Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

jankando
autor
21. apr 2008

bolo..ale nie na zaciatku ale skor ma to chytilo na zaciatku 3. mesiaca..ale uz to mame asi za sebou.. 😝
co mi doteraz ostalo je palenie zahy..tak to ja mam s tym brutalne skusenosti od zaciatku tehu a doteraz ma to drzi 😒
co ty ako?

jankando
autor
21. apr 2008

ahoj angie..ako dnes mate? 😎

elbel
21. apr 2008

juj to ti nezavidim mna tiez palila zaha a skusala som vsetko mozne ale nic nepomahalo

angienka tebe sa to zas krati uz to moze prist kazdu chvilu,ako sa citis

jankando
autor
21. apr 2008

ja som dostala sirup gaviscon a je dobrucky...teda pomaha.. 😝
tak mam obranu , ale aj tak ma po vsetkom pali zaha a uz som aj unavena vkuse behat so sirupom... 😠

angienka
21. apr 2008

No citim sa tak ako by sa ma ten porod ani netykal 😉 este si to neuvedomujem,snad v najbizsiu dobu to pride...kedze dnes ma zacal boliet chrbat,tak ked sa dostavia este nejake problemy tak si to asi uvedomim 😝
S tou zahou neprovokujte zas to na mna prislo,ale ja to vydrzim-do tehu som nevedela aky to je pocit ked pali zaha 😠

jankando
autor
21. apr 2008

aj mna engie/// 😠

angienka
21. apr 2008

No nicto...dnes to balim teda skor,som uuuuplne hotova z tych vybavovaciek-idem sa umyt a spinkat tak sa lucim...Dobru noc 😉

jankando
autor
21. apr 2008

dobru noc aj vam angienka... 😉

malibuu7
22. apr 2008

jeeeej ahojte babule tehule, ta to je dobra tema Svidnik. pekne popisat s niekym z okolia. jankando a angienka, ste mi velmi povedome.... nechodila s vami do triedy Slavka??

angienka
22. apr 2008

Malibuu ahoooj...
No to vies,ze chodila z Vislavy tusim bola 😀

malibuu7
22. apr 2008

hej hej presne tak, aj ja som z v.

malibuu7
22. apr 2008

pozeram ze ty si tiez v cz??

angienka
22. apr 2008

No to som,uz od skoncenia skoly...ale dlho som robila v pardubiciach,pak pri prahe a teraz sme sa uz usadili aj s mangelikom V Litomericich...
Jeeee tie bodycka co mas v albicku su uzasne,mozem sa spytat kde si ich zohnala???

malibuu7
22. apr 2008

¨jeeej tak pardubice poznam velmi dobre... chodim tam do skoly a z Litomeric som mala spolubyvajucu 🙂
bodycka som si robila skoro sama, teda kupila som obyc body, v pc urobila obrazky a nechala som si to na tlacit. Este mam aj super tricko pre seba... hodim do albumu

angienka
22. apr 2008

jeee ty mas rodit 25 a ja 24 maja-len v pase mi to ukazuje na 21.5 😉
A co ty v Koline,tiez si si vzala cecha a zijete tam,ci planujete este niekedy SR?

malibuu7
22. apr 2008

no ja mam terminy 23 a 25. ale chcela by som skor, no uvidime co drobec na to 😒 no my byvame v koline s manzelom, ale je to slovak. ci planujeme navrat? tazko povedat, na sk je super prostredie, priroda, ludia, ale inak je to lepsie tu...

angienka
22. apr 2008

Jaaaj,lebo som videla tu niektore maminy tiez maju podobne ako typu lubim ocka a tak a je to rozkosne,ale ja som to nikde nevidela a snad som uz presla vsetky stranky co mi google vyhodil...
No Pardubky su uzasne,som z toho dost nestastna,ze sme sa odstahovali tu,ale muzik tu ma rodinu...tak co uz,tam som robila 2 a pol roka a zivot tam bol uplne uzasny 😀
Aj ja som chcela skusit tamojsiu vysku...no nevyslo 😝

malibuu7
22. apr 2008

no tie veci sa daju objednat, mam niekde aj link na to ale je to dost drahe, zbytocne sa to preplaca, tak som sa sama s tym pohrala...
Pardubice su fakt krasne, tam by som aj chcela byvat... a zivot na koleji, to tiez bolo žužo... ja som sa tam dostala hned po skole... takze super

angienka
22. apr 2008

To tam pracujes,alebo pracovala si???Mne to vyslo tak,ze som dala v pardubkach vypoved a za mesiac som otehotnela...tomu sa hovori pech 😠
No prave ze v okoli pce je vela slovakov a aj super mesto ved tam je zelene tolko,same parky-no ja to mesto zeriem totalne.
Mne sa zdalo vzdy,ze porodim skor,no uvidime prvy predpoklad bol na 18.5 ale to pocitala podla MS,pak utz ukazal 29.5 a ted mi gynekolozka napisala ze predpokladany termin je 24-tak uvidime,vcera som dokupila vsetko do porodky-uz som sa len chcela prebalit do vacsej tasky-teda mega velkej 😀 no som leniva,nic sa mi nece...

malibuu7
22. apr 2008

no pracovala som v koline jednej francuzskej firme, ale pod agenturou, ale bola som tam az kym som nastupila na matersku... no ale zmluva skoncila, takze tak.... hm to si mala fakt riadnu smolu, ty jo...
presne tak Pardubky budem vzdy chvalit...
ja by som chcela porodit skor, lebo zaciatkom juna mam statnice na bakalara, tak stale premyslam ako to vyjde, ci s bruchom este, alebo s drobcom, no som riadne zvedava.
takze ty uz pobalena? ja este stale nie. ja poriadne neivem co si mam zabalit, ale v PO idem do porodnice spisat porodopis, tak sa snad dozviem nieco konkretnejsie. Lebo vsak ono to je vsade inak asi.

angienka
22. apr 2008

No to hej,ja som bola uz pred 2tyzdnami odovzdat porodopis i to na poslednu chvilu a v stvrtok chcem ist na ten predporodny kurz,no neviem,ci mi to vyjde...
No pobalena dala som si co som mala do tasky,len tak lebo som sa stale stresovala,ze ja isto porodim skor-ale poriadne zbalena niesom,este stale cakam za nejakymi papiermi takze mam na poslednu chvilu stresy,ci dostanem trvaly do porodu-inak to bude komplikovane 😝
Fiiiha,tak vela uspechov na statniciach...

angienka
22. apr 2008

a chodila si tiez na TISku???

malibuu7
22. apr 2008

dakujem pekne...
preco komplikovane, ked nemas trvaly pobyt??? to ani ja nemam, iba prechodny... a nevidim v tom nejaky problem, alebo sa mam niecoho obavat?
trvaly mozem dostat po piatich rokoch prechodneho mi povedali na cudzineckej..

malibuu7
22. apr 2008

ja som chodila na OA

angienka
22. apr 2008

to je na dlhe rozpravanie,mne sa stalo vsetko jak naschval,zacalo sa to tym ze som bola nezamestnana,vzali sme sa vsetko bolo zistene ze ziadne komplikace ked sa vezmeme tu v cr-no to platilo len v tom minulom roku a okolo bolo tolko vybavovaciek a za vsetkym sa cakalo,ze sme to nestihli-vsetky zakony sa menili tento rok a ja uz nemam pravo na nic,dokonca za porod ceskeho obcana mozno budem platit-teda ak mi nedojde ten trvaly.
Tu su sami idioti na uradoch a keby som sa v tom nevrtala a nenasla nejake zakony a vynimky tak som ted na sr bez mangela a cakam na porod tam,no dufam ze sa to stihne,do mesiaca mi ten pobyt maju poslat,no otazne je,ci do vtedy neporodim...
U teba by probleeem byt nemal kedze si zamestnana,ale ja nedostavam ani matersku,ani porodne a rodicak nedostanem ak nebudem mat trvaly 😠 HAJZLI jedny!!!

malibuu7
22. apr 2008

aha, ty jo, tak to cumim. ja uz prave nie som ani zamestnana, ale este som v tej nejake ochrannej dobe.tak som zvedava, co a kolko vlastne dostanem. ale bolo mi povedane, ze ked tu porodim, maly bude mat normalne ceske obcianstvo. i ked o porodne chcem zaziadat na sk, lebo to sa dava podla miesta trvaleho bydliska a to ja mam stale na sk. vsak mozno aj dobre, tam to vyjde o par tisic viac. 😀
a este k tomu prispevku - materska, to by si mala dostavat aj ked si bola zamestnana a platila si si socialne poistenie min 270 dni za posledne dva roky. a dalsia vec je ze aj ked si skoncila zamestnanie, tak ti bezala 60 dni ochranna doba, takze to by ti to PPM platil byvaly zamestnavatel a potom socialka. ja som sa v tomto tiez dlho vrtala.

malibuu7
22. apr 2008

a rodicovsky prispevok tiez musis dostavat, lebo viem ze kamoska, ktora pracovala v cz, je teraz doma a stale berie peniazky z cz

angienka
22. apr 2008

no ako bejvavalo to tak-tiez som si davala dokopy kolko dni mam odpracovanych a vyslo mi to ale od noveho roku ti vravim je vsetko inac...Vysiel zakon znevyhodnujuci cechov v cr ktory su v zmiesanom manzelstve o porodne by som uplne prisla a o rodicak by mohol ziadat muzik...
Inac ty mas narok aj na ceske aj na slovenske porodne si myslim...

malibuu7
22. apr 2008

wow to cumim teda co sa deje... len aby to nebolo tak, ze nejaka pan uradnicka sa s tym nechcela otravovat tak ta odbila aby sa nepovedalo a ty si mohla nieco dostavat. no fakt neviem. a ten trvaly ti v poho akoze dali?

mne zase mila pani na socialke este poradila, aby som co najrychlejsie ukoncila skolu a poziadala o dalsi prispevok, ktory mi vyplyva zo statutu studenta, tak by to bolo pekne, dostavat este nejakych 250/den naviac

angienka
22. apr 2008

Tak to by bolo,kazdy peniaz dobry a za mesiac to urobi este peknu sumicku k tomu navrch...
No nieje to tak zistovala som si to i ked vdaka skvelym pracovnickam na uradoch som prisla o dost vela,uz davno som ten trvaly mohla mat,teraz si platim poistenie na sr ako samoplatca a tu mam len nevyhnutnu starostlivost a to by ma odrodili len keby som mala predcasny porod...no su to blbe husicky co nic nevedia a pak som to nasla a nastudovala a prisla tam a vysypala to na nich tak cumela,vytiahla knihu a zistila ze mam pravdu ale vraj ona to nevedela lebo to nerobia...dalsi den som si nasla na nete ze mi informacie o tom mala podat ona a dokonca este dat aj tlacivo...
No ale srat na nich,zohnala som potrebne a sli poziadat do prahy tak cakam na vyjadrenie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre