Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

jankando
autor
24. jan 2009

Baby, este sa chcem opytat, akoohrievate prikrmy kupovane
a ci davate pred kazdym prikrmom i mliecko, lebo tak citam v letaku od Hippu

malibuu7
24. jan 2009

ty jo tolko info a same zakazy... brdooooo... vsetko toto som citala uz kedysi kdesi... 😉 ale samozrejme sa tym neriadim, nehovorim ze uplne, ale ciastocne... med som mu urco nedavala, ale mame medovu kasu... no tiez mi to pride velmi divne, ze sa vobec vyrabaju rozne jedla s prichutami,co by deti nemali este. Ale samozrejme to mamky i tak davaju... podla mna je minimum takych poctivych mamiciek ako je mukky (teraz to nemyslim vobec zle)
no ale tak to zvacsa byva, ze ako sa najviac snazime byt najlepsie mamky a starat sa neviem ako, tak vtedy sa deju najvacsie komplikacie... a niekto kto sa stara menej, ci takmer vobec... a ich detu su zdrave ako repy... vidte priklad nasich spoluobcanov byvajucich v roznych osadach, chatrciach a tak...

no a ja niesom priamo z SK, ale kusok iba... no a skolu som tam robila... a teraz som v CZ... študujem a maminkujem 😀 😎

malibuu7
24. jan 2009

jani, ja ohrievam v mikrovlnke... (viem, nema sa to, je to veeeelmi skodlive i pre nas, nie to este pre dieta) ale je to najrychlejsie... a pred prikrmom som nikdy nedavala mliecko... praveze az po... ked spapa len trochu tak dokojim dosyta... no teraz uz nedokojujem, staci mu to...

angienka
24. jan 2009

jaaaj zeny jedne tolko citania ste mi zas pripravili,dnes asi nestiham,ceme pozret film dali sme ho svokre ten nas sladky poklad a nafotili asi 200fotiek no ale neviem com v strede na kazdej skoro take jak rozmazane kolecko som myslela ze to jak je timmy v pohybe ale aj ked som tam ja ta som rozmazana 😠 tak ma to stve bo take pouitelne fotecky ta tie su na zahodenie 😝
a to vyrvane z ma tiez riadne sere 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Na kurz plavania som hrozne chcela ale nejak som od toho ustupila najprv koly zime ze ide a ja s kocikom abo furt by po nas tato chodil a ted necem sama no nejak som sa acla na stare kolena hanbit a bat sa von sama chodit...no jasne ze nie bat no ale take no necem sama nikde 😕 ak mi rozumiete proste sa citim taka neista a nece sa mi do toho a to sme nakupili 2baliky plienok na plavanie do 12kg takze uz len jedno kilo a mozme zahodit ale zajtra asi pojdeme na krytak 😉

angienka
24. jan 2009

ivi ma meninky nie narodky 😀 vola sa Timmy mam to v pase je to presne meno len timmy ziadny timotej timur ani nic podebne 😉
Jaaaj ta to co to?Ta z teba mudr moze rovno byt este som teda nedocitala celkom no...a hej timmy ma tu alergiu trpel tym u od 2mesiaca tusim a kym na to prisli ta sme sa omastili kadejakymi smradmi co nezaberali 😠 no prave ze som kojila tak som to vsetko ja nemohla jest ale ted jem a uz to nemaaal dlho dlho a dala som mu smotanu aj dnes ten smotanovy tortik a nemal nic ale z tvarohu hej no nic to...aj tak bol krasny na foteckach to ani takmer nevidno skor tie rozmazane skvrny tam spatia 😝

angienka
24. jan 2009

inac mukky neviem ci som pisala ale spravila som tu zemiakovu kasu s kalerabkom a dala len 2lyicky vody a nemixovala a papal i ked semtam bol vacsi kusok kalerabku ta som vybrala a le spasal mi toho tooolko 😉 dikes za radu 😀 a da sa aj lacnejsie bez masa co ja vsade davam,tak ted nemusim 😎

angienka
24. jan 2009

jani ja ohrievam vzdy len vo vodnom kupeli len ked som mala zmrazene prikrmy pripravene par krat som dala do mikrovlnky bo vo vode to nejde teda jedine ze by vrela a ja som to mala v malych miskach 😉

angienka
24. jan 2009

a tiez by som tu trubicku ci hadicku nedala,jani bleee jak hnusne si to napisala na odevnej priemyslovke 😝 ja kazdemu vravim ze mam technicko informacne sluzby bo tak sa nas obor volal bo kazzdy si hned predstavi cistu odevu 3rocnu a na urade mi ani neverili ze to s maturitou musela som jej dat vysvecko maturitne ta sa divila 😀

angienka
24. jan 2009

hej ivi tiez si myslim to co ty ze tiez prehnana starostlivost skodi,i ked ja som presne taka bola jak mukky tiez som toho nacitala tooolko ale este v tehu,ted tiez len tak ciastocne sa tym riadim a tiez ked vam tu niekedy daco napisem ta vy zas nieco ine ste citali tak mozme byt scitane neviem jak asi nic a vsetko je spravne to co kazda uzname za spravne pre nase mladatka 😉

angienka
24. jan 2009

nooo...som tu sama takze sa lucim idem s muickom kukat na filmy 😉

mukky
24. jan 2009

ahojte,tak boli sme von trosku no kropilo a potom na zmrzke 😝 mne vela pomohla aj svagrina co sa stravy a inych veci tyka,10 rokov robila v Prahe na novorodeneckom oddeleni a teraz zije v Chorvatsku uz asi 6rokov,a cakaju 3tie babo po dvoch chlapcoch dievcatko 🙂 a tiez aj v Chorvatsku pracovala na novorodeneckom oddeleni...takze jej poznatky a znalosti su urcite cenne 🙂 🙂 nedavno sme docvicili,okupali sa,napapali aa teraz ideme hajat,manzel prebaluje,ja idem uspavat 🙂 😔 ano,som opatrnejsia koli malemu,od narodenia hypotoniu mame,stale hnisave ocko,ktore sa uz zlepsuje 🙂 zlateho stafylokoka v hrdielku ☹ ..no a manzel mal v detstve celiakiu a obidvaja mberieme do konca zivota lieky na stitnu zlazu ☹ ale ja si hovorim ze su to vsetko len take chorobky,a maly nie je chory nijak vazne,ked sa pozriem na postihnute deticky..to su vazne choroby...takze budem robit vsetko preto aby som mu dala dobry a zdravy zaklad do zivota.Ale ja niesom nejaka baba prisna,som strasna srandistka,len od kedy som porodila nesiem zodpovednost za novy zivot 🙂

jankando
autor
24. jan 2009

Caute baby,
tak som Vas po zdriemnuti docitala..
teeeeda.....
Ivi, viem ,ze sa nema, my tiez napr. ohrejeme mliecko vo vodnom kupeli a ta Johnova svagirna jak robila kasu synkovi ta ju pchala do mikrovlnky..chvalabohu, ze je chlapcek uplne zdravucky...
Ja nechcem davat na take, ze co sa smie a co sa nesmie velmi..
Ja keby som sa tak vzetkeho obavala, tak som v prdeli a ani nespim kvoli Petkovi

Mukky
moj ujo je postihnuty, jeho sestre zomrel tak chlapcek a ja som sa prve 3 mes. tehu blaznila, ci i ja nebudem mat postihnute decko...
Ale ja Ti poviem nieco..a to nemusim studovat.. 😠 Toto vsetko je o podvedomi.........ver mi... 😉
Takto ma odbil i jeden gynekolog v bj, ked som pred nim stresovala..
Proste som si povedala dost, moje dieta bude zdravucke a basta..a uz vobec som o tom nikdy nepremyslala........Zijem s Johno 3-ti rok a on sa riadi tak isto....nic negativne nechce pocut...
No a funguje to pre mna..ja nestresujem...teda viem stresovat jak teraz napr. z jedla, ale som si ista, ze ak zacnem, budem sa citit uplne ako keby som bola rodena mamka kucharka... 😉
Tak isto, ked tu mamca bola, tak Petka len ked zareval, ta hned, uz ho boli brusko, boli ho toto, a hento.......a ja som sa len smiala..
ja viem, ze nie.Bol bud len hladnucky, ale chcel spinkat, pritulit..videla som ako sa spraval , ked ho fakt brusko bolelo, ale tak ako moja mam stresuje...tak ja by som nemohla....ja na jeho choroby nemyslim....nechcem..ak pridu, ok, ale ja ich neprivolavam ani na mich nemyslim..ziaden hypochonder zo mna nie je ani nebude.....

jankando
autor
24. jan 2009

Kukam, ze Katuska ken nas bude chciet nahodou docitat, tak to by musela vziat dovolenku do deticiek.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jankando
autor
24. jan 2009

Inak som si schrupla a Spravila som Petkovi kasicku, taku riedku..na zaciatky a John mu dal pocas mojho spanku, tak vypil mliecko 150ml no a v tom bola kasicka a JOhn mi akurat vravil ze este mlaskal s ustockami.. 😀 😝 😀 😀

malibuu7
24. jan 2009

jani tak to si krasne napisala... to i ja sa tak snazim optimisticky mysliet a veeeelmi to pomaha... aj ohladom skoly, aj pri drobcovi... ked napriklad spadne a udrie sa, zacne plackat, tak ziadne lutovanie, ale sa z toho zasmejeme a on len pozera a tak si asi mysli ze to je ok, a nic neboli, no a po placi hned... jasne ked sa viac buchne abo co, tak ho pomojkam, ale proste neucim ho na take, ze hned joj moje zlate a neviem co...
mukky, chapem ked mate v rodine nejake zdravotne problemy, tak to je pochopitelne ze sa o svoje dieta bojis viac... my nastastie, v rodine ziadne vazne choroby nemame, klop klop, chvalabohu... tak asi preto to aj beriem tak ako to beriem...

malibuu7
24. jan 2009

hej katka bude mat co robit... pisali sme dnes... tak byva sa im dobre, len tatko je zase fuc, tak smutno... a velmi jej chyba net... a docitavat nas teda asi nebude si myslim, jedine zeby sa straaaaaaaaaaaasne nudila... co asi nehrozi, ked tamke ide 4 zubok a je vraj nervna strasne..

mukky
24. jan 2009

ahojte dievcata,angienka super ye yemiakova kasa chutila,aj ja som dnes s tym kalerabikom robila,ja zemiak aj kalerab dam varit na male kocky a potom po uvareni to vlastne popucim s tym pucakom 😀 na kasu,a ak su este hrudky trochu tak s vidlickou este na jemnu kasu vymiesam.Ale zas ty si mi poradila ze davas viacej trochu tej vody do toho,tak som aj ja tak dala a bolo to lepsie 🙂 no ja tam mozem pridat aj moje m.mlieko a nato som upne zabudla 😒 zajtra skusim zemiak,kalerab a mrkvu a tiez na kasu popucim vsetko.A kupim uz aj ruzickovy kel a 3 dni budem davat so yemiackom,ak nebude yiadna reakcia tak fajn,mame nove jedlo 🙂 My masko az za dva tyzdne budeme davat,a za dva tyydne uz aj ovocnu desiatu,jablcko najprv prve dva dni uvarene a na treti den surove.

jankando
autor
24. jan 2009

TAK, TAK...trena mysliet OPTIMISTICKY a svet sa nam bude zdat krajsi... 🙂 alebo vlasrtne bude krajsi.. 😉

Ivi, presne, ja tiez budem tak robit.. 😉

Katus,chudak..no Tamca uz zubana riadna je.. 😀
ja som zvedava, keby nam pojdu zubky.. 😀 som citala , ze niektorym detickam az po roku vyrastu.. 😀 😀

jankando
autor
24. jan 2009

A kde majca?
Ena ma dnes romantiku isto...ked maleho odsikovlai ku svokre a filmik................... 😵 😵 😝
Joj, a ja taka rada, ze JOhn zajtra do prace nejde, tak si pospime rodinne konecne dlho... 🙂

Baby, Vas obdivujem pre ten kalerab..ja snad ani neviem ako to chuti... 😠

jankando
autor
24. jan 2009

Hm.... 😠 😠 😠
Slavka jedna Slavkata.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
nikdy sa neozve, len jak zaujimave nieco pisneme ako napr. OLi... 😠

Inak Baby-Slavka a Ena,
tak je to pravda, ze Tomas Hircko mam babo.....Potvrdil mi to i Jozko.. 😉

mukky
24. jan 2009

Babule a vy viete aj bisidovaty 😀 😀 ??Mne sa strasne paci po rusnacky rozpravat 😀 moj milovany dedusko nebohy bol rusnak z niznej polianky,no a babka ukrajinka je 🙂 a ja jak decko ze dedko tak cudne rozprava ze asi babka aby mu rozumela 😀 a to vlastne on rusnacko.slovensky 😀 az jak dospela som vlastne na to prisla 😀 babka moja 50 rokov skoro tu zije no stale takou jej vlastnou recou rozprava 😀 😀 a mna tak taha na totu rodnu hrudu 😀 😀 na ukrajine strasna bieda,som tam bola uz pred 12 rokmi,a moj ujo keby si chcel kupit farebny telkac z obchodu,by musel 2 roky ☹ robit nanho a celu vyplatu odkladat ☹ v Rovne som bola...zobrajuce deti,svorky psov po uliciach bezny jav..take nadherne 3 psy surodenci isto pri mne,som im dala rohlik so salamou...a salamu nezjedli najprv len rozok bo nepoznali maso ☹ ,,,ja som tam mala vtedy obute adidasy botasky z nemecka asi za 3.ooosk a ked sa opytali na cenu,skoro odpadli ze to ich vyplata cela i viac asi ☹ ale strasne pohostinni,joj a jak sa o nas starali a dali aj posledne co mali,,este raz tam aspon ist a nakupit im veci,a kozmetiku..taky zial na mna prisiel tak koncim...mozno potom

jankando
autor
24. jan 2009

Mukky
i moja segra vravela, ze su strasne pohostinni..
ona tam bola par krat 😉

mukky
24. jan 2009

ja len raz,lebo cesta trvala dlho ,dva dni s prestavkami a same prusaky vo vlaku..no aj v bytoch to je normal..otvoris potrav.skrinu a su tam ☹ su to svaby ak niekto nevie brrrrr ☹ skoro som zomrela ☹ a to su cistotni je jasnee,len to ich neznici ani atomovy vybuch 😠 😠 voda tecie len rano a poobede tepla dve hodky,maso balili do skoro novinoveho papiera,obchod prisaham v sile ...na dedine 😀 jak na kuracej nozke z mrazzika...ta chatrc..a ja tam taakaa ohaknuta som dosla,same zlato,znackove veci...mala som inu predstavu..a ked som sa vratila som bola vdacna ze zijem tu...a teraz idu bokom handry 😀 bary 😀 kamosky 😀 vecere v restikach 😀 😀 a ani mi nic z toho nechyba 😀 😀 som taka stastna,mam dietatko a velmi dobreho manzela uz 13 rokov na krku 😀 😀 no a babka moja uz je chorlava,cestu by tam nezvladla tak nemam s kym ist..ale uvazujem o poslani baliku...ale len ci by dosiel ☹ ☹ ☹ by ho vybrakovali po ceste

angienka
25. jan 2009

zdravim,ivi aj ja to tak robim ako vravis i ked timmco sa otlka vsade a mne je ho tak luto zakazdym ale rychlo hned vstanem ked vidim ze uz ide mu do placu a robim blbosti zapnem mu hracky a nelutujem i ked mi je to fakt tak strasne luto no ale neda sa to ustriehnut hlavne v nasom byticku nie ☹ vsade je nabytok a steny takze nejde mu povedat ze budes len tu lebo tam sa buchnes 😝
Hej ja vzdy som viac vody pridala jedine 3dni dozadu som tak huste a hrudkate spravil aale ho az dusilo a furt som mu vodu zapijat musela davat a tak sa na nu triasol ked vidil flasu 😀 hej s tym puciakom i ja som robila tak ale aj tak semtam bola taka hrudka a jani ja tiez som nevedela co ten kalerab sak som sa vas predsa pytala ze tu je to kedlubna a neviem ci to je kalerab bo ja ani nevedela jak kalerab vyzera 😲

angienka
25. jan 2009

hej hej jani romantika bola ta a po 1nej rano sme sli spat a ted sa muzik este z postele nemoze vykopat a ist po mladatko 😀 ale uz ho taham uz ho caka kaficko 😉
Fakt???No toto a nevies co maju a ci sa vzali a kto to je za holku???A jake stare mimi??? 😨

angienka
25. jan 2009

jaaaj mukky ta to je hrozne co ty pises o ukrajine a predsa ta tam taha ja by v takej biede zit nedokazala,asi zato ze som vzdy mala pekny zivot a nikdy mi nic nechybalo a ted sa uz stazujem bo uz sme mlada rodina a neni tolko penazi trebars na novy barak a neuvedomujem si ze ludia maju tak malo a ziju i ked asi nie spokojne ☹
Hmmm ta ja keby som mala tam rodinu a vidim e tak ziju a jak drahe to tam pre nich je ta im isto posielam baliky sak pre teba su to smiesne drobne a pre nich jak zlato keby si im poslala a ked ho das poistit tak nemozu ti ho nedorucit 😕

angienka
25. jan 2009

este ze ste tu toho zas tak moc nepopisali babule jedne tak uz som reagovala tusim na vsetko co som chcela,len to pokarhanie slavke u sa ani neoplati davat,to janu by si musela zohnat fotky toho dedulu a kazdy den po jednej tu hadzat linky asi abo on by tu musel chodit diskutovat asi 😝 no nic nej ta by tam u nas na vychodze tiez mohli i viacery si dat net zapojit,i tam je bieda ale u snad ludia net poznaju...
Skoda rada by som popisala a vedela kto jak zije z nasich spoluiakov-ta kedy tota stretavka uz ten rok babule ci az dalsi???

mukky
25. jan 2009

ahojte,tak ja dopapam moj nedelnajsi obed..chlieb s paprikou 😀 a idem si lahnut k malemu,dufam ye aspon na 2 hodky 😀 😔

angienka
25. jan 2009

dobry obed mukky 😀 ja som si dala tortiky zo vcerajska a ideme na svah teda ja za kameramana 😝

mukky
25. jan 2009

dik angie.. 😀 😝 manzel ked ma dennu a chodi az vecer domov tak mne nechuti si vzvarat nedelny obed 😝 takze pre mna to ani neni nedela,len ked nerobi vtedy si varime normalne..no ale idem von a mama byva o par ulic dalej a ye nech pridem sa najest 😀 😎 robila yemiakovy salat a vyprayane kurca tak neviem ako to dopadne 😀 😀 😀 maly dojedol,akurat pred poslednzmi dvoma lyyickami sa mu yacalo ckat tak este pockam 😕 a babka mi vcera volala nech si manyel pride vecer po segedinsky gulas 😀 no yabijes sa ked musis brat co davaju????? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre