Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

jankando
autor
21. jan 2009

Ked, tak skusim tu kasu a mozno od 5 . mes zacnem zeleninku kupovat....cize prve ste oferovali rano ci na obed??

jankando
autor
21. jan 2009

ja som tak myslela, ze sa zacne prve mrkvou, potom sa doda ku mrkve zemiak, ci sa ma vyskusat osobitne? a potom co to davate?

angienka
21. jan 2009

neneee ne osobitne mrkvu spolu so zemiakom uvaris a pomixujes a pak k tomu este maso bud kuracie abo morcacie 😉

angienka
21. jan 2009

hej hej jani tak tam pisu no neviem co na tom pravdy zas ked das o trolilinku menej ta to neuskodi myslim teda ja ked naberam ta dakedy sa tak ponahlam ze nezarovnavam uuuplne jedna ide nie uplne plna druha trosku viac jak ma byt a pohoda...ale ta aj na kasi to tusim pisu ale 97%mamin robi riedku kasu do flase a neda do 130-150ml vody 6polievkovych lyzic ale da 250ml vody a deti ziju a myslim ze tak to je dobre ja najradsej tak davam kasu poloriedku cez flasu 😉
Hej hej jani skus tak a on len v noci vymysla,ci aj cez den mu to nestaci???A neni chory?

angienka
21. jan 2009

jaaaj babule s vami nuda 🙄

malibuu7
21. jan 2009

ahojte... my sme si teraz pospinkali trosk s drobcom... ale tak som vas docitala, tak zareagujem trosku...
jani ty uz ho mozej prikrmovat, lebo deti co su plne kojene, tak staci od ukonceneho 6. a nekojene od ukonceneho 4. ide o to ci ti bude chciet papat z lyzicky, ako ena pisala, ci este nie... ale urcite skus, ked ti tak casto pyta papat,tak uz asi chce daco tuhsie...
a tiez si myslim ze vacsina maminiek dava kasu na flasu a riedsiu, lebo podla navodu je fakt husta - proste na papanie lyzickou...
jani na priprave jedla pre drobca nie je nic tazkeho, akurat je to casovo narocnejsie, no ale ked sa nahodou nudis, tak tym aspon zabijes cas... ja sa sice nestiham nudit, ale vzdy mu varim... maaaaaaaalo kedy sa stane ze kupovane papa.... teda nemame ani ziadnu zasobu doma... ani jedno sklicko 😕 co ma napadlo teraz, ze daco by som mohla kupit.

a este by ma zaujimalo preco sa nema zelenina MIXOVAT...? to otazka na mukky... Alebo aj na ostatne...
ja som teda stale mixovala az na pyre... az teraz to len pucim, lebo uz vie aj žuvat, tak nech precvicuje zubaky

jankando
autor
21. jan 2009

Eni, myslim, ze trosku chrci a dost casto kycha, ale to robil stale...nezda sa mi nejak velmi chory, zeby soplil alebo nieco take...
ale on v noci sa da, prespinka, ale napr. vcera cez den tak reval a ja ze co to...nie , ta ho tisim a on nic..ta som mliecko robila ale po 2 hod. on tak nebol zvyknuty, stale pil po 3 hod alebo aj viac...a spal viac..no to spanie tusim slabne s pribudajucim vekom, nie? ale vcera som zacala robit 180 ml a v noci vypil vseeeetko..som nechapala..hladosko moj...
ho volam fat man- tucniacik..sak on je tucnucky..aspon si myslim..joj, len mu tie faldiky stale mastim, lebo tie priehyby jeho su take zacervenane..tak mastime a mastime.....

jankando
autor
21. jan 2009

Ale ma sa zacinat prve s mrkvou,ze? a potom postupne pridavat..
lebo tu som citala letak a tam nar. zacinaju prve so zemiakom a tak....a dodavaju...ked pride JOhn, tak musime recitat spolu a zvazit.....dnes mu mozno skusim urobit tu kasu...
inak , ale vy pouzivate aventy flasky, nie? Eni, ty asi ano, nie? a aky dudllik velky treba na tu kasu..ma byt viac dierok, ci je to jedno...asi ak robite tu riedsiu, tak asi staci, co?

jankando
autor
21. jan 2009

no a ked zacnem zeleninu, tak kedy sa potom dava ovocicko?
ja budem chciet vyskusat postupne asi vsetko..a uvidime, co bude lubit...
min. som struhala jablka do kolacka a dala som mu ochutnat stavicku trosku, no tak ksicht hodil po tom, ze az...ale ak nas obzera ked nieco jeme, ze mi az nedobre..viete , jak pes ked obzera..tie velke oci ...ze nedas mi trosicku? 😵 😵 😵
joj, moje zlaticko uz tak vyrastlo... 😵 😵 uz budeme pomaly papat.....a ta kasa nezapeka? davate vasim chlapcom caj?

jankando
autor
21. jan 2009

este sa chcem popytat v akej teplote podavate prikrmy???

malibuu7
21. jan 2009

jani nic si z toho nerob ze ti viacej papa, cim dalej to bude viac a viac 😀
inak mame teraz flasu MAM a cumlik na kasu... ale kazda znacka ma rozne cumliky a su extra na kasu... lebo maju križik vyrezany... takze nie viac dierok, ale jedna a vacsia...
ked budes davat zeleninku na obed, tak do mesiaca by si mala zacat s ovocim ako poobednajsiu davku (miesto mliecka) ale samozrejme zo zaciatku ti toho vela nespapa, takze mu vzdy este das mliecko... ono po prvy krat bude uspech ked ti zje 1 abo aj 2 lyzicky, takze si nic z toho nerob ze ti nechce alebo tak... len si proste bude zvykat na ine chute... myslim ze kasa nezapeka... prave ja som citala ze varena mrkva zapeka... no a jozko mi ju papa denne... lebo vsak takmer v kazdom aj kupenom jedle je mrkva... cajik urcite, teda nemusis caj, mozes aj kojovodu mu davat... ty mu nedavas nic pit??? a hej, ked uz bude papat prikrmy, tak treba aj viac tekutin davat.. a ta teplota? to je tazko povedat kolko stupnov to je... proste take vlazne mu to davam, ked sa mi stalo ze som dala teplejsie tak vypluval... take teple ako mliecko mu davas, podla mna...

mukky
21. jan 2009

malibu...ahoj,ankie..a janka... joj jake dlhe mena ste si dali 😀 zelenina i strava sa odporucala mixovat za cias minulych 🙂 mali...,ked sme my boli male a to preto,aby dieta jedlo prijimalo flasou 😒 dnes je tato metoda uz yastarana....dietatko si ma posilnovat zuvacie svaly aby neskor ked bude vacsie aj neodmietalo tuhu stravu a nemalo s nou problem a nebola tazka pre traviaci trakt...zas na skok len 😝 treba mi kupit kociar sportovy tak zhanam referencie aky je dobry..date typ nejaky...

jankando
autor
21. jan 2009

ivi..dikes za radu..davam mu i cajik i vodu, ale nechce nic..vsetko vypluje..
no ale teraz som spravila feniklak ale dala som malicko cajiku a viaac vody no a vypil od hladu 60 ml.....a potom sa na mna skeril...taka som rada.. 😵
no uz citam tie vzorky a nasla som jednu od Cov&Gate..mate taku znacku tam? je to kasicka od 4m+ a pise, ze jedna lyzicka tej kase a 10 lyzickiek mliecka ..cudne..... 😕

jankando
autor
21. jan 2009

no a neviete Ci avent ma tie krizikove cumle na flase?

jankando
autor
21. jan 2009

Mukky,
nohej, precvicovat zuvacie svaly a take zaskocenie nrjakehj hrudky jedla nevadi?

jankando
autor
21. jan 2009

a ked este nema zubky?

mukky
21. jan 2009

jankado moj ma este len dva vo faze vyvoja...lyyickou to popucis na jemno uvidis,ale ak chcu mamky mixovat tak nech mixuju,mna sa iba mali... pztala tak som jej odpovedala

jankando
autor
21. jan 2009

Este akurat citam ake ponuky ma Hipp tuna a pre prvy stage je ze mrkva s kukuricov?
skusili ste? nevidim tu len cistu mrvku ale budem hladat v obchode nieco..

jankando
autor
21. jan 2009

Hej, ja len ze vies, asi lyzicou to asi tak na jemno nepopucis, a take hrudky a moze zabehnut.nie?
no ja neviem, este sa nerozumiem do toho, ale pridete i tam.. 😉

mukky
21. jan 2009

pucis vidlickou 😀 😀 aj my papame len 2tyydne a prisla som do toho ale samozrejme ak nieco nebudem vediet spztam sa,mojmu zatial chuti,vid foto 🙂

jankando
autor
21. jan 2009

akurat hladam nejaku stolicku pre Seana a od chicca su vsetky dost drahe....nemyslite?
a si myslim, ze u nas nebude nejak velmi pouzivana...tak rozmyslam.....ci kupit len taku lacnejsiu...
u nas sa i tak malo co pouziva..sak Petka aj hrazdicka po chvili prejde......i taka pianova hrazdicka, co brutalne zvuky vydava a svieti kadekde tak i toto ho tak nebere jak telka... 😀

mukky
21. jan 2009

len my dve?? 😀 Ja som vela citala o stolicke Fabula ci tak nejako...paci sa mi...kde zijes ak mozem vediet..

jankando
autor
21. jan 2009

ja som v anglicku.. 😉

mukky
21. jan 2009

ja na slovensku 🙂 😀 😎

mukky
21. jan 2009

O tej Fabule je tu diskusia a zatial same pozitiva od maminiek

jankando
autor
21. jan 2009

mne je da sa povedat jedno aka to bude znacka, ved to nie je na cely zivot a potom vlastne co s tym budem robit......?
hlavne nech nejak vyzera a je nejak viac ucelova... 😉

mukky
21. jan 2009

tak sa pozri na nu,mne sa paci a hlavne ye je prakticka....syn sa Ti cita SIN s makcanom nie??Je to inac dost blbe,neviem po anglicky mala som len nemcinu tak len tak ak ma nejake slovo zaujme tak zo slovnika sa naucim ☹

mukky
21. jan 2009

Dievcata ja tu vlastne ani nepatrim no...len tu rodinu tam mam okolo 🙂 tak neviem ci moyem zostat 😝 Moja babka je ukrajinka aj mamka a aj ja tretinovo 😀 no a mna strasne taha na ukrajinu..bola so tam len raz no naplakala som sa aky je tam zivot a my sa tu na slovensku stazujeme ☹ mama mi povedala ze kazdy taha na zapad a ja chcem ist na vychod 😀 😀 no ale mne tak srdce plesa ked pocujem tu rec a piesen..a milujem zemiakove jedla a pelmene masove straaaaaaaasne a pirohy a placky a holubkov,mnaam hladna som 😀

jankando
autor
21. jan 2009

Mukky,
myslis meno mojho syna?
pise sa Sean a cita sa Son s makcenom.. 😉

to nevadi, ze nie si zo svidnika..kludne mozes ostat... 😉

tak ked podla jedla, tak som i ja ukrajinka..ja som cela zemiakova...zemiaky na hocijaky sposob su moje naoblubenejsie jedla.....pirohy, halusky, vsetky take jedla milujem a holbky tiez.. 😝 😀
Fuj,ale si mi chute narobila...
😠

mukky
21. jan 2009

hej Tvojho 🙂 tak prepac takze son s makcanom 🙂 aj ja zemiakova 😝 😝 milujem kasuuuu zemiakovu,halusky,plackyyyyyyy,lokseeeeeeeeee,zemiakove pirohy s cibilkou poprazenou a slaninkou mnaam 😀 😀 urobime dievcatam chutky na zajtra coo?? 😀 😀 😀 Citate ,citate...ale jest nebudete 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre