Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

angienka
11. jún 2008

Jani tak uz sa tesim na kocika sup hned do albicka ked dorazi...
a jake zbytocnosti kupujes???No plienky by ste uz aj mohli ked najdete akciu my sme mali 300ks pampersiek kupenych a uz mame len jedno balenie 108ks takze to ide rychlo...
Ale nas aj rychlo rastie-ted maju u nas akciu na pamperdy tak kupime myslim ze v teta drogerke alebo v tej druhej-npo nevem zeny vam ted dobre a presne poradit ale planujem kupit-no tie zlte najmensie su len do 6kg takze my uz asi len jedno balenie 😀 pri tom nasom zrutikovi 😅

jankando
autor
11. jún 2008

AHOJ zeny.
no eni.....co je to reklicek? ja nerozumiem..to mas pravdu..mne i mamci je jedno , ci to tie makovicke kosileky a ci tie bavlnene..na pantiky...to je jedno, len mamca, aby sme zbytocne netahali cez hlavicku vse...a tu som este poriadne nic nenasla co je na zapinanie..vsetko cez hlavicku.. 😠
no a pamperdy ,...ta vies, ja mam tie vouchery (tie zlvy papierove) nerobi to vela, ale musim ich vyuzit.. 😀 takze nakupim len neviem kolko.....bo ja budem doma trosku balit na siroko..som sa rozhodla...aby sa dobre klbiky vyvijali...no ale samo, ze i pamperdy treba..kolko ste spotrebovali v nemocke prve dni?
ja mam len jeden zatial pack...no ale planujem i od huggies i pamperdy kupit, aspon vyuzijem tie zlavy..
rozhodla som sa , ze uz nekupim ziadne veci, lebo ich mame dost (to nemam ani pofotene) a taky krasnucky svetrik biely som kupila s klokankou..taka rada som mu..budeme mat na odchod z nemocky a uz nic nekupujem..lebo na mna kricia, ze som si kociar sama kupila a to ze planoval bracho ako krsny...no my ho predbehli , tak ze veci nakupia..a ze vsetci takze nemam uz nic kupovat, bo nevynosi a rychlo vyrastie..tak aasi ak sa mi bude nieco pacit, tak uz budem kupovat vacsie cisla.. 😉

angienka
11. jún 2008

Jani to je take bavlnene tricko na zapinanie...sme to kupovali samostatne este na sr-a k tomu cepicka a rukavicky bo deticky sa skrabu po tvaricke a na zaciatku nesmies nechtiky strihat...ale ak kupujes sady ze dupacky ta tam mas pak aj to trico a kabatik a podbradnik a cepicu,takze samostatne tak max 2ks kup to uplne staci sak uvidis to stale blinka takze budes prat kazdy 2den tak ci tak...dupaky az tak casto uz neperiem len zo zaciatku ked mal riedke hovienka-sorry za vyraz a mu pamperdy premakali ale to som musela dat na vyvarku...oblinka si len vrsky a tie latkove plienky to pouzivam na utieranie a na prebalovak tiez davam,aby nebol studeny a zavinovacky k tomu a musim prat stale...nas kos je vzdy plny a jemu s nazbiera 5 veci a uz periem 😀

angienka
11. jún 2008

a v porodke som asi tak 10plienok spotrebovala max na den,nam tam davali kazdy den 2ks a zvysok sme museli mat vlastne a tak 6-8 som vzdy dala...
teraz sa prebalujeme po kazdom papani tak niekedy aj viac jak 10denne-kedy jak 😉 no prve dni v porodke ked sa mu telicko len cisti tou smolkou som asi len 4-5x prebalila...

jankando
autor
11. jún 2008

jaj, takze lepsie nakupit vela tych pampersiek? ja nemam ideu..teda nechcem vsetky kupit na novorodencov vies..bo to ide podla kil ci ako... 😠
jaaj, tak uz viem co je reklicek...a moja mama sa ty, furt ohana a a ja len pocuvam, co si vymysla.. 😀
ten reklicek mam len jeden zatim..tak musim segre napisat, nech dokupi..no a sady jak kupujem , tak tam su dupaky, bodynka, rukavicky, ciapocky ..pripradne svetrik...ale nie tie trika na zapinanie.. 😠
no nevadi.nejak si uz len poradime..pomalicky vse pojde..
uz sa tesime na mimco..uz len pocitam a pocitam tt.. 😀
inak sa mate ako?

jankando
autor
11. jún 2008

este sa chcem opytat, ci si mala tiez taky porod, jak vies..co sme pisali co vsetko z nas ma vyjst? vsetko bolo tak ako sme si predstavovali? 😝

angienka
12. jún 2008

Zdravim...
Jani mne nestihli dat ani klystyr ani oholit i ked to som bola ale vies pravidla...a strcili mi nejaky cipok do zadku a bolo to ale ani som sa nepos.ala 😀 lebo na konci mi to este vytahovala 😝 tak neviem ale stat sa to asi moze lebo to tak tlacis ze hocico moze vyjst...ale ty si to absolutne neuvedomis-ibaze by si sa na to sustredila a pozerala na sestry ci skocia s vrstvou gazy,aleby by ti to partner povedal...
No to je divne pri vsetkych sadach alebo aj ked su dupaky ta tam su tie rekliky alebo take tricka s dlhym rukavkom no ale je pravda ze co segra kupovala v angl ta divne sady tam robia ze ani nepoznat ze to jedna suprava a fakt kukam ze vsade skoro body s kratkym... 😕

angienka
12. jún 2008

inac zeny som nasrata ako v nemocnici sme boli na klbiky tak pohoda ze to robia len 1den v tyzdni a len polhodku a cakaren praskala aj chodby a plno decak,ale u detskej nas objednala a v sestinedeli musime byt tam sami nesmu tam byt iny aby babo nechytlo chorobu prideme tam a 2dievcata s anginou vedla nas a boli sme objednany a cakali tam este polhodku v cakarni 10ludi som mala take nervy a tak maly kycha ze mu sopliky az vychadzaju v dost velkom mnozstve...ty vogo mam dost 😠

angienka
12. jún 2008

a plienky jasan ze podla kil prve su od 3-6kg a my mame uz 4620g chapes...no brutal mna boli zapastie jak je uz tazke a stale ho treba prekladat pri papani pak odgrcnut a prebalit a prezliect...no nevem si predstavit a 2mesiace a kde to o polroka 😕
Jani len nekupuj vela ak budes mat tie tricka alebo kosielky no proste vrsky c 56 no proste new born 5ks tak to je tak akurat,pak ti stacia 2dupacky a 2overaly a este nejake kabatiky stacia tiez 2 a mas dost fakt to rychlo rastie...a zbytocne...my uz sa len tak tlacime uz by mu aj 62bola dobra teda uz aj par veci nosime c 62...ale luto mi je bo este ani 56 nevynosil a ja uz ho do vacsich obliekam 😝 ale su mu dobre.

angienka
12. jún 2008

no Jani necele 3mesiace to uz mas za par 😀 len si to uzi i ked ten sladky pohlad toho stvorenia to je krasa sa ani hnevat nemozem ze som v noci nespala a ked ma chytil mikrospanok prsnik vonku a ja sa zobudim a Timmyk na mna pozera 😀 no ked vidim tie ocicka smutne tak sa ani nerozculujem a radsej si ho pomaznam...
No zas monology...nejak som ho uhojdala v autosedacke tak je ticho len muzik sa mi nejak zdrzal v obchode a ja umieram od hladu...a tak sa mi chce spat ☹
no tak koncim...ked nikde nik 😕 🤐

jankando
autor
12. jún 2008

Ahoj Eni... 😀 😀
no a uz obliecko nekupujem.,.teda uz nebudem... 😉 a ak tak len uz pre 3-6 mesacne..ale ani to nechcem, co ak by sme dievcatko mali...ak sa pak radsej vyblaznim v ruzovej.. 😀
uz mi treba len tu taku kozmetiku...vies...tu sadu s noznickami a tymi ostatnymi a tak..a plienky samozrejme...no asi tiez vela nebudem potrebovat..vcera mi nejak prislo na um, ze co ak nebudem mat babo v dobrej polohe, tak pojdem na cisarsky..no velmi by som nechcela..vobec teda..radsej normalny porod..ved tu ani nekontroluju v akej polohe je mimisiek.. 😠 no nic, len mi ostava dufat..
jeej, dnes ma Ivca vlky den..co..dnes je stvrtok..tak sami zda, ze spominla, ze to vo stvrtok ma statnice....tak drzim place.. 😲
joj, sa teskam na mimco...jak budeme hakat spolu a prechadzky a vsetko okolo toho..a john jak sa tesi ze az..kazde rano ma budi bozkavanim bruska a pak mna... 😵
no uz aby tu bolo ..a budem uz vo vasom klube..a pak raz o rok dame stretko vsetky tri nie...niekde v sk..s babatkami.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

angienka
12. jún 2008

no Jani super napad,to by bolo fajn,ja ted nevem ako s tou mojou obciankou treba mi tam zmenit rodne cislo aj trvaly pobyt a zapisat timmycka ale tu mi to asi neurobia lebo vtedy vravela ze na sk op mi sahat nemoze...tak ma je.ne ak nebudeme moct ted o mesiac na sk 😠 😝 🙄 😢 😒 😠

angienka
12. jún 2008

jak nekontroluju sak to musia 😠 teda mali by ale tam je to divne ale pred porodom teda sa az akoze pozru ci ani vtedy???az ked zistia ze hlavicka nieje hlavickou ale nozickou ti povedia netlac a rozrezu ta???
Hej dnes pisala Ivka tak snad jej to vyjde a ak nahodou nie comu neverim,tak sa nic nedeje predsa...hlavne ze bude po tom 😉
Dochadzka ziadna ja som si hodku pospala a asi pojdem zas timmy pekne spal 3,5hod sak v noci buntosil ta dohana tak som si stihla dat kupel,dat parky do mikrovlnky a pospat...nejak mi to aj stacilo,alebo zeby ten michalov smrtak kavy zabral???

angienka
12. jún 2008

a preco myslis ze plienok vela nespotrebujes???Aj ked budes davat latkove tak 3mega packy isto spotrebujes...neverim ze existuje este niekto co aspon v noci nedava pamperdy...i ked slovensko je chudobne,tak myslim ze to sa uz nevyplati 😝 my musime ist doplnit zasoby zajtra sa konci ta akcia na plienky a ja uz nevem v ktorej drogerke to bolo a my mali milion letacikov doma a ked prisli nasi tak segra s mamcou robili mierne poriadky...bo prisli do bordelu 😲 ☹
jaaaj nejak som zas vyhladla...dnes som nevarila sa mi necelo ale vcera som robila fajnu karfiolovu polievku s haluskami a vajickom a aj karfiol a kasu ale zabudla som polievku na noc odlozit tak ju mozem vyliat 😠
No zas idem monology tak chvilku pockam ci niekto nedorazi...a pak to zalomim 😒

angienka
12. jún 2008

inac tie noznicky ani ja nemam mame klestiky pre novorodencov no si netrufam,musime kupit tie zakulatene pre babo ale i tak sa budem bat strihat 😝
zeny stvete ma 😠

jankando
autor
12. jún 2008

enus..no ja budem samo potrebovat vela pampersiek , ale ja planovala i viac ako tie 3 big packy kupit..no len aby som to neprehnala.. 😀
mnaam, tu polievocku by som si dala..i karfiol...bracho slubil, ze mozno spravi cez vikend karfiol.tak som zvedava..uz aby tu prisla babca..kedy planujes ist na sr?...

angienka
12. jún 2008

27.7 ma michal dovcu tyzden tak vtedy sme chceli no nevem co s tou obciankou ked s timmykom nemozme pak vycestovat 😠
No vyuzijes aj 5mega packov ak kupis-my uz budeme musiet dokupit a to este 6kg nemame chnapes ja ani raz nedala latkove furt pampersy...ale cem aj vacsie velkosti uz kupit sak dobra zlava skoro o 100kc ta sa oplati,keby mi prisli love ta vezmem aspon 5mega baleni 😀

angienka
12. jún 2008

ach jeeeje zas mi tam vykrikuje drobca bo sa mu skyta...no hruza neda mi pokoj 😒 necham ho chvilku nech sa vykeca dufam ze nespusti rev...michal s nami behal po doktoroch tak si len pred 2hod lahol a o 2hodky ho budem budit do prace...

jankando
autor
12. jún 2008

jooj, a to dookaze spinkat ked maly vyprava? ja som zvedava ako to bude john zvladat..co ja..vies ja iked sa nevyhajam celu noc, tak cez den si mozem stale schrupnut na hodku ale on bude musiet do prace. 😉 no dufam, ze to zvladneme...no jasne, ja nakupim..len presne nevem vies kolko ..aby som zbytocne vela..ja to nebudem mat komu davat..znas... 😠

jankando
autor
12. jún 2008

a co ivca pisala?

angienka
12. jún 2008

tu pisala ze v stvrtok tu uz bude ze akokolvek to dopadne ale asi zapija tie statnice 😀 a pride az zajtra sak to jej odpustime to musel byt narocny dnik...ale som zvedava ako to zvladala 😉

angienka
12. jún 2008

no to si myslis,ja tiez ze to dospim ale niet kedy on si v noci vyzaduje pozornost a cez den stale papame a prebalujeme,pak sa mu skyta nemoze spat ani cas s kocikom nemam ist...ted ho chytil nerv som ho vytiahla bo sa mu skytalo a on zas ze papat no som prisla na to ze zaspi ked sa s nim drnca on ma rad hluk a ked sa s nim nabija...tak sup do sedacky a my to mame ako kresielko hojdacie tak len s nohou tuknem a sa hombe tak je ticho-zaspal 😀

jankando
autor
12. jún 2008

no tak i ja kukala na tu sedacku a sa tak pekne hompala..ze ak bude tiez na taky ruch tak budeme pouzivat .. 😀
no ale sicely den doma, tak mozes ak nahodu dovoli popsat aspon chvilu a john bude celu noc hore s nami a pak rano hore a pak do prace a zase ten kolobeh..sak michal tiez..chudinky nase.. 😒

angienka
12. jún 2008

jani sak kup 4balenia a mas istotu ze nic nevyhodis,alebo 3 a popripade dokupis-no my uz zacneme zajtra 3balenie takze myslim ze aj tie 4by boli akurat ale kazde dieta je ine,moj sa casto budi tak musim prebalovat ale co mi maminy pisali tak ich deti sa niektore budia po kupani len o 2 v noci raz na papanie to moj ma do druhej uz 3 jedenia za sebou a do rana dalsie 3minimalne 😝 a za kazdym treba prebalit vies...
No ked sa mi budi kazdu hodku abo vobec nezaspi trosku papa a pak zaspi ta neprebalujem pockam aspon 2-3hod...tak kup 3baliky a pak 1,alebo 2dokupis este sak casu bude nemusis mat vsetko uz ted 😉

angienka
12. jún 2008

michalovi to vobec nevadi on spi jak medved 😀 fakt jak mal 2tyzdne volno ta mi vravi nech na kojenie si svietim velke svetlo a to ho v spalni mame ostre-tam mame len ziarovku vies bo to nanovo prerobene a my ne raz papali v noci a on ani o nicom nevedel ak tak sa len stocil na opacnu stranu a bolo 😀
No cez den jani sa ti povie...ja v noci nespim az cez den od 8ked sa napapa tak ma necha semtam vyspat taze ak nemame nijakeho doktora tak vstavam okolo obeda,stale daco treba ci uz nakupit abo ho vytiahnut von,pak treba daco zjest,nehovoriac o prani a zehleni lebo to uz posledny tyzden vobec nestiham...a kde zaradit spanie???Pri takom zhone ma hned prejde ale ked takto fungijem 3dni tak to zalomim cez den na hodku dve a mam vyspano to je ale spanok ze sa zobudim len ked timmy zaplace...

jankando
autor
12. jún 2008

no asi tak urobime..
a inak som tu nasla temu, ze predavaju nejake pamperdy, ktore su nejak specialne upravene na pupok..vies pre novorodencov...ci to vebec normlane nevadia na pupok?
a co inak ako sa starate o pupok..uz mu to odpadlo? ci ako? a co kupkanie? uziva si vodicku? a ty ako t zvladas ..kupanie myslim?

angienka
12. jún 2008

pupok mu odpadol v nedelu-fuuuj som mala strach z toho bo tak hnusne nam to ukazovala jak cistit ale ja som mu normalne len tym liehom z lekarne co na pupik potierala som mu tak neroztahovala a ono to odpadlo a to vravela ze aj 6tyzdnov sa moze liecit...
Vies co vobec mu koly pupiku nevadili tie pamperdy...
a vodu...ach jejeee tu miluje je zlatunky ine decka kviiiilili jak o zivot a on vobec ani ted doma...ma ju rad jak ja 😉 no zvladam i sama to kupanie...

jankando
autor
12. jún 2008

tak to si velka zena..ja sa obavam toho mrnata..v tom zmysle ako t chytit do ruky..sak i morgan jak mi taku malu doniesli tak som nevedela jak na nu..no zvykla som si a ted je dlhsia nez vyssia.. 😀 moje zlaticko.. 😵 😵
vidis, ja sa budem musiet popytat tuna co na ten pupik davaju...a ako to cistit..isto mi to v porodke ukazu..ale ak pises ze si to potierala liehom, tak mozno i tu nieco take maju..joj, mamca by tu akurat mala byt, tak mi s tym pomoze..

angienka
12. jún 2008

v porodke sme to mali v takom spreji a ked som to v lekarni pytala tak mi vravi ze na pupik sa dava ten lieh pre deti v takej flaske aj detska vravela ze liehom no ale sak to asi i v tom spreji bol ten lieh len v baleni-ja si to normal na vatovy tamponik davam lebo tie bunicite stvorceky stali skoro 200 tak sa na kus buniciny mozem vysrat a len som mu to potierala aby sa mu to hojilo cistilo dezinfikovalo a uschlo... 😀 tak nebolo potrebne take hnusne roztahovanie ani 😝

angienka
12. jún 2008

no lepsie je to vo dvojici to kupanie bo furt pomoc dobra a tam rychlo musis bo mu je zimka ne,no ale vcera sme sa kupali samy a pohoda ale presunula som to na 20tu vecer ze este michal bude doma keby daco ze sa mi ublinka alebo budem potrebovat daco podat tak skryknem na nho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre