Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

jankando
autor
22. jan 2009

Mukky, no by si sa divila...
Nenapisala som , ze by si dieta vykuslo dierku...to si zle pochopila

Videla som, ked sesterka mala deti, ze uz ked zubky malo, tak dokazalo ten cumel dzvakat, ze sa urobila z malej dierky vacsia...nie ze si odkuslo... 🙄

No ak len tusis, tak si pozri tu stranku....nic tam nie je o caji pisane...... 🙂

jankando
autor
22. jan 2009

No ale mas pravdu, ze ak ty kojis a dokrmujes, tak je to ine...
Ja nekojim, len cisto Um...

mukky
23. jan 2009

aha,ja ze si ma odkusnut no nevadi.. 😀 aspon mam super naladu..ja viem ye nekojis,ale to je znacenie pre vsetky cumle akejkolvek znacky to 1,2,3 je znacenie velkost dierky a k tomu urcene napoje...napr.mas napisane na stitku na sacku ked kupujes cumel na flasu napr.1 na caj,2 na mlieko,3 na kasu..neviem ci som priradila spravne cisla k tekutinam...ale to je na vsetkych cumloch vzdyy rovnake znacenie,ved zajtra ti mamky poradia tusim to iste co ti aj ja pisem....ale tak o funguje roky rokuce..ja som to tiez nevedela scelkom spravne,dala som mu este ako babatku prvy nutrilon ked mal mesiac lebo mi nepriberal a cumel 2 a strasne rzchlo to vzpil a naplo ho a pogrckal sa..vsetky sa len ucime 🙂 no a potom dudle na dudlanie,ano tam ti pisu..do 6 mesiacov,od 6 mesiacov....my mame len treti teray,tym ye nemal este zubky neboli poskodene,no a samozrejme som ich ako aj flase vyvarala..a moj maly pouziva ho len ked ide zaspat...ale vzdz treba pouyivat ten isty tvar cumlika...napr ak kupis na yaciatku podlhovasty,tak stale takto tvarovany,najlepsie stale tu istu ynacku...ja mam uz treti tn isty tusim ...no yabudla som nayov......a ma aj kryt,co je super...campies no neviem presne,mam este jeden zabaleny no je v spalni

jankando
autor
23. jan 2009

My pouzivame vsetko od Aventu..
i sterilizator, i dudliky na dulanie i flasky..
Dudle na dudlanie nemenim,tvar je rovnaky, akurat ze som si vsimla, ze ten co mam novy 3-6 m je vacsi..ale tvar zachovany
No ja Ti neviem s tymi cajmi a podobne...nic som si nikdy na obale cumlikov na flasky od avnetu nevsimla, ze by tam nieco take pisali..
pri tom od 6m+ tam pisu, ze je dobry pre hustejsie, ale na tych ostatnych som nic nevidela..
Je to v kazdom pripade jedno..Ked pisu pre newborn-0m+ tak mal taky no a pokracujeme dalej...
Inak, PEtko by mi teraz z jednotky ani nevypil..plackal by..som si ista, bol by nervny....
Ja si stojim za svojim ako i Ty... 🙂
Ale kazdopadne, ked kojis, tak to je ine, pretoze cicu mas rovnaku tak aby babo z toho nebolo popletene..

No a samozrejme, ze sa ucime vsetky..
ja sa radim, ale koniec koncov robim vsetko i tak podla seba.. 🙂

jankando
autor
23. jan 2009

A k tomu vyvaraniu...
tak ja si neviem vynachvalit Sterilizator od Aventu..mala som i mikrovlnovy od Tommee Tippee ale nic moc...

Ako vravi moja mamca, ze by dala Nobelovu cenu tomu, kto vymyslel pampersky, kedze sa ona tak natrapila s latkovymi plienkami a taktiez za Sterilizator...
vobec, jej sa vsetko pozdava co je nove teraz..akurat , ze mi nechce nic radit, bo tvrdi, ze to co sa u nas nemoze, tu v Anglicku sa ma...a naopak...tak isto ako i s ochladovanim deti....vsetci tu na to nadavju..myslim slovakom a zahraniciarov, ale ja ich chapem...lepsie od zaciatku ochladzovat ako potom zakazym ked je trosku zima ochorie dieta... 😉

mukky
23. jan 2009

🙂 janka...ja si neviem to skopirovat nedari sa mi dajak..ja neradim vobec 🙂 len vravim co a ako viem ja 🙂 ved si pekne rozumieme nie.. 🙂 no pozri sa na dudel na flasu ,je priesvitny no je to tam vidiet na tom kruhu.cislo dole

mukky
23. jan 2009

s tym otuzovanim 😀 suhlasim na 100 percent,ja pokial idem spat otvaram a zatvaram okno v izbe aby mal cerstvy a chladnejsi vzduch,,,ja som naucena vetrat a aj spat pri otv.okne aj v zime niekedy...no teraz je tam maly tak sa celkom neda...a aj sprchou casom budeme otuzovat...ale nie drasticky..jemne ,citala som o to clanky,je to tak pre dieta dobry zaklad

mukky
23. jan 2009

aj moja mamka sa uci odomna 😀 ina doba...mam 50 latkovych plienok a neviem si predstavit stale ich prat a vyvarat a zehlit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zehlit uz vobec nie,kedze u nas zehli len manzel a ja ani neviem fakt kde mame zehlicku 😀 😀 😀

mukky
23. jan 2009

idem este daco dorobit a lahnut si na tu hodku kym sa maly yobudi 😀 😀 😝 😔 😔 😔 🤐

angienka
23. jan 2009

myslite ze celu ukrajinu tvoria padelky???No to si ja teda zas nemyslim viem bo uz i mamka ma upozornovala bo sme sa raz tam chystali ze mozno pojdeme a ona ze treba poriadne pozerat bo jej kolegyna tam chodi snad kazdy mesiac a ze ne vsetko je prave ale ta zas nieco musi byt,nie?
My chodime niekedy do prahy a tam cinania na trhu tiez predavaju padelky ale zas na niektorych veciach z kramu mam tiez made in china takze si myslim ze aj ukrajinci falsuju ale su tam aj tovarne na vyrobu kvalitneho tovaru,sak by tam tolko slovakov nechodilo nakupovat a po slovaci nepredavali 😝

angienka
23. jan 2009

jani ja neviem nejak sa o to nezaujimam-este ani raz som dudlik nemenily ani neni prekusany takze nemam dovod ho menit maximalne ho vyvarim vo vode a je zas jak novy 😀 takze ci jednicka ci dvojka proste nezajem mam flasku na caj ktoru uzivam len na caj neviem co tam je zacislo ale vyhovuje mi a maly sa nestazuje zatim,tu sklenenu s velkou dierkou dam semtam na kasu abo aj zeleninu raz som skusala cez to a avent na oboje 😉

angienka
23. jan 2009

o dudlikoch viem tie kupujem my ich mame snad 15 od narodenia vo vacsine tiez avent,no ti emi moc nechcel dudlat najviac sa mu pacil canpol babies a prave preto ze sme zmenili tvar prave ze je dobre menit tvary hlavne ak dudla mimi casto my ho na zaspavanie musime mat a aj v noci sem tam ho plivne ale niekedy sa zobudi na to ze ho nema v puse tak rychlo mu ho musim supnut-prave ten canpol bol gulaty tak sa mu dobre dudlan pri com podhovaky mi nechcel uz a zas ked sa mu zunoval ten resp zapadol nam za postel 😀 tak som zacla a uz mi bral i aventaky a aj podlhovaky vsetky 😉 ted mame vsetky 6-18mes ostatne neuzivam ibaze ked po mesiaci vytiahneme canpol ta ten dame bo stale ho chcel aj ked mal 7mes 😀
Jeee mukky ty sa mas u nas tiez bo ja nezehlim teda svoje veci som nikdy nezehlila nepotrebujem to proste niektore letne krcive hej ale ta som mu povedala ze si bude zehlit sam bo ja pri tom placem ta si zehlil-jasan ze to bolo za eri ked sme tusim este ani svoji neboli a nebol timmycek pak som zehlila malemu ta uz aj muzikovi som zacla 😉 ale ta si tak zvykol ze ked mu poviem ta on ze neneee ze to nebude on robit 😠 😠 😠 zato mi upratuje a vari jasan ze nie vzdy 😉

angienka
23. jan 2009

vy dakto pouzivate latkove?myslim na prdelku bo ja mam 80 ci 100ks latkovych ale pouzivam len na grcku abo ked davam prikrm ta nedavam podbradnik ale plienky taze mam tak akurat ta si neviem predstavit ked nase mamky museli prebalovat ta to asi 50ks na den spotrebovali no hej suhlasim s tvojou mamkou jani ze by mu mali dat nobelovku teda za plienky sterilizator nemame a ani nelutujem,neni to tak pracne vyvarit raz za tyzden flasky a dudle ta pohoda 😉

malibuu7
23. jan 2009

ahojte...
vy dve nocne sovy.. 😉 a tretia ranne vtaca 🙂
ste dudky rozoberali? no my sme pouzivali celkovo 4 dudky, ale uz ziadnu nekupujem, lebo ich vobec nepouziva... jedine ze najde nejaku v hrackach, tak si ju da do pusy, ochutna a vypluje... no a v noci keby som mu dala dudku,tak to taky krik, ze by mi aj pol bytovky zobudil... tiez sme zo zaciatku pouzivali zrezanu a potom uz len okruhlu od Farlin... perfektna... no ale neviem ci este bude dudkat mi, ale ja si myslim ze ano... no uvidime...
latkove plienky tiez pouzivame len na grcky ale uz som takmer vsetky vyprala a odlozila, mam tam uz len tak mozno 8ks na pouzivanie...

zenusky drzte mi palceky o pol 2 pisem zapoctovu pisomku a o pol 4 skuskovu... 😅 🙄 tak sa majte, ja pomaly pojdem na vlak a vecer sa ozvem, papa

angienka
23. jan 2009

jeee ivi tak to drzim paste 😉 nech to vyjde na vybornu 😵
no my uz tiez moc negrckame aj slintanie ustupilo len najviac mi ide na tie prikrmy to je hned cela spinava bo ten sa mi staca a vystraja a pcha si ruky do pusy co ma opatlanu ta mam denne aspon 3spinave a zas neperiem kazdy druhy den bo oblecenia mame kopec i ked zaspini ho tiez pozehnane ale max raz do tyzdna periem jemu veci niekedy ani to nie 😀

malibuu7
23. jan 2009

dakujem, tak zapocet som urobila... ani som nedokoncila projekt na pc a mi podakoval, zapisal a bolo 😀 no skuska horsie... sice neviem vysledok, asi az v utorok bude... no nemam dobry pocit z toho... ako mali sme 30 otazok na 55 min. tak to ani 2 minuty na otazku... nie zeby som nevedela, ale nedalo sa to stihat. no... tak tak nejak 🙄
eni ja ked davam jest jozkovi, tak pouzivame papierove vreckovky, tie vyhodim a nemusim prat plienky 😝 bo od mrkvi mi to ani nechce odist... aky prasok pouzivate a vyperie vam mrkvu??? poradte...

jankando
autor
23. jan 2009

Caute baby...
hlasim, ze sme dnes kupili stolicku, taka som stastna z nej
od Chicca , ina bola na obrazku, gulkova, ale vnutri bola ina, krajsie..modrucka s rybkou..az ju doskladame, tak hodim foto 😉

jankando
autor
23. jan 2009

Ivi, my latkove plienky pouzivame, len ked kupeme, tak damave este i do uteracka...alebo pod hlavicku, ked naolejujeme...a tiez pouzviame na vsetko papierove obrusky, to pre mna najlepsie a sups do kosa...ani podbradniky nepouzivame

Eni, ta ja perime skoro denne........pre Petka i pre nas..mna to bavi, bo veci mam hned suche, mamka mi kupila susicku, takze za par min. mam suche pradlo.. a dalej spinime.. 😉

Ivi..my pouzivame Fairy..asi tam taku znacku nemate nie? a non Bio..tak mi odporcucili..je to ech detsky prasok...a nase periem v Daze..ale to zalezi od akcie aka je v obchode...teraz mame Bold zeleny..tak uvidim ako budu voniat veci

Ale uz prejdem na klasicky prasok asi i pre Petka...lebo aby si nezvykala jeho pokozka .... 🙂 a potom aby nebol nachylny na alergie..sak do konca zivota nebudem pouzivat pre neho detsky prasok...tak postupne pojdeme na to..

angienka
23. jan 2009

ivi ani mne nevyperie mrkvu 😠 aj ked som na 95st dala ta nepustilo,pouzivame lovelu 😝
Ale mysli optimisticky isto prejdes neboj 😉
Jani tak to sa tesim s vami a som zvedava na foto...
Inac od 15tej doted takmer som travila cas v kuchyni a poviem vam mam dost ☹ to nadobi ma raz zabije 😠 a pak som piekla satocky listkove s lekvarom aj s tvarohom a este timmyskovi na zajtra ten tortokolac co lubime tak vsetci a zajtra mu este tortu urobim a chlebicky inac bordel tu je hrozny bo osm mu este robila ovocicko-prvy krat som nevarila ted jablka a dala cerstve a k nim cucoriesky zavarane a kedze to bolo take kyslejsie ta som dala aj banan a stavu z marhul ta som zvedava na zajtra jak mu bude chutnat 😉

jankando
autor
23. jan 2009

Eni, to nezalezi, kde su vyrobene...
VEd prave znackove veci sa siju v krajinaach chudobych ako ukrajina, zvacsa a vacsinou v pakistane, a cine....
lebo tamje lacna pracovna sila.. 😉
Ved prave preto vo Svidniku zase prepustaju ludi z Odevy, vraj chcu prestahovat odevu na ukrajinu..tam je to lacnejsie..mysli sa na vyrobu..

jankando
autor
23. jan 2009

Btw..
Mukky, ja viem, kde su oznacene cisla na cumloch....to myslim Ena nevedela.. 🙂

angienka
23. jan 2009

hmm to i moja mamka furt ze servitky mu davala ale ja radsej plienku sak ja viem ze som mu nikdy prdelku do toho nebalila takze to mozem kludne pouzivat aj pre dalsie ak nahodou a budem vediet ze to ne od kaki 😀
My sme kupili tu lovelu 9kg takze ju uzivam este stale pre timmca a mam este polovicku,takze ked ju miniem tak v roku a pol 😀 😀 😀 tak potom zacnem pouzivat normal prasok 😉
A my pre seba pouzivame lanzu 😉 ale vzdy kupujeme mega balenia tiez ted z makra sme kupili 9kg ta mame i ked nase veci to viac prasku i castejsie periem tak to raz dva bude prec 😒

angienka
23. jan 2009

no ta co potom pisete ze tam len shity predavaju na ukrajine sak viem ze kopec ludi zo sk tam chodi nakupovat a pak predavaju 😉
Jasne ze su taky vychcanci co zamiesaju aby z toho daco vytisli ale maju i znackove isto normal nie len padelky v kramoch 😝
Ja ja ani nevedela ani necem vediet mam to v prdke tie cisla duudlov-tak nam to vyhovuje az ked budem potrebovat vymenit ta sa kuknem ze co mi vlastne treba kupit 😀

jankando
autor
23. jan 2009

Eni, ja strasne milujem ten Sterilizator...vsetko do toho hodim a pockam 8 min a je to... 😉
i dudliky v tom vyvaram...a flasky vyvaram pred kazdym pouzitim..len sem tam ked spim, tak ked John robi mliecko, tak ich len umyje...on nevie narabat so sterilizatorom, nevie to tak naskladat....

No Eni, kebysi mala 4om detom denne vyvarat , prat a zehlit plienky, tak by si ne tak vazila pampersky... 😉

jankando
autor
23. jan 2009

Ja mamzo 40 latkovych a len mi pekne stoja naskladane, vyzehlene v postielke, lebo btw..ja ich milujem zehlit a pekne vyskladat,
fakt ich len pod hlavicku ked naolejujeme alebo ked kupeme, tak na utrerak davame..... 😉 tot vsjo..
no ale stane sa, ze ked v noci sa pogrcka a postielku mame pri nasej posteli tak siahneme o plienke.. 😉

jankando
autor
23. jan 2009

No , mamicky

boli sme dneska poobzerat ake to tu maju vyzivy-prikrmy....
akurat sa nam tam povenovala jedna pracovnicka a poradila nam..
tak som nasla od Hippu pre 1 stage mrkva s kukuricou a pytali sme sa jej, tak , ze oni nerobia len jeden druh zeleniny, ze vsetko je s niecim...ze i tak mrkva vraj nie je zaujimava chut pre deti....No tak , divit sa nebudem, sak prva mamina nebudem, ktora bude davat take..a tiez som sa pytala, ci ho to nebude naduvat z tej kukurice a ona , ze nie, ze predsa by nemali vyrabat take aby ublizovalo dietatku..tak verim..a kupila som na ochutnavku jednu malicku flasticku 80g a tiez mrvu so zemiakom 125 g, no a sladke som kupila, lebo to jedine mali same,ze jablko..inak su vsetky pomiesane...a este John vybral jeden, co nam ona radila, vola sa to banana yogurt...
vsetko je zvacsa od 4. mes...

No a este som sa chcela spytat, ci mate i vy, alebo ste pouzili i ochutene kasicky??
bo ja som kupila len tu klasicku, ale maju aj s prichutou...napr. pomarang s niecim, uz nepamatam...
No a radila mi nedavat kasu cez flasu, ale lyzickou, aby sa ucil.. 😉

jankando
autor
23. jan 2009

dnes si popisem sama so sebou tusim, ze?

NO neviem, kedy zacat s tym jedlickokm, ci prve dat kasickupar dni a potom..

Inak , neviem, co sa deje s tym pocitanim v pase....lebomne psie 4 mes a 2 tt a prd..my dnes mame 5 mes..... 😎
som vcera jak debil na prstoch pocitala a napocitala som 140 dni, delene 7 je 20 cize 5 mes..nie??? 😠

jankando
autor
23. jan 2009

skoda, ze tu nikoho niet.. 😉

jankando
autor
23. jan 2009

Idem pridat foto tej stolicky..
inak, Petkovi sa velmi lubi........az v nej zaspal, tak sme ho dali to tej tretej polohy a prikryli a pekne si spokojne hajka.....zlatko moje.. 😵 😵

angienka
23. jan 2009

preco 4 detom???Ty mas stvorcata??? 😀 sak hej ja rada za pamperdy straaasne len ten sterilizator ze nemam a nelutujem vyvarim za 5-10min sak tam nic na tom neni samo si to tam bubla ta i bubla pak vyberem este oplachnem a je to 😎
A ja uz nezehlim kaslem na to,prej uz sa nemusi ked su tak stare 😀 a ja som len rada 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre