Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

angienka
28. apr 2008

A to plavanie doteraz lutujem,ze som nechodila-ked mojho muzika dakde dokopat-stale do toho nieco vliezlo a na to tehu plavanie som necela lebo ta sa vraj viac cvicilo a to ja neeee radsej by som len plavala....
Heeej takze aj ty predcastne???
Ten malinik mozes este zacat niekto az od 37tt zacina,malo by sa od 36tt pit,j som chcela aspon nieco urobit by som mala lepsi pocit ze to mozno zaberie...to lnenesemienko bleeee som necela a ten caj s da vypit pohodke.

malibuu7
28. apr 2008

no za chvilku mame drobcov pri sebe, uz aby to bolo, ty kokso... sa tak tesim... juuuj
ja budem rodit v koline, citala som vacsinou pozitivne nazory, tak uvidim. ani nemam strach z porodu z nemocnice (to trosku, lebo som nikdy v nemocke nelezala) ale hlavne z toho ze tam bude neprijemny personal...
tak ten malinik by som este teoreticky mohla skusit. to asi kupim v lekarni, ze?
no uvidime ci predcasne, ja verim ze ano. nechcem prenasat, aj kvoli skole, chcem ju skoncit este teraz...

malibuu7
28. apr 2008

a hej jani, neboj utecie ti to ako voda, ani sa nenazdas a budes mat par chvil pred porodom. mne to nejak strasne rychlo utieklo...

angienka
28. apr 2008

Hej to by si mohla-kupis v lekarni alebo aj niekdev bylinkarstve ho vraj predavaju ako sypan vraj je lepsi-ja mam z lekarne porcovany...
No tesim sa aj ja,ale uz ked to budem mat za sebou 😝
A presne tiez personalu,lebo vieme ako to niekde byva ze nie vsetci maju radi slovakov...a este som nebola na kurze a uz ho asi ani nestihnem-teda skusim to ten stvrtok snad neporodim dovtedy 😠

angienka
28. apr 2008

Mne to teda slo pomaly,casjakeby stal,ale to aj koly tomu ze som nic nerobila-ako zamestnanie,len urady a muzicek a nuda...a pak asi v 5ci 6mes som zacala hystercit 😝 pak som nasla konika a tu som sanejak ukludnila,ale asi zas az moc-lebo si to ani neuvedomujem co ma caka a ze ja budem rodit...este tomu neverim 😀

malibuu7
28. apr 2008

hm asi tak nejak, ale ja mam len dobre skusenosti. ze som slovenka, ale na mne to praveze nikto nepozna. lebo hovorim cesky a kazdy sa strasne divi, ze to fakt nepoznaju. a to som si dlho vravela ze budem rozpravat vyhradne slovensky. ale tak som si zvykla, ze ked na mna niekto cesky, tak ja automaticky tiez. keby to tak bolo aj s inymi jazykmi (aj, nj) 😀
aj ja uz to chcem mat za sebou, ale teraz si strasne uzivam brusko a drobec je v kuse v pohybe, ta sa neviem naradovat

malibuu7
28. apr 2008

hm to mas pravdu, ked nema co robit, tak sa to vlecie. ja som chodila do prace, aj skola do toho, takze to ubiehalo. ale ked som zostala na materskej, prve dni... hruza, ty kokso, normalne som mala po par dnoch taku depku, ze som plakala jak mala

angienka
28. apr 2008

Tak to ja cesky nebudem rozpravat aj ked muzik chce aby som ale ja som vravela ze aj ked tu ostanem zit a budem mat ceske obcianstvo tak budem slovenka navzdy 😀
No ja na urade som mala par blbych skusenosti ze boli take mile tie blbe uradnicky ze by som ich repleskala a myslim ze koly slovencine 😠

malibuu7
28. apr 2008

a to ja mam zase dobre skusenosti aj na uradoch, ked chcem zaposobit tak vtedy pouzijem slovencinu a vacsinou sa vyplati 😀

angienka
28. apr 2008

tak ja by som este ten tyzden no skor 2vydrzala,nech je ako ma byt uz vyvinuty poriadne aj tukovo vybaveny 😀
No ja som makala len prv 2mesiace tehu...pak som riesila vela veci,vybavovacky,stahovanie,a cestovala hore dole..ale tedku koncu som mala uz desny pocit zo zaciatku pohoda,bo som vyzerala jak clovek este,teraz uz jak gula...tak mi to uz neutekalo uz ani nikde som necela chodit...

malibuu7
28. apr 2008

ale ako som uz pisala, tak tiez som bola zaryta, ze cesky ani nahodou... ale jak som v tej skole, tak to proste nejde, spoluziaci nerozumeli slovensky.. . no des... a zase som nechcela jak tatar rozpravat, ze slovensky s ceskymi slovickami, lebo to tebe ani nepride ze uz nerozpravas poriadne slovensky

angienka
28. apr 2008

tak to sa mas 😉
Tu to neplati,tu to nieje jak v Pardubkach,tam boli na slovakov zvyknuty sak ich tam je pomaly viac nez cechov...ale tu neee.Aj ked pozdravim ta na mna cumia a daktorym ani nedojde...aj dnes na gynde-ja ze Dovidenia...a nikto nic a uz som skoro na chodbe bola a jednej doslo a zakricala naschlee a pak druha 😀

malibuu7
28. apr 2008

hm, tak na mna sa toho az tolko nenalepilo, aj ked som pribrala 14 kilo 🙂 ale az tak to na mne nevidno, sa mi manzel smial ze ked mam zapnutu bundu tak ani nevidno ze som tehotna a nie ze v 9 mesiaci 😀
inak drobec uz ma vsetko vyvinute, dnes mi povedal dr. ze uz teraz by sa mohol v klude narodit

angienka
28. apr 2008

no mne tiez niekedy ujde,alebo si nevybavim to slovo v slovencine len v estine-no proste tu s nikym slovensky nerozpravam....ale zas nie casto...

malibuu7
28. apr 2008

hm tak to mas zaujimave, som sa zasmiala na tom DOVIDENIA, lebo cesi ani nevedia co to znamena (poniektori) 🙄

😀

malibuu7
28. apr 2008

hej hej toto sa mi stava casto, ze neviem ako sa veci povedia slovensky ale cesky hned viem. uz sme take zdegraddovane tou cestinou 😅

angienka
28. apr 2008

No mohol,ale este ma chlpky na telicku a teraz sa ma obalovat prave tukom,vyvinuty uz je...
No to ja som pribrala 16kg a mam o 4cisla vacsie nohavice 😠 ale to az ted za posledne 3tyzdne som na stehna a zadok zacala priberat 😝

angienka
28. apr 2008

no asi tak,takze ked ostatne maminy odchadzaju tak som zacala zdravit naschleale to len ked muzik neni pri mne-dnes 😀 aby si nenamysla este stale dufa ze zmenim nazor a ja ze nieee a ze aj s malym budem tak hovorit 😀

malibuu7
28. apr 2008

no tak chlpky sa rychlo stratia... hm 4 cisla asi dost, ja neviem, ja mam tehu rifle 36 a tehu nohavice tiez 36 a nejak do tychto stale nemozem dorast, tak ja to nechapem 🙂

malibuu7
28. apr 2008

no to aj my budeme na drobca po slovensky hovorit urcite 🙂

malibuu7
28. apr 2008

idem do hajan, prajem ti peknu a kludnu noc, a este nerod 😉

angienka
28. apr 2008

tak to mas super,mne by stacila moja povodna velkost cislo 40 a bola by som uplne happy,hlavne bruso aby mi neostalo...
A to si predstav ze do 5mesiaca som vyhradne len svoje rifle nosila co aj pred tehu,az v 6tom om dosala prve tehu rifle ale trvalo mi kym som do nich dorastla takze som vnich len cestovala a v 7mes som uz len tehu nosila 😝

angienka
28. apr 2008

Diky aj tebe dobru noc,mas asi dst po tom sprtani,ci bakalarke 😉

malibuu7
29. apr 2008

čaute bambuľky...

ako sa dnes máte??? čo nové???
ja len tak na chvilu vždy nakuknem, ale už mi z toho pisania a vymyslania hrabe, tak sa musim odreagovat poriadne. dnes idem so svokrou na nakupy.to zas bude... juuuj. tota by len pre drobca od vymyslu sveta nakupovala. ale sama nie, co je dobre. lebo vie ze sa nam to nemusi pacit, tak sa vzdy poradi so mnou alebo so mojim starkym 🙂

jankando
autor
29. apr 2008

caute babeny, taak som vas akurat docitala...joj, ales te sa rozbehli.. 😉 ...ale to dobre...ja vcer vecer v bolestich bola..nejak ma srdiecko trapi... ☹ ...no a nejak som potom zaspala..dnes som sa rano zobudila a hned som grcku nechala...necvhapem preco, lebo obdobie vracania ma uz preslo..nonevadi... 😠
o chvilu idem k svojej sestricke, bez johna, tak dufam, ze vseeetko porozumiem..este moc musim so sebou tahat..neznasam to.. 😠 😖
som zvedva co sa noveho dozviem...idem sa opytat aj ci nemozem dostat nejaku infekciu od toho pohryzenia zajacomm.. 😢 ...no a co mam s tym srdcom, ja uz nechapem.. 😠
nejak sa na mna vsetko zle zacina lepit.. ☹ 😠
inak prajem pekny den..az sa vratim spat, napisem

angienka
29. apr 2008

Dobre ranko zienky...malibu tak to mas super ja by som rada detske vecicky nakupovala,no mojamamina to uz vsetko zariadila...ta nemoze odolat 😎

angienka
29. apr 2008

Janu,tak dufam ze ti to dobre dopadne 😉
Aj ja som to tak mala,obdobie nevolnosti bolo fuc a z nicoho nic jeden krasny vecer napila som sa coly a o 10min bolo tornado na zachode 😠 to bolo v 5mesiaci...
Tak by ta tam mali poriadne vysetrit aj tak si myslim co sa tyka zdravotnictva ze tu to je lepsie 😝 tam vas nejak zanedbavaju...

malibuu7
29. apr 2008

jani, to mi je luto, ze sa tak na teba vali vselico... ja nastastie, zaklopat, mi vobec nebolo zle, ani raz som neblinkala, nic 🙂 taze fajne
ohladom tych detskych veciciek, ked sa nam nieco s manzelom paci tak jasne ze si to kupime, ale vela sme ani nekupovali, lebo vsetko mi dala segra po svojom malom, vsetko je zachovale, tak naco zbytocne vyhadzovat korunky, ked to drobec aj tak len chvilku ponosi.
a hej Angienka to dobre rano, takmer o tretej popoludni??? 😀 pekne

jankando
autor
29. apr 2008

😀 no engie...vazne, to dobre rano??? 😀 😀
no baby, bola som tam a nic som sa nedozvedela..starostlivost veskera -zadna... 😖
ukazovala som jej tie papiere z nemocky, co som bola a ona nic..ze vsetko je v poradku...a to podotykam nebola moja sestricka- midwife, ale nejake druha, moja ze je chora teraz.. 😒 ...tak na rychlo to islo, ze som snad do 10 minut mala vsetko urobene....jak na beziacom pase...esteze som cosi aj porozumela..no nic nove som sa nedozvedela, len ze mam krvne testy oki..ukazkove, ze nemam ani sifilis, ani hiv ani zltacku.. 😎 😠 , dalej ma ani neodvazila, ci som pribrala, len mi zmerala tlak a krava ze je oki a doa kuknem do karty a 117/78.,..no to je jemne nizky, ale mala dat pozor nie, sak v tom zazname jak som bola v nemocke ta videla, ze tam so m prisla s nizzzkym tlakom 80/40..no vsetko je v poho...skontrolovala moc, ze je vsetko oki..tak eni, uz zrejme ani tu bielkovinu nemam uz asi v moci, alebo su len lenivy mi to povedat, aby pre mna nemuseli este nieco robit.. 😠 ..alebo ten mamin urologicky caj kazdodenny zabral.. 😉 no a nakoniec ma supla na postel, a pocuvali sme srdiecko maleho, tak som stastna, ze som zase raz pocula, ze mu bije srdeecko jak o zivot...tak aspon ieco pozitivne na dnesnom dni.. 😲 ...no a ze mam opat prist 10.juna...ty kokos...ja by ich zabijala a ja na nu , ze mam par otazok nie a ona, ze kludne sa pytaj, no ja zacala, ci nemozem dostat nejakuinfekciu po zajacovi, tak vraj nie, ze to v poho...(chapes, len aby mi nemusela setrit krv,tava jedna) 😠 a ze ci tu je v ansom meste sukromna klinika a ze nie..nosak jasne..debily anglicania..v tomto meste niet ani 3D ultrazvuk, ani sukromna klinika...niccc. 😠 😠 a este som sa pytala, ze ci nerobia nejake kurzy na plavnie tehotenske a ona, ze to si musim sama zistit, ze to kazde kupko individulane, ale ze nevadi aj ked nepojdem na tehu bazen a ze infekcia, tak v jednom mala pravdu, zei nie pocas tehu mozes dostat infekciu, ale ze vraj bys nemala...tak no...a este som sa pytala, ze ci v tej nemocke moze byt partner so mnou na izbe, tak vraj pri celom porode ano , no na izbe len v navsetvnych hodinach, coz su vcelku dobre, od rana myslim 9 do vecra deviatej,..tak sa da..ale cez noc nie..no hroza..tak si sama odtrpim, ak nezdrhnem na slovac porodit.. 😉 😠 ..no ale ze inak si mam vziat kurz nejaky, lebo ze tam mi vsetko povedia co sa pri porode da , moze a tak...pani moji, tak naco som bola pri nej..sak nic nevedela..tak som taka smutne naladena odchadzala odtamade, ze som normalne zacala lutovat, ze som tu a nie doma... 😠 ☹
tak to moja vypoved..ak vas nebavi,tak necitajte, bo som sa nejo velmi rozpisala.. 😠 😀 😀 😀

angienka
29. apr 2008

No ja som vtedy pravevstala-ukazkova maminka 😀 do rana na nete a pak tak klasicky vstavam-najskor okolo 13tej 😝 a dnes som si prispala este o cosi viac...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre