Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

angienka
16. dec 2008

tu sooom 😉

jankando
autor
16. dec 2008

hej, tak asi hej, KAti...ke dodmieta vsetko, tak potrebue nejaku tekutinu..no mleko by mal obyt najlepsie, ale nechapem preco tu svsade pise, ze kravske nieeee
Jeej, Baska, .... 😀 😀 😀 zlatcka jedna....ze raz pride i cokoladka ju kuknut.. 😉 😎

jankando
autor
16. dec 2008

KAtu, a kde foto mas??hm?

Eni, a ty mas pekne teraz..take ozivenie stranky ked monologujes..take ruzovucke.. 😵 😵

katka755
16. dec 2008

jani davam fotku akurat len kocky tiez ma napadlo ked ena zmenila ze uz dlho jednu mam
oki tak sa tesime na cokoladku

angienka
16. dec 2008

hej dikes jani,mam tu slaby signal a uz ma to nebavi 100x posielam a nikdy neodosle 😠

angienka
16. dec 2008

no koonecne uz som sa na to chcela vykaslat,jaaaj bobicek mi vstava akurat no dnes si ho chce aj na noc mamka vzat 😉

katka755
16. dec 2008

no uz som dala njekak mi neslo dat tak som skusila jednua teraz uz mam tu co som chela

eni fakt pekne ruzova

katka755
16. dec 2008

ste tu?

angienka
16. dec 2008

jaaaj ta tma ma stve sak ked vyjdem von ta o 16tej uz sa stmieva a zimiska este brutalnejsia ta to uz len domov zaliezt...ja nerada zimu 😠
Inac uz mi nasla mamka recept na suhajdy ta zajtra budem robit asi,len majzenu ci co musim kupit 😝

angienka
16. dec 2008

hej dikes kati a tvoje kocky tam vyzeraju bozsky 😵
tu sme aspon ja hej len sa trapim s kazdym jednym odoslanim 😠

katka755
16. dec 2008

aj ja chcem uz dnes linecke,ale musim dat deti spat lebo tak sa neda

katka755
16. dec 2008

diki
ta co taky signal tam mate?

angienka
16. dec 2008

milacik sa mi zobudil s takou bolestkou 😢 chudatko moje sladke taj zuby jedne hnusne co ho tolko trapia a este 3 a potom to snad nebude taka hruuuza 😒 keby mu aspon naraz sli toto prerezane sa mu akurat hoji a uz uz sa prerezovat bude druhy ta to budu sviatky ☹

angienka
16. dec 2008

hej v obyvaku je hrozny signal,hore by bol lepsi ale tak mi najlepsie v obyvaku rozvalena na sedacke a pred telkou 😒 no ale ta neviem sak mi ocino zvysil aj rychlost ked mam tu slaby signal a dnes este horsie to je 😝

angienka
16. dec 2008

aj ja som chcela dnes ale mamka ze to uz neskoro ze zajtra 😎 no sak to mne je jedno ja robim ted klido pido kedze mam pomoc k malemu a mamka nerada pecie moc ta ona ze bude s malym ale pak mi prisla pomoct obalit jeze 😉 ale to bola rychlovka ocina som poslala nakupit a ja som si pomaly robila som zvedava na tie karamelky tusim este 2varky spravim 😵

angienka
16. dec 2008

ta kde ste zmizli zas???

katka755
16. dec 2008

uspavam

malibuu7
16. dec 2008

zeny, slubujem dnes napisem recepty, mam vsetko nachystane, len prepisat musim...

jankando
autor
16. dec 2008

a mne vstal petik, tak sa s nim bavim.. 😉

katka755
16. dec 2008

hmmmm z uspavania nic tak jem 😒

malibuu7
16. dec 2008

Nepečené košíčky:
V nádobe nad parou sa rozpustí 25dkg čokolády + 12,5 dkg 100% tuku.
Plnka:
10 dkg kokosu (orechov, alebo mandle,ine sušené ovocie, hrozienka)
½ dcl mlieka
½ dcl rumu
20 dkg práškového cukru
Povaríme nad parou 5 minut. Potom pridáme 12,5 dkg 100% tuku.
Plníme do papierovych košíčkov – 1 lyžička čokolády, 1 lyžička plnky a znovu zalejeme čokoládou. Zdobíme orechom, hrozinkami, mandlami.

Falošník (medove rezy)

Cesto:
48 dkg hl múky
20 dkg práškového cukru
2 a ½ lyžice medu
½ smetolu
2 celé vajcia
1 lyžica sody
1 lyžica kakaa
Vymiešať cesto a rozdelit na 4 časti.

Plnka:
½ l mlieka
3 žltky
5 pol. lyžic hrubej múky (kopcovité)
15 dkg krystalového cukru
1 vanilka
- Zo surovín uvaríme kašu
- Vychladnutú kašu zmiešame s 1 vyšľahaným smetolom
- Koláč polejeme čokoládou

malibuu7
16. dec 2008

žienky tak som vám to hodila do éteru 😀

malibuu7
16. dec 2008

zienky a aby som sa vyjadrila k teme mliecko... jasne ze v sunare je vsetko potrebne co ditko potrebuje, ale ako katka pise, ked to nechce, tak to treba nejako riesit... mimochodom na com sme my vyrastali? urcite nase mamky kupovali nejaky sunar, ze? 😝 a neodporuca sa kravske mlieko preto, lebo obsahuje vela alergenov... ale co dnes neobsahuje alergeny? to by sme im nemohli davat vobec nic snad... z ovocia napriklad jahody, a vobec ziadne dovazane ovocia... med je dalsi produkt co sa nesmie... ani zeny ktore dojčia ho nesmu... a stale si ho davam do čaju. nech si zvyka. nie som zastancom ani kravskeho mlieka ani sunaru, preto ked budem moct kojit tak budem co najdlhsie... tot moj nazor, tak ma neukamenujte za to

Eni a este k tej kasi... resp. k tomu ze v jednom prispevku si napisala ze cez den nekojis, nechavas na noc (jasne chapem) no vzapati si v inom prispevku napisala ze kojis ho stale kojis 2-3 krat denne... no tak uz nechapem

angienka
16. dec 2008

hej ale to myslim jak den 24hod denne ze kejim 2-3 krat za celych 24hod cez den max raz ale potom v noci 2x tak to myslim 😒

A nikto ta ukamenovat nechce sak kazdy si pise svoje nazory jak on mysli a robi nie,sak pohoda 😉

angienka
16. dec 2008

a cez den nekojim i ked by som teraz rada ked viem ze mi sunar nechce ale zial on nechce kojit ani odstriekane mlieko odo mna cez den tak ja neviem no preco ho nechce 😠 len malo kedy si da...
Take veci ani neviem ze med sa nesmie ale si myslim ze je to blbost,presne sak vsetko je dnes skodlive sak i ta zelenina co mixujeme ta ktovie cim ju striekali to by uz aj zelenina mohla byt alergen alebo ako skodliva byt oznacovana-ale kravske mlieko nechcem davat,aby sa mi neosypal ked to zakazala mne pit aby to nemal on v mlieku...
to je jasne ze by som kojila keby bolo mlieka a keby chcel sak je jasne ze to je najlepsie a najzdravsie...no ked sa sam zacal odstavovat ta s tym nic nenarobis,ved niektore nekoja vobec a deti su zdrave a zive ta histeriu z toho nerobim,som rada aspon ze v noci mi pekne pije a nemusim vstavat k nemu a robit kasu ☹

jankando
autor
16. dec 2008

ivi..nik ta kamenovat nebude... 😀
sak materske mlieko je najzdravsie pre babo ....ja som bola odhodlana kjojit i rok ak by sa dalo..i dlhsie,,,no nevyslo to. moj syn ma vycibreny jazyk.. 😀 😝 no nie ze by mu nechutilo ale divel pri tom..a s odstriekavanim sme dlho nepochoodili..pretoze len ak prilozis dite tak vtedy sa viac mliecka robi....tusim, ze odsavacky su dobre len na hvilu..
😠
co sa tyka mlieka, tak neviem, radsej neskusam a ani tak skoro nebudem... 😠 i ked mama mi hovorila, ze ona nam po kojeni davala hned,,,myslim ked nas prestala kojit,,,no a sme tu, zdravi a bez alergiii..klop klop..ani jeden nemame ziadnu lergiu..ale to teraz uz nikdy nevies..taktiez kvoli alergenom deti nemaju citrusove plodiny jest, ci pit... 😠
no a eni, ak ti nechce pit mlievko cez den..len do neho lej nieco, aby nebol dehydrovany..i ked v noci pije..predsa len je zvyknuty na tekutiny ....no ak nechce flasou tak daj po lyzickach cajicek..,sa nabryndate ale mozno nieco vypije,....alebo len cistu vodu prevarenu...to i na kaku dobre.. 😉
no zase ja toho tak nevoem vela, ja mam este male dite...to pride jeho pribudajucimi dnami , tyzdnami, mesiacmi...

katka755
16. dec 2008

ale vies jani to kazda mamka vie nezalezi od toho kolko ma mesiacikov..........

jankando
autor
16. dec 2008

hej a diky za recept...este by pomohlo ze ako sa to testo robi..bo som cula, ze ho treba piect na obratenej strane plechu... 😠 mamca potvrdila..
inac, ja ma linecke napecene, pozlliepane i v cukri obalene ale uz som i par zhlta.. 😀 😝 ci nebudem piect do vianoce este jednu varku.. 😀
nieco take rychle este neviete? zeby sa mipodarilo..???bo ma to zacalo bavit, ale nemozem sa vrhat hned na nieco tazke.. 😖

malibuu7
16. dec 2008

tak to je pekna diskusia 😎
eni chapem ta ze ty urcite nedas kravske, lebo sa ti z toho pravdepodobne osypuje i ked ty si das...
ja len som chcela podotknut na to, ze my sme vyrastali na kravskom a nic nam nie je, ja som zo 4 deti a nikto nema alergiu no... tak ako aj janka pise...
jasne ked sa dieta samo odstavuje tak je to o inom, chute sa menia vzdy....
ved katka by vedela popisat jak jej Baska nechcela mlieko vobec ani vidiet, ze kati?

angienka
16. dec 2008

hej jani mamka mu dal apotom na lyzicku caj ta pil i ked viac bol on mokry nez v nom ale pil a v kasi ma mlieko teda aj vodu aj v ovoci aj v zelenine vsade ta pohoda myslim ze dehydrovany neni ja len sa bojim prave ked mi ani kase moc nechce ale dnes dedko mu robil rano a spapal 240ml ta som bola spokojnejsia a chapem ze mu idu zubky ta nechce tolko papat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre