Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

mukky
26. jan 2009

uz idem,dobru noc ci skor rano

jankando
autor
26. jan 2009

Sean mi spinka..a ja som si uz zvykla ze sa budil na papanie a ja bola fresh, kedze som nespala a on sa mi zlaticko moje budi uz iba raz na papanie..i teraz sa mi zobudil a hned i zaspal, papat nechcel.. 😨
stary je so mnou hore, ale on stale skor zalomi nez ja..cize chlapci mi spia obaja

angienka
26. jan 2009

zdravim,tak to este pohoda ste tak akurat popisali,hej ivi suhlasim isto je to kojenim ale ta janka nepribrala v tehu nic len to co musela taze ona nenabrala len furt diety sa jej chce drzat,jani sak tam v anglicku su silnejsi ludia ta nemozes byt zas tak vychrtla si to proste ty co stresujes,si krasna taka aka si 😠 a uz ma nerozculuj ked tak zacni zdravsie jest ale neobmedzuj sa aj tak to neskor naberes 😝 a nerob si s tym vrasky ze mas o 2kg navyse 😉
Ja uz teda ani nekojim-teda uz asi nechcem ani kojit je to od veci take jedno polovicne kojo 😝 si myslim ze uz je na to stary ten moj cipis...

angienka
26. jan 2009

vy ste blaznive babule 😠 zas ste sa tu pekne rozdiveli jak citam,no este ze ste to dali dokopy 😉 jaaaj ta ja kafco milujem bolo pre mna utrpenim sa ho vzdat pretoze ja len s mliekom a ked mi kozna zakazala mlieko smotanu a cokoladu a pod ta som mesiac tusim bez kafe vydrzala ale cokolada mi tak nechybala jak to kafe 😠
A myslis jani ze to pomoze je to blbost,ty len s tymi dietami pekne prestan-takym stylom i tak nehodis a ked hej ta skor ci neskor priberes moja svokra blazniva si robi take mrkvickovo jablcne ze cely mesiac nic ine neje a zhodi i 10kg a hned co to porusi ta po tyzdni to ma spat a po dalsom este 5kg navrch 😀

angienka
26. jan 2009

jani no ty sa mas,ty mas taky pokladik zlaty doma tak pekne spi a len raz papa?Fuuu no chcela by som to ja pred spanim teda na spanie davam cca okolo 20tej kasu 270-300ml a napr dnes uz o polnoci haluil ta uz o 00.30 som mu sla sunar urobit 200ml vypil vsetok a pak 4.10 sa zas zobudil to som mu kasu urobila 270ml asi 20ml nechal a rano nam tato robil sunar o 7.30 taze papa vela a to este okolo tej polnoci som sa ho snaila kojit 😝

angienka
26. jan 2009

no neviem ci reagovat na daco z tej vasej vymeny nazorov,asi by bolo ze radsej nie no ale aspon k jednej moc silnej vete mi neda si nemyslim ze je rozdiel v tom ci mimi planovala-podstatne je ci ho miluje a co vsetko pre nho robi jak sa o nho stara a to je v tomto pripade uplne jasne.Niektore mamce si myslia ze bohvie jak su pripravene a ked otehotneju a maju mimi ta nevedia co s nim,vsetko sa tiez neda nastudovat a riadit sa pokynmi,matka musi citit co ten jej syn ci dcera potrebuje kazde dieta je ine a vravte si co chcete jeden potrebuje viac starostlivosti,iny menej,niektore su mazlive chcu sa tulit hladkat ine to nevyzaduju a su samostatne od mala,kazde dieta znasa inac vsetko ci uz je to kozmetika a ci prikrm-tiez sa mi zdaju divne tie kombi s kukuricou a pomaranc tu by som to isto nekupila no tam ked ina moznost nieje tak co s tym...skus jani nedat a neskor-biely jogurt sa moze tusim aj pred rokom ale pribinacky nie pretoze tam je tvaroh a veeela sladidiel 😉

angienka
26. jan 2009

zas mukky je pravda ze je lepsie ked to vies napisat a nemusime tolko citat ja som sa teda nacitala dost kedze mam starsiu sestru ale mimi este nema a v rodine ma napr sesterka ale byva dalej takze som si to s mimcom nemala moznost vyskusat tak som citala,ale ted len ked nieco fakt neviem inac sa riadim sama sebou,viem co by som isto nechcela a ak mu to svokra nepodstrci 😠 tak mu to nedam a zas co chcem davat a som vdacna ze mi tak vsetko pekne papa a kazdy sa divy ze nikto z ich rodiny toto nejedol teda ze davali ale e nik to necel ta oni tiez na tvarohoch vyrastli co ja isto nechcem 😖
Je pekne ze si nas poucila v skratke ty sa drzis toho co si nam napisala a myslis ze je to 100% spravne a my sa zas kazda drzime niecoho ineho ivka toho ze musi vyskusat vsetko neberiem jej to nech skusa aspon bude mat jozko silny zaludok a sama uvidi ked mu nieco bude skodit ja napr varim ted zemiak s mrkvou a chystam sa tam pridat ten olivovy olej len neviem kedy...ak sa mi to osvedci preco nie raz a cas pridam 😉
Kazda ma par dobrych rad ktore si vezmem aj ten kalerabik som vyskusala pozri a chutil dalsi ma caka v ladnicke a zajtra mu ho spravim...len nie vsetky nazory co mas tak sa zdielaju a netreba ich vnucovat ze len toto je spravne pretoze to tvrdi ten a ten zas janke to tvrdia tam,takze mier a pokoj v dusi 😵 😉 Nic v zlom ani jedna 😉

angienka
26. jan 2009

hej ivi este som zabudla no hej take ceremonie tu sa robia ako nie u kazdej rodiny ale u nich fuuurt 😠 aj na meniny drahe darceky sa davaju a oslava jak na narodky proste takmer az na tortik ten nerobia na meniny,ale ja som urobila ze jeho prve meniny 😀
No ta my sme mu kupili aspon prakticke darceky co i tak by som mu kupila bo milujem macka pooh a tu chlpatu mikcu be debat a ostatok v zlave bol no ale ta ona furt ze kopec hraciek musi mat-jakeby nemal uz ted 🙄 ta sli este s michalom do prahy ona ten mobil od chicca a michal este ten kolotoc fisher price 😝 nechapem naco no ale zbytocne je im to hovorit 🤐 😠

mukky
26. jan 2009

angienka ahoj 🙂 ja nevnucujem,ani jednej som nepovedala chod yajtra,kup toto a toto,uvar a podavaj....je to na kaydom ako nech robi co chce.Maly sa napapal a yaspal tak sa idem k nemu supnut a potom sa mu venovat ahojte

angienka
26. jan 2009

ja viem ze takto si to nenapisala 😉 ale vies podala si to takym stylom ze tak sa to ma robit a ze len ty jedina to tak robis ako keby ze my vsetky to robime zle.Ale kazda ma svoje metody a ja viem ze ty mas problemy a koly tomu vela citas a radis sa s mudrami aby si nieco nezanedbala,takze to chapem ja som tiez vela citala ked bolo casu,len sa tym neriadim do pismena a do bodky 😎 vsetko je ok,ja len som tomu chcela pomoct nech tu neni dusno-piste co chcete len sa nehadajte 🙂
Inac bambulky sa divim maly mi spal teraz hodku a 5min to cumim jak pero 😨 ted sa mi krasne zobudil a tisko lezi v postielke tak take zobudenie a spanie uz ani nepamatam 😵

angienka
26. jan 2009

a este sa idem pochvalit jak mam uzasneho muza,blazonko vcera mi bolo le cestou ta dnes mi kupil tehu testy ci necakame mimi 😀 a tiez ma bol rano objednat ku kadernicke bo vidi ze ja sa tam nedokopem a furt stukam ze mam hrozne vlasy a treba mi ist tak zajtra rano ideeeem 😀 som zvedava co so mnou pokuzli,len dufam ze ma nedonuti aj tato sa dat zastrihnut aspon,bo zas nedopestujem vlasy 😠

angienka
26. jan 2009

ta ja idem uz toto papu mu popucit bo uz pred 40min mal papat ta sa divim ze nevstal milacicek,ale sa bojim ze ked sa pohnem ta spusti plac a ted je tam tak ticho a hra sa 😎

malibuu7
26. jan 2009

ahooooooj...

ooooooooo tak tu to bolo v noci rusne riadne... hlavne ze urovnane 😉 i tak si kazda z nas urobi co chce... jani ved ja tu kapustovu polievku mu dala a i na vianoce s nami vsetko papal... a moze mi radit aj neviem kto, ze toto nie a ja i tak skusim (ved ochutnanie mu nemoze ublizit) a koniec... .

viete co? vcera som chcela dat maleho spinkat do postielky... no on je zvyknuty zaspavat pri cice, tak som lahla k nemu do postielky, do 4 min spal,tak som vyliezla... sranda... manzel sa zo mna smial ze mi šibe... 😀

eni k tomu kojeniu... jasne ked to tak citis,ze to je pre teba lepsie, tak ja myslim ze ok... ved ma dost mesiacov uz... ja este napriklad chcem... no u dr. mi radili ze maximalne do roka, lebo potom sa veeelmi tazko odnauca od cici... takze aj tak planujem 🙂 no keby som prestala aj hned, tak si nebudem nic vycitat,lebo som pre neho urobila maximum 😉

zienky ja som vcera citala kdesi ze v USA zacinaju prve prikrmy hraskom, no takze tak nejak INY KRAJ, INY MRAV

no ale velmi sa mi pacia Eni tvoje prispevky, pravdive a totalne s tym suhlasim...
napriklad casto pises i ty i Janka, co som si vsimla, ze uz pred hodinou mal jest a tak... ja som toto nikdy nesledovala (iba v porodnici teda a asi 2tyzdne doma) proste ked vidim ze je nepokojny a ze dlhsie nejedol,tak mu skusim ponuknut nieco... ale napriklad i tak sa stava ze sa naje na obed a za hodku sa chystame vonku, tak mu dam cucnut,lebo viem ze mi tam zaspi... a chcem aby potom pospal... aby nebol hladny... a vobec vas za to neodsudzujem ani nekritizujem, ze ja to robim inak 😉

babule, mam piatkovu skusku v suchu... 😀 🙂 😀 jupiiiiiii (no zajtra ma caka dalsia 🙄 )

malibuu7
26. jan 2009

no a zacala som mu davat susienky od Hami (to som uz asi pisala) a dnes som kupila ovsene vlocky... ze casom mu zacnem pridavat pomaly...
jani, prosim ta, len ziadne drasticke diety... lebo nemaju ziadny vyznam... ale zase som pocula ze ked jes vela vlakniny, tak tym oblbujes zaludok, ze je syty (laicky povedane) no neskusala som, tak nemozem z vlastnej skusenosti tvrdit

angienka
26. jan 2009

ivi hej hej ja to sledujem furt teda nie vzdy si zapamatam total presny cas tak len tak orientacne,aby som vedela bo moj zas bol furt zly ta vies nikdy som nevedela ci mu uz dat a hlavne aby som ho neprepchavala kedze bol vzdy akosi vacsi 😀 teraz je to uz laticko oproti tomu jak som ho furt nosila len na rukach a davala papat...
Ivi keby som mala dost mlieka ta kojim,mrzi ma strasne ze som zacla davat um na blbe rady a koly tomu prestala kojit a pomaly mi necel skoro vobec takze tak bo keby aspon mi stacilo ze na noc mam dost mlieka ale ta mam na take polovicne kojenie ta ma to stve,take o nicom no...

angienka
26. jan 2009

a gratulujem k skuske,parada 😉 uz mas koniec skuskoveho?
Ja zas davam rohlik kazdy den ale len kusok ani nie polku a nie vzdy ako napr dnes ho jedol len sa s nim hral a vsade bordel to vcera ho dzvakal riadne a spapal polku 😀 dnes som musela s metlickou koberec vyzametat bo on sa boji vysavacu a tatko nam siel az o 11tej spat ta uz vidim jak dnes bude prasteny vraj ho mam o 16tej ale zobudit ta som zvedava 😉
Hej a od kolko mesiacov ivi su tote susienky ja som si nikdy nevsimla 😉

angienka
26. jan 2009

inac uz sa oteplilo a ja taaak zlenivela ze sa mi uz vobec von nechce chodit a da sa to s timmcom vydrzat aj celkom bo vtedy som proste musela bo by som sa zblaznila a vyzerala jak rambo,ted jak zacnem ta sa bojim ze zas bude protiva a kazdy den bude chcet chodit 😀 a mne sa nechce clovecit 😝

malibuu7
26. jan 2009

eni nemam este koniec, este 2 skusky... a tusim 3 alebo 4 tyzdne do konca... a potom letny semester zacina... dakujem. i ja mu davam rohlik, ale to len tak do ruky mu dam a on sa s tym viac menej len hra, takze z polky ked polku zje,tak to az vela... len aspon 2 kurciatka by sme pri nom akto vychovali 😀 i jozko sa bal vysavaca, (i mixera) ale uz sa neboji, uz pride k tomu a skuma to... 🙂
tie susienky su prave od 6.ukonceneho a su tusim z 6 roznych obilnin... a fajne su... bez cukru samozrejme...
inak my teraz chodime kazdy den vonku a je to super, je lepsi nez ked sme len doma zavreti...

malibuu7
26. jan 2009

tie susienky su od Hami Safari, tie mame... a este Sunarka su dva druhy... 🙂

angienka
26. jan 2009

hej ja som ich videla len este mi nezuval tak som nejak neskumala 😉 ale dik mozno za tyzden uz dam aj ja,bo piskotku skusam ale ta zuzla ale ta nic moc a to ma cukr ta moc necem davat len tak jednu za tyzden 😀 a to ani polku nezje bo to ja mu musim drzat a pak uz je cela rozmocena ta vyhodim 😝
Hej ja vyjdem uz ajtra bo treba pohyb bo len tlustnem tu zavreta,tak som si zvykla a as by som sa len valala 😒

angienka
26. jan 2009

mixeru sa boji bo bars huci ale uz mi neplakal,dnes som dala ten olej a papal a tak pekne zrozumitelne uz jak veelky chlopú mi povedal mňam 😀 ta mu chutnalo 😉

malibuu7
26. jan 2009

no vidis mami? dal vediet jaku mnamku si mu spravila 😉

mukky
26. jan 2009

malib..... gtatulujem ku skuske.Maly zaspal tak som tu narychlo.Moj zlaty,mame novy cvik tak sa pri nom naplakal tak ho to unavilo ☹ ☹ ten cvik sa mi vobec nepaci,prve dni cvicil len manzel,ja som nemohla....hoci som sa vnutorne uz s tym vysporiadala ye neplace od bolesti,ale je nuteny byt v polohe v ktorej nechce byt ☹ ale ked vidim vysledky,ze pred mesiacom sa mu este hlavka kymacala a dnes uz nie,sme stastni 🙂 hadam uz len 3 mesiace a koniec...angien.. a mali... vam sa deticky uz zacali kedy plazit.....moj uz pomaly yacina na brusku zdvhat ritku a podkladat nozku..nedavno bol babatko,strasne to leti..

angienka
26. jan 2009

mukky tak ivke sa zacal skoro bo to jozik to je rychlik 😀 ale sak ona ti povie presne mne zacal 17.12.08 😀 vtedy prvykrat sa na 4 postavil a urobil 3x hops dopredu ja uz len ten posledny som videla to mamka bola moja vtedy pri nom a len na mna skrykla 😉

malibuu7
26. jan 2009

dakujem pekne...
mukky no mas to tazke s malym, ked tak musite civicit... ale je super ze sa dostavuju vysledky... prajem vam nech sa to co najrychlejsie dostane do spravnych kolaji...
no jozko nam zacal liezt ked mal 6 mesiacov... ale asi tak tyzden az dva nato uz mu to islo ako po masle... no a teraz uz ani nevravim... hej strasne to leti... brutalne... ved jozko ma 8 mesiacov 😲

angienka
26. jan 2009

ivi on mi tak mumle ze mam am-nie mama a ham ale dakedy mu to am znie jak ham ale nie uuuplne take ciste h jak my vravime vies jeho mumlanicko a ted tak pekne ne nam mnam a tak cisto ta som sa smiala,sikulk amoja 😵 hej no ja rada maso mu robila ale ani nemusim a on to zje,ja do kazdeho jedneho prikrmu som davala masko ci morcacie,kuracie aj veprove-nikdy neviem jak po slovensky sa to povie 😲 😒 jasne ze okrem tych prvych,ale ked som skusila masko ta odvtedy som davala furt a ted to vyjde este na lacnejsie,ale dnes som musela zas mixer vytiahnut bo tota mrkva sa nepopuci,no a fajne je to hladke sak nemusi furt hrudkate jest 😉

angienka
26. jan 2009

hej hej nenormalne to leti nestacim sa divit ani rodina jak si vravie ze pred rokom mi brucho hladkali a ted je z neho tak velky chlapak,bambule len nechapem jak to ze je tak macaty keby ste videli ten corbes co on robi ta by ste neverili sak on neposedi minutu zeby daco nerobil a hned daco ine jaaaj pohroma,dalsie fota som nafotila ta musim pridat len to zmensovanie ma stve 😠

jankando
autor
26. jan 2009

Caute baby,

Ivi, gratulujem k skuske, nech sa tak dari dalej a drasticke diety nerdrzim...jem popritom, ale nic sladke, teda len nejaky salatik alebo smotanu, lebo raz som tak schudla ale nechtiac, to sme s kamoskou po skole lenosili a nemali lovky, tak sme jedli len rohliky so smotanou a neverili by ste, ale ja som nosila segirne nohavice.. 😉

Ohladom toho chcenia a nechcenia deti...ja by som to skor pomenovala planovane a neplanovane..Petko bol tak z casti planovane.ale o tom vsetkom vie len Ena, ak si dobre pamata.. 😉

jankando
autor
26. jan 2009

No a len pre info, dnes som bola v inom obchode obzriet tie vyzivky a by ste oci kukali ake tu su chute.. 😠
a ziadnu mrkvu som nenasla.................... 😠

jankando
autor
26. jan 2009

no tak som to ale napisala .. 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre