri kontrakciach aby som nebola sama ked to bude dlho trvat...a pak ho poslem von 😀
No necem mu to predom hovorit,aby to pak nebol sok,keby ze sa zas rozmyslim-tak nech si mysli ze bude pri celom 😎

angienka
4. máj 2008

a to akoze si na izbe vtedy na tej prvej vizite???Ked mas hola roztahovat nohy???To je trapne a ja som dala zakaz-dufam,ze to budu akceptovat a pri kazdej kontrole na to mysliet...ze necem aby sa na mna medici pozerali ani studenti...a neschopne sestricky kopnem tiez do prdele ked sa budu chciet na mmne ucit pichat 😠 😒 😠

angienka
4. máj 2008

Hej-no chudak,nechcel ist dobrovolne???Ja som mu nic nevravela,len ze to je dobre bo komu by som nadavala a mlatila,ked ne jeho 😀

malibuu7
4. máj 2008

hm, ta ty si vymyselnik, to ja ho chcem mat praveze cely cas pri sebe, aj som mu povedala ze mozno budem nervozna, teda urcite a ze aj kricat mozno budem, lebo neviem ako sa budem chovat pri takejto situacii, a hlavne chcem aby hned videl drobca a daval pozor co sa deje a tak 😀

angienka
4. máj 2008

no ale ja necem aby videl vsetko-kdeco trapne sa pri porodoch deje a radsej nieee,ja sa budem lepsie citit ked tam nebude...a bojim sa ze nestihnem ani ten kurz a ze nebudem vediet dychat ☹

malibuu7
4. máj 2008

nie na prvej vizite, na kazdej vizite to tak je 😒 hej trapne, ale asi nie horsie nez porod... ja mam stastie ze tu ziadni medici ani studenti nie su, ze ked tak jedna za 2 mesiace, takze pohodka...
no zo zaciatku sa mu velmi nechcelo, lebo ho kazdy odhovaral, ze to bude strasne, plno krvi... a take hovadiny, ale potom aj par ludi - chlapov mu povedalo ze zazitok na cely zivot... a ja ho tam strasne chcem, lebo verim ze aj ten personal sa bude spravat inak ked tam este niekto bude...

malibuu7
4. máj 2008

hej stavaju sa trapne veci, ale prave ma segra dnes uistovala, ze nic nie je trapne, ze oni velmi dobre vedia ako to chodi pri porodoch a beru to uplne normalne. Dieta sa rodi medzi stolicou a mocom, takze aj preto sa dr. postavia vzdy vedla, lebo vedia, ze ich mozeme trafit 😀 nejakym vykalom

angienka
4. máj 2008

No a tu je obrovska nemocnica a ked som tam bola porodopis odniest ta vonku asi 20mladych a vo vacsine hlapi vonku pauzovali a tam po chodbach tiez sami chlapi a tiez taky mlady...no ja necem ani nahodou hned som jej povedala ale co ked na izbe budem mat taku co suhlas dala-chapes,takze to bude trapne bo iso tam nabehnu vsetci a co budem jak posrana im povedat ze na mna nekukajte chodte cumiet medzi nohy tamtej 😠
No s tym personalom to urcite a aj ja by som si bola taka istejsia ze tam dakoho mam ta sa mozem ozvat 😒

malibuu7
4. máj 2008

😀 😀 😀 😀 hej mne nekukajte, len tej vedla... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre