Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

mukky
1. feb 2009

hej prestavas kojit lebo je uz pre teba velky,a nemas mlieko pomaly...prikrmamy ak casto davas sa tvorba mlieka znizuje preto treba dietatko castejsie prikladat...ale to ti asi tvoj instinkt nepovedal a kedze ani necitas,ani asi na poradne nechodis lebo tam je lekar a oni su len tak lekarmi tak asi to nevies.....a malibuu neni mudra preto ze koji ale ako sa stavia k uritym veciam a citala som jej prispevky atd...a doteraz bola mierna 😀 nepise takym vulgarnym sposobom ako niekto.....a mame v rodine zdravotnikov tak sa opytam ak treba i poradia.....

jankando
autor
1. feb 2009

Aha, takze ak by Malibuu napisala nieco proti , tak je hlupa hej... 😖

mukky
1. feb 2009

aj murara mame v rodine a ak mi nieco treba a chcem sa poradit poradim sa...alebo vzskusam sama...ale nebudem skusat na dietati ked sa to nema....si mala povedat lekarke ze si chcela davat kravske mlieko a ze davas odkedy ze co to povie na to

malibuu7
1. feb 2009

baaby snad srandujete nie?
ta ja som sa konecne chccela vyjadrit, ale ta tolko ste toho popisali,kym som si okupkala a uspala dieta... jooooooooooj citam hej? som tu dnes, bo tu veselo 😀

mukky
1. feb 2009

jani ja neviem ale ty si vzdy trosku nejak pomimo...som pisala ze doteraz bola mierna,,aj pred tym povedala svoj nazor na mna a prijala som to a nevkladaj mi slova do ust ktore som nepovedala..myslim ze ona to pochopi ako som to mzslela

jankando
autor
1. feb 2009

VSETKY maminy vieme, ze castejsim prikladanim sa tvorba mliecka zvysuje, ale raz tak ci tak stratis mliecko a ani caste prikladanie ti nepomoze

angienka
1. feb 2009

ako niekto???Ako ja a niekto ako ty tu pise vzdy len v narazkach jeeej ako takych falosnych a trapnych ludi neznasam-jani no povedz je toto normalne? 😨
mierna som bola i ja doted a ked mierny znamena nemat nazor tak to moj pripad neni ja sa kludne vyjadrim k vsetkemu...
Nie ze je pre mna velky tak ta vyvediem z omylu aby si zaspala kojila som plne az kym mi neochorel v 4mes lebo ja som bola chora ale nic na nom nebolo vidiet len bol protivny a svokra ma nahovorila ze to musi byt e mam slabe mlieko a po dni som jej uverila ked plakal stale ani nosenie nezaberalo a kupili sme bebu-UM...a kedze sme zacali s umelym mliekom tak sa mi pomaly acal odstavovat ale nebolo to take hrozne pil dost vela ale mudr mi nakazala dat uz prikrm ked sme zacli s um a um vysadit lenze on uz necel prso cez den a je logicke ze ked nekojis tak sa ti mlieko tvori coraz menej ci ty budes svojho nutit ab yti cucal aj ked nece?Proste plakal a chcel len v noci a ted uz ani v noci nemam dostatok mlieka niekedy a stale mi place-uz tomu rozumies alebo potrebujes avolat pediatrovi?
Zato ty si na poradniach asi kazdy den bo mudr ti uz isto ani telefon nedviha ked vidi tvoje cislo-my chodime len ked sme pozvany.

angienka
1. feb 2009

ty co si vymyslas???Ja a kravske mlieko?Nikdy som to nepisala ze by som dala a ani nedala...si tu prisla rozbroje len robit ci co?

angienka
1. feb 2009

ivi tak sa vyjadri ja cakam lebo uz sa nestacim divit normalne 🙄

jankando
autor
1. feb 2009

Mukky
asi by si si mala dat pohov odtial....
kazis tu dobry vzduch....
alebo radsej odidem i ja..

angienka
1. feb 2009

jani aj ja...

mukky
1. feb 2009

jani a sama vies ze som ti chcela len napomoct aby si malemu davala zdravsiu papu aku tu kupovanu,v ip si mi dakovala a bola uplne ina osoba ako teraz.......a sama si ani nechcela yacat davat prikrm..ale ved sa hovori ze za dobrotu na zobrotu..............a uprimne si myslim ze asi vy niektore nieste asi kamosky ci priatelky lebo tu na sklo si nepisete co jedna druhej chcete povedat...sa len podporujete navzajom a hecuje te do mna.....a viem ze v kutiku duse aj tak nad tym premzslate ze asi ma pravdu v niecom.......a v ip potom uplne nieco ine pisete,a ste ine a chapavejsie a nepaci sa Vam to co robi tak a tak ta kocka.....vy viete koho sa to tyka ja si to necham pre seba......to uprimne priatestvo nie je..mozno ste len spoluziacky a nie kamosky......ja si s kamoskou poviem aj co citim a co sa mi paci a nie...zasmejeme sa na tom,ci sa odujeme a zasmejeme...ale jasne ze mna nepoznate tak to je ine......angie... asi ta dievcata poznaju,si asi konfliktny typ a nemas vela priatelov okolo seba.....a takto si to musis vynahradit....si asi smutny clovek a nestastny ci skor osamoteny...a asi sa vzdy muselo vsetko okolo teba tocit

angienka
1. feb 2009

hej hej vzdy sa vsetko tocilo a aj toci okolo mna,prave ze mam tolko kamaratov kolko si ty ani ludi nevidela prechadzat okolo seba.
No tak mi tu napis ked si taky ferovy clovek,ja som od teba ani jednu ip nedostala ani ti nenapisal tak to skus popriet 😝

angienka
1. feb 2009

tak ked si taka ohladuplna ze neces prezradit kto co pisal ta naco to tu vobec spominas ze si tu pisete ip za chrbtami nas vsetkych?Skor si myslim ze si vsetko len vymyslas aby si nas postvala...ale i taky ludia su co zavidia ze si parta spolu dobre roumie a ty ze si neapadla tak to radsej znicia...

mukky
1. feb 2009

a to vsetko zacalo len tym ze som povedala ze sa mi nepaci termin zle a hnusne dieta..a ty rada ludi chztas za slovicka....tebe bz sa pacilo keby Ti tvoja mama povedala ked si bola drobenka ze si hnusna a zla....skus si vybavit ten obraz a asi by ti bolo luto toho maleho dietka ked mu takto to mama povie....a aj v dospelosti...mama ti hovori ye si zla.hnusna???asi nie a ked ano tak potom to hovori za vsetko...ako na nase deti hovorime take budu

jankando
autor
1. feb 2009

To mas pravdu Mukky
nevravim, ze si hlupa, alebo zla
ano, poradili si mi s varenim papu..dakujem....beriem niektore tvoje nazory, ale nemozes tu stale toci t o tom , co je zdrav a co nie a co ty robis dobre a narazas tym,ze my robime zle a tym padom sme zle maminy...lebo to tak nie je.. a ono to uraza..
je tu dusno, predtym nebolo.....

angienka
1. feb 2009

to je presne to co chces vidi to kazdy ked si precita e chces len provokovat a hrat na city-dievcata ma nepoznaju jedina janka a ostatne z videnia ak ta to zaujima.
A konflikty nevyhladavam urcite pokiel nevidim niekoho tak falosneho a zakerneho jak si ty,jedina moja vlastnost je ze ja vybuchnem-no ani to nieje zas tak zle,lepsie jak to v sebe dusit a citat tu tvoje prispevky a narazky 😖

jankando
autor
1. feb 2009

narazky typu, ze nie sme pripravene, lebo sme mlade a bllabllaaaablaaaaaa
hlupost
ale ja uz nemam ani chut vypisovat tu nieco , ak to nie je pochopene......

malibuu7
1. feb 2009

tak teda idem na to.... s niecim s vami suhlasim s niecim nie... ale ked vy furt prispievate a ja uz neviem co som chcela...
mukky, ja som si tiez zo zaciatku myslela ze zle deti niesu a ani tak nechcem hovorit svojmu malemu, no ty si svojho saviera asi uplakaneho dlhodobejsie nezazila... (nastastie,mozes byt rada) tiez som toho nazoru, ze mi jozko place, lebo nieco nie je v poriadku... a manzel ked na neho zvysil hlas,aby uz prestal,tak som mu vravela ze preco to robi,ked to nema zmysel i tak tomu nerozumie a asi mu nieco je. ale akurat som dnes muzovi povedala|: ked som niekedy videla rodicov ako kricia na svoje deti,ked su neposlusne... uz to chapem,lebo aj moj drobco ukazuje svoje fanty, (ato ma 8 mesiacov, co to bude ked bude vacsi),takze i ja budem musiet byt prisna
eni nesuhlasim s tebou v tom,ze mi je jedno co tu kto napise... ja si to rada precitam, i vyskusam,preco nie... ja som predsa za skusanie,to uz viete... 😀 ked ste si vsimli,tak som ako prva ZAREAGOVALA na prispevky mukky, ktore sa mi nepacili... samozrejme so slusnostou a uctou.... nepotrebujem sa tu vylievat neviem ako...

dalej sa mi nepacil prispevok od mukky,kde je aby (teraz neviem komu bol pisany) niektora mamka dala mlieko,maslo,tvaroh,citrusy,oriesky atd... asi to bola narazka na mna... lebo ja som drobcovi davala i maslo,i tvaroh,citrusy ani nehovorim... a pochvalim sa dnes so mnou papal vanilkovy puding,co som varila... tak aj kravske mliecko 😎 a nech si o mne napise kto chce,co chce... ze sa nesmie a bla bla bla Ja viem,ze nie... ani my dospely nesmiemie kopec veci robit a i tak just to urobime...

jani ano co neublizi,to posilni... pekne napisane... 😉 ja ho predsa nenapchavam vsetkym tym co som uz aj pisala v mega davkach, ale po troskach ochutnavat... vsak viete 😉

joj nerieste hlupost ci mudrost Malibuu 😀 stale sa ucim, ci na vlastnych ci na cudzich chybach 😝 nikto mudry z neba nespadol...

eni ja mam svoj nazor... ale ja som na mukky bola naozaj neprijemna vtedy,no prijala to tak ako som napisala, a basta...

ale tu sa to zvrtlo tak,ze sa chytate za kazde slovo. Co sa mi velmi nepaci.... treba to ukoncit toto hadanie.. . zbytocne...

mukky
1. feb 2009

ukaz mi jeden clanok jani kde som napisala ze ste zle matky ..do dnes...jedine co som angie teraz napisala...aby zas ma nechytala za slovicka a ye klamem atd......

angienka
1. feb 2009

hnusna isto,ale ze som zlostila tak to mi kludne moze povedat,ved clovek nieje tvor dokonaly nemoze byt vzdy len dobre...ja to chapem ze s anemoe na mna smiat ty len nechapes o com tu ja pisem,proste nie vzdy sa to da zvladat ze ano zlosti cele dni semtam sa pohra no tak co budes mu vraviet ano ty si ten najlespi proste ano dokonaly po maminke v uvodzovkach to myslim jasne 😀 tak to je vychova ani nechcem povedat bo na tak male mimi fakt necem narazat bo snad z neho nevyrastie to co si myslime...

mukky
1. feb 2009

dusno.......ja zijem realne a v realite a nedavam si ruzove okuliare.....som optymisticky pesimista..

mukky
1. feb 2009

hej ved admini nieco poriesia mozno a mozno nie

malibuu7
1. feb 2009

no asi nam zatvoria temu...

baby ma to zmysel sa takto urazat navzajom???

i ja som k eni bola vzdy priama... ze? kolkokrat som jej napisala ze preco tak vravi malemu (podla mna nepekne) , alebo ohladom inych veci, co sa mi nepacili... ale uz som si zvykla na to aka ena je 😀 nic v zlom teraz... treba proste prijat ludy takych aki su, a nie akych by sme my ich chceli mat.... 😀

nie som mudra, ale ani za hlupu sa nepovazujem... no hranice slusnosti viem kde presne mam 😎

jankando
autor
1. feb 2009

Zas raz nedobre precitany moj prispevok...nepisala som Mukky, ze si niekde napisala, ze sme zle maminy, ale ze narazas nepriamo na nas , ze sme take, pretoze davame detom, co sa nema,

angienka
1. feb 2009

ivi super ze si napisala,takze teraz som to asi chytila a vyznelo to ze aj ja uz acinam narazat ako mukky ale to som pisala na vsetky ze ja som taka ze ja musim si povedat ked ma daco serie ale dakto nema taku potrebu abo chut to riesit ja sa radsej pohadam len nech viem ako to ten clovek myslel a preco to napisal nech si to vyriesime...myslim ze tebe nevadilo ale ze furt naraza na to jak presne pises o tych citrusoch a vsetkom dovazanom a ze rok s ato d avydrzat a ze ona isto vydrzi ale ska nech si kazdy robi jak chce ale zas o den to vytiahla znovu ze to sa nesmi e aze uz nam to vravela...ta ostan kludna-inac som baran 😀 jasne ze ma to kludnou nenechalo ked pisem o vsetkom a ona nenapise priamo mne ale janke ip poza moj chrbat,sak ani ja som nedavala mega davky len ochutnat co mi zvysilo ked som piekla 😠 aby bolo jasne.
Ivi som ato ukoncit to hadanie len kym budete mat nejake pripomienky tak budem reagovat ked uz nic tak si tu piste dalej ja o taku komunikaciu nemam zaujem-zeby ste tu ohovarali a riesili nieco-kym neprisla ona tak tu nic take nebolo...

mukky
1. feb 2009

inac ja angiene prispevky uz vobec necitam tak nech sa len dalej navaza do mna,ja jej nebudem odporovat lebo ona ma rada asi len seba...ked uz teraz jej vadi dietatko ze co robi teraz a nie podla jej predstav tak asi sa dostane casom na psychiatru lebo to nebude zvladat dusevne...co jej neprajem vobec....ale dieta je na cely zivot,neda sa odlozit ,a mali sme si to premysliet dopredu alebo neotehotniet ale sa chranit....ja sama som dietatko odkladala,ale poucila som sa na sebe,bola to chyba.....niekto ma dietko postihnute a co by dala zato ta mamka aby zaplakalo ci bolo zivsie....aby k nemu mohla vstavat...a nevidiet ho lezat bezvladne a na hadickach

jankando
autor
1. feb 2009

Aleeeeee pride mi fajt zbytocne pridavat nieco, co nie je pochopene stale..

angienka
1. feb 2009

bola ivi a to je super ved tak to ma byt je to diskusia ja som napisala a ty si mi napisala jak to vidis ty ci suhlasis s mojim nazorom a co hadali sme sa?normal sme kecali nic sa ma nedotklo nikdy to beriem ferove jednanie...

malibuu7
1. feb 2009

aj kopec veci,co tu zienky riesili, by som JA OSOBNE riesila inak... myslite ze by som kojila, keby som nemala pevnu volu a optimisticky zmyslala??? ved ja som vobec ani mliecko nemusela mat.... ved som dva tyzdne po porode isla na štatnice - stres brutalny... no vzdy som vsetko brala s humorom a nerobila som si velke starosti, vzdy nejak bolo a bude... a ze kojim, som za to rada.... i ked posledne dni naozaj chvilami trpim ako ma jozko hryzie 😖
neodsudzujem janku ze nekoji, ani enu ze prestava (ci prestala - nepostrehla som) kazda mamka urobi pre svoje dieta maximum... proste to co uzna za vhodne... a urcite by za svoje ditko dala aj zivot... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre