Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

malibuu7
25. jan 2009

hej eni a este taka otazka... to vy tak extra oslavujete meniny??? tak podla mna su dolezitejsie narodky ako meninky... 😉 Cesi, co?

mukky
26. jan 2009

ahoj,ty tak neskoro....ja tiez kojim a rychlo po porode som zhodila kila a a mala som menej ako pred otehu,no teraz mi to ide opat hore,musim ist k lekarke,no uvidim co ona nato ☹ ja som mala strasne problemy s kojenim,infekciu a ranky krvave,mesiac kojenia bol utrpenim,manyel vravel nech to uz necham tak,no cez slzy som vydrzala a zahojilo sa to vsetko..a som tomu rada,je to to najlepsie co mamka urobi pre svoje dietatko...no su aj pohodlne mamky ktore poznam,a nekoja lebo nikam potom nemoyu ist atd...a tak strasne chcu potom dieta zdravo stravovat,no to najcennejsie im nedali..no nemam slov..... ☹

jankando
autor
26. jan 2009

Mukky,
ja nekojim, lebo maly sa mi nevedal nasat a nepapal teda, vkuse krical , plackal a ja s nim, bola som z toho nestastna..
tgak sme odsavali , ale to vydrzalo len mesiac...

mukky
26. jan 2009

A s tymi prikrmami neprovokujes...je to kaydeho osobna vec a royhodnutie...ak mi 15 pediatrov odpisalo co sa smie a co nie,a 2 inak..pocuvnem tych 15 tich plus si vypocujem nazory starsich a skusenejsich maminiek ..A ak mi jasne napisali ci povedali toto a toto to takeho veku nie,budem sa tym riadit...To je ako s cigaretami...ludia vedia ze ake vysoke percento rakoviny pluc,hrtana a pery atd...sposobuju,teda fajcenie...a aj tak budu fajcit ci ponuknu cigaretu nefajciarovi nech skusi...a ak ochorie,bude vediet co to sposobilo...Jasne aj nefajciar ju moye dostat,no percento je ovela nizsie..Houk,dohovorila som....

jankando
autor
26. jan 2009

Ivi..ja som tiez citala ze do roka sa nesmu mliecne....ale klasicky tuna maju jogurty stage " od 7 m+..tak neviem.. 😉

jankando
autor
26. jan 2009

MUkky
sem tam je teoria ina ako praktika v skutocnosti.....
Ty si snad v kontakte so vsetkymi lekarmi..boze, mna take ani nenapada, ale to neznamena, ze sa nestaram o svoje dieta, alebo ze mi na nom nezalezi...

napisala by som ti nieco po anglicky, pretoze to nejak tak neviem po slovnesky vyslovit..
ale je to nieco v tom, ze kludanek................
ludia co tak vela riesia maju nakoniec len bolesti hlavy , podkopane sebavedomie a tak dale...

jankando
autor
26. jan 2009

Btw...uz sme dost informovani o prikrmoch asi.. 😀

mukky
26. jan 2009

janka....mne si stale papal rucky,a pri to v porodnici vraveli po vazeni ze pekne vztiahne,a mesiac bol hladny ☹ ☹ ☹ ked som prisla na poradnu na mna vzletela mudr ye nemam mlieko,a ja som si doma skusala odsat a za 2o min som odsala 5O tak neviem kde bola chzba,ked slabe mlieko neexistuje 😒 no nepriberal takye nutrilon mi nakayala,no keby som mala take info ako teraz,kojom inak a nemusela som davat UM...

mukky
26. jan 2009

len mna straaaaaaaaaaaasne boleli po infekcii bradavky,tak som bola rada ze som striedala prsniky a ten jeden si stale oddychol 😒 aspon na chvilu.ale mala som mu davat naraz obe,a castejsie kojit a prikladat,no hlavne ye este kojim...ale niekomu ked sa neda tak sa neda..

mukky
26. jan 2009

to som nikdy nepovedasla ze sa niektora z vas nestara,to nikdy,a mne je celkom jedno cu budes malemu davat a co nie..ja som len napisala co a ako sa odporuca...no mas svoju hlavu a svoj nazor a nikto ti ho neberie...ty si sa nas pytala ako s prvym prikrmom a kayda sme ti povedali ze najlepsie je zacat mrkvou a yeleninkou,a ty aj tak svoje len ze yacnes ovocim,kukuricou a pomarancom...a nechces varit a davas vo flastickach ..ved predsa su len nejako upravovane ked niesu v chladnicke,pozri je to tvoja vec a vec tvojho prietela

jankando
autor
26. jan 2009

Po prve, pravdou je, ze som sa pytala na nazor a nikdy som netvrdila, ze zacnem ovocim, pisala som, ze takto mi tuna radilli
ohladom kukurice, no nezabijem sa ked cistu mrkvu nemaju........
a ze nechcem varit..nie je tvoja vec...az budem pripravena zacnem, ale teba prd do toho..
a uz mam toho dost.....
skoncila som

mukky
26. jan 2009

ze su nejak upravovane ked vydrzia len tak na pultoch predajni tie flasticky s jedlom a masom mesiace,a nesu v chladnicke...doma ked uvarim prikrm a zasteriliyujem ho,tak do 48 hodin sa aj tak musi spotrebovat,takze uznaj ze asi to nie je celkom bez konnyervacnych latok..a dietatko nema este ani crievka poriadne vyvinute...aj sestre ktora toto tiez kupuje a robi som povedala svoje,a je to len jej vec a vec jej manzela...je pohodlna varit,radsej kupi...a kamoska mi dnes volala ye raz kupila malemu flasticku a skoro sa yadusil lebo to bolo s ryzou a ryza bola tvrda a nedovarena ☹

mukky
26. jan 2009

asi poyorne necitas,som napisala ye mna do toho nic,je to vec teba a tvojho priatela,ci varis ci nevaris,co kupujes....a reagujes podraydene....napisala si spravne,ked budem pripravena...takye sama citis asi ye pripravena niesi..si pisala ze si nechcela dietatko a mas ho a si rada,a ja som chcela a mam ho a som rada,moyno v tom je rozdiel..tak ti prajem pekny den a je mi luto ye takto si podraydene yareagovala,asi sama citis,ye este niesi pripravena...ani ja by som mozno v 23 rokoch nebola a nebola som chcela tiez babo,ahoj

jankando
autor
26. jan 2009

daj si pohov ,mukky
prd ty vies nieco o mne..tak nepis.......
ze teba tak vsetko zaujima
preco ja sa do teba nestaram a neriesim co davas papat malemu a ci si a ni si pripravena.......???????

jankando
autor
26. jan 2009

~Myslim , ze je jedno ci som dieta chcela a ci nie, ci som alebo nie som pripravena....lubim svojho syna presne tak rovnako ako ty lubis svojho..ja len neprehanam na rozdiel od teba...

mukky
26. jan 2009

jani..a na strane 240 si pisala ake si kupila pre Petka,sladke s jablkom a nejake jogurtove...ja som ti len chcela poradit,nic viac a nic menej ,ja by som bola rada keby mi niekto takto informacie podal napisane v skratke a nemusela by som sama googlit a hladat toto vsetko..no vidim ze hodiny ktore som tu stravila a snayila sa pomoct,som mohla vyuzit uplne inak..a trebars relaxovat vo vani..dalo mi dost vela roboty poskladat papiere a popisat a pogooglit....no take pekne slovenske prislovie je...za dobrotu na zobrotu ☹ kocky rano co budete citat,majte pekny a nicim a nikym neruseny den 🙂

jankando
autor
26. jan 2009

Pretoze nechcem mat zo svojho syna usmrkaneho strachoputa....
Musi mat predsa oporu a podporu vo mne.....a keby som ja tak mala prehanat, ze to nie a hento nie, lebo ini povedali...

jankando
autor
26. jan 2009

Dobre si citala, ze som kupila, ale este som mu nepodala..pretoze ste vsetky poradili
beriem radi, ale nik do mna nemusi hustit..
Pamatam sa, ze sme este davnjesie riesili s Malibuu, ked spominala tusim kapustovu polievku alebo nieco take, a ja som jej napisala, ze to nie, aby maleho nenaduvalo, ona napisala spat, ze ona bude skusat vsetko...uvidi...no a ja som pochopila, nebudem do nej hustit, sama vie, co moze , co nie.....
a mozu pediatri na to hovorit barsco....

jankando
autor
26. jan 2009

och, oprava......radi=rady....pisem v rozhorceni..ospravedlnujem sa

mukky
26. jan 2009

hnevas sa??

jankando
autor
26. jan 2009

Pravdou je, ze mi trosku tlak vystupil, ale vsetko casom prejde.....
Idem na wc sa doukludnit..dopit celodennu kavu

Inak som Vam baby asi ani nespominala, ze ja co kavu neznasam z duse, som si nakupila kapucinka v poharikoch, uz len treba zaliat, ale zda sa mi maly poharik, dak si presypem do hrnceka dodam nescu do toho a ijem..ble, nie je to take dobre, ale aby som vela nejedla..nech tak nejak oblujem zaludok, ked mam chut na sladke..
aa tiez dam cornflasky s mlieckom, ked mam chute na sladke......
neivem preco, ale tu kazdy radi , ze velmi dobre jest na ranajky kornflaksy, ze obsahjuju nieco..no neviem prelozit do sloviny...i v tehu mi midwife radila , ze mam toho vela jest.. 😨

jankando
autor
26. jan 2009

Heh, stale mi to v pase blbne

az ma to prestava uistovat o mojej pravde...
tak som jak debil spatne otacala kalendar stary a pocitala tyzdne a tiez som vcera vytiahla taky od Hipp kalendar mam , kde su nalepsky s roznymi udalostami v prvom rociku babatka a sama si mam lepist, tak som sa do tho vcera pustila, su tam i mesiace i tyzdne a zase mi vyslo na 23.01 ze mame 5 mes.. 😠 😠

mukky
26. jan 2009

bola som kojit,kolko je u vas hodin?

jankando
autor
26. jan 2009

o hodinu menej ako u vas

mukky
26. jan 2009

sranda,aj ja som takto riesiila kavou vecer chut na sladke,vzdy vecer ked som chcela jest alebo sladkost,do velkeho hrnceka a cmukala aj hodinu..ale ako som zistila ze som tehotna som ju hned vysadila a nepijem stale lebo kojim este,robim len manzelovi a nechyba mi turecka,skor mozno viedenska,ale nepisem preco sa kava nesmie vtedy aj vtedy lebo aby nebolo zas rusno 😀 😀 😀

jankando
autor
26. jan 2009

ja kavu absolutne neznasam, segra ma sem tam donutila-doprosila si dt frappe tak mi ho stale rano pripravila ....
ona da kavu a cigu a nemusi uz vela jest tak preto som kapucino nasadila

mukky
26. jan 2009

a kolko tam je hodiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn??????????

jankando
autor
26. jan 2009

o hodinu menej nez u vas..uz som vyssie pisala

mukky
26. jan 2009

aha,som nevidela...a Sean Peter ti spinka ze si tu tak dlho alebo ako to je vlastne, a priatel??Ja uz by som mala davno spat 😒 😝 Moj spi dnes vynimocne od 20tej..ten mladsi

mukky
26. jan 2009

a starsi chlap od asi 23tej..pozeram akurat inzeraty,aj ja tu mam jeden,no nikto sa mi este neozval.Hadam si doobeda okolo 11tej zdriemnem ked aj maly....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre