Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

jankando
autor
24. jan 2009

No ENi, aspon ty tu..
Ja tiez nic nesladim a fenyklak urcite nie, lebo on obsahuje dost cukrov... 😉
a coze dneska budete tak vela fotit? 😉

jankando
autor
24. jan 2009

Eni, Petko ma stale taku cudnu zapchu...
on kaka , sem tam kazdy den raz, sem tam i dva dni nekaka..neviem ci to po tatinovi ma.. 😀 😀 bo jeho tato tiez tak...a nema ziadne problemy..ked som sa pytala sestricky tak mi na to pvoedala, ze len vela tekutin a ze niektore deti proste kakaju len tak menej.. 😖
no a o tom POmaranci som nepocula, ale to mi lekari radili na zapchu a tiez mi to len utvrdila ta Johnova svagirna, ze ona tiez tak robila... 😉

angienka
24. jan 2009

jani hej bo stravi vsetko jedlo a uz nepotrebuje,ja tiez dakedy chodila raz za tyzden 😀
inac prave mi vylomil klavesu z na notebuku ma slahne z neho ale uz mam nervy 😠 uz 2klavesy

angienka
24. jan 2009

sak dnes mame meninky TIMMY je dnes ale musite mat americky kalendar aby ste to videli 😀 😀 😀 takze uz som spravila aj tortik aj jemu tu kasu s tym kalerabkom a idem mu ju dat ta som zvedava ci ju bude bo ma male hrudky 😕

jankando
autor
24. jan 2009

JJJAAAj, Eni...tak to vseetko najlepsie prajeme Timmcovi.. 😵 😵 😵
daj pusku za nas...
ja neviem, sorka, bo nemam ten kalendar americky.. 😖

jankando
autor
24. jan 2009

No Eni, myslis, ze ma taky dobry metabolizmus po Tatovi?bolo by to super..lebo on i strasne maalo vracka po jedle..cos sa moja mamca divila, ze jej sme vracali riadne..ze az take prudy a moje zlatko nic...ked som kojila tak absolutne nic..az pri Um sem tam povraca..ale to mi lekar povedal, ze deticky su neslusne povedane prilis pazrave a pak to, co nedozau stravit, tak to vyvrackaju..ale i tak dost malo vraca

malibuu7
24. jan 2009

ahojte...
no rozpisali ste sa riadne...
zienky suhlasim s vasimi nazormi.... kazda mamka sa svoj nazor a aj kazde dieta je ine a inak to znasa... takze naozaj ide o vyskusanie roznych veci... niekomu sadnu inemu zase nie...
jani, jasne ziadne hadanie.... ale ked to tak trosku graduje, tak to zaujimavejsia diskusia 😀 😝
ja som tiez pocula o pomarancovom dzuse na zriedenie stolice...

eni i my ked sme mali notebook pre bracha (ako vianocny darcek) tak z neho jozko urval klavesu... ta som penila normanle...

Timmcovi vsetko naj naj k narodkam 😉

malibuu7
24. jan 2009

juj žienky a viete jaka som teraz stastna? jozko mi zaspal v postielke... sice som s nou trosku triasla, aby nevstaval, a potom zaspievala a do 5 min spinkal 😵 tak toto sa nam stalo prvykrat, tak som taaaaaaaaaaaaaaka stastna 😀

jankando
autor
24. jan 2009

Ivi.to tak spievas jak i ja a chuda dite, radsej zaspi, nez pocuva skrekot.. 😀 😀 😀 😀
Vazne, Ivi, i ty to pocula, tak ja ho skusim .... 🙂

jankando
autor
24. jan 2009

Ivi.
ja som bola taaak a statna, ked sa mi rano o 5 zobudil Petko a take usmevy na mna hadzal, ako keby sa hnabil , vies, take jooooj, na spapanie a furt na mna take pohlady hadala smial sa , a rozprval si..no ta ja o 5 rano vytesena do bludu..

Inak ta stolicka riadne Petka uspi..JOhn mu dal mliecko, prebalil posadil do Stolicky, dal mu hracky, otocil na telku a tem maly huncut 2x buchol do tacne a kukam a on uz haja .. 😀 😵 😵

jankando
autor
24. jan 2009

Ta to neviete co mam s pasom, ze sa mi tyzdne absolutne nepocitaju?? 😠 😠

malibuu7
24. jan 2009

ta hej skrekot, ale my si velmi casto spievame a tlieskame, s jeho ruckami... rozvijame motoriku 😝 a zabudla som napisat, ze som jozka prihlasila na kuzr plavania... 9.2. zaciname, tak sa tesim
jani viem si predstavit jaky musi byt zlaty... ja zboznujem co teraz sa naucil... tak ramienkami krci, jak ked NEVIEM a viac krat za sebou... no viete jaky je uzasny... 😀 😵
jozkovi tapkanie uz ide lepsie, uz mu normalne tlapkaju rucky, ze pocut a PA PA tiez robi, ale zatial len ked on chce... ale tiez tak zlato natiahne celu rucku a len prstikami dava papa, no uzas

jankando
autor
24. jan 2009

Chcem sa spytat, ze dokedy vase deticky mali take neposedne rucky...

a Ivi..plavanie je super.....fakt..to som stale chcela i ja..ale nik so mnou nechce ist, kedze John nevie plavat..aky paradox, vsak? zil pri mori-oceane a nevie plavat..... 😉

malibuu7
24. jan 2009

jani dokedy? srandujes? to budu este neposednejsie 😖

jani to je kurz pre batolata... takze tam bude kopec mamiciek s deturencami, a sama tam s nim budem chodit, bo Dodko do bazenu a vobec k vode nema ziaden vztah (ani ja nejak extra) ale na toto sa tesim naozaj...
hlavne pre maleho to bude super, buduje sa imunita, nauci sa potapat, no uz aby sme tam chodili... len musime plavky a plienocky na plavanie kupit este, aj sebe musim plavky

jankando
autor
24. jan 2009

No i ja by som chcela...velmi..ale ja radsje ked ideme cela rodina vies...ja taka sama do nicoho som.. 😠

NO hej, ale Petkove rucky take neposedne su....furt tak s nimi kymoce a ja neviem ci je to v pohode...i ked sestricka miminule pri ockvani povedla, ze to je v poho..ze pockaj, az zacne kontrolovat rucky a dvihat predmety sam a vsetko do ust....
Inak , Petko ked pasie ta hned ruky do ust a tak ako keby sa chcel pomaly zacat plazit, ale to len tak nemotorne ritku dviha, jaka sranda...
s tymi ruckami, do narodenia je to uz lespie ale i tak neviem ci je to ok, ze tak s nimi kymoce stale.. ☹

mukky
24. jan 2009

ahojte babule,vsetky zdravim 🙂 ja len tak na rzchlo som tu obidvaja mi spia a ja papam 😀 dievcata moyme si pisat kayda co a ako hej,aj svoje nazory a sme dospele a nebudeme sa hadat 😀 ja Vam budem pisat veci podlozene pediatrami hej,a vz ak chcete sa opztate ci napisete co ako vz robite...napr angienka mala dobru radu a do yemiacku dam viacej vody ked popucim a je to lepsie 🙂 lepsie mu ide dole hrdielkom..nemam precitane vase dve strany....tak len yareagujem narychlo co som stihla a prosim berte to tak ja neradim...len mne tiez nikto nepomohol no vela o tom studujem a diskutujem na fore s vela ludmi...,...............takze draha angienka....je mi luto ako yareagoval drobcek....takye tvaroh sa v prvom roku neodporuca pre velky obsah bielkovin...neviem ci si spominala ci mu bola potvrdena alergia na kravsku bielkovinu ci nie..pasteriyovane mlieko vzvolava caste reakcie ,takze do roka yiadne jogurty a pribinackov,atd,,,,moye to vzvolat atopicky ekyem ako su napr,vyrayky...moyu mat potom v stolici hlieny...aj to je jednym z prejavov a kojaca matka bz mala hned obmadzit ay vznechat mliene vzrobky

mukky
24. jan 2009

koyie mlieko nie je vhodne na vyzivu deti do 1 ay 2 roku zivota....pomarance na zapchu???citrusove ovocie,velky alergen....ak ma petko zapchu a kupujes hipp,odporuca sa slivkova stava jednoznacne...ale neviem presne povedat od kolkeho mesiaca sa moze detom....alebo ked budes davat ovocny prikrm,slivku uvaris a uplne rozmackas a podas lyzicou..do roka nic nesladit,nesolit,nekorenit...silna zataz na pecen,oblicky a crievka....detom sa doroka vsetko len pomaly vyvija,crievka su este nezrele,preto tie zakazy a prikazy..fakt,neni to sranda ☹

mukky
24. jan 2009

do roka urcite ovocie len co u nas rastie...a olivy??nerastu u nas,alergen...preto by som olivovy olej do roka neodporucala...len slnecnicovy..dieta do 8mesiaca zasadne nesmie dostat lepok,ako su krupica,cestoviny,piskoty,rozky a chlieb...so solou..to co sa nam zda neslane,dojcatam vobec neprekaza..cierny caj od roku dietata,citrusy,jahody,paradajky,tvaroh,vajecny bielok po prvom roku zivota,...med sa povazuje za velky alergeeeeeeeeeeeeen!!!!odporuca sa zaradit v druhom a z tretom roku zivota!od deti s prejavmi alergie sa odporuca zltok od 18 tich mesiacov!!

mukky
24. jan 2009

ak kupujete tie kase,pozriet ci nie su sladene medom...inac ja nechapem tych vyrobcov...aj to ma zaskocilo az nasr... ten pomaranc v skle aj kukurica.....to oni nejednaju s pediatrami ci co??no biznis je biznis..dnes mal mao zas kalerab uvareny so zemiackom a popucene na kasu a chuti mu to tusim viac ako s mrkvou 😀 baby uz davno som mala byt nalicenaaaaaa,ideme von ked syncek vstane a mozno aj na zmrzku 😀 😀 a kocik ma vysiel super za 6.5oo sk aj s nanoznikom ako fusacik to je a s plastenkou a aj darcekovy predmet tasku a dazdnik som dostala 😀 asi som uz pisala to 😒

mukky
24. jan 2009

idem sa rychlo nalicit a mozno pocitam co ste rano popisali 🙂 🙂 😎

mukky
24. jan 2009

gratulujem timmimu...joj dievcata musim si zapamatat mena,ale viem ze petko a jozko a timmi...prepac angienka...ako sa vola syncek presne..a dievcata kde vlastne vsetky byvate>>ja v KE 😎 😎 plavanie je super,aj nam odporucila teraz na rehabilitacii,uzasna ves na chrbatik..ale neviem ako casovo,ja nemam vodicak..no uvidime a manzel robi ..papa...konecne som tu sama 😀 😀 😀 😝

mukky
24. jan 2009

a je tu niektora vobec zo svidnika?? 😀 😀 😀 😀 😀 Tema ze svidnik a nikto z tamad 😀 😀 a ma napadlo zw mame samych chlapcov 😀 nepisala ste ze ste sa ucili na textilnej skole??mne tam robila teta majsterku,a mala tam tusim aj v skole bufet..zas nikto 😀 manzel vstal,maly spi tak neviem ako pojdeme.. 😒

jankando
autor
24. jan 2009

Mukky..
jejda, tolko info a naraz...
no ja mam tiez od lekarov ten pomarancovy dzus...tak co ty na to?

ten slivkovy dzus ci stava skor je az od 6m+ tusim, uz davno som nakazala kupit bratovi a ten minekupil pretoze to tusim bolo od 6m+
Inak , ja nechapem, preco je Hipp iny na sr, ci v cz a in tuna..
ved je to ta ista znacka, tak co vymyslaju? 😠

jankando
autor
24. jan 2009

ktosi tu spominal zemiakovu kasu?
mne mamca akurat era pisala, ze ak mi bude papat mrkvu tak mozem skusit kasu.. 😕 no toto..ona nam davala..ale zase raz rozpory a to sa nesmie a blaaaaaaaaaco je ine na kasi zemiakovej prefektne hladkej ?neviem....mozno tazsie na travenie?neviem..nerozumiem sa do toho tak ako i vy a keby som tak mala studovat ako napr Mukky, tak mi hlava praskne.. 😉

jankando
autor
24. jan 2009

tooolko informacii a naraz

mukky
24. jan 2009

jeeej ahoj 😀 dufam ze info pomoze...a co na lekarov??nemam slov 😠 😠 😠 ved som ti napisla....pozri si tu stranku 😒 no pokial ti to na slovensku povedal nejaky pediater ze do roka podat pomaranc,mali by mu vziat licenciu 😠 hipp ma tu stavu,ja to nekupujem,tak neviem len viem ze sa vyraba,ale lepsie je to co som pisala na zapchu ze slivku,ale az po podavani ovocnych prikrmov....alebo rektarnu rurku..no mam ju doma ale to by som dala snad az v krajnom pripade ☹ skus petkovi podat viac vodicky len prevarenej..no ak si uz dala nahodou tu kukuricu a ma zapchu,niet sa co cudovat ☹ ..

jankando
autor
24. jan 2009

Mukky
ja som priamo zo svidnika, ale uz treti rok som v anglicku
chodili sme my s Enou a Slavkou na preimyslovku..odevnu..a je eeste i uciliste, tak neviem kde pracovala tvoja teta...my sm slovo ako majsterka nepouzivali v skole, tak neviem..teda sme tak nevolali ucitelov.. 🙂

jankando
autor
24. jan 2009

No a inac Slavka ma dievcatko Kristinku a som zvedava co bude druhe..........ale ta napise len raz za cas, tak si ju este nemala moznost spoznat

Majka ma tiez dievcatko Leusku, ta tiez sem tam len napise

a Katka, ta zije vo Svidniku a ma dokonca 2 dievcatka....Basku a Tamarku
no a my ostatne mame chlapov.. 😀

jankando
autor
24. jan 2009

Tak ja som zase proti tym rurkam a nasilu tahanim kaku a inak...nieeeeeeeeeeee
Nedala som kukuricu, maly ma zapchu skorro od narodenia....
Ale teraz sa nejavi, zeby ho brusko bolelo alebo zeby sa nejak extra pucil, ci plackal....on je v pohode absolutne, len kaka menej
Snad nechces tvrdit, ze len lekari na slovensku vedia co je dobre...
Mne to radil tuna nas rodinny lekar....

mukky
24. jan 2009

ok,rob ako myslis...je to na tebe...aj ja som proti rurkam,uz musi ist off......vola sa Cvanova,pa vecer....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre