Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

jankando
autor
5. mar 2009

Baby, 9000 prispevkov

mukky
5. mar 2009

Ahojte,maly uz spinka,nespal poobede,tak ho to zmohlo,som zvedava ci sa este prebudi,alebo pospi do rana....inac jeho cas zaspavania je okolo 21 az 21.45 v poslednej dobe,niekedy skor,niekedy i neskor.A vstava raz v noci na par minut,a potom rano okolo 7mej i pol siedmej.Keby spinkal aspon do 8mej,to by bolo idealne 😀 Ale je zlatucky,stale sa smeje ci usmieva,nepozname co je to mrzutost,ci plac cez den tak bezdovodne,Len ak nevie zaspat a velmi chce,vtedy si trosku pomrnci alebo zaplace,utisim ho a je dobre 🙂,alebo ked je popiskany tak pomrnci,a ak je pokakany je tisko a usmieva sa 😀 😀

mukky
5. mar 2009

Yajtra budeme papat 1krat cuketku,tak uvidim ako mu bude nova chut smakovat 🙂 Ale rozmyslam ze mu ju urobim len s maskom,bez inej zeleninky.Tolko casu v taky cas 😀 ,nezvyk....v pondelok idem na krv na endokrinologiu,volala som lekarke ze rapidne priberam ☹ 😒 sa pytala ci jem viac,atd.Praveze ja nejem velmi spravne,tak ako by som mala...dost malo,rano jogurty2 niykotucne a ovocie,,obed nieco varene,ci obcas chlebik,vecer ovocie a jogurty.Medzi jedlami nejem,pijem len cistu vodu z vodovodu.Akurat co sladke si dam,zmrzku ci sladkost,a to jem cely zivot.Naposledy som viac yjedla u mami ci svokry.Viac,ako ze polievku a hlavne,a kolac.No ale po 6to nedeli mi zvysila davku liekov,a predsa su to hormonalne...tak neviem kde je pes zakopany,opat asi hormonalna porucha...a pohybu pri malom dost....ne jak ked som bola tehotna,manzel prisiel rano z nocnej,a ja som s nim spala do 14tej v pohode 😀 😀 😔

malibuu7
5. mar 2009

peti len tak som som sa pytala, ci si bola viac dni pred porodom v nemocke... ja som bola necely den pred samotnym porodom a to som pocas dna stravila cas v porodke, no nejak ma presli bolesti, tak som sla na noc na gyndu,aby som sa vyspala... ale bolesti v noci zacali,tak bolo po spanku... inak tu je normal izba jak napr.vo svidniku je tusim nadstandard no... akurat bez telky, ale to si myslim v porodnici nechyba,teda na sestonedeli myslim, lebo ked uz drobca som mala pri sebe, tak nic viac nechybalo... a navstevy su tu v koline povolene celodenne, teda pocas vizity nie, to sestricky povedia aby chvilu pockali... ale je to na dohode so spolubyvajucou... takze to sme mali naozaj superne
peti ty si taky pozor musis davat na stravu?

mukky
5. mar 2009

ahoj ivi,ja som mala planovany cisarsky,rodila som o tyzden skor,lebo maly sedel a aby mu nahodou sa gulky velmi nestlacili a pindurik,fakt.Teraz mi to je trosku usmevne ked to pisem,hoci je to vazna vec,ale chapes nie??Ale tak mi to vysvetlila lekarka,trosku s usmevom.Ja som bola 5 dni v porodnici,a sestricka tam je nasa rodina,manzel je krstny jej detom,a odporucila ju tiez.a u nas navstevy povolene v tej nemocke na izbe niesu,len na tej chodbe co som spominala,tam ides s dietatkom,strasny prievan,plno ludi,a aj roznych,ako som pisala.A telka ani mne absolutne nechybala,len jak som v noci nemohla spat,tak sla,no len ako kulisa,stale som si volala vecer s muzom,ci smskovala,kukala fotky maleho na mobile 😀 ,posledne kojenie sme mali o polnoci,potom ich uz brali,a rano o 5tej nosili opat s placom,hladoskov....no teraz neviem co sa deje,tak si davam na stravu pozor,a aj v tehotenstve som si davala,ale jedla som zdravo,kazdy den furu ovocia,vitaminy,kyselinu listovu atd.

malibuu7
5. mar 2009

no i ja som sa pousmiala nad tym... ale ked ti to tak dr. vysvetlila... 😉 no tak to ste si v noci aspon trosku oddychli od drobcov, ale to asi aj preto ze na cisarsky? lebo ja som bola bez drobca len 2hodky po porode a potom bol uz len so mnou, jedine rano na vazenie ho vzali, alebo na ockovanie, a to bolo vsetko... takze ja som prve dve noci s nim nespala no... teda chvliku spinkal ale casto sa budil.... no zas nebol problem uspat ho.... takze tak nejak...

mukky
5. mar 2009

No tak v nemocnici si nemohla mat cez noc dietatko ☹ ci na cisarsky ci normalny porod...len do polnoci,potom ich odnasali prec...

malibuu7
5. mar 2009

ahaaaaaa a to ako preco? nechapem nejak...

mukky
5. mar 2009

a vies co im davali ked plakali od hladu,cukrovu vodu 😠 😠 😠 😠 som si mala vydupat ze chcem aj v noci kojit,no prvorodicka vies ako,nevedela som co a ako....dnes sa mi to zda take lahke mat dietatko 🙂 ja som sa bala najviac toho ze ako ho chytim,a veru holeho som ho skoro ani nechytala,bol chuducky,a v perinke som ho aj kojila asi skoro do 4 mesiacov,som sa bala aby mi nevyklzol a tak....

mukky
5. mar 2009

ivi fakt neviempreco ich brali,ale ked som ho mala cez den tak ta znama ked nemala smenu mi vravela nech si pytam aj monitor dychu,no nejak som na to stale zabudla,takze v noci ich tam mali na monitoroch

malibuu7
5. mar 2009

hej to viem ze cukrovu vodu davaju... no neviem ci aj tu davaju, tu ked ho rano vzali a potom hned prisla ze je hladny nech ho nakojim, tak asi mu nedavali nic pit... neviem naozaj... aj ja som mala jozka v perinke pri kojeni asi tak 2,5mesiaca a potom som si ho na vankusik davala, to bolo prenas pohodlne... a monitor dychu my sme v porodke nemali, ale dievcatko co s nami bolo, tak malo, lebo mala problemy pri porode... prestala dychat ci co, takze tu len vaznejsie pripady mali monitory... ale pohodka... inak tu sa vola ten system "rooming in" cize sme boli hned spolu s malym... a je to uzasne... ale pani vedla mala cisarskym a tej brali malu na noc prec, aby si oddychla... no tazko sa jej chodilo, vstavalo a tak... to ja som bola po porode frajerka... ja som prisla na izbu a hned som si sadla, tak na mna len ta pani (inak sme kamosky-chodime na plavanie spolu) čumela ze co robim, ze som pred chvilou rodila 😀

mukky
5. mar 2009

hej aj u nas bol rooming,ale len do tej polnoci ☹ ale maleho som mala cely den az na den treti,to su velke bolesti,toci sa ti hlava,lebo skoro 3o hodin po porode som len lezala na infuziach,nesmies ani otocit hlavou,teda nemala by si.lebo potom su priserne bolesti hlavy.co mna sprevadzali asi 3 tyzdne,ale nie uplne do omdletia,ale boli dost silne,no menej ako migrena,ak si mala tu cest s nou...a ja tabletku som si nedala,a ani doteraz si nedavam ked kojim,i ked pri mrche by som niekedy chcela si ulavit,ale je bolestivejsia menej ako pred porodom 🙂 ....sprchoval ma v nemocke manzel,no ked si videla tu kocku tak asi vies ako ju to bolelo,i ked jedna vravela ze chodim super az cumela,ze ona nevladala tyzden,ale nic mi nevadilo,ani bolesti,hlavne ze bol malinky na svete zdravucky 🙂

mukky
5. mar 2009

Ivi a ako sa inac mas?A jozko chodi,jej gratulujem,to je take zlate,nie?Takze uz musite davat vacsi pozor ovela,no ako ja potom ustriehnem toho mojho,netusim..asi si ho dam na spagatik okolo pasu 😀 😀 ked na podlozke je taky rychly ako sa plazi...uz zacina na kolienka sa davat 🙂

jankando
autor
5. mar 2009

Caute baby
tu je tiez ten system...Ivi
no esteze ze by sa su sestricky - midwifes starali. 😠
nie, ja som mala Petka cely cas pri sebe, od porodu, jedine ked som sa po porode sla sprchovat tak nebol rpi mne
a myslim, ze vedla mna lezala tiez jedna zenska po cisaraku, tak tej asi babo vzali,ona prechrapala cely den a noc..ale to doslova chrapala.. 😠

jankando
autor
5. mar 2009

Ockovat mi prisli maleho ku mne, na izbu, to mu len supli jednu injekciu a na uska sme boli spolu..
Ja som tiez hned po porode chodila, musela som sa ist sprchnut hend po porode, takze som si to odchodila, pretoze na mojej izbe zrovna nebola kupelna, a inak tu sa nerobi na salach, ale v izbach, sukromnych samozerejme, jedine na cisarak sa samozrejme ide na salu...no a potom ma uz ale dali na vozik a vyviezli na izbu a tam mi jedna sestricka pomohla prisat Petka po leziacky a tak sme zaspali... 😠

mukky
6. mar 2009

jani ,ivi tak to ste mali fajn.Ale aspon sa mi tam starala o maleho znama, a potom jej kamosky a medicky si ho strasne oblubili,lebo boli 1krat pri porode,a to mojom 😀 a mal neskutocne dlhe mihalnice 😀 aj ma 😀 Ale nespala som tam absolutne,to tej chrapacej kocke zavidim 😀 ak to spocitam,tak asi za 5 dni maximalne 10 hodin,aj to bol taky polospanok,chybal mi maly..a ja neznasam cudzie prostredie a cudziu postel,uz na treti den som ich prosikala nech ma pustia domov,no nedalo sa,a to ma rodil starosta,kamarat mojej svokry a ani on nedovolil ☹ ta kocka nemala nahodou celkovu anestezu ze tak spala?? 😀

jankando
autor
6. mar 2009

Mukky
i ja som ich prosikala nech ma pustia domov a to som len prisla na izbu.. 😀 a nechali si ma tam 2 noci.. 😠
ja tiez nejak nemam rada cudzie prostredia..a hlavne, klop-klop, ja som v zivote nebola na noc v nemocnici...takze to bolo moje po prve a zvladla som to ale ..ale na treti den som uz taaak Johna vyckavala, len pri okne stala.. 🙂
Neviem co tej kocke bolo, ale chrapala jak diva..som mala dost, vecer ju doviezli a chrapala celu noc a cely den.. 😠

malibuu7
6. mar 2009

och ved ani ja nemohla zaspat poriadne na izbe... ja som davala pozor na maleho, kedze uz nebol v brusku 😀 😝 och unavena som bola dost no...
hej jozko chodi, ide mu to cim dalej lepsie... pozor nenormlny musim davat, ale to som musela vzdy pri nom. to je take aktivne šidlo toto... a inak pohodka... buduci tyzden ideme domov tak sa velmi tesim na to...
no tu v tejto nemocnici niesu medici, ja by som nechcela ani.... ale ked som rodila tak som tam tusim zazrela nejakych ludi, teda nejaky dr tam asi stal a este niekto... no v tej chvili mi bolo jedno kto mi do rozkokroku pozera, hlavne ze som to mala za sebou no...

malibuu7
6. mar 2009

no aj ja som ich velmi prosila, aby ma pustili na treti den domov, ale nieeeeeeee oni ma museli az na 4.pustit 🙄 ja som chcela na den detiiii ist 😀 ale tu bol taky problem, ze sa veeeela deti rodilo v tom obdobi,takze pustali o den skor.... no ja som medzi tie stastne mamky nepatrila... ale i tak sme tam neboli dlho... ze 4 dni 😀 😝 dalo sa to zvladnut... i ja som lezala prvykrat v nemocke...

mukky
6. mar 2009

Ja ako dieta male som v nemocke bola operovana na slepe crevo,a ked som mala 3 rocky tak som bola 2 mesiace na lieceni ☹ nieco si pamatam,mamke muselo srdce pukat,vtedy doprovod neexistoval,a aj ked som mala 5 rokov,tak tiez na lieceni 2 mesiace daleko od domova ☹ mne len doma sa dobre spi,a na chate ked sme tam sami s manzelom,aj to musim mat svoj vankus,pampuch 😀 a najradsej aj svoje obliecky,nato som citliva....ale aby sa svokra neurazila tak si tam obliecky nenosim,len stale ciste musim mat...Dala som novu fotku maleho a mojej neterky,ked este boli mensi 🙂

jankando
autor
6. mar 2009

Ivi
i ja medikov ku sebe nechcela, ale no tu su velmi rozsireni..
sestra-midwife co ma odrodila bola dost mlada, tak som sa jej hned pytala, ci nie je medicka, 😝 nastastie nebola a upozornila som ju, ze si v ziadnom pripade na site neprajem nejakych medikov...som sa napocuvala dost o tom.. 😠
a mna sil taky lekarik, som sa hanbila, ale no...hlavne, ze to bolo uz za mnou...inak ma sitie bolelo viac ako porod.. 😢 a to mi i lokalne umrtvili injekciou a i plyn som mala a i tak bolelo jak svina.. 😲 😢

jankando
autor
6. mar 2009

Mukky
jaki su zlatunki.. 😵 😵
sa i podobaju na seba,aspon mne sa vidi.. 😉
Kolko vazil maly ked sa narodil?

mukky
6. mar 2009

Diky,jani inac sa vobec nepodobaju 😀 ale to nic 🙂 ak sa tak yda,tak dobre...moj je ten na lavo hej.. 😀 Vazil 3250 a 49 cm..a petko?Som Vam zabudla napisat ze mamke zistili astmu ☹ ☹ ☹ ☹ ,tak more by jej pomohlo iste.....v oktobri bola v Izraeli,tak snad pojde aj v lete niekde,mozno sa k nam prida do Chorvatska,ale isto nie....manzel by ju bral v pohode,ale ona by nesla....Totu esmeraldu mi taaaaaaaaaaaaaaaaaaaak posunuli hlupaci 😠 na,2.45 ved rano mi treba vstavat,budeme len dvojka do vecera....a na nete nemam joj plus,spatne sa neda kuknut,a naschval som ju cez den nekukala,ze vecer kuknem v klude 😠

jankando
autor
6. mar 2009

No zda sa mi...take male blondavce 😉
a licka pekne nadutucke.. 😉
no to viem, ktory je tvoj.. 🙂

Petko vazil 3320 g a ja som vazila 3330 g pri porodde..nevieme kolko merial, pretoze tu pri porodoch uz nemeraju az potom pri kontrolach, tak mi potom midwife povedala,ze sa narodil tak cca 50,51 cm

jankando
autor
6. mar 2009

No ja sa uz lucim..
dobru noc vam vsetkym
idem este pustit film, ale asi ma zlomi dnes...... 😉

majka225
6. mar 2009

ahojte..janka a ivka pekne krasne dakujem za gratulacie 😉 vcera sme oslavovali tak sme tu neboli..dnes sme boli v polsku a az teraz nedavno sme prisli..fuuha mam dost 😔 a este vecer mame ist k manzelovej rodine uz sa mi nic nece 😝 😔 no do polska sa celkom dobre oplati ist..ochh nenormalne tam bolo ludi a hlavne slov. 😀

adrianamickova
6. mar 2009

dodatocne,ale predsa sa pridavam ku gratulantom...vela vela zdravicka,pohody a stasticka prejeme 😀

majka225
6. mar 2009

ahoj adi..dakujeme pekne 😉 😉 🙂

mukky
6. mar 2009

Maly zaspal,vecer bude opat buntosit.Aj ja sa pripajam ku gratulaciam deticiek.

adrianamickova
6. mar 2009

aj ja mam ticho....vcera sa nam to nepodarilo....dnes by si zasluzii medailu za rychle usinanie 😔 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre