Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

jankando
autor
25. feb 2009

A dobru noc prajem 😉

mukky
25. feb 2009

no nic neukazalo ☹

jankando
autor
25. feb 2009

ta tu tak..
co sa na Slovaci musi ta tu tu nie je asi velmi potrebne.. 😖

sak i moja po sestonedelna prehliadka spocivala v zmerani tlaku.. 😠 😠

jankando
autor
25. feb 2009
mukky
25. feb 2009

hmm 😒 tak len treba verit ze u petka je vsetko ako ma byt.A ak budes tu,tak chod na ortopediu a daj ho prehliadnut.

jankando
autor
25. feb 2009

No isla by som najradsej
ale neviem ci nas budu chciet vysetrit.... 😠
kedze ani netusim ako je to s poistenim
ja mam sice karticku tuna v uk, ale petik nie...
ale pojdem sa povypytovat ako je to s tou kartickou
lebo ju priamo nemame, ale cislo mame...takze tak...

mukky
25. feb 2009

videla som,uz vidno kuchynu.Jani ved mozno sa len treba u Vas poinformovat v uk,mozno to predsa len robia,ved za opztanie nic nedas.Sice ked nema karticku...tak ako ho potom vzsetruju..ci to len platis za ukon..

mukky
25. feb 2009

Tak ja sa lucim,idem dopozerat.

adrianamickova
25. feb 2009

nasla sa duda 😅 😅 😅
jej keby ste videli tie iskricky stastia v ociach 🙂 a v puse 😵 😵 😵
v siedmom nebi 😵 😵 😵
bola za dverami pod kobercom,nechapem,ale sama si ju nasla....pytam sa kde bola betarica dudka???
ukazala ze kde...tak pokracjue nas zivot s dudkou 😉

malibuu7
25. feb 2009

dobre ranko... ja hlasim uzasnu noc... maly sa mi zobudil az pred pol 6 na prebalenie a papanie... taaaaaaky pocurany bol.... no ja jak mrenka, bo som ponocovala... ale ked cez den nestiahm robit, tak musim v noci...

jani, pocuj ved ked ti tam neurobia sono na klby, tak skus na sk sa spytat na to vysetrenie... ved v najkrajnejsom pripade si to na sk zaplatis, to nebude stat vela... si myslim...
ved Katkina Tamarka mala tie remienky, ma to aj na fotke nejakej... a musela byt v tom poputana, chudatko malicke... no hlavne ze to uz je OK

adi, viem si predstavit aka bola stastna malicka 😵

jani, krasnu mas kuchynku... my mame tiez takisto riesenu... s obyvackou... je to ako kuchynsky kut... ale mozno aj mensiu mame ako ty... ale bohate mi staci...

dnes idem jozkovi svieckovu uvarit a poobede ideemeeeee plavaaaaaat

elbel
25. feb 2009

Ahojte
pekne zdravim ja som tu len taka kukucka 😅

janka malemu teraz vybavujes slovenske papiere ze?Az to budes vsetko mat staci az malemu vybavis trvaly pobyt na Slovensku tym padom bude mat aj narok na zdravotnu karticku poistenca a mozes potom s nim kludne chodit aj po slov.doktoroch ako to robia domaci,dufam ze som pomohla 🙂

katka755
25. feb 2009

ahojte zienky tak ja som vas uz docitala,len stale nemam cas ja neviem preco asi sa musim prestahovat do veziaku aby som vas stihala 😀

ne ne uzivam si skor samotu taku polovicnu baska mi dala zabrat tie dva tyzdne co bola doma su jarne prazdniny ale ona je v skolke je tam vela deti a nakoniec je vo svojej triede lebo ich je dost,mamky pracuju tak skolka funguje

katka755
25. feb 2009

nestiham reagovat len chcem pozdravit mukky ....
a jozina je obdivuhodne ze to zvladas,moj brat mal svoju slecnu 2rocnu asi pol roka a teraz ju vzala jej mama.ked mu ju priniesla tak nemala skoro nic na seba teraz ju obliekol a ona ju vzala spät no som zvedava do kedy je to zvlastny pristup rodica k dietatu hlavne ked za ten cas tu za nou ani raz nebola len asi 3x volala.............. nemozem sa do toho miesat ani to nejak posudzovat len ma trapi to ze vanesska je prehadzovana z miesta na miesto,ine prostredie iny ludia a iny rezim dna musi to byt velmi narocne pre tak male dieta ☹

katka755
25. feb 2009

preto ta obdivujem lebo je velmi tazke mat pracu a starat s a o dieta zvlast ked si na to sam..........

katka755
25. feb 2009

a hlavne som zabudla pozdravit vsetky stare clenky,dufam ze tu budem castejsie 😅 😅 😅

mukky
25. feb 2009

Ahoj Katka,dakujem pekne za pozdrav 🙂 Chlapci spia,ocko ide do nocnej,tak som si tu odbehla.Tak boli sme na klbiky,neni to este celkom v poriadku ☹ ale povedala ze uz plienku nemusime velmi davat,ale som sa jej spytala ci nebude lepsie aspon na noc dat,tak suhlasila,ze takto to bude naj,ze cez den nie,v noci ano.Ale pre istotu mame prist este o 2 mesiace,a nesmieme ho postavovat na nozky,aby sa to citujem"nerozbilo"To iste nam i neurologicka i rehab.sestra nakazala,ze pokial dietatko samo nesedi,ci samo nestoji,zakaz posadzovania a statia,len na chvilinku,napr.ak si ho chcem odfotit.Lebo velmi sa zatazuje chrbtica,klby,kosticky su este makke.Takze tak,najprv sa ma plazit,potom na kolienka,a ak sa posadi sam potom uz z kolienok,tak uz to bude dobre 🙂 Preto aj nocnicek este musime odlozit,presne ako malibuu napisala,az ked jozko sam sedel tak siel na tron 😀 😀 .Ponahlaj sa pomaly,nase heslo 😀 Niektore deti ale fazu kolienok napr preskocia a hned sa posadia 🙂 ,ake to bolo u vas dievcata?Ja chcem dnes ucit maleho urobit papapa 😀 tak neviem ci sa nam to podari 😎 iste nie za jeden den,a akou formou ho budem vlastne ucit rozpravat?To asi ada a katka budu skor vediet,ukazat na vec,pomenovat,no napiste ako ste ich ucili hovorit 😀 a aky mate nazor na chodaky?Ja nechcem ho mat,tot moj nazor.A kolko oleja davate do papania?Ja sa stym nejak neviem stotoznit,no ked to treba koli tym vitaminom v tukoch rozpustnych,no napiste ako vy robievate.Vsetky otazky prosim zodpovedat poctivo 😀 😀 a uz savierko asi 3 tyzdne rozoznava zname a nezname tvare,zatial plakal na rehabke naposledy ked sa k nemu prihovorila sestra,dnes ked ortopedka,atd..zvacsa u lekarov,a pri tom ich videl vela krat,len v dlhsich casovych odstupoch..ale inac sa stale na kazdeho potom smeje 😀

jankando
autor
25. feb 2009

Ahojte

Kati no to jo, dostane karticku, ale kto zanho bude doma odvadzat do zdravotky, ked on ma zdravotnu tu
on nema karticku, ale vo svojej karte ma napisane cislo poistne...cize tak..ale pre istotu kym odidem pojdem sa poinformovat
dnes som pisala na amabasadu, co vsetko budem potrebovat, uz sa mi treba pomaly ale isto pripravovat na LOndyn.. 😠

Ivi, mne taka bohate staci...eln zle je na tom, ze nie su dvere do obyvacky a tym padom ak varis vypary su i tam.. 😠

jankando
autor
25. feb 2009

Doma skocim za niekym, ale ktorych lekarov odporucate?
Kati?

Kamoska som s gyndarom a sestrickou od neho toho..Albrechta

malibuu7
25. feb 2009

ahojky kati...

no je velmi smutne to co pises... takyto pristup mamky..... ale ty s tym asi nic nenarobis, zhe?

babule, den blbec mam.... na plavanie sme nestihali... na kociku sa mi zasekla brzda, tak nas musel prist kamoskin manzel odviest domov, lebo nas tatko si zmyslel ze bude dnes dlho v praci, chjo... 🙄 😠 normalne som ani nie nastvana, ale taka nesvoja z toho... cele plavanie mi jozko plakal, tak sme si to tam vobec neuzili... ked som s nim chcela robit cviky ako ostatni, tak hned spustil, tak len sme taki prituleni sa clapkali trosku... 😖 snad nabuduce bude lepsie... ja do doho vsetkeho aj mrchu dostala po viac nez polroku 😠 🙄 chjaaaaaj
A to este ked som s nim prisla do sprchy na plavecaku, tak len videl to prostredie a spustil taaaaky lutosny rev ze koniec... tak sme sa museli pošalit aby zabudol na to ze sa mu tam nelubi... ale pod sprchou neplakal, kupodivu to ho veeeelmi bavilo... ale dnes isla v sprche aj teplucka voda a minule taka studena, tak asi aj preto sa mu lubilo...

Peti, to mi je luto, ze to este nema dobre vyvinute... ale to sa isto spravi.... nam u dr. povedali to iste... pokial dieta robi nieco samo, tak mu v tom nebranit, sedenie, lozenie, stavanie na nozicky... ale do nicoho ho nenutit... presne, u nas bolo najprv sedenie, potom plazenie, potom zistil ze sa vie udrzat na 4 a tak zacal račkovat... teraz uz stoji sam bez oporry v pohode a vie pekne drepovat, aj na kolienkach klaci a tak sa bavka..
pa-pa-pa jozko tiez robi, ale len ked sa jemu chce... no je to cim dalej lepsie... ale teraz mame novinku, robime indiana.... ja mu ukazem a on opakuje za mnou... no taky krasny... musim hodit video na net, aby ste kukli... a dnes sa naucil aj fukat... ako na tom plavani ich ucime fukat do vody... a doma tiez to skusame... ale ked sme boli vonku, tak fukal vietor a toto ho navnadilo aby aj on fukal 😀 sa tak sulam... a ja mu vravim, ze ako fuka vietor a on tak si pofukuje s tou malou pusinou...
Chodaky ani u nas... vela znamych ma presviedcalo ze super vec... ano super vec, ale len na to, ze ked si potrebujes nieco urobit doma tak sa drobco zabavi, inak podla mna to nie je dobre... a my ich ani nepotrebujeme... podla mna sa dieta nauci neskor chodit, ked pouziva chodaaky... tot moj nazor iba...
A olej do jedla pouzivame olivovy (doporucili nam u dr.) neviem kolko presne, vzdy iba tak trosku capnem do hrceka, ked varim zeleninku...

och a mate co citat teraz 😀 😝

malibuu7
25. feb 2009

jani, ja detskych lekarov v sk nepoznam vobec... takze s tym neporadim...
hej vypary je niekedy citit, ked nestihne digestor odsat... abo daco pripalim 😕 co sa niekedy stane no...

o hodku ideme k svokrovcom, lebo svokor ma zajtra narodky... ale ta ideme dnes, bo pride este ktosi tam.... manzel este nie je doma, takze bomba no... a v byte mam ako keby po jadrovom vybuchu, jaky bordel vsade... pomoooooooooooooooooooooc

elbel
25. feb 2009

janka pokial viem tak tu karticku by mal mat zadarmo neviem presne do akeho veku ale myslim ze aj prenho by to malo platit ako pre ostatne deti zijuce na slovensku az bude mat trvaly pobyt SVK ,ja to chcem tiez vybavit svojim detom,clovek nikdy nevie kedy bude potrebovat,lebo som aj pocula ze na tie europske karticky moc nechcu osetrovat - vela papierovaciek
a tak isto mu mozes vybavit europsku karticku v UK https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do

mukky
25. feb 2009

uz som precitala 😀 😀 dik za podporu,iste sa to upravi.Maly spinka uz 2 hodky sam 😕 😕 bezo mna 😲 ocko odisiel na nocnu.aj som sa najedla kludnejsie 😀 aj som mu dovarila papanie,sa nam to dnes posunulo a bude papat prikrm az teraz ked vstane.Este taku hodku by mohol pospinkat 😉 ja davam slnecnicovy,do papania mu uz priamo par kvapiek zamiesam.A na tie chodaky mam ten isty nazor,sestra vcera kupila v madarsku,ale no je to jej osobna vec,hoci ma to trosku skrie,prave koli tomu co si pisala ivi,mam nato link zaujimavy len nejak mi to blbne

mukky
25. feb 2009

ja ked pozeram postu pre Teba tak stale placem ☹ ked o detoch davaju,jak ich dali do domova atd,ci opustili matky,rodina,a take hluposti ze 30 rokov nevidel otec si dieta lebo byva v cechach a dieta na slovensku a je to daleko 😠 a cas neni 😠 tak to neznasam a to otec nie je,keby mal zaujem aj pol sveta peso by presiel len aby ho videl..a o matkach ani nehovorim...no ja svojho psika by som sa nevedela vzdat,nieto este cloveka,ci vlastneho dietata...a aj 10 deti surodencov daju do domova,atd..Ja neuznavam take,ze vzor nejaky ako celebrita atd..ci sportovec..pre mna je vzor kazdy rodic ktory sa o dietatko stara,a nevyhodil ho do kontajnera co sa stava,a je to strasne...ci nedal ho do domova atd..takze moja mamka je mi vzorom.Ale minule po poste som sa tak zamyslela,ze keby som bola bez domova,hladna a mala babatko.nemala co jest pre dieta a boli by sme uzimeni,a niekto by mi ponukol pre maleho vetrovku,ze tu mas,zohrej dietatko,alebo daj ho k nam ,dame mu najest a bude v teple,asi by som ho dala...ale robila by som vsetko preto aby som mu vytvorila podmienky na to a mala ho opat pri sebe....no je to strasne tazke v dnesnej dobe,niesu byty a robota a peniaze...ale toto pochopim,ale ze dat dieta len tak,ze sa mi nechce o nho strat atd,to je ine...a ak by aj bolo v domove ci v rodine,denno denne by som ho navstevovala,no tazko mi je ked to pisem,a mam aj na to nejake dovody.Proste ak by mi niekto povedal budes zit ty,alebo tvoje dieta ci manyel,poviem nech ziju obaja a ja nebudem.A myslim ze vela vela mamiek zmysla tak isto.Ja chcem este 2 deti aspon 😀 😀 😀 tak musim sa uz ponahlat nech to stihnem do 34 aspon 😀

mukky
25. feb 2009

Maly este stale spi,a vecer budeme nahanat mysi 😀 😀 tolko caaaaaasu mam 😀 ale so ho bola kuknut uz 4 krat a vsetko ok...no co ho tal unavilo..manzelovi sa asi super ckaaaaaaaa v robote jak ho spominam 😠 😀 sa mi varila zeleninka so zemiakom a som ho poprosila nech mi tam prida trosku kmin lebo som zabudla a on tak sikovne dal ze sa mu tam vysypalo asi 6o kminov-mravcov,a aj povyberal co to no pno este zostalo,tak som to teraz po scedeni vyberala jak popoluska.lIvi a co ,nic si nepovedala na Facundu 😀 😀 😀 inac ja vobec nemam ttake tipy ze aky chlap sa mi paci,ci take vlasy a oci,pacia sa mi len dvaja,savierko a manzel.A Facundo 😀 😀 ale neee,to len tak,uz sa mi zobudil facundo 😀 😀 ahojte 😎

jankando
autor
25. feb 2009

Elbel
kartiku mi tu netreba, pretoze sme osetrovani i tak zadarmo do 16 rokov, ale on ma v karte zapisane cislo poistenoh, cize sa plati tuna
doma nechcem karticku, aby som potom este nejake problemy s poistovnami nemala.. 😠
to si radsej skocim za znamym lekarom..mojim detskym..som si ita, ze by ho popozeral...ja mam este stale kartu u neho. 😀 😀

jankando
autor
25. feb 2009

Petko chcel prirodzene sam sediet
udrzat sa sem tam nevie poriadne ale niekedy tak pekne sedi, ale sedi sam...a rad velmi..........a myslim, ze ani vase dericky sa zo zaciatkov sedenia nevedeli poriadne udrzat....my nelezieme...nedavam ho este na zem..je tu dost zima a myslim, ze este nie..a mamca mi spominala, ze my sme ani jedno decko neliezli...zo sedenia hned na stoj.. 😖
no a kvoli staniu sa vie on orevat...vypne nozky a nechce ani za nic pokrcit, ale samozrejme, ze ho nenecham sameho stat, len tak chvilu na kolenach mojich s mojou uplnou oporou a len sa pomuckat tak... 😉
no a najnovsie vykecava o dusu a ceri tie dasienka...no taky je nadhernucky.. 😵 😵
ohladom chodakov, moja mamca nepodporuje, ze to takze dost pre deti, ale ja by som chcela....ako Ivi pises, je to teraz kriz s nim , ako hned place ked sa mu stratim z dohladu, ked chcem varit, alebo hocico ine.. 😠

mukky
25. feb 2009

ivi uz som to nasla,presne ako si pisala ,tak preto ja niesom za chodak a je to kazdeho osobna vec ci ho da ci nie.no neni tak?Preto som chcela vediet i Vas nazor.A uz som kupila tie puzzle co sme si pisali vtedy o tom,su super,hra sa na nich a plazi,a su aj ako izolacia odspodu,nie je zima,no aj koberec este mam pod tym a je blizko radiatora takze tam ma teplucko.A straaaasne sa tesi byt na brusku,ved sme doteraz ho nemohli davat.A savierko ani teraz este sam sa nevie v sede udrzat,este to s nim kolise.

mukky
25. feb 2009

Dajte dajake recepty nech nieco nove uvarim 😕 😎

malibuu7
25. feb 2009

jani ved jasne ze sa i jozko kyvotal kym sa sam poriadne naucil... ale to i petko vypiluje za chvilocku 😉 ved nemoze si povedat ze teraz si sadnem a uz sedi rovno jak pravitko 😀 ja som svoj nazor na choditko napisala a nikoho neodsudzujem za to ze pouziva... i moja segra pri malom pouzivala i bracho pri holkach... ale my ho nepotrebujeme, ja ked si chcem daco urobit, tak ho necham hrat sa, samozrejme za chvilu je pri mne a taha zo mna teplaky 😀 inak varime, miesame spolu niekedy a ked napr. scedit daco abo tak, tak na tu chvilu posedi v stolicke a zvladame to uzasne...

jani ja mam tiez z toho strach, ze by som potom mala nejake problemy s poistovnami... a tu mame svojho dr. ale tiez som pocula o tom ze vraj by mohol mat zdravotne na sk... jozko ma trvale na sk, tak jak i ja... ale ja som poistena tu 😕 tak neviem no

uz sme doma z oslavy... drobco bol celkom ok, i ked vstal tak bol mrzutucky zas 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre